Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1296582 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8060 dnia: Październik 11, 2021, 13:15:53 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jasne,ze tikaczowi miejsce nalezy sie, za to dla aut spoza fabryki i zagranicznych powinna byc przeznaczona oddzielna hala lub wydzielona czesc,
jakies dziwne dobory kolekcji w stylu zolte CC lub SC i doklejone do nich zolte punto i inne fiaty nie powinny byc mieszane z autami FSO i zblizonymi np. syrenka 105 mimo, ze powstawala w FSM moze stac z reszta syrenek,
ale maluch i CC to wytwory innej fabryki bez rodowodu zeranskiego
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8061 dnia: Październik 11, 2021, 13:37:30 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
jasne,ze tikaczowi miejsce nalezy sie, za to dla aut spoza fabryki i zagranicznych powinna byc przeznaczona oddzielna hala lub wydzielona czesc,
jakies dziwne dobory kolekcji w stylu zolte CC lub SC i doklejone do nich zolte punto i inne fiaty nie powinny byc mieszane z autami FSO i zblizonymi np. syrenka 105 mimo, ze powstawala w FSM moze stac z reszta syrenek,
ale maluch i CC to wytwory innej fabryki bez rodowodu zeranskiego
Gdy byś tam był to byś wiedział że auta zagraniczne mają osobną wydzieloną części i nie są pomieszane np z polonezami. Fiaty cc i tym podobne samochody nie stoją razem z fso. Proponuję najpierw odwiedzić wystawę a potem komentować. Jest osobna część gdzie stoją same cc i fiaty z podobnych lat. A nie przesadzajmy żeby była potrzebna druga hala. Ta jest na tyle duża że dobrze są ułożone samochody.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8062 dnia: Październik 11, 2021, 13:56:16 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
generalnie jest to dobrze przygotowane , byłem tam i mi się bardzo podobało. Fakt że alejkę z autami zachodnimi przeszedłem bez zainteresowania ale były też tam auta które warto było zobaczyć np stary  fiat 500 czy Ford T tak więc pracy w to włożone naprawdę   sporo , co do TICO jak najbardziej tak , stały tam wszystkie auta z daewoo oprócz chairmana  salon zrobił wrażenie, fajnie wyglądał  polonez plus 16v  z przyłączonym komputerem do diagnozowania . polecam wszystkim puki jeszcze otwarte . Nasz kolega z forum Bartekcom jest jednym z oprowadzających.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2021, 13:59:13 pm wysłana przez Mariusz# »
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8063 dnia: Październik 11, 2021, 14:19:19 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Zaskoczyła mnie informacja, że tak szybko zostało to zamknięte/zlikwidowane.
Pojawiały się wieści, że może jeszcze rok to będzie funkcjonować, mimo postępujących prac dewelopera na południu terenu FSO.

Wystawę zwiedziłem w ostatnim dniu wystawowym, 19 września. Jak dla mnie całokształt zdecydowanie na plus.
Spore nagromadzenie pojazdów w hali lakierni; rozmieszczenie eksponatów od początku historii produkcji samochodów po wojnie.
Ciekawie zaaranżowane stanowiska na liniach produkcyjnych; salon Daewoo i kilka stanowisk pozowanych (milicja).
Nowsze pojazdy - cinkacz, sej itd. to już mnie średnio interesowało; zresztą przewodnik zdecydowanie mniej czasu im poświęcał.
Sekcja z pojazdami z USA też ciekawa.

Dobrze, że coś takiego zorganizowali; dla mnie warto było jechać te 2x 320km.

Szkoda, że niedługo tereny FSO staną się blokowiskami. Niby bramę mają zostawić - zobaczymy.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8064 dnia: Październik 11, 2021, 14:25:14 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
generalnie jest to dobrze przygotowane , byłem tam i mi się bardzo podobało. Fakt że alejkę z autami zachodnimi przeszedłem bez zainteresowania ale były też tam auta które warto było zobaczyć np stary  fiat 500 czy Ford T tak więc pracy w to włożone naprawdę   sporo , co do TICO jak najbardziej tak , stały tam wszystkie auta z daewoo oprócz chairmana  salon zrobił wrażenie, fajnie wyglądał  polonez plus 16v  z przyłączonym komputerem do diagnozowania . polecam wszystkim puki jeszcze otwarte . Nasz kolega z forum Bartekcom jest jednym z oprowadzających.
Jest chairman, stoi przy wejściu do salonu daewoo

Zaskoczyła mnie informacja, że tak szybko zostało to zamknięte/zlikwidowane.
Pojawiały się wieści, że może jeszcze rok to będzie funkcjonować, mimo postępujących prac dewelopera na południu terenu FSO.

