Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1574271 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7400 dnia: Grudzień 18, 2017, 22:27:29 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jeno pewnie zamiast regulować go "na słuch" jak to różne złote rączki miały w zwyczaju to robiłbym to za pomocą sondy szerokopasmowej, coby dokładniej wyregulować.
chcialbym to zobaczyc  <lol2>
Przecież szerokopasmówka to nic innego jak czujnik tlenu i to co lepsze prądowy, więc znając charakterystykę lambady bez problemów można ogarnąć coś co by było wyskalowane we współczynniku lambada i na tej podstawie na bieżąco określać skład mieszanki. Ale to w sumie możliwe byłoby tylko na wolnych obrotach, bo przecież skład mieszanki w czasie jazdy ustawiało się poziomem paliwa w komorze pływakowej/średnicą dysz, więc w sumie bez hamowni byłoby to nieco problematyczne, ale kto powiedział, że nie możliwe :P

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7401 dnia: Grudzień 18, 2017, 22:33:46 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
To jest warte 500 zł bo nawet na dawce się średnio nadaje,silnik masz zalany olejem 15w40. Sam mam rovera co ma 140 tys km przejechane,a deske rozdzielczą masz jeszcze matową jak w nowym samochodzie,już nie wspomne że nawet tylne półki i klapa na dziurach nie hałasują. Kolega ma rovera 70 tys km przebiegu a już rozleciał się most,nagrzewnica,zamki w drzwiach i inne drobne duperele mimo że auto delikatnie jeżdżone i nawet odciny nie widziało,więc nie wiem skąd u ciebie ta fascynacja małym przebiegiem  :-)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7402 dnia: Grudzień 18, 2017, 22:50:25 pm »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
fascynacja małym przebiegiem  :-)
chciałem na swapa do atomówki, ja mam 260tyś + na szafie z lpg i fabryka wszystko, prócz motoru od 3 tyś km, bo trafił się 1.6 ;)
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7403 dnia: Grudzień 19, 2017, 00:16:28 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Jeno pewnie zamiast regulować go "na słuch" jak to różne złote rączki miały w zwyczaju to robiłbym to za pomocą sondy szerokopasmowej, coby dokładniej wyregulować.
chcialbym to zobaczyc  <lol2>
Przecież szerokopasmówka to nic innego jak czujnik tlenu i to co lepsze prądowy, więc znając charakterystykę lambady bez problemów można ogarnąć coś co by było wyskalowane we współczynniku lambada i na tej podstawie na bieżąco określać skład mieszanki. Ale to w sumie możliwe byłoby tylko na wolnych obrotach, bo przecież skład mieszanki w czasie jazdy ustawiało się poziomem paliwa w komorze pływakowej/średnicą dysz, więc w sumie bez hamowni byłoby to nieco problematyczne, ale kto powiedział, że nie możliwe :P
nie widze zadnego problemu w uzyciu sondy szerokopasmowej - no moze jeden, ze trzeba wylozyc 700pln,zeby zanabyc komplet,
ale chcialbym zobaczyc jak regulujesz ten gaznik, bo pamietam jeszcze jakie miales problemy z BLOSem ;>
regulowanie mieszanki na wolnych obrotach na podgladzie sondy szerokopasmowej tez ciekawe - to tak jakbys do bażanta w klatce zamiast ze strzelby ;] strzelal z Carl Gustav pociskiem typu HE-441B
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7404 dnia: Grudzień 19, 2017, 00:34:58 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
bo pamietam jeszcze jakie miales problemy z BLOSem
Ale zapomniałeś o tym, że robiłem to praktycznie na ślepo, bo bez żadnych przyrządów. No może poza miernikiem analogowym, który właściwie nic nie wnosił do sprawy tzn. coś wnosił, ale wtedy jeszcze nie bardzo wiedziałem o czym właściwie świadczą jego wskazania.
Po tym jak napisałeś mi, że mam nielegalną instalację LPG tak się osrałem, że aż zamówiłem praktycznie cały zestaw do sekwencji, więc teraz pewnie będziesz przez długi czas pamiętał, jakie były problemy z jej montażem/strojeniem :)
to tak jakbys do bażanta w klatce zamiast ze strzelby
Do bekasa w klatce szkoda strzelać ze strzelby, wystarczałaby jakaś mocniejsza wiatrówka, albo pistolet sportowy bocznego zapłonu. Ale skoro klatka byłaby już na celowniku "armaty" to co za problem ustrzelić go przy okazji?
Nie mniej mam namyśli sytuację, gdzie ustawiałbym nieco za bogatą mieszankę coby maksymalizować osiągi. Przy założeniu, że GLE i tak nie służyłoby już jako dupowóz spalanie to kwestia drugorzędna.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7405 dnia: Grudzień 19, 2017, 22:58:25 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Czy to czasem nie nasze rarytasowe, trudno dostępne przełączniki szyb?
https://www.electric-life.com/product/4920-10-269-style-illuminated-rocker-switch/
Cena w dolarach, więc gdzie to jeszcze było montowane? Potwierdza się to, co pisał Grizzli, że poza rzeczami typowymi do poloneza, cała reszta, to "zlepek" od różnych producentów?
I coś, jak zaślepki z poloneza.
https://www.electric-life.com/product/5010-10-095-door-blanking-plugs/

