Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1559530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7360 dnia: Grudzień 08, 2017, 21:00:23 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Może żarówki w markecie, ale osram night breaker wcale nie są takie tanie, a przy używaniu non stop zużywają się szybko ;).

Druga rzecz, ten przepis jest głupi z tego względu, który napisałem. Dlaczego auto ze światłami dziennymi ma mieć wyłączone pozycje? W tunelu, którym jeżdżę codziennie wywołuje to naprawdę groźne sytuacje. Dwa, dziadowskie niebieskie ledy są kompletnie niewidoczne w słoneczny, letni dzień w porównaniu do reflektorów H4 o mocy 55W każdy! Jeśli naprawdę miałby ten przepis działać, to należałoby z miejsca zakazać stosowania "świateł do jazdy dziennej" - albo wszyscy mają włączone z przodu mijania, a z tyłu pozycje, albo wycofajmy ten idiotyczny przepis (przy czym na czas jesienno-zimowy światła pozostają obowiązkowe).

Dwa, wkłady reflektorów przy intensywnym użytkowaniu szybko się zużywają i to widać. Widziałem już dawno temu w kilkuletnich egzemplarzach użytkowanych na co dzień zmatowiałą i wypaloną górną część odbłyśnika. Na to nic się niestety nie poradzi. Czasem reflektor z zewnątrz wygląda dobrze, ale jak się dobrze zajrzy przez szkło, widać, że górna część odbłyśnika jest matowa. Do tego pamiętaj, że odbłyśnik jest osadzony na plastikowych spinkach, które od temperatury robią się kruche jak porcelana. Teraz, jak jeszcze tłuką reflektory można je wymieniać co kilka lat, ale później z tym będzie problem. Tak jak pisał OLO - wolę mieć dobre oświetlenie wtedy, kiedy naprawdę będzie potrzebne, a nie bezsensownie świecić, kiedy słońce jest w zenicie. W mojej opinii wpływa to jedynie na rozleniwienie kierowców (ale może faktycznie coraz bardziej zdebilniałe społeczeństwo, w którym wymiana koła jest niecodzienną umiejętnością, jest w stanie w nie zauważać poruszającego się w dzień samochodu...).

Nie jestem Januszem, wiesz, że nie boję się wydawać pieniędzy na samochód, jestem jednak antyfanem tego bezsensownego, według mnie, przepisu, i rezygnację z niego powitałbym z radością. Ale wiadomo, że to się nigdy nie stanie.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7361 dnia: Grudzień 08, 2017, 21:25:39 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
1. W tunelu od zawsze trzeba używać świateł. Co to zmienia w stosunku do świateł do jazdy dziennej? Włączyć tak czy inaczej trzeba.
2. Po co mają być włączone światła pozycyjne, skoro w dzień są najczęściej niewidoczne?
3. Z ledami jest taki problem, że byle syf otrzymuje homologację lub jest podrabiana. Dobre ledy świecą bardzo dobrze i są widoczne.
4. Jak komuś nie podobają się ledy, można używać świateł do jazdy dziennej na żarówkę P21W.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7362 dnia: Grudzień 08, 2017, 23:30:54 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Co myślicie o czymś takim zabudowanym w podsufitce pomiędzy lusterkiem a ramką szyberdachu? Będzie pokazywał temperaturę albo godzinę. Podobny wskaźnik (sam woltomierz) mam już obok kontrolki ciśnienia oleju w zegarach.

http://allegro.pl/zegarek-termometr-woltomierz-led-miernik-12v-14-i7082400052.html?snapshot=MjAxNy0xMi0wOFQwODoyOTozNy40ODZaO2J1eWVyOzRlZGJmZDRiNDJlMmFmODQ0OGJlYTk1YjVkZjliYTliODYyNzBhZWViMGJhMTQzM2Q0NTdmZWM5Y2M0NmRhNzU%3D

