Autor Wątek: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'  (Przeczytany 96124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« dnia: Lipiec 01, 2012, 00:36:04 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Witam, jak pewna część z Was już wie, tydzień temu stałem się posiadaczem wymarzonego poldoroverka, więc najwyższa pora przedstawić go na forum, a zatem do rzeczy :) Kiedy padła decyzja o sprzedaży poprzedniego GLE, postanowiłem poszukać sobie takiego poloneza jaki marzył mi się najbardziej, od czasu jak tylko zacząłem się interesować polonezami, czyli jak by nie było już parę latek temu ;) autko zobaczyłem pierwszy raz na zdjęciu, ale od razu mi się spodobał, obejrzałem w międzyczasie kilka poldoroverów, ale żaden nie podobał mi się tak jak ten :) W międzyczasie okazało się, że polonez będzie sprzedawany w najbliższym czasie, ręka na pulsie była więc trzymana, w rezultacie braku informacji postanowiłem osobiście przejechać się do Poddębic gdzie polonez stał, i pogadać z właścicielami :) okazało się, że akurat na dniach miał być gdzieś wystawiony ale jak się zjawiłem to nie będą wystawiać :) zapoznałem się z autkiem bliżej, i okazał się być akurat tym czego szukałem, można powiedzieć, że ,,zakochałem się" w tym egzemplarzu. Wszystko tak jak chciałem, orciari, alufelgi, inter grocliny we wnętrzu no i jak to ktoś kiedyś powiedział najważniejszy bajer - rover pod maską  <cwaniak2> <spoko> zapoznałem się również z wadami autka i po dogadaniu się co do ceny wziąłem :)
Autko nie jest idealne, ale jest zadbane. przebieg wynosi coś pomiędzy 220 a 230 tysięcy, z tym, że bliżej 230 ;) Rocznik jak w temacie 1995, czysta benzynka od zawsze jeżdzony na PB98  <spoko>
to co wszyscy lubią najbardziej czyli zdjęcia  :P














Poza oryginalną skórzaną kierownicą FSO, która została dołożona przeze mnie, to ze wszystkimi ,,bajerami" autko wyszło z fabryki :)
Dzięki Sobkowi polonez dostał nowe sprzęgło, do zrobienia z rzeczy ,,od zaraz" został rozrząd.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2012, 00:42:18 am wysłana przez Dawid91 »

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2012, 00:53:54 am »

Offline Daniel#1981

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+ 1.4 98, 125p 1.8 16V 88
Baaardzo fajny poldek na super felgach :), sam myśle nad takimi do swojego. W kobyłce jeździ podobny ale w opłakanym stanie. Robisz go na full wypas czy zostawiasz tak jak jest ?
no i jak to ktoś kiedyś powiedział najważniejszy bajer - rover pod maską   
No czego chcieć więcej... orciari i ROVER pod maską. Poldek z wyższych sfer :) . Dbaj i szanuj go bo przez handlarzy i katów coraz mniej takich polonezów.
1.4 GLI 16V

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2012, 00:56:26 am »

Offline cezek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 676
och jaki piękny :) Az chętnie bym go  pociło :) Jak buda wygląda przy takim przebiegu? Nawet lucasa ma będzie lepiej gume palił.



PS. Danielek ale żeś mi się pięknie wkomponował :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2012, 00:58:53 am wysłana przez cezek »
Co do tego, to nie szpachla. Fabryczna izolacja i podkład.[]

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2012, 01:05:42 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Daniel dokładnie, poldek z wyższych sfer to piękna sprawa :) co do robienia wzbogacania wyposażenia, na pewno wlecą oryginalne elektryczne szyby ( już mam ) i wleci też centralny zamek ( tu nie mam ciśnienia na oryginał ) aluski też mi się spodobały, miałem zmieniać na OZ, ale tak mi się spodbały, że zostają :)

Cezek blacharka to niestety najsłabsza strona autka... progi do roboty, podciągi do roboty, podłoga do roboty, drzwi pasażera bardzo mocno zgniłe, prawy przedni błotnik mocno zgniły, poza tym kilka purchli na całym aucie. Jest sporo do zrobienia, ale jak już wcześniej pisałem, tak bardzo mi się spodobał, że będę go robił :) podłużnice za to są idealne , zero śladów korozji, wszystkie zaślepki w każdej są :) Jest to 17 letni Polonez, przez cały swój żywot był jeżdzony normalnie na codzień, więc miał prawo trochę zgnić tu i ówdzie, najgorsze( poza prawymi przednimi drzwiami i błotnikiem sama buda jest w miarę ok) są progi i podłoga, ale nie ma takiej masakry, jak w niektórych orciari widziałem po zdjęciu spojlerów  :P

