Autor Wątek: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie  (Przeczytany 129864 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #540 dnia: Luty 07, 2017, 12:20:38 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Akurat mogę nie wiedzieć, ale to nieistotne.Problemem jest to, czy dorobił się uczciwie i to, jak traktuje swoich pracowników.Czy ich wykorzystuje, płacąc im marne grosze, jak większość "przedsiębiorców" u nas, czy też jednak podchodzi do sprawy uczciwie.I nie pisz, że my, "malutcy" nie możemy oceniać milionerów, bo to jest ważne, żeby patrzeć wszystkim z góry na łapy i jak ktoś jest złodziejem, to należy to głośno powiedzieć.Ja znam dużo takich w okolicy, którzy się dorobili (może nie milionów) ale trochę grosza złapali, żeby żyć na normalnej stopie, jeszcze za komuny, na cwaniactwie i złodziejstwie, dlatego dzisiaj im się dobrze żyje, w tych wspaniałych czasach wszechobecnego dobrobytu.Jest jeden taki prywaciarz w okolicy, zatrudnia sporo ludzi, ale jakoś cudownie nie płaci, a obraca milionami.Zaczynał od "kombinowania" (czytaj oszukiwania) i się powoli dorobił, a dzisiaj gra uczciwego.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #541 dnia: Luty 07, 2017, 13:16:18 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
tak czytam i czytam i wiecie co. Jebać to wszystko , aby zdrowie było.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #542 dnia: Luty 07, 2017, 16:50:21 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
jak większość "przedsiębiorców" u nas

Ba... Wszyscy kojarzycie te irytujące reklamy Media Expert. Jak poczytać opinie pracowników, to wynika z tego że wymyślili sobie sposób na to żeby mieć darmowych pracowników, wszystko kosztem młodych, zaczynających pracę którzy nie spodziewają się że zaczynając pracę w znanej firmie zostaną wykorzystani i okradzeni.
Inny mi znany, zaczął od niespłacenia kredytu na kilkaset tys. i ukrywania dochodów. Z kolei mój kolega ze szkoły pracował przez chwilę w firmie od "doradztwa finansowego" której właścicielem był 25 latek mający kilka samochodów, w tym Mercedesa S. "Doradztwo" polegało na tym, że pomagali różnym biednym i naiwnym dostawać kredyty w bankach, a robili to w ten sposób że składali w ich imieniu fałszywe oświadczenia o zarobkach i wykształceniu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #543 dnia: Luty 07, 2017, 18:16:14 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Kolejne przykłady na to, że u nas, to tylko złodzieje dobrze żyją.Nie ma dnia, żeby nie było słychać o jakichś przekrętach.Prawie jak na Ukrainie, sama mafia.Może to słowo na wyrost, ale ostatnio modne.Teraz czytałem, że zatrzymali jakiegoś tam szefa "mafii wnuczkowej" Oje*ał ludzi na 1,5 bańki.Ale już go wypuścili, bo wpłacił 300 tysięcy "kaucji" Co niektórzy nasi przedsiębiorczy rodacy, zamiast tracić czas na naukę we wszelakich uczelniach, woleli przez ten czas wymyślać sposoby na orżnięcie bliźniego, więc mogą w wieku 25-ciu lat, posiadać sobie 8 mercedesów.Raj dla bandytów i wszelkiego rodzaju przekrętów, "biznesmenów" "przedsiębiorców" i inny takich, ładnie się tytułujących.Przykład idzie z góry, więc skoro tam kradną codziennie setki tysięcy, to i taki szaraczek chce coś przytulić.Jeden polega tyko na swojej wyobraźni, oszukując innych, drugi ma "plecy" lub jest z bogatego domu, a jeszcze inny robi "międzynarodowe" interesy z "zagranicznymi biznesmenami" Nasze grupy przestępcze, też się świetnie dogadują z zagranicznymi odpowiednikami.Nawet w Kolumbii, potrafią "interesy" prowadzić  :P