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7406 dnia: Grudzień 19, 2017, 23:15:39 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Ja kiedys z electric life kupowałem przełaczniki po 40 zl za sztuke z czerwonym podświetleniem,wykonaniem nie odbiegaja od orginalu

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7407 dnia: Grudzień 19, 2017, 23:16:02 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
No bo to właśnie było montowane w polonezie.W podnośnikach jedynie prowadnice były do poloneza dostosowane silniki były włoskiej firmy unus.Co do przycisków to ansor już firmuje na dzień dzisiejszy jakieś tajwańskie wyroby.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7408 dnia: Grudzień 19, 2017, 23:28:38 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Fajny ten crank switch, zawsze chciałem zrobić elektryczne szyby sterowane chromowaną korbką z borewicza.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7409 dnia: Grudzień 20, 2017, 02:23:24 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Nie mniej mam namyśli sytuację, gdzie ustawiałbym nieco za bogatą mieszankę coby maksymalizować osiągi. Przy założeniu, że GLE i tak nie służyłoby już jako dupowóz spalanie to kwestia drugorzędna.
wszystko jest mozliwe, pod warunkiem, ze nie masz pojecia o czym mowisz,
gaznik ma taka charakterystyke, ze na malych obciazeniach mieszanka jest uboga (docelowo lambda 1.15) ,a przy pelnym otwarciu drugiej przepustnicy robi sie bogata (docelowo lambda 0.85),
ciekaw jestem jak chcialbys ja zniwelowac do zawsze bogatej, ale bardziej chcialbym sie dowiedziec po co ,albo i nawet na ch..j ?
oczami wyobrazni widze, jak na hamowni obcizeniowej siedzisz kilkanascie godzin i żonglujesz dyszami  paliwa, dyszami powietrza i rurkami emulsyjnymi,
ale juz nie starczylo mi wyobrazni na zalozenie skad te wszystkie dysze posiadasz ;]

nie zapomnij zatkac rurke wzbogacajaca II przelotu i odciac pompke przyspieszacza na I przelocie ,bo po kazdym nacisnieciu pedalu gazu bedziesz zalewal swiece zbyt bogata mieszanka i zamulisz silnik - nie ma to jak uwstecznic gaznik o kilkadziesiat lat  <rotfl>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7410 dnia: Grudzień 20, 2017, 09:18:44 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
wszystko jest mozliwe, pod warunkiem, ze nie masz pojecia o czym mowisz,
Albo w rozważaniach teoretycznych, bo takim tutaj zawsze przewodzisz <spoko>
gaznik ma taka charakterystyke, ze na malych obciazeniach mieszanka jest uboga (docelowo lambda 1.15) ,a przy pelnym otwarciu drugiej przepustnicy robi sie bogata (docelowo lambda 0.85),
No czyli można by w zasadzie uśrednić to do stałej wartości ~0.9, co dałoby jakiś przyrost momentu obrotowego również w niższych partiach obrotów. Choć trzeba uczciwie przyznać, że przyrost ten pewnie byłby niezbyt zauważalny i użyteczny.
na ch..j ?
A tak, żeby powkur***ać działaczy "alarmu smogowego" i misie polarne do spółki z pingwinami na kołach podbiegunowych :P