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7363 dnia: Grudzień 09, 2017, 00:52:13 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Kolejny raz powtarzasz swoje wymysły, nie poparte żadnymi dowodami. Auto bez świateł w słoneczny dzień nie staje się niewidzialne, ani przeźroczyste, zapewniam Cię.
nie rozumiesz o co chodzi,bo podchodzisz do tematu od dudy strony, albo to zwykly egoizm jak przy nie używaniu kierunkowskazow - łorewer, w kazdym razie trolujesz co najwyzej zdrowy rozsadek,bo
nie chodzi o to,czy cos staje sie niewidzialne lub nie, tylko o szybkosc reakcji na bodźce ,
to ze obowiazek jazdy w sloneczny dzien jest idiotyczny nie znaczy, ze tylko takie dni wystepuja (w kraju, w ktorym przez 7 miesiecy w roku nie ma slonca)
to ze obowiazek jazdy w sloneczny dzien jest idiotyczny nie znaczy, wylaczajac swiatla w swoim samochodzie nie wplywasz na percepcje innych uczestnikow (wplywasz i to negatywnie)
http://www.brd24.pl/rozmowy/michal-osowski-dlaczego-polsce-wprowadzono-obowiazek-jazdy-swiatlach-skoro-poprawia-bezpieczenstwa/
Na jakiej podstawie twierdzisz, że w ciągu dnia kierujący "wypatrują punktów świetlnych" - powiedzieli Ci?
TAK powiedzieli, napisali, objawili :
Dodatkowo - kierowcy przyzwyczaili siedo patrzenai na poruszajace sie światła, a nie samochody. Fura bez świateł = stocjący.
Ja robiłem prawo jazdy w 2009 roku, wówczas już był ten przepis, i mam reakcję o jakiej pisze OLO, dla mnie samochód bez świateł = stojący.
Pozostaje mi tylko podpisać się pod tym, co napisał Dawid.
3 to juz schemat

Chyba, że sam orientujesz się tylko na błyszczące elementy - w takim razie biada pieszym, czy rowerzystom, na Twojej drodze.
oj biada im, po trzykroc biada,
bynajmniej nie naleze do osob, ktore odpoczywaja za kierownica, ale dosc czesto lapie sie na tym, ze pajacow bez oswietlenia dostrzegam pozniej niz tych oswietlonych,
moze sie starzeje, bo gdy wszystcy jezdzili bez swiatel nie mialem tego problemu, albo to wlasnie skutek tego,ze przytlaczajaca wiekszosc jezdzi na swiatlach ;]


Całe życie obowiązywał nakaz jazdy na światłach w sezonie jesienno-zimowym. Moim zdaniem rozsądny, świeciłem - w ciągu dnia często jest zachmurzenie, zmrok zapada powoli już od godziny 15-tej. Wtem nadgorliwcy wymyślili, żeby świecić żarówkami przez cały rok bez przerwy. A lemingi podążają za tym idiotyzmem bezrefleksyjnie, BO KAZALI.
cholernie dziwnie wyglada uzycie z twojej strony mieszanki slow lemingi, idiotyzm, bezrefleksyjnosc i kazać coś - ta ogolnie i w przypadku tego nakazu szczegolnie ,
nie wiesz kto przeglosowal te przepisy w roku 2007 ? ja na nich nie glosowalem, Ty na nich glosowales calkiem niedawno - zdecyduj sie, bo wyglada to jak wydarzenia dnia wczorajszego z dniem dzisiejszym


O ile w większości wypadków popieram różnoraką wolność, to nakaz jazdy na światłach w dzień uważam za dobrą, rzecz. Naprawdę samochód jest wtedy lepiej widoczny
w kwesti formalnej, to nie kituj, ze popierasz jakiekolwiek formy wolnosci - nie ma sensu dodawac czegos takiego w zdaniu,bo nie jest to prawda,co juz dawno udowodniles,
a w kwestii jazdy na swiatlach, to przepis jest idiotyczny i pogarsza widocznosc tych, ktorzy swiatel nie wlacza i tych jezdzacych na takim ..ujoswie jak te nieszczesne wynalazki z alledrogo, przez ktore dyskusja sie rozpoczela,
swiatlo do jazdy dziennej maja dawac strumien swietlny 400lm, czyli wlasciwie zalozono, ze odpowiednia zarowka do takiego swiatla bedzie 21W, bo ona daje 400lm,
halogen w reflektorze to juz powyzej 1000lm ,a to cos z alledrogo to nawet mocy pobieranej nie ma podanej, o strumieniu swietlnym nie wspominajac,
i to jest najwiekszy problem, ze jeden delikwent wypali Ci gały krótkimi, najlepiej ustawionymi wysoko, bo noca szkoda przeciez dlugich uzywac,a za nim nadjedzie jakis janusz motoryzacji ,ktory kupil sobie diodki na alledrogo w promocji razem z lampkami na choinke, bo na jednej przesylce taniej wyszlo,
ale wstaw sobie zarowki 21W do postojowek w DFie, ktore z powodzeniem moga robic za dzienne, to cie jakis pies pogryzie, bo nie maja homologacji - a goowienko z alledrogo swicace strumieniem jak postojowki DFa na 5W maja homo
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7364 dnia: Grudzień 10, 2017, 11:16:57 am »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Przy lampach na H4 nie ma sensu zakładać dziennych bo żarówki są tanie i trwałe ale np przy lampach na H7 to już można zaoszczędzić. U mojego taty w Corolli e12 żarówki przepalały się średnio raz w miesiącu a po założeniu dziennych raz w roku. Wybraliśmy jakieś chińskie ale z opini lepsze od Philips,ów (cenowo ok 170zł) i faktycznie świecą tak mocno że w nocy można by nie włączać mijania bo tak dobrze oświetlają drogę, a do tego chyba to już cztery lata jak bezawaryjne służą mojemu tacie
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7365 dnia: Grudzień 10, 2017, 12:12:09 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Ja tak samo nienarzekam na trwalosc żarówek,a sporo jezdze,reflektory mimo ze majaten 20 lat i 200 tys za soba bardzo fajnie swieca. Zarowki osrama jakies z blekitna poswiata wytrzymaly mi 60 tys km. Po tym jak sie jedna z nich spaliła zamontowalem tungsramy i tak samo bardzo fajnie sie sprawuja