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #544 dnia: Luty 07, 2017, 23:28:24 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Jak ktoś ma łep na karku to zawsze się da,może nie miliony ale żyć komfortowo a nie tylko żyć .Dobry przykład ciarko w Sanoku gość zaczynał klepiąc okapy w garażu kupę ludzi szydziło a teraz on buja astonem a oni bujają u niego,jako ciekawostkę powiem że większość okapów znanych marek to tak naprawdę ciarko tylko że napis inny.Drugi przykład huta szkła w Sanoku gość działa i kasa idzie i to grubo mimo że gość już jest w podeszłym wieku to do dziś śmiga codziennie i sprawdza a w niedziele klei kartony na wyroby swojej huty.
Zaraz ktoś się odezwie że wyzyskują ludzi ale prawda jest taka że ciarko to dająca najlepiej zarobić fabryka w Sanoku,huta może jest gorsza ale kumpel pracując a nie kręcący się jak tampon z najniższej krajowej przeszedł na 2100 w przeciągu 4 miesięcy.Bawią minie też ludzie którzy mówią patrz ma bogatych rodziców i się rozbija autami a prawda jest taka że jak by mieli tyle kasy to też kupili by synowi takie auto,bogaty dzieciak to nie zawsze degenerat po jakimś czasie przychodzi mu dźwignąć dziedzictwo rodziców i wtedy okazuje się że to co robił ojciec może działać jeszcze lepiej albo paść.Problem z polakami jest taki że wolą rąbać w fabryce za parę groszy i narzekać zamiast się rozwinąć,przeprowadzić w bardziej dochodowy region,czy założyć coś swojego a jak już komuś się coś uda to  zaraz o tamten złodziej cholerny,ale to że gość zaxierdalał po nocach i kombinował jak to utrzymać nie spiąć w nocy to już idzie w zapomnienie bo przecież lepiej chodzić do fabryki na 8h nie myśleć o niczym i narzekać.A prawda jest taka że jest jakaś cześć ludzi która nie zasłużyła na to żeby mieć więcej niż ma. Od razu tłumaczę nie chce obrażać ludzi pracujących w fabrykach czy innych zakładach bo każdy wybiera swoją drogę i każdemu należny się szacunek,chodzi mi tylko o cebule które tylko narzekają nie chcąc się rozwijać ani w fabryce ani poza nią.Przykładów na uczciwych bogatych jest dużo ale lepiej mówić o tych co kradli bo zawsze można wytłumaczyć siebie.Prawdą jest to że żyjemy w kraju jakim żyjemy ale nie ma jeszcze tragedii zawsze można się przeprowadzić ale wtedy coś za coś.

Jak ktoś u góry napisał najważniejsze żeby zdrowie było a jak doda się do tego chęci to zawsze idzie zrobić coś więcej.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #545 dnia: Luty 07, 2017, 23:54:08 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Problem z polakami jest taki że wolą rąbać w fabryce za parę groszy i narzekać zamiast się rozwinąć,przeprowadzić w bardziej dochodowy region,czy założyć coś swojego a jak już komuś się coś uda to  zaraz o tamten złodziej cholerny,ale to że gość zaxierdalał po nocach i kombinował jak to utrzymać nie spiąć w nocy to już idzie w zapomnienie bo przecież lepiej chodzić do fabryki na 8h nie myśleć o niczym i narzekać.A prawda jest taka że jest jakaś cześć ludzi która nie zasłużyła na to żeby mieć więcej niż ma.
<brawo>
Jak ktoś u góry napisał najważniejsze żeby zdrowie było a jak doda się do tego chęci to zawsze idzie zrobić coś więcej.
I tutaj rodzi się zasadnicze pytanie, czy lepiej być biednym gołodupcem, który prócz zdrowia nie ma nic, czy chorowitym bogaczem, którego stać na wszystko (od lekarzy po jachty na Majorce)? Prawda jest taka, że jak jest się przy kasie (a już jak się jest tzw. rentierem) to zdrowie jest znacznie lepsze niż będąc biednym, po pierwsze dlatego, że człowiek nie żyje w bezustannym stresie czy starczy mu do pierwszego/dziesiątego itp., a po drugie (co poniekąd wynika z pierwszego) ma możliwość o siebie zadbać (dieta, sport, hobby itd.). Także, że tak skwituję temat pieniądze szczęścia nie dają tym, którzy ich nie mają.

