Autor Wątek: klimatyzacja - prośba pomoc  (Przeczytany 75819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #320 dnia: Kwiecień 25, 2018, 15:23:41 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Proponuje pospieszyć się z nabijaniem klimy bo lada moment ceny podskoczą do 400zl za obsługę klimy gdzie wchodzi ok 500 g czynnika przy Polonezie może to być z 500-600 zł...
W zeszłym roku czynnik kosztował ok 300zl teraz cena wynosi 2100zl z wiązku z wytycznymi UE i wprowadzeniem nowego bardziej niebezpiecznego czynnika chłodzącego...
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #321 dnia: Kwiecień 25, 2018, 16:45:08 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
W zeszłym roku czynnik kosztował ok 300zl teraz cena wynosi 2100zl z wiązku z wytycznymi UE i wprowadzeniem nowego bardziej niebezpiecznego czynnika chłodzącego...
UE nie daje wytycznych co do ceny, po  prostu ten nowy czynnik o nazwie z palca przeciagnietego po klawiaturze dostarcza jedna firma i dyktuje ceny,
dodatkowo nie wiadomo dlaczego zmieniono czynnik (tzn. wiadomo ze chodzi o pieniadze ;p), wszyscy sie podniecaja tym, ze jest trujacy, ale nikt nie wspomina o innych wlasciwosciach,
mialem uruchomic klime w Alfie, ale jak bratu powiem, ze nabicie tak zdrozalo to sie wq... ,a ja bede mial okazje przetestowac najlepszy czynnik, czyli propan-butan ;p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #322 dnia: Kwiecień 25, 2018, 18:20:53 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
W zeszłym roku czynnik kosztował ok 300zl teraz cena wynosi 2100zl z wiązku z wytycznymi UE i wprowadzeniem nowego bardziej niebezpiecznego czynnika chłodzącego...
Kolejny co się naoglądał motodoradcy, tego samego, który w jednym ze swoich nowotworów na YT twierdził, że "obecne samochody są tak naszpikowane elektroniką, że już nawet nie mają bezpośredniego połączenie pedał hamulca-pompa hamulcowa"  <rotfl2> SERIO?!... Unia nie ustala ceny !! Tylko ustala takie normy, że tylko produkt tych 2 firm, jest w stanie je spełnić. Z tego co pamiętam to ten nowy czynnik obowiązuje już od kilku dobrych lat, najmniej 4 bo jak byłem na I roku to wykładowca na termodynamice już co nico o tym środku opowiadał. Poza tym, że w zetknięciu z gorącymi elementami silnika rozkłada się na gaz bojowy, to w atmosferze miał się rozkładać do związków nieszkodliwych w raptem 15-60 min. Dla porównania R134 robił to max w dobę. Reszty "ciekawostek" o nowym czynniku już nie pamiętam. A w ogóle to wcale bym się nie zdziwił, jakby to u nas jacyś Janusze klimatyzacji tj. hurtownicy, na siłę windowali ceny czynnika, bo w końcu aut na R134 jeszcze jeździ całkiem sporo, a przykrywka o "wprowadzającej nowe wymogi Uni" jest całkiem wiarygodna.
Tak czy inaczej mam nadzieje, że jeszcze w ten weekend klima zagada :)

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #323 dnia: Grudzień 26, 2018, 23:21:06 pm »

Offline waldi919

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 2.0 GSI PN 81r :-)

Panowie mam prośbę do posiadaczy oryginalnej klimy. Moze mi ktoś zmierzyć długość tych tulejek dystansowych miedzy krysą kolektora a uchwytem pod sprężarke? Chyba że ktoś zna wymiary to byłbym wdzięczny za podanie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2018, 23:24:30 pm wysłana przez waldi919 »
Atu+2.0 DOHC:
Klima
4x el szyby
Webasto
el lusterka

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #324 dnia: Grudzień 30, 2018, 12:50:08 pm »

Offline waldi919

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 2.0 GSI PN 81r :-)
.
Atu+2.0 DOHC:
Klima
4x el szyby
Webasto
el lusterka

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #325 dnia: Grudzień 30, 2018, 15:32:19 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
Trudno zmierzyć to na samochodzie, ale około 24mm długości. Do kompletu potrzebujesz specjalnych nakrętek, no chyba że nie idziesz w 100% oryginał.

