Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1296561 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7340 dnia: Październik 17, 2020, 15:31:21 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Uczepiłeś się tego 2.0 TDI. Dodaj jeszcze 1.4 TSI. A następnie przypomnij sobie o choćby 1.9 i benzynowych 1.8T, wolnossaku 2.0 8v, a nawet 1.6. No i jak teraz wygląda kwestia trwałości silnika? 2.0 to jeszcze nie słyszałem, żeby się komuś skończyło.

W Motorze, nawet Auto Świecie 2.0 TDI, 1.4 TSI, 1.4 TFSI i 1.9 TDI BXE jest na listach silników których należy unikać, w odróżnieniu od pozostałych.
Myślę że dziennikarze którzy sprawdzali jakieś statystyki mają szerszy pogląd na awaryjność silników niż my.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7341 dnia: Październik 17, 2020, 15:44:38 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2862
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Ciekawe czy z Roverków w WWLu leciały korby, bo tak źle jak tam to żadne auto flotowe nie ma
Te te te te... Wrzucanie wszystkich do jednego wora dla mnie rowna sie kosa w zebra... Bez takich dobra? To, ze u mnie w okolicy sa bezmózgi, ktore nie potrafia sie zachować to nie znaczy, ze odrazu najgorszy sort. Sam mam Rovera w Polonezie, ktorego nie oszczedam (jak nim jezdze) w ogole i mam tez wywolana do tablicy wcześniej Honde, ktorej tez zycie lekkie nie jest. Sa to silniki benzynowe bo diesel dla mnie to w ciezarowke i na pole a nie na codzienny samochod. Wbrew pozorom, jak zdecydowana większość osobnikow tegoz, ze forum uwaza ze auta na WWL od momentu uruchomienia silnika odrazu ida do odciny, to sa w bledzie. To, ze jak wczesniej wspominalem jakis debil tak zrobil, to nie znaczy, ze kazdy tal robi. Ja tam tez swiety nie jestem, ale wrzucac sie w najgorszy sort nie pozwole. Tyle co mnie kosztowala nauka silnikow Rovera i Hondy to zbyt wiele aby jakis lapserdak porównywał to do zasranego Vag'a


I przyznaje, ze zdazaly sie takie akcje gdzie 14k4f zostawialo korbe na ulicy. Lata 90' sie kłaniają i zaczynaja powoli powracac
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2020, 15:46:43 pm wysłana przez śledzik »
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7342 dnia: Październik 17, 2020, 15:44:48 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ja wiem że są takie silniki, bo sam miałem 1.8 TSI konsumujący olej w nadmiernych ilościach.

Temat jest jednak o tym, że choćby nie wiem jak był felery, nie da się go rozwalić podczas pojedynczego wyprzedzania, do czego ciągle wracasz. Taki silnik nie psuje się na jednej jeździe. Nawet ze swoimi wadami ma większą trwałość, niż niektóre OHV, nie mówiąc o tych które wymagały remontu po opuszczeniu fabryki.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7343 dnia: Październik 17, 2020, 15:48:40 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Kumpel upala mondeo z tym niedobrym 2.0 TDCi,dobija to już powoli do bańki i nic się mu z tym nie dzieje. Robi regularnie serwis,tankuje na normalnych stacjach i to wszystko. To że ktoś ma orzecha zamiast mózgu i rżnie motor aż mu korba wyleci przez maskę to nie wina auta  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7344 dnia: Październik 17, 2020, 15:59:53 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2862
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Robi regularnie serwis,tankuje na normalnych stacjach i to wszystko. To że ktoś ma orzecha zamiast mózgu i rżnie motor aż mu korba wyleci przez maskę to nie wina auta 
Nic dodać, nic ująć 🤝
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7345 dnia: Październik 18, 2020, 01:11:27 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Lata 90' sie kłaniają i zaczynaja powoli powracac.

Byłem u was na jednym weselu w tym Roku oj muszę potwierdzić to co mówisz . Co 2 auto jakieś naklejki typu Pajonier z lat 90tych :P . Pod kościołem nikt się nie pierniczył tylko jak Państwo młodzi wychodzili z kościoła to auta odpalone od razu i do odciny na zimnym a o robieniu z pewnego skrzyżowania na wiosce jednej wielkiej patelni do upalania to nie wspominam ;-) Może to i fajnie wygląda z boku ale mi osobiście by było szkoda mojej Atuwy z 1.8 na którą ciężko pracowałem w czasie gdzie moi rówieśnicy chodzili po imprezach i bawili się no po prostu czuje i wiem ile mnie to kosztowało wysiłku żeby coś mieć i mi osobiście było by szkoda Auto  upierdalać i kręcić obery  na suchym rozgrzanym asfalcie  i jeszcze na felach 15 tak że że aż przy smażeniu most podskakiwał . Wiadomo na szuterku czy na mokrym zdarzy się pociągnąć boka czy dokręcić do odciny jak się nagrzeje ale żeby tak od razu no to nie takie cyrki w większości odwalali młodziki po 20 parę lat . Wiem że starsi u was z takich akcji już wyrośli i wolą mieć auto igłe w przydomowym garażu a tak żeby raz na jakiś czas se polatać ,pobuczeć  ale w granicach rozsądku bo jednak hajs już włożony w takie auta można liczyć w tysiącach PLN już ... (a nie a uj zimny z garażu dej mu dzida jebnie to jebnie... ) .
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2020, 01:28:04 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7346 dnia: Październik 18, 2020, 01:37:10 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7347 dnia: Październik 18, 2020, 02:25:33 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
[
Te te te te... Wrzucanie wszystkich do jednego wora dla mnie rowna sie kosa w zebra... Bez takich dobra?