.I nie pisz, że my, "malutcy" nie możemy oceniać milionerów, bo to jest ważne, żeby patrzeć wszystkim z góry na łapy i jak ktoś jest złodziejem, to należy to głośno powiedzieć.
Przepraszam Cię bardzo, ale czym innym jest patrzeć komuś na ręce, zwłaszcza w interesach, a czym innym jest twierdzenie, że ktoś kogo portfel nie boli przy pyle okazji, musi być krętaczem i złodziejem. Z resztą o takich kwotach o jakich piszesz to większość tutaj zebranych czytała co najwyżej w gazetach, więc nie jesteś się w stanie postawić w sytuacji tych "bogoli", a jednoznaczne zaliczanie tych ludzi do bandyckiej nacji przychodzi Ci nadzwyczaj łatwo.
Aż mi się tak przypomniała ta piosenka co to ją tak długo wałkowali w radiu, której przekład brzmi "nie jestem bogaty, ale żyję jak milioner", a to tylko usprawiedliwienie dla mas/kogokolwiek komu "nie pykło", bo tak naprawdę to większość nawet nie wie jak żyje milioner... Wszak hajs to wolność, a wolność to odpowiedzialność, a ta cecha jest coraz rzadziej spotykana w obecnym świecie...
Czy ich wykorzystuje, płacąc im marne grosze, jak większość "przedsiębiorców" u nas, czy też jednak podchodzi do sprawy uczciwie.
Jak ktoś jest lewusem i chodzi do pracy, tylko po to "byle cokolwiek robić", to ma byle jaką pensję. Z tego co wiem, to na podnoszenie kwalifikacji i pensje dla tych, nie ameb życiowych gość kasy nie szczędzi.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2017, 00:20:22 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #546 dnia: Luty 08, 2017, 00:39:33 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
że jak by mieli tyle kasy to też kupili by synowi takie auto

Nie, nie kupiłbym.

przeprowadzić w bardziej dochodowy region

Mieszkam w "dochodowym" regionie i uwierz mi że nie jest tutaj wcale tak różowo. Jeżeli coś umiesz, masz na to papier i potrafisz się porozumieć w jakimś języku to dalej bardziej się opłaca uciekać na zachód, o ile nie musisz tu nikomu pomagać. Jeżeli nic nie umiesz, to tym bardziej opłaca się uciekać, bo tutaj wybrzydzają i biorą kogoś kto będzie możliwie jak najbardziej zdesperowany żeby bał się rzucić robotę czy stawiać wymagania.

złodziej cholerny,ale to że gość zaxierdalał po nocach i kombinował jak to utrzymać

Dokładnie tak. W znanej sieci sklepów okrada się pracowników. W znanym mi osobiście zakładzie produkcyjnym, założyciel zaczął od kradzieży pół miliona zł. Mój kolega pracował w firmie która zajmuje fałszowaniem dokumentacji.
Drugi kolega po miesiącu od założenia firmy miał wszczęte przeciwko sobie postępowanie w skarbówce bo jakiś urzędas się pomylił.
Rodzicom mojego kolegi bankier z BPH ukradł 170tys. zł i proces trwa już trzy lata, a tym bardziej nie jest im lekko ponieważ... pracodawca ojca ukradł pieniądze firmy i zniknął, przez ostatni rok nie wypłacając pracownikom pensji. A w międzyczasie jeszcze okradziono im dom i mieli proces z dzikimi lokatorami na działce, którzy w pewnym momencie rozlali im benzynę w ogrodzie i go podpalili.
Daleki wujek założył firmę w którą włożył 250 tys. zł i firma działa, tylko że pracownicy często próbują go kantować (zatrudnia przedstawicieli handlowych), a jeden ukradł mu kilka tys. zł bo mu na coś dał i zapomniał wziąć pokwitowania. Typ wziął i się wyparł.
Poza tym nie każdy jest tak opętany rządzą posiadania żeby pracować od rana do nocy. Jest tyle ciekawych rzeczy do robienia na świecie, że wypełnianie tabelek, szukanie pracowników, kontrahentów i kłócenie się ze skarbówką tylko po to żeby dorobić się dużej hałupy, Mercedesa i wrzodów naprawdę nie wygląda atrakcyjnie, zwłaszcza że Czesi podobno płacą już ponad 6 tys. zł pensji za rąbanie w fabryce. Kolega programista pracujący w Polsce półtora roku nie dostaje na rękę połowy tego.