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #326 dnia: Marzec 13, 2019, 22:29:47 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
Ja wykręcę od siebie i pomierzę jutro dam też zdjęcia.
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #327 dnia: Grudzień 30, 2019, 01:58:32 am »

Offline GrajSSon

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 16v były Hansa
witam od dwóch dni walcze z klimą, robię przekładkę z 1 plusa do 2 i problemem okazała się ta chłodnica klimy czy ktoś z was ma numery seryjne tej chłodnicy ewentualnie jak poszły wam przeróbki np. od xantii jak to jeżdzi?

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #328 dnia: Grudzień 30, 2019, 13:47:32 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
U mnie xantia działa, są przespawane króćce do węży, całość zrobiona wg szablonu, uchwyty chłodnicy od starej i dogięte, bo od xantii jest nieco szersza, trzeba dobrze przymierzyć.
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #329 dnia: Grudzień 30, 2019, 23:21:19 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ja poszedłem inną drogą. Mam chłodnicę z megane 1
https://www.iparts.pl/czesc/chlodnica-klimatyzacji-skraplacz-nissens-94673,0-123-94673-302865.html#100355
Taka sama jest w daciach logan

Do tego wyspawane rurki z ori fsowskiej i megankowych przyłączy.

W razie awarii chłodnicy zawsze mogę dokupić nową i wymienić bez kolejnego spawania.
Mocowanie i kierownice boczne nawiewu zrobione od nowa. Chłodnica ma swoje uszy i jest zamocowana do konstrukcji z ceownika. Dolnej kierownicy powietrza nie zakładałem bo co chwilę o coś zaczepiam zaczepem holowniczym więc nie ryzykowałem.

Spale mocowane bezpośrednio na chłodnicy. Duże podkładki (jak 5 zł), śruby m5 z nierdzewki razem z gumowymi przekładkami i jeszcze nic nie odpadło.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2019, 23:23:19 pm wysłana przez Bocian_s#313 »
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #330 dnia: Październik 10, 2020, 21:01:46 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Panowie czy warto się interesować klimatyzacją z plusa, która została odłączona zaraz po zakupie, pasek został zdjęty,. I tak paręnaście lat stoi nie używana. Co może być do wymiany , regeneracji.  I jaki koszt ewentualnego przeszczepu, oczywiście przełożenie własnymi środkami.

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #331 dnia: Październik 11, 2020, 12:45:12 pm »

Offline Michel18

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro 1.4 94/95
Po pierwsze, nie uwierzyłbym w taką historię xD Po kij ktoś zamawiał klimę która podwyższała mocno cenę auta tylko po to aby ją potem wyłączyć? Najczęściej takie (nie)sprawne klimy albo są rozszczelnione, albo mają zatartą sprężarkę.

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #332 dnia: Październik 11, 2020, 13:46:22 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Jak dla mnie warto dużo tego jednak nie wychodziło zawsze można posztukować , zregenerować i założyć z poworotem . Ja za klimą nie jestem bo mimo czystej klimy po 15 minutach źle czuję i wolę otworzyć normalnie okno ale jako bajer do auta albo  na lato na trasę czemu nie .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #333 dnia: Październik 11, 2020, 14:30:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Po pierwsze, nie uwierzyłbym w taką historię xD Po kij ktoś zamawiał klimę która podwyższała mocno cenę auta tylko po to aby ją potem wyłączyć? Najczęściej takie (nie)sprawne klimy albo są rozszczelnione, albo mają zatartą sprężarkę.
malo prawdopodobne, ale jednak mozliwe, bo w 2000 czy 2001 wyszla seria PN z klima w cenie 1000pln czy nawet symboliczne 100pln,
jezeli taki byl od reki w salonie, to po znizkach dla rolnikow, gornikow czy tam innej kasty ciemiezonej przez pracownikow za najnizsza krajowa (ktorzy mogli sobie kupic co najwyzej rower, a i to czesto na raty, a nie nowego Poloneza w salonie) to taka klima byla za darmo,
a wiadomo, ze z klima wiecej pali, wiec najlepiej permamentnie wylaczyc ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #334 dnia: Grudzień 04, 2021, 19:54:35 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Witam, mam pytanie czy wychodziły polonezy (+) GLI na BOSCH-u z klimatyzacją ? czy tylko GSI

Odp: klimatyzacja - prośba pomoc
« Odpowiedź #335 dnia: Grudzień 04, 2021, 20:26:30 pm »