Palenia gumy ani tym podobnych nie będzie ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2012, 01:07:58 am wysłana przez Dawid91 »

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2012, 01:11:14 am »

Offline cezek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 676
będzie będzie po to jest rover :P A buda to klasyka jak w każdym orciari :) Ja tam na twoim miejscu kupił bym lepsza budę z zdrowym k16 ale rob jak chcesz :) Napewno poldek w lepszym stanie wyszedł by cie taniej i bardziej ci się spodobał ;p
Co do tego, to nie szpachla. Fabryczna izolacja i podkład.[]

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2012, 01:14:33 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Na pewno rozwiązanie z budą dawcą byłoby prostsze ;) ale chcę mieć ori, dlatego będę robić tego :) progi i podłoga niestety gnije w większości polonezów... z tym, że ,,dół" będzie trzeba robić się pogodziłem, a reszta to kilka purchli do ogarnięcia tylko :) bo błotnik i drzwi będę chciał nówki dać

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2012, 01:20:07 am »

Offline Daniel#1981

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+ 1.4 98, 125p 1.8 16V 88
tak bardzo mi się spodobał, że będę go robił
To najważniejsze, to samo mam gdyby moje caro nie było spełnieniem moich marzeń to dawno by miało innego właściciela. Jak najszybciej ogarniaj blache żeby jeszcze bardziej go nie zżarło i ciesz się zdrowym poldolotem :) . A i za jakiś czas miał bym 2 przednie prawie idealne zielone relaxy, był byś zainteresowany ?
będzie będzie po to jest rover 
Rover za słaby <lol2> geesi z 4.3 ojeżdża każdego rovera więc i lepiej upala ;] . Dawid91 nawet nie zaczynaj nim upalać bo ci się spodoba i będziesz katował :d wiem po sobie.
1.4 GLI 16V

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2012, 01:28:14 am »

Offline cezek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 676
GSI na 3,9 już ładnie pali zresztą abimex i GLE tez :) Dlatego nie rozumiem dlaczego ludzie na sile pakuje te rovery swapuje, skoro wystarczy zmienić most na 4,3, chociaż 3,9 tez jest ok :D
Co do tego, to nie szpachla. Fabryczna izolacja i podkład.[]

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 01, 2012, 01:30:56 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Daniel jak będziesz miał te relaxy to daj znać, podeślij foto to się pomyśli :) Co do upalania, nie ma mowy, jak ktoś jeździ w stylu ,,palę gumę itp" to zarżnie każdy samochód i długo nie pojeździ, są to słowa poprzedniego właściciela. Polonez mimo przebiegu jest w dobrym stanie dlatego, że od zawsze był użytkowany z głową i dbany, ja również zamierzam tak go eksploatować :) dzisiaj na długiej prostej przegoniłem go do 5500tyś obrotów żeby zobaczyć co to potrafi :) ale potem już normalna jazda, wręcz ekodriving  :P wiadomo, że od czasu do czasu autko można trochę przegonić, ale bez żadnego katowania.
Blacharkę chcę zrobić jakoś we wrześniu, chociaż dół, jeśli się nie uda to poldek zimę przezimuje bez jazdy i zrobię na wiosnę

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 01, 2012, 01:42:43 am »

Offline Daniel#1981

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+ 1.4 98, 125p 1.8 16V 88
Daniel jak będziesz miał te relaxy to daj znać, podeślij foto to się pomyśli :)
Dzisiaj pewnie zrobie fotke jak kolega polonezem przyjedzie, to ci wyśle.
GSI na 3,9 już ładnie pali zresztą abimex i GLE tez :) Dlatego nie rozumiem dlaczego ludzie na sile pakuje te rovery swapuje, skoro wystarczy zmienić most na 4,3, chociaż 3,9 tez jest ok :D
Zależy czego oczekujesz, według mnie wszystkie OHV-ki ( oprócz GSi ) mają o wiele gorszą kulture pracy od rovera. A sam osobiście jakieś 2 lata temu miałem okazje pojeździć ( poszaleć ) bardzo zdrowym atu GSi i powiem ci że... hmm jedyne do czego to się nadaje to do jazdy na codzień bo do upalania to to jest co najmniej kiepskie. Od dołu idzie w miarę dobrze, ma wspomaganie ale jakoś nie każdemu podobają się caro/atu plusy :). Po za tym rover dla wielu ludzi był ( dla nie których jest ) tym lepszym silnikiem w polonezie, może dlatego tak dużo jest swapów na rovera.
1.4 GLI 16V