Edit: jeszcze mi się przypomniało że znajomy emeryt zetknął się z tym że domu pomocy Caritasu kierownik okradał pensjonariuszy, za co go ojciec dyrektor wyrzucił ale co tamten ukradł to ukradł. Poza tym, nie znam w rodzinie nikogo komu by co najmniej raz nie okradziono mieszkania. Do tego wszechobecna kultura polegająca na kradzieżach samochodów, napaściach ulicznych czy uświęcony zwyczaj spieprzania z miejsca zdarzenia kiedy się komuś wjedzie w auto na parkingu.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2017, 01:20:35 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #547 dnia: Luty 08, 2017, 02:05:46 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Widzisz, a niektórzy zapominają, w jakim kraju żyją.Ja nadal uważam, że złodziei  i oszustów, jest więcej, niż tych uczciwych, ciężko pracujących.Niestety, przypadki, w których ktoś się uczciwie dorobił jakichś pieniędzy i bez wyzysku ludzi, są nadal mniejszością.Zdecydowanie częściej, jest na odwrót.Nie twierdzę i nigdy nie twierdziłem, że uczciwi nie istnieją i tacy, co dadzą ludziom uczciwie zarobić.Oczywiście nie bumelantom, którzy chcą tylko przebimbać dniówkę, jak za komuny.A o takich, którzy mają bogatych starych i którzy to starzy, mają swoje interesy, to nawet chyba nie ma co wspominać, bo pewnie mało który nadaje się do tego, żeby w przyszłości "pociągnąć" interes po rodzicach, bo zwyczajnie, przeważnie nie jest tego nauczony.Skoro swój czas spędza na zabawie itd. to raczej ma wszystko inne w dupie.Oczywiście zawsze są wyjątki, jak wszędzie.A to, że bogaci mają większą pewność, że nie zachorują ciężko, czy też mają lepsze zdrowie, to raczej kwestia mocno dyskusyjna, bo są takie przypadki, że i kasa nie pomoże.Z drugiej strony, to nie jest też powiedziane, że ludzie "biedni" częściej i poważniej chorują, bo pomimo całego swojego ciężkiego życia, to czasem jednak jest tak, że los im w zdrowiu wynagradza.Taki Kulczyk miał kasę, a i tak mu nie poszło.Ktoś powie, że to był przypadek, bo to komplikacje po operacji itd. ale jednak.Przy całej swojej kasie i tak nie dał rady się zabezpieczyć na taką ewentualność.Życie bywa przewrotne.Bogaci i bardzo bogaci, też umierają.To jedyna sprawiedliwość i przed tym się nie wykupią.Dzisiaj ogólnie czasy są gówniane, panuje bezsensowny kult pieniądza i jeden drugiego ma w dupie.Możecie pisać co chcecie, ale tak to wygląda.A gadanie, że ten się dorobił tak, czy inaczej, to nie jest żadne cebulactwo.Jak widzę złodzieja, to nazywam go złodziejem, a nie biznesmenem i nie mówię, że miał szczęście i głowę na karku.Jak to mówią, pierwszy milion trzeba ukraść, a potem, to już z górki.Jakiś kapitał początkowy trzeba mieć  :-) Ja tam co chwilę słyszę i czytam, o jakichś złodziejach i cwaniakach i to nie gangsterzy, tylko "normalni" ludzie, pracujący np. w banku, czy skarbówce.Tam też idzie podpier*olić parę groszy.A nuż się uda.
Edit: Może i głupoty, ale jakie to prawdziwe.Tak właśnie u nas jeden drugiego w ch*ja robi.
https://www.youtube.com/watch?v=eglCBvCaDgs
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2017, 02:35:24 am wysłana przez Buźka »