Myślałem że na tym forum WWL oznacza konkretną grupę kierowców z tablicami WWL na samochodach, a nie wszystkich...

Kumpel upala mondeo z tym niedobrym 2.0 TDCi,

Z tego co kojarzę, to tam głównie problemem była mieląca się pompa wtryskowa psująca wtryskiwacze.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7348 dnia: Październik 18, 2020, 02:42:40 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna



Temat jest jednak o tym, że choćby nie wiem jak był felery, nie da się go rozwalić podczas pojedynczego wyprzedzania, do czego ciągle wracasz. Taki silnik nie psuje się na jednej jeździe. Nawet ze swoimi wadami ma większą trwałość, niż niektóre OHV, nie mówiąc o tych które wymagały remontu po opuszczeniu fabryki.
Jesteś pewien? Bo tutaj na ucho to nawet 40% osiągów silnika nie wykorzystywał jak poszło w pizdu.
https://youtu.be/q2EaoMwPpqE?t=65

Wprawdzie to VW to nie Lambo, ale w dalszym ciągu mówimy o silniku z wadliwą pompą oleju i ciśnieniem doładowania jakie w latach 80 można było spotkać tylko w samochodach przeznaczonych do sportu wyczynowego.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7349 dnia: Październik 18, 2020, 09:44:03 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Lambo to akurat VW.

Nie wiem o co Ci teraz chodzi. Będziesz wrzucal teraz wszystkie awarie silników udostępnione na YouTube?

Po przeczytaniu korespondencji z potencjalnym kupującym auto, która sam zamieściłeś na forum, stwierdzam że chyba nie jest z Tobą najlepiej. Masz napady lęków lub wrażenie że jesteś niewygodny ze swą tajemnicza wiedzą i chcą Cię usunąć?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7350 dnia: Październik 18, 2020, 15:01:00 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Proszę zakończyć ten offtop. Jest dział forum hydrpark  na takie tematy. Jakieś osobiste analizy najlepiej przeprowadzać na PW
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7351 dnia: Październik 18, 2020, 20:32:56 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Nie wiem o co Ci teraz chodzi. Będziesz wrzucal teraz wszystkie awarie silników udostępnione na YouTube?

Nie, tylko te które zaprzeczają Twojej tezie że silnik nie może nagle bez ostrzeżenia się rozlecieć:]
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7352 dnia: Październik 18, 2020, 20:54:43 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
silniki tlokowe nie wybuchaja (no moze dwusuwowe czasami ;> ) , to wybuchajace beczki wybuchaja w grach komputerowych,
a jak juz jestesmy przy wybuchajacych beczkach, to mozna taka beczke zapytac o trapiace nas problemy,
na odpowiedzi na nie, jak widac, mozna calkiem obficie dorobic sie https://www.youtube.com/watch?v=OCjQfkLJvTo
i jeszcze moze to https://www.youtube.com/watch?v=rY4Cl0azmIQ

nie chce mi sie tu cytowac, wiec skompresuje wypowiedz :
K16 nie wywala korby bokiem, bo ma na to zbyt skuteczny system smarowania lub/i za nisko odcinke ,
OHV nie wywala korby bokiem, bo ma za mocne boki   <cwaniak2> gaznikowiec moze jedynie wbic odlamki w asfalt, jezeli jakis przypalowiec rozkreci je do 8000rpm i pusci sprzeglo
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2020, 21:49:33 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7353 dnia: Październik 18, 2020, 21:28:58 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
stwierdzam że chyba nie jest z Tobą najlepiej. Masz napady lęków lub wrażenie że jesteś niewygodny ze swą tajemnicza wiedzą i chcą Cię usunąć?
Od dłuższego czasu mam podobne odczucia,ciekawe jak tam z terminami w Choroszczy  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7354 dnia: Październik 18, 2020, 23:24:49 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
stwierdzam że chyba nie jest z Tobą najlepiej. Masz napady lęków lub wrażenie że jesteś niewygodny ze swą tajemnicza wiedzą i chcą Cię usunąć?
Od dłuższego czasu mam podobne odczucia,ciekawe jak tam z terminami w Choroszczy  <lol2>

A Twoim zdaniem śmianie się z cudzych chorób jest na miejscu? Bo z tego co słyszałem, przyjęło się, że jest to przejaw chamstwa.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7355 dnia: Październik 19, 2020, 15:50:51 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
kosa w zebra
Eee, zawsze lepiej niż między żebra ;)

A Twoim zdaniem śmianie się z cudzych chorób jest na miejscu?
Widocznie chce się zapisać...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7356 dnia: Październik 23, 2020, 22:35:55 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
http://www.ural-polska.pl/oferta/
Jest nowy Ural.
Zerknijcie na ceny  ;-|
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7357 dnia: Październik 23, 2020, 23:50:51 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ceny w sam raz dla ludzi zarabiających średnią krajową  :-) Żeby to jeszcze w złotówkach było. Najtańszy tam widzę chyba 9000 ojro. Niegłupi samochód by za to kupił.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7358 dnia: Październik 24, 2020, 09:59:34 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Gdyby to było z złotówkach kupił bym Ojcu od razu najwyższą wersję z koszem, ale że w ejro to niestety....  ;-|
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7359 dnia: Październik 24, 2020, 11:53:02 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Zrobiłem w tym roku prawko A i przyznam, że Uralem w wersji solo bym chętnie pośmigał. Tym bardziej takim współczesnie wyprodukowanym, bo jest szansa na mniej awarii. Niestety, to droga zabawka. Na niemieckim rynku oferta raczej dla konesera i wątpię na okazyjne oferty z Niemiec za kilka lat...