Wystawę zwiedziłem w ostatnim dniu wystawowym, 19 września. Jak dla mnie całokształt zdecydowanie na plus.
Spore nagromadzenie pojazdów w hali lakierni; rozmieszczenie eksponatów od początku historii produkcji samochodów po wojnie.
Ciekawie zaaranżowane stanowiska na liniach produkcyjnych; salon Daewoo i kilka stanowisk pozowanych (milicja).
Nowsze pojazdy - cinkacz, sej itd. to już mnie średnio interesowało; zresztą przewodnik zdecydowanie mniej czasu im poświęcał.
Sekcja z pojazdami z USA też ciekawa.

Dobrze, że coś takiego zorganizowali; dla mnie warto było jechać te 2x 320km.

Szkoda, że niedługo tereny FSO staną się blokowiskami. Niby bramę mają zostawić - zobaczymy.
Ja też byłem w ostatni weekend, tylko że 18 w sobotę i nawet udało się wjechać dwoma polonezami na teren fso :)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8065 dnia: Październik 11, 2021, 15:49:27 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
udało się wjechać dwoma polonezami na teren fso

Nieźle!

Ja akurat wybrałem się Octavią, Poldek został pod wiatą - ale muszę kiedyś nim wybrać do Warszawy, aby sobie zdjęcie strzelić pod bramą FSO.

Szkoda, ze tam nie było Stratopoloneza - widziałem to cudo w 2009 na ul. Filtrowej. Wiadomo, co się teraz dzieje z tą maszyną?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8066 dnia: Październik 11, 2021, 16:00:52 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
udało się wjechać dwoma polonezami na teren fso
Nieźle!

To żaden problem. Wjeżdżasz bramą na końcu ul. Kotsisa. Szlaban jest otwarty albo otwierają po podjechaniu. Możesz wjechać na strzelnicę albo do komisu albo do muzeum albo do setki magazynów... i przy okazji objechać sobie kocimi łbami teren.
To w ogóle jakaś głupota, z tą zamkniętą Bramą Główną bo można podjechać pod nią od wewnątrz dawnej fabryki. Nawet bączki porobić na terenie Zakładu 6 - produkcji silników. Niestety, już nie da rady wjechać na tor ale można sobie zrobić fotę na wjeździe/wyjeżdzie z tunelu pod Stalingradzką, którym Warszawy, skarpety, DFy i Polonezy jeździły na Tor Jazd Próbnych.


generalnie jest to dobrze przygotowane , byłem tam i mi się bardzo podobało. Fakt że alejkę z autami zachodnimi przeszedłem bez zainteresowania ale były też tam auta które warto było zobaczyć np stary  fiat 500 czy Ford T tak więc pracy w to włożone naprawdę   sporo , co do TICO jak najbardziej tak , stały tam wszystkie auta z daewoo oprócz chairmana  salon zrobił wrażenie, fajnie wyglądał  polonez plus 16v  z przyłączonym komputerem do diagnozowania . polecam wszystkim puki jeszcze otwarte . Nasz kolega z forum Bartekcom jest jednym z oprowadzających.
Jest chairman, stoi przy wejściu do salonu daewoo

...i to jest prawdziwy Daewoo Chairman ( z tabliczką)
a nie udający Daewoo - Ssang Yong pewnego kolekcjonera, który sobie dokupił grill Daewoo, żeby SsangJongiem przyjeżdżać na zloty produktów FSO.  <lol> <lol2>
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8067 dnia: Październik 11, 2021, 16:43:13 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
udało się wjechać dwoma polonezami na teren fso
Nieźle!

To żaden problem. Wjeżdżasz bramą na końcu ul. Kotsisa. Szlaban jest otwarty albo otwierają po podjechaniu. Możesz wjechać na strzelnicę albo do komisu albo do muzeum albo do setki magazynów... i przy okazji objechać sobie kocimi łbami teren.
To w ogóle jakaś głupota, z tą zamkniętą Bramą Główną bo można podjechać pod nią od wewnątrz dawnej fabryki. Nawet bączki porobić na terenie Zakładu 6 - produkcji silników. Niestety, już nie da rady wjechać na tor ale można sobie zrobić fotę na wjeździe/wyjeżdzie z tunelu pod Stalingradzką, którym Warszawy, skarpety, DFy i Polonezy jeździły na Tor Jazd Próbnych.


