Autor Wątek: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'  (Przeczytany 101193 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 06, 2014, 13:52:35 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Wszystko jest kwestią względną, w moim przypadku użytkowanie na co dzień, nie jest tożsame z użytkowaniem dzień w dzień, przynajmniej na razie póki mam zniżki studenckie ;) Innego samochodu nie mam, więc jak w końcu go skończę to wiosna-jesień będzie użytkowany normalnie. Przez rok posiadania zanim wziąłem się za remont zrobiłem 3tyś km, w dużej mierze dlatego, że unikałem jeżdżenia żeby nie wydawać kasy na paliwo i mieć więcej kapitału na rozpoczęcie remontu  :P ale po złożeniu chciałbym nim trochę więcej pojeździć ;) Co do zimy, mocno się waham i nie podjąłem jeszcze decyzji, z jednej strony trochę szkoda bo sól itp, z drugiej jazda polonezem w zimę to sama przyjemność, w planach jest też obfita konserwacja a już przy etapie lakierowania parę rzeczy się poprawi w stosunku do fabryki. Ostateczną decyzję podejmę jak przyjdzie czas  :P
Póki co chciałbym skończyć prace blacharskie przed zimą i dać już cały wóz w podkład :)

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 07, 2014, 08:19:14 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
IMHO nie ma sensu trzymać auta w garażu i chuchać na niego - co to za auto? Wtedy to tylko mebel/eksponat, nie samochód. :P Ale oczywiście co kto lubi.

Powodzenia w zakończeniu prac jak najszybszym, w przyszłym roku na zlocie chce go zobaczyć! :)

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 07, 2014, 09:40:51 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
IMHO nie ma sensu trzymać auta w garażu i chuchać na niego - co to za auto? Wtedy to tylko mebel/eksponat, nie samochód. :P Ale oczywiście co kto lubi.

Powodzenia w zakończeniu prac jak najszybszym, w przyszłym roku na zlocie chce go zobaczyć! :)
Też wychodzę z założenia, że samochód jest do jazdy, ma dawać przyjemność właścicielowi, wyjątkiem są niskoprzbiegowce którym żal nabijać przebiegu ;) ale mój poldek ma najechane 235tyś i z przyjemnością będę powiększał ten przebieg :D Tak właśnie planuję, żeby był gotowy na zlot w wakacje 2015, ale czy mi się uda to nie obiecuję :P

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 07, 2014, 18:39:51 pm »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
Dlatego najlepiej mieć 2 auta, w jedno się tylko wkłada kasę i serce a drugie na codzień :P
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 01, 2014, 22:29:09 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Nadeszła zima, sezon prac przy Polonezie się skończył. Blacharz zrobił jeszcze tylny błotnik ( wstawiony na wysokości przetłoczenia, to co było wstawiane wycięte z fabrycznie nowego  <spoko> Przy okazji pasowania elementów okazało się, że drzwi tylne są krzywe, musiałem więc kupić drugie, na szczęście te już były proste i wszystko udało się spasować jak fabrycznie albo i lepiej. Jestem z tego etapu prac bardzo zadowolony. W tej chwili do zrobienia została tylko druga strona, ale tam błotnik był wygniły tylko pod zderzakiem, reperaturka wycięta z innego auta, wypiaskowana i zapodkładowana czeka na wiosnę. Plus małe poprawki pasa tylnego ale to już kosmetyka  <spoko>

Oraz mój ostatni nabytek z którego jestem bardzo zadowolony, bo był to ostatni element opcjonalnego wyposażenia dodatkowego który chciałem mieć a którego mi brakowało

Brakuje co prawda sprężarki i chłodnicy ( i gratów typowo pod silnik OHV ale to akurat nie byłoby mi potrzebne )
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2014, 22:51:16 pm wysłana przez Dawid91 »

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 30, 2015, 09:34:06 am »

Offline smok3r

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V '96
Polonez robi się zajebiaszczy i nie przejmuj się opinią katowników, że nie warto być ratownikiem :)
Wrzuć jakiś aktual :)

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 30, 2015, 12:36:13 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Dobra robota jak zwykle, niech się odradza dalej:)
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 30, 2015, 17:21:20 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Dzięki za pozytywne opinie :) Póki co nie wrzucę jeszcze aktualizacji bo prawdę mówiąc, to jeszcze go nie ruszyłem w tym roku  :P Teraz na początku kwietnia zamierzam powrócić do dokończenia blachy i prawdopodobnie w Maju pojedzie do lakiernika, takie są przynajmniej plany. Udało mi się w końcu dostać zdrowy nosek, nie podejrzewałem, że tak długo będę szukał tego elementu w dobrym stanie. Poza tym w międzyczasie kupiłem zdrowy bak paliwa do rovera/GSi fabryczny jeszcze z wybitym logo FSO, bak i nosek już wypiaskowałem  <spoko>

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 19, 2015, 23:12:15 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Zakończyłem etap blacharki :) Z etapu blacharskiego jestem bardzo zadowolony. Jutro auto jedzie do lakiernika :)






Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwiec 19, 2015, 23:19:35 pm »

Offline Thomson#1976

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 581
ładnie :) chociaż przy takich nakładach jak odtwarzanie m.in. mocowań na lewarek, można też było postarać się o ten brakujący "kwadracik" przy prawym podprożu z przodu ;)

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwiec 20, 2015, 07:19:18 am »