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7366 dnia: Grudzień 10, 2017, 22:34:52 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7367 dnia: Grudzień 11, 2017, 02:17:04 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Za dużo tego czarnego.Wolał bym go raczej w lakierowanym pod kolor orciari i bez tej durnej nakładki na klapie.Zdjęć tej klimy, to już się nie chciało zrobić?
Maćko kupuj całego dla samych foteli.Wstawisz inne, resztę pchniesz, zostanie Ci kanapa, ja wezmę przednie i wszyscy zadowoleni.Interes życia  <lol2> <lol2>

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7368 dnia: Grudzień 11, 2017, 12:48:06 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
https://sprzedajemy.pl/sprzedam-poloneza-caro-1-6-nowogrod-6bea9f-nr54226599
Może nie za ładny, ale ciekawy i grocki z zagłówkami na tylnej kanapie :]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2017, 12:51:28 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7369 dnia: Grudzień 11, 2017, 12:53:49 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Szkoda, że tak mało PN wyszło w tym kolorze, dla mnie bomba, nawet te naklejki na masce bym przemieścił na błotnik i zostawił. Połowa lat 90 pełną gębą.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7370 dnia: Grudzień 11, 2017, 13:17:05 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Zastanawiałem się, czy swojemu takiej barwy nie nadać, ale chyba pójdę po linii najmniejszego oporu i zostanę przy nudnym jak flaki z olejem 69.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7371 dnia: Grudzień 12, 2017, 05:37:19 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7372 dnia: Grudzień 12, 2017, 12:37:47 pm »

Offline CHMURA

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • XD
Kadett GSI miał identyko fabrycznie

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7373 dnia: Grudzień 12, 2017, 16:04:38 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7374 dnia: Grudzień 12, 2017, 18:19:54 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7375 dnia: Grudzień 14, 2017, 12:14:39 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7376 dnia: Grudzień 14, 2017, 12:52:03 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Klima z plusa.
https://www.olx.pl/oferta/klimatyzacja-klima-polonez-caro-atu-kombi-plus-komplet-zobacz-CID5-IDq7uIp.html#924289f740
Raczej złom klimatyzacji z plusa.Sprężarka osuszacz i chłodnica do wymiany.Więc jak za reszte to cena kosmos.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7377 dnia: Grudzień 14, 2017, 13:15:12 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nie obrażaj kolegi z forum :p

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7378 dnia: Grudzień 16, 2017, 15:00:01 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
https://www.otomoto.pl/oferta/polonez-caro-1-5-okazja-do-porawek-ID6zpywk.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8
Auto o którym pisałem na forum, ogólnie końcówki progów do roboty, jedną dziura w podłodze (lewarek poległ) bużo rdzawych punktów. Poza tym w miarę oryginalny końcówki ori Krosno, bez luzów, bak itd. tež ori. lewy drążek mostu poległ, przebieg jak najbardziej możliwy, sprzęgła brak, heble stoją, ale fabryka.  Silnik chodzi ładnie tylko na ssaniu normalnie kuleje, panewek nie słychać. Tłumiki do wymiany bo już dziurawe. No i że tak powiem truskawka na torcie, goście dali za niego 570 zł <lol>
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2017, 15:02:15 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7379 dnia: Grudzień 16, 2017, 15:21:45 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Czyli tyle, ile ten konkretny egzemplarz był warty. Teraz trochę powisi za tą absurdalną cenę, i pójdzie za 1000 lub na szrot.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...