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7411 dnia: Grudzień 20, 2017, 14:31:55 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wszystko jest mozliwe, pod warunkiem, ze nie masz pojecia o czym mowisz,
Albo w rozważaniach teoretycznych, bo takim tutaj zawsze przewodzisz <spoko>
po tym co jest napisane nizej, smialo mozna stwierdzic, ze pobiles mnie w tym wzgledzie o rząd wielkosci
gaznik ma taka charakterystyke, ze na malych obciazeniach mieszanka jest uboga (docelowo lambda 1.15) ,a przy pelnym otwarciu drugiej przepustnicy robi sie bogata (docelowo lambda 0.85),
No czyli można by w zasadzie uśrednić to do stałej wartości ~0.9, co dałoby jakiś przyrost momentu obrotowego również w niższych partiach obrotów. Choć trzeba uczciwie przyznać, że przyrost ten pewnie byłby niezbyt zauważalny i użyteczny.
a co maja partie obrotow do obciazenia silnika ?
nie potrafisz wcisnac pedalu do oporu w dowolnej chwili przesiadywania za kierownica - przeciez to potrafi kazdy, nawet ameby ? jak inaczej uslyszalbys odcinke w roverku ?
inaczej  mowiac znowu potwierdzasz moje zdanie, ktore cytowales jako pierwsze
na ch..j ?
A tak, żeby powkur***ać działaczy "alarmu smogowego" i misie polarne do spółki z pingwinami na kołach podbiegunowych :P
najlepiej jak bedziesz ich trolowal w swoim garazu - odpal silnik i oddychaj gleboko
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7412 dnia: Grudzień 20, 2017, 18:43:00 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Przecież skład mieszanki nie jest na sztywno powiązany z obciążeniem. Zakładając, że miałbym czas, chęci, miejsce i (najważniejsze) GLE do eksperymentów, to przecież mógłbym sobie ustawić gaźnik w taki sposób, że lambda mieszanki oscylowałaby cały czas w okolicach 0,85-0,9. Nie ważne czy waginosceptyk byłby wciśnięty lekko czy na full. W silnikach z wtryskiem jest to do zrobienia za pomocą kilku kliknięć myszą (jeśli ECU jest programowalne) i komp będzie leciał cały czas na zadanej lambdzie.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7413 dnia: Grudzień 20, 2017, 21:22:38 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
abstrah.ując od tego w jaki sposob to wykonac, niezmiennym pozostaje pytanie PO CO ?
po co angazowac zasoby, by spier... cos permanentnie ? w tym kraju juz zbyt wielu zbyt wysoko to robi,by od dolu dokladac swoja cegielkie do debiliady   ,
chcesz zobaczyc jak sie jezdzi na twoich zalozeniach ?  odepnij wtyczke sondy lambda w GSI i osiagniesz efekt szybko i skutecznie; nie trzeba do tego angazowac gaznika w GLE
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7414 dnia: Grudzień 21, 2017, 01:14:00 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7415 dnia: Grudzień 21, 2017, 06:55:06 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7416 dnia: Grudzień 21, 2017, 09:45:45 am »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
do caro plus też to pasi ?

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7417 dnia: Grudzień 21, 2017, 10:52:31 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Pasować będzie, jest twardszy niż olejowy do caro, tak wynika z opisu. MONROE nr 23264 z aukcji to Caro minus, a amorki z minusów są seryjnie trochę bardziej miękkie w porównaniu do plusa (podobno)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7418 dnia: Grudzień 21, 2017, 13:09:35 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
przednie amory sa takie same w szerokim minusie i plusie - w sensie sa dokladnie te same, bo takie same z zewnatrz to sa wszystkie przednie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7419 dnia: Grudzień 24, 2017, 14:22:00 pm »

Offline jarek

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 63
    • brak
POLONEZ To brzmi dumnie