Offline pold20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1044
  • Płeć: Mężczyzna
  • REDTOP
    • Panda I 1.2 75 fire, Borek 2.0 DOHC GSI, Caro Plus 1,4GTI 16V, Caro Plus RED TOP, Caro Plus RED TOP Turbo, Omega A 3000 24V
Podziwiam a jednocześnie rozumiem ile to kosztuje pracy i kasy bo sam już parę aut odbudowałem.
Żyj tak jak jutro miał być koniec świata

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwiec 20, 2015, 13:07:28 pm »

Offline kamil891

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda
Jaki będzie kolor ? :)

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #112 dnia: Czerwiec 20, 2015, 14:06:11 pm »

Offline Michu125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jeśli FSO, to tylko z dwoma wałkami rozrządu :)
    • 125p 1.4 16V / Caro 1.4 16V
Bardzo fajnie :) Oby kolor był taki jaki był, bo wyglądał zajebiscie :D

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #113 dnia: Czerwiec 20, 2015, 21:14:48 pm »

Offline Kleofas

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldoford 2.0 SLE & reszta gruzów
Kolor miał kozacki i do tego jeszcze niezbyt popularny więc chyba nie ma opcji zmiany :) Czekam na finał.

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwiec 21, 2015, 14:46:50 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Kolor oczywiście pozostanie taki jaki był, jaki jest na tabliczce i fakturze zakupu  :P czyli szarozielony metaliczny L139  <spoko>

Ten brakujący kwadracik na podwoziu od strony pasażera ma wlecieć na dniach :)

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwiec 21, 2015, 14:58:08 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5163
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Sporo takich poldków widziałem,więc aż tak mało popularny to nie jest.W orciari to każdy poldek ładniej wygląda i już,tylko żeby było polakierowane.Gratuluję chęci i samozaparcia,żeby to jednak połatać w całość.

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwiec 21, 2015, 17:20:22 pm »

Offline seraf

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p
Podziwiam ja po zrobieniu w ten sposób kilku aut już pasuje i zaczynam kupować w oryginale choćby niech i kosztują 10 tyś zł bo i tak wyjdzie taniej jak remont generalny nie wspominając ile trzeba pracy włożyć i czasami namęczyć się z "fachowcami".

A tak wsiadam i jeżdżę, a co najważniejsze wiem, że dany element ostatni raz był ruszany X-lat temu w fabryce jak go składali i nadal wygląda jak trzeba.
Chociaż co do mechaniki to ok bo wymiana przewodów hamulcowych itp. to oczywistość, ale malowanie całego auta i robienie blacharki to już co innego.
Może mam złe podejście, ale oryginał dla mnie zawsze będzie bardziej cenny niż auto już remontowane.

Dlatego strasznie podziwiam i szanuję ludzi którzy biorą się za remonty tak popularnych aut. Kiedy jeszcze można kupić w dobrej kasie fajne egzemplarze.

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwiec 21, 2015, 21:22:28 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6621
  • Płeć: Mężczyzna
Remonty nieremonty... Grunt to dobrze zrobić, dokładnie, i dobrze poskładać.

Kupiłem Poloneza w dobrym stanie, doinwestowanego, z drobiazgami do poprawienia. Jak przyłożyłem szlifierkę do rdzawego nalotu na wybrzuszeniu tylnej podłużnicy we wnęce koła, to wybiło dziurę 6x7 cm do wnętrza podłużnicy...
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #118 dnia: Sierpień 26, 2015, 22:06:42 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Czas zaktualizować wątek gdyż Polonez wyjechał od lakiernika :) z efektu prac jestem zadowolony :)

Co do wcześniejszych wpisów, jasne, że zawsze fabryka jest lepsza niż auto remontowane, jednak przy okazji remontów, jest okazja żeby pewne rzeczy poprawić, zrobić lepiej, więc szkoda takiej okazji nie wykorzystać ;) Kierując się tą myślą, zanim auto zostało polakierowane dodatkowo całe podwozie, progi, błotniki tylne pod zderzakiem, pas tylny pod zderzakiem a także niektóre obszary pod maską oraz łączenia blach wewnątrz auta zostały zabezpieczone masą polimerową sikaflex 529 at, masa świetnie nadaje się do lakierowania a bardzo dobrze zabezpieczy te newralgiczne miejsca :)

Natomiast tak prezentuje się Polonez po polakierowaniu. Jako lakier bezbarwny zastosowana została nowość firmy Novol z linii Novol for Classic Car, lakier bezbarwny Premium CSR Clearcoat  <spoko>

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #119 dnia: Sierpień 26, 2015, 22:32:06 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5163
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Bardzo ładnie wszystko wygląda i widać,że Ci zależy.Chwała Ci za to,że zdecydowałeś się go wyremontować,bo na takie coś porywa się chyba tylko 5-10 osób na 100 w przypadku poloneza,a może i mniej.Tylko taka moja mała uwaga,że jak już jest taki wypas,to ja bym jeszcze pobawił się z zawieszeniem i tylnym mostem,żeby to chociaż troszkę poczyścić i pomalować,zawsze to coś tam da,bo akurat przejrzenie zawieszenia nie jest złym pomysłem,no i milsze by to było dla oka.O zabezpieczeniu zbiornika paliwa nawet nie wspominam.Ale tak poza tym,to super i oby więcej takich osób,bo jak wielokrotnie pisałem i nadal będę pisał,ładne polonezy się kiedyś skończą i albo trzeba będzie robić (łatać) to co jest,albo przesiąść się na coś innego.Ja kupiłem ładnego plusa,ale moje caro orciari dalej mam i jak dobrze pójdzie,to może coś tam spróbuję z nim zrobić dobrego,bo mi go na złom szkoda.