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #548 dnia: Luty 08, 2017, 11:15:29 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Pamiętasz zdaje się aferę z firmą Optimus? Wtedy gazety też weszły skandal i złodziejstwo na podatkach, co było potem? Skarbówka stwierdziła, że zaszła pomyłka i faktycznie gość jest uczciwy, ale i tak jego firma poszła w ch...j, a
jej właściciel skończył wpasając owce w Bieszczadach... Także w te kreacje medialne bym nie wierzył. A co do Kulczyka to pewne źródła  poddają w wątpliwość to czy aby na pewno już przywitał się ze św. Piotrem.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #549 dnia: Luty 08, 2017, 12:49:01 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tego z Optimusa, to wykończyli specjalnie.Nie wiem, co ma jedno do drugiego.Przecież nawet banned podawał jawne przykłady złodziejstwa.Ja tu nie mówię o nazywaniu złodziejami bez dowodów, ale jeśli takowe są, to nie ma co lukrować.Jest jakiś tam procent uczciwych, co nawet złotówki nie ukradli, a reszta, to kombinatorzy, bo w tym kraku, jak nie kombinujesz, to nie jedziesz.I jeszcze dobrze jest, jak cię na tym nie nakryją.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #550 dnia: Luty 08, 2017, 19:14:34 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Pamiętasz zdaje się aferę z firmą Optimus?

Co przypomina mi sprawę Zaleskiego (tego od Poloneza 2000 Rally) który siedział w areszcie wydobywczym w latacch 90tych, i nic mu nie udowodnili. Jak się sprawa skończyła nie wiem, ale 2012 roku toczył się proces w sprawie grubych pieniędzy które mu skonfiskowano, bo, a jakże, pracownik sądu ukradł te pieniądze. Następnie sąd nie chciał mu oddać tych pieniędzy za argumentem że był to dowód rzeczowy którego sąd nie ma w posiadaniu, a potem stwierdzili jeszcze że nie oddadzą bo nie ma na to pieniędzy.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #551 dnia: Luty 08, 2017, 19:41:16 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Oczywiście złodziej jest złodziejem ale popatrzmy na tych nie bogatych na których przymyka się oko bo kradną bogatszemu,autosan gdzie dziennie wyjeżdżał jeden autobus na lewo w plecakach itp,zakłady mięsne,opony w Dębicy gdzie mieli nawet procę do przestrzeliwania ogrodzenia i takich mogę mnożyć tak samo jak bogatych nie uczciwych.Dla mnie to taki sam złodziej jak ten bogaty chyba że robi to z głodu.A ile okrada pracodawców w taki sposób że jak się da to nie robią,nie dbają o narzędzia a wręcz niszczą.
Nie zapomniałem w jakim kraju żyje i mam możliwość stałego pewnego wyjazdu za granicę ale tego nie robię tylko trwam tu bo wieże że się da.Wujo ma warsztat pracuje żyje uczciwie zarabiając przy tym dobre pieniądze,siostry chłopaka ojciec ma zakład z meblami żyją na wysokim poziomie a nikomu nic nie ukradli w wręcz przeciwnie to pracownicy kombinują jak się da.
Nie wszystkim się udaje ale nawet jednia dziesiąta co narzeka nawet nie próbuje.
A to czy jest sens gonić za kasą to sprawa każdego człowieka i jego drogi dla jednych tak dla drugich nie ale niech ci drudzy nie plują i nie narzekają  po tych co czegoś chcą.
Zdrowia nie kupi się za żadne pieniądze i to prawda nie do oszukania  dobrym przykładem mogą być bracia koral którzy też dorobili majątku mają nawet podgrzaną drogę do swoich domów ale co z tego jak podobno jeden z nich ma ciężka nieuleczalną chorobę