generalnie jest to dobrze przygotowane , byłem tam i mi się bardzo podobało. Fakt że alejkę z autami zachodnimi przeszedłem bez zainteresowania ale były też tam auta które warto było zobaczyć np stary  fiat 500 czy Ford T tak więc pracy w to włożone naprawdę   sporo , co do TICO jak najbardziej tak , stały tam wszystkie auta z daewoo oprócz chairmana  salon zrobił wrażenie, fajnie wyglądał  polonez plus 16v  z przyłączonym komputerem do diagnozowania . polecam wszystkim puki jeszcze otwarte . Nasz kolega z forum Bartekcom jest jednym z oprowadzających.
Jest chairman, stoi przy wejściu do salonu daewoo

...i to jest prawdziwy Daewoo Chairman ( z tabliczką)
a nie udający Daewoo - Ssang Yong pewnego kolekcjonera, który sobie dokupił grill Daewoo, żeby SsangJongiem przyjeżdżać na zloty produktów FSO.  <lol> <lol2>
Nie do końca się zgodzę z tym wjazdem, Tyle razy już tam byłem i zawsze szlaban był zamknięty, w budce cały czas jest ochroniarz. Byłem raz świadkiem jak ktoś przyjechał do muzeum i mówił że jedzie na wystawę to nie wpuścił ich na teren i odesłał na parking przed główną bramę. Raz też pytaliśmy czy możemy wjechać na teren to też nas nie wpuścił. Jedynie raz udało się wjechać bo dogadaliśmy się z Robertem Brykała, przyjechał i wjechaliśmy z nim dwoma polonezami.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8068 dnia: Październik 11, 2021, 21:56:15 pm »

Offline strowger#1983

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polonez Heavy User
    • Polonez, Fiat, Chevrolet, Toyota
Ja nie miałem żadnego problemu z wjazdem. Podjazd (Polonezem) - info dla strażnika, że jadę do Muzeum Skarb Narodu, szlaban w górę, "proszę jechać!".

Może auto FSO jest przepustką?

Następym razem podjadę Chevroletem, potem spróbuję Toyotą.
Było:Polonez C+ 1.6GSI '99 - 437kkm - bez remontu: http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez-Caro/69918
Jest:Polonez C+ 1.6GSI '01/02 - 216kkm: klimatyzacja
Chevrolet Nubira 1.8 CDX, 2007, 216kkm: http://www.polskajazda.pl/Samochody/Chevrolet/Lacetti/147971
Toyota Auris 1.6, 2015, 93kkm
http://www.youtube.com/user/strowger79

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8069 dnia: Październik 11, 2021, 22:17:53 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Do mnie latem tego roku wąsaty ochroniarz wyskoczył z japą żeby się stamtąd zawijąć, a chciałem tylko foto polonezowi zrobić .

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8070 dnia: Październik 12, 2021, 09:35:55 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Macie jakieś dziwne problemy. <zdziwiony>
Byłem dziesiątki razy. Polonezami, fordami, toyotami, beemwu, mercedesem, fiatem, lancią. Służbowo i niesłużbowo. Może raz musiałem poczekać na otwarcie szlabanu.
No ale ja nie podjeżdżam i nie pytam, jak jakiś licealista, czy można se zrobić zdjęcie, tylko jadę. Jest tam (na terenie) komis samochodowy, muzeum, strzelnica, jakaś giełda, warsztaty, dziesiątki magazynów.
Oczywiście mówię o bramie na końcu ul. Kotsisa.

Bramą Główną ostatni raz przejeżdżałem w 1995 roku i z tego, co wiem to zarząd FSO SA, wyraźnie zakazał wpuszczania kogokolwiek nią. Nie wiem, czy obecnie ona należy do FSO czy do tego funduszu budowlanego.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8071 dnia: Październik 12, 2021, 10:54:33 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Raczej auto fso nie jest przepustką żeby wjechać. Ja zawsze tam jestem polonezem. Może to jest też kwestia jaki trafi się ochroniarz, Zauważyłem że w tym roku zaczęli też spisywać tablice aut które wpuszczają na teren. Ale też chyba nie ma no to reguły. Jak byłem w czerwcu to każdego spisywał i nie chciał nikogo wpuszczać a teraz we wrześniu był inny ochroniarz to już nie spisywał
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2021, 11:01:14 am wysłana przez Paki68 »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8072 dnia: Październik 16, 2021, 18:52:24 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
https://youtu.be/yEuv_LYiZUU Przy obecnych cenach paliwa, taki mod silnika wydaje się uzasadniony ;)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8073 dnia: Październik 17, 2021, 09:28:10 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Być może już widzieliście - w kontekście tej niedawnej burzy w necie wokół homologacji dla lpg od 2022 - jest oficjalne stanowisko ministerstwa:
https://gazeo.pl/informacje/wiadomosci/Ministerstwo-broni-LPG,wiadomosc,10689.html?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=Ministerstwo%20broni%20LPG%20s&utm_content=Ministerstwo%20broni%20LPG

Nie zmienia to faktu, że ceny lpg są masakryczne (innych paliw też).