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 01, 2012, 09:57:19 am »

Offline Mike93

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 204
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.4 GLI Rover
O widzę l 139 kolejne się znalazło na forum ;D

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 01, 2012, 10:21:14 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Tak, autko w ślicznym kolorze L-139 :) co do groków, zastanawiam się, albo pójdą relaxy w dobrym stanie na przód, albo standardy w zielone paski, bo reszta tapicerki pasuje, ale to się pomyśli jeszcze  <mysli> Nie wiecie może, czy w tym wzorze tapicerki wychodziła akupressura  <cwaniak2> ?

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 01, 2012, 11:20:49 am »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
wychodziła ,ale powodzenia w odnalezieniu ładnych :)
ramka z Towarowej widze pod blachami chyba :) fajny Poldek,rób blache i dbaj
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 01, 2012, 11:57:31 am »

Offline mily24

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1344
  • Płeć: Mężczyzna
  • HEBEL TEAM - Ekipa z Krakowa
polonez ładny, ale zmęczony już ;) mała reanimacja konieczna :)
na glebe z nim  ]:->
Daewoo Polonez '99 nowy 1.6GSI
Sweter mk2 1.8 KAMEI X1

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 01, 2012, 12:10:08 pm »

Offline Misiek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 702
  • Płeć: Mężczyzna
  • HEBEL TEAM
    • 2010 Mercedes benz w204 c180 kompresor, 1993 FSO Polonez Caro 1.4 16v #wonskydziadek
Będą ludzie jeszcze z tego poloneza.

Daniel Błagam Cię chłopaku oszczędź sobie opowieści o katingu twoim, bo robisz z siebie pośmiewisko...
Caro Plusa 1.6 GLI 99 rok. Lubie dynamiczną i czasami agresywną jazdę
Cytryn Michał.

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 01, 2012, 12:13:55 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
wychodziła ,ale powodzenia w odnalezieniu ładnych :)
ramka z Towarowej widze pod blachami chyba :) fajny Poldek,rób blache i dbaj

Gdyby mi się trafiła akupressura w cienkie zielone paski byłoby super :) biorą pod uwagę ,,ratyaśność'' tego towaru i jego cenę, to byleby środek fotela był dobrym stanie, reanimacja czarnego weluru po bokach to nie aż taki problem :) tak, ma ramkę z Towarowej, tam był kupiony :)

polonez ładny, ale zmęczony już ;) mała reanimacja konieczna :)
na glebe z nim  ]:->

reanimacja będzie :) gleby nie będzie :)

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 01, 2012, 12:23:57 pm »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
Ładny ładny :-) Powodzenia przy reanimacji <spoko>
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2012, 12:41:16 pm wysłana przez PutiN|FSO »

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 01, 2012, 12:36:40 pm »

Offline Arti28

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1011
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1996r. 1.6 16V GLI
Piękne L139 na spojlerach Orciari do tego 16 zaworowy silniczek no nieźle nieźle :) Popieść go woskiem bo naprawdę  ten lakierek jest kozacki no i jeszcze   Tip-Topy(riale) i będzie pięknie  <cwaniak2>

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 01, 2012, 12:37:49 pm »

Offline Mike93

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 204
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.4 GLI Rover
ten kolorek gdy buda się błyszczy jest obłędny  :d

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 01, 2012, 17:36:45 pm »

Offline bartek66977

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1242
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus GSi-> GTi
No Adam dobrze mówił, kupiłeś poldoroverka w pięknym kolorze. Naprawdę ten kolorek z pakietem orciari wygląda kozacko bo zwykły golas to taki sobie :P Zrób blachę, dbaj myj i wosku nie żałuj :D Pomarańczowe kierunki bym  tu na przodzie widział :P
Polonez jest bogiem, atu plus nałogiem, GTi podstawą, RWD zabawą :-)