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #552 dnia: Luty 08, 2017, 20:50:29 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jeszcze raz napiszę.Złodziej jest złodziejem i jeśli nie kradnie jedzenia z głodu, czy to dla siebie, czy dla dzieci, to trzeba to napiętnować.I nie ma absolutnie znaczenia, czy to biznesmen/pracodawca, czy jego pracownik.U nas jest tak, że jak pracodawca okrada pracownika, to pracownik często nie pozostaje dłużny, ale oczywiście nie uogólniajmy, bo czasem pracodawca może być uczciwym człowiekiem, nawet w miarę uczciwie płacącym, ale trafi mu się pracownik ch*j, który będzie go rąbał jak się da, bo sobie musi odbić za złe traktowanie, czy tam co innego.Kij ma zawsze dwa końce i nie ma u nas jednego schematu, bo złodzieje są i wyżej i niżej.A pieniądze dają tylko takie szczęście, że zapewniają ich posiadaczowi poczucie stabilności życiowej, bo stać go na wszystko i może sobie np. pojeździć po świecie, zamiast w tym czasie zapier*alać przy taśmie, jak reszta.Niestety, wielu bogatych ludzi, jest tak naprawdę nieszczęśliwych, bo np. nie mają prawdziwych przyjaciół, tylko ludzi, którzy ich udają, ze względu na status materialny kolegi.Z chorobami też różnie bywa, bo jak się trafi coś naprawdę paskudnego, to tak samo zmiecie tego, który nic nie ma, jak i tego, który obraca milionami.Po prostu pewnych rzeczy się nie przeskoczy i czasem żadne pieniądze nie pomogą, bo lekarze rozkładają ręce.ja zawsze byłem zdania, że lepiej żyć biedniej, ale w zdrowi, bo wtedy człowiek zawsze sobie jakoś da radę.Pieniądze, mimo, że potrzebne, nie są najważniejsze w życiu, o czym większość ludzi chyba zapomina.Zazdrościmy sobie nawzajem i tylko patrzymy, żeby się temu bogolowi noga powinęła, albo druga strona medalu, idziemy po trupach do celu, deptając tych słabszych, byle tylko dojść do większej kasy, lepszej pozycji społecznej itd.itd. Najlepiej chyba wiedzą to ci, których nazywamy złośliwie "korpo-szczurami"  Tam to dopiero muszą sobie świnie podkładać.Świat zapomniał o tym, co jest w życiu ważne, zastępując to żądzą pieniądza.Wystarczy włączyć tv, czy radio i non stop napie*dalają nas reklamami kręcącymi się wokół tematu pieniędzy, jak nie providenty, bociany i inne, to znowu jakieś głupie konkursy, (chyba w naciąganiu ludzi) Wszędzie tylko wygraj i wygraj, spełnij marzenia itd. Cytując fragment z filmu Ryś:
Cytuj (zaznaczone)
Dobrze, jak ktoś ma dobrze i dobrze.Ale jak ktoś ma niedobrze, to niedobrze, bo w Polsce, uważam, wszyscy powinni mieć tak samo, czyli najlepiej na świecie.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #553 dnia: Luty 08, 2017, 20:51:14 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jak już jesteśmy przy temacie wynoszenia z zakładów pracy. To słyszałem kiedyś taką historię, że w czasach, w których kwitnęła "Solidarność" w jednym z większych zakładów pracy pracownicy domagali się krzyże przy bramie do zakładu. Po długich negocjacjach dyrektor się zgodził, ale pod jednym warunkiem, że jak chcą mieć symbol KK w zakładzie pracy to, mają postępować zgodnie z przykazaniami KK, co oznaczało mnie mniej nie więcej to, że jeśli krzyż stanie to nikt nic nie będzie wynosił z zakładu. Po tym warunku wszelkie dywagacje nt. krzyża ustały <lol> Takich to "wierzących praktykujących" mamy...
co z tego jak podobno jeden z nich ma ciężka nieuleczalną chorobę
Podobnie jak kilkaset milionów ludzi na świecie i jedni zdychają w bólu bo nie stać ich na leki, a drudzy żegnają się ze światem w bardziej godny sposób...
siostry chłopaka ojciec
Przez chwilę miałem zwarcie w głowie :P Bo w końcu ojciec chłopaka powinien być jednocześnie ojcem siostry chłopaka, ale się połapałem, że chodziło Ci o ojca chłopaka siostry <lol>