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8074 dnia: Październik 17, 2021, 19:24:22 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Wiesz, jak ktoś ma konkret kasę, to mu zwisa i powiewa, czy zapłaci po 10, czy po 20 pln za litr, ale cała reszta, to już nawet o te 3 pln różnicy będzie się biła, wliczając w to mnie. Jak mam zalać benzyny za 6, a gazu za 3, to wybór jest jasny. Benzyny tylko tyle, żeby było na odpalenie i żeby zbiornik nie zardzewiał, bo i tak mam odcięcie pompy na gazie. Niestety, ale straszne czasy przyszły. A kiedyś, jak  gaz był po 2,20, to się mówiło, że drogi  :-)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8075 dnia: Październik 17, 2021, 19:56:44 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
A kiedyś, jak  gaz był po 2,20, to się mówiło, że drogi 
Chętnie bym znów takie ceny zobaczył :)

No nic, oszczędzamy dalej (bo jazda na gazie); ale i tak tracąc coraz więcej (bo wysokie ceny).

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8076 dnia: Październik 17, 2021, 21:46:17 pm »

Offline krisstof34

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6 GLI
sorry panowie mam to szczęście że robie 1kkm na tydzień francuskim jeździdłem a POLONEZ czeka i w piątek po południu nim wyjeżdżam i  jade sobie pojeździć tankuję tylko najlepszą benzyne i tylko na lLOTOSIE o gazie nie myślę w ogóle bo stać mnie na benzynę po 6,12 za litr. a moi klienci mają Porsche cayen elektryczne za 200000 PLN i ładyją w nocy w garażu z gniazdka bo jest taniej.każdy ma to co chce mieć.
Pozdrowionka.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8077 dnia: Październik 17, 2021, 22:02:46 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Cieszę się twoim szczęściem. Miło wiedzieć, że są w tym kraju zadowoleni ludzie. Raz widziałem, jak na stację podjechał jakiś gówniarz (bez obrazy dla kogokolwiek) nowym BMW M5, zalał do pełna PB98, zapłacił, wyjechał delikatnie spod dystrybutora, a jak już był na szosie, to dał ostro w palnik, aż dym z kół poszedł. Raczej nie martwił się o spalanie. Przy takim kimś, człowiek tankujący "paliwo biedoty" wychodzi naprawdę na dziada, a nawet gorzej.
Ale BMW było piękne, głęboki niebieski lakier. To było już dawno, zapewne z 5lat temu, lub lepiej. Dzisiaj pewnie ma najnowszy model i nadal leje sobie 98, choćby i po 8 pln za litr. Bywa. Ja tam nikomu nie zazdroszczę, a przynajmniej nie tym, którzy uczciwie nas to zapracowali. Co do tych wszystkich spod znaku "zawód syn" nie mam do końca sprecyzowanego zdania, bo to w sumie nie ich wina, że urodzili się w bogatej rodzinie. Kwestia szczęścia. Jak tata daje, to czemu nie brać? Ale wszelaka bandyterka, żerująca na uczciwych ludziach, to już inna para kaloszy, a tacy też mają klawe życie.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8078 dnia: Październik 17, 2021, 22:21:54 pm »

Offline krisstof34

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6 GLI
I fajnie u mnie Polonez jest autem na wekend i jeade sobie nim dla samej przyjemności bardziej choć robie nim zakupy i jade do rodziców a nawet ciągnie przyczepke na której są 4 rowery,i daje radę
Pozdrawiam .

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #8079 dnia: Październik 18, 2021, 09:13:11 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
sorry panowie mam to szczęście że robie 1kkm na tydzień francuskim jeździdłem a POLONEZ czeka i w piątek po południu nim wyjeżdżam i  jade sobie pojeździć tankuję tylko najlepszą benzyne i tylko na lLOTOSIE o gazie nie myślę w ogóle bo stać mnie na benzynę po 6,12 za litr. a moi klienci mają Porsche cayen elektryczne za 200000 PLN i ładyją w nocy w garażu z gniazdka bo jest taniej.każdy ma to co chce mieć.
Pozdrowionka.

Za 200000? Chyba Euro.

Jak Ci jeszcze trochę pieniędzy zostanie z benzynki, to zainwestuj jeszcze w korepetycje z j.polskiego.