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #554 dnia: Luty 08, 2017, 21:14:02 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tak sobie przeglądam interie i znowu "mafia" Przytulili "tylko" 700 milionów.Na waciki.
http://biznes.interia.pl/podatki/news/siedem-osob-zatrzymanych-ws-grupy-wyludzajacej-vat-z-obrotu,2472805,4211#pst124785778
W komentarzach znowu ktoś pisze o "mafii złomowej" Co tu się w tym kraju dzieje? I wy piszecie, że złodziej nie ma dużo?
W ostatnich latach, to non stop o czymś podobnym słychać.A drugie tyle, nie ujawnili.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #555 dnia: Luty 08, 2017, 21:33:46 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Tak sobie przeglądam interie i znowu "mafia" Przytulili "tylko" 700 milionów.Na waciki.
http://biznes.interia.pl/podatki/news/siedem-osob-zatrzymanych-ws-grupy-wyludzajacej-vat-z-obrotu,2472805,4211#pst124785778
W komentarzach znowu ktoś pisze o "mafii złomowej" Co tu się w tym kraju dzieje? I wy piszecie, że złodziej nie ma dużo?
W ostatnich latach, to non stop o czymś podobnym słychać.A drugie tyle, nie ujawnili.
Ostatnio nawet można usłyszeć o sędzi, który ukradł pendrive za łączną kwotę 2 tys zł  <cwaniak2> http://wiadomosci.wp.pl/sedzia-z-wroclawia-ukradl-w-sklepie-pendrive-y-za-2-tys-zl-sprawa-zajmuje-sie-prokuratura-6088336632837249a

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #556 dnia: Luty 08, 2017, 21:52:40 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No i pewnie koledzy gówno mu zrobią, bo to kolejna mafia, po lekarzach, policjantach i innych "zorganizowanych grupach zawodowych". Co rusz się słyszy o kradnących policjantach i innych takich, którzy powinni świecić przykładem.I mówią, że w Polsce jest bieda.W takim razie, z czego ci wszyscy złodzieje się utrzymują? Przecież jak by nie było co kraść, to by nie kradli.Zachodnie firmy wyprowadzają kasę, politycy kradną, wszyscy inni kradną i dalej jest co kraść, więc chyba nie jest tak źle?  :P Ja teraz jeszcze czekam na "mafię 500+" czyi speców od wyłudzania kasy na dzieci.Była "mafia wnuczkowa" o której pierwsze słyszę, to teraz czas na inne pomysły.Jak głosi hasło, Teraz Polska.Gdyby był jakiś międzynarodowy konkurs, w którym jury oceniało by najlepsze metody na orżnięcie frajerów, to myślę,, że wrócilibyśmy z główną nagrodą.   <lol2> Takich pomysłów, jakie mają nasi rodacy, to chyba nikt nie ma.Zaraz może zaczną podrabiać ten słynny banknot 500+ bo to taka nowość, a ile można drukować setki i dwusetki? Wszystko się kiedyś znudzi  :-)
Ale tak poważnie, to już widzę ten chaos, jak ludzie zaczną latać po  sklepach z "pińcetkami" żeby ktoś gdzieś rozmienił.Banki będą mieć co robić.Dobra sprawa dla ludzi, którzy obracają (fizycznie) dużymi sumami, bo to mniej śmieci w portfelu, ale dla zwykłego człowieka, to tylko kłopot.Niektórzy będą dostawać rentę w jednym banknocie, ci od 500+ pewnie też (a ponoć brakło im 25 milionów, to sobie dodrukowali) Pamieta ktoś czasy przed ostatnią denominacją?(głupie pytanie) Wtedy też szybko przybywało zer na liczniku.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #557 dnia: Luty 09, 2017, 11:25:54 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Tak a propo sądownictwa to dużo patologii umożliwiło przejście ze zszywania akt na segregatory i koszulki.
Emerytowany sędzia mi opowiadał, że kiedyś akta były zszywane i każde wyjęcie czegoś z akt wymagało rozszycia, ponownego zszycia adnotacji o zmianie i przenumerowania wszystkich stron, a jak ktoś nie zrobił adnotacji, to albo było i tak widać że akta zostały przeszyte albo że ktoś coś wyrwał. Przejście na segregatory i koszulki bardzo ułatwiło zatem mataczenie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #558 dnia: Luty 09, 2017, 11:32:43 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A jak nastąpi przejście na akta elektroniczne, to dopiero będzie pole do manewru.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #559 dnia: Luty 09, 2017, 11:48:16 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ale odpłynęliście  ;p.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...