Autor Wątek: Mac ATU + 1.6 GLI-> 1.4  (Przeczytany 55044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Mac ATU plusominus 1.6 GLI-> 1.4
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 23, 2016, 08:51:24 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Odbierajac auto od znajomego mechanika przystawiał się do mnie na wiosce znajomy Audica A3 1.8 on lewy kierunkowskaz i ciśnie chcąc mnie łyknąć a ja po prostu na lajcie wlekąc się te 65 Km/h na 3 biegu po prostu prze-prostowałem prawą nogę i wystarczyło  :mrgreen: banan na mordzie i to buczenie szesnachu to jest to ! a nie jakieś plastiki

Może sprecyzuj jakie to było Audi, bo może niedługo powstanie legenda w necie że 103KM objeżdża 225KM.

Ten Twój znajomy się z Tobą ścigał czy po prostu wyprzedzał, a Ty mu przyspieszyłeś i gość odpuścił jak zobaczył wariata.

A teraz konkretnie. Najsłabsze 1.8 ma o 40% większy moment obrotowy niż 1.4 rovera i to przy niższych obrotach. Idąc od 0 przyspiesza do 100 w okolicach 9,5s, dobry poldorover w okolicach 11. Waży podobnie. Z rolki, to zapewne było tak, że ty pałowałeś na 2 lub 3 biegu, a on na 5 chciał Cię "wyminąć".

Nie jetem fanem plastików, a tym bardziej Audi, ale nie pisz takich bzdur w internecie, bo później wstyd wyjechać Polonezem na ulicę.

Odp: Mac ATU + 1.6 GLI-> 1.4
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 23, 2016, 10:15:44 am »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Może sprecyzuj jakie to było Audi, bo może niedługo powstanie legenda w necie że 103KM objeżdża 225KM.

Ten Twój znajomy się z Tobą ścigał czy po prostu wyprzedzał, a Ty mu przyspieszyłeś i gość odpuścił jak zobaczył wariata.

A teraz konkretnie. Najsłabsze 1.8 ma o 40% większy moment obrotowy niż 1.4 rovera i to przy niższych obrotach. Idąc od 0 przyspiesza do 100 w okolicach 9,5s, dobry poldorover w okolicach 11. Waży podobnie. Z rolki, to zapewne było tak, że ty pałowałeś na 2 lub 3 biegu, a on na 5 chciał Cię "wyminąć".

Nie jetem fanem plastików, a tym bardziej Audi, ale nie pisz takich bzdur w internecie, bo później wstyd wyjechać Polonezem na ulicę.
Potwierdzam :) Poza tym szesnacha jak już jakoś jedzie to wydaje dźwięki wiertarkowo-kosiarkowo podobne więc gość sobie dodatkowo pomyśli że w Polonezie już chyba korba bokiem wychodzi a ten dalej ciśnie :) 1.4 pozwala na dynamiczną jazdę nie odstającą od innych ale nie żeby od razu jakąś legendę z tego robić.

Odp: Mac ATU + 1.6 GLI-> 1.4
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 24, 2016, 00:09:27 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Może ma to audi przyjechane nie wiem nie jechałem nigdy nim nie rajcują mnie takie auta . Pany nie ma co jak w temacie o poldku gadać o A3 . Nie róbta chopoki sspamu mi w temacie ;)
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Mac ATU + 1.6 GLI-> 1.4
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 24, 2016, 12:22:38 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Sam zacząłeś pisać takie bajki, więc jak to jest forum, to masz odpowiedź.

Może ma przyjechane, a może nie wiedział, że się z nim ścigasz, a może jechał na wstecznym. Na forum jest cała masa takich bajek, że ktoś kogoś objechał, ale ten drugi nawet nie wiedział że bierze udział w wyścigu.

Odp: Mac ATU + 1.6 GLI-> 1.4
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 24, 2016, 12:57:26 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1905
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
ale ten drugi nawet nie wiedział że bierze udział w wyścigu
To mam bekę do końca dnia

Ale fakt, żeby się z kimś ścigać to najlepiej na światłach stanąć i przegazówką dać znać o zamiarach. WTEDY jest się czym chwalić.

Odp: Mac ATU + 1.6 GLI-> 1.4
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 24, 2016, 13:29:09 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ja już tu raz pisałem, co sądzę na temat takiego "udowadniania" komukolwiek czegokolwiek, tym bardziej tego, jaki to polonez jest mocny.Czymś takim robi się trochę wiochę i niedźwiedzią przysługę normalnym użytkownikom tych aut, bo później każdy patrzy jak na debila, biedaka finansowego jak i umysłowego* itp. (*niepotrzebne skreślić) Polonezy to już auta stare, odstające od dzisiejszych i zamiast jeździć normalnie i nie robić z nich jakichś przesadnych wodotrysków, to niektórzy robią całkiem na odwrót i później opinia idzie w świat.Uwierzcie mi, że normalni ludzie, prędzej docenią ładnie zachowanego poloneza, lub fajnie przerobionego mechanicznie, w sensie np. fajnego silnika, a nie przesadnie zmienionego na zewnątrz.Natomiast wszelakiej maści młodzi gniewni i różni dorobkiewicze w furkach sprowadzonych od niemca, czy innego, mają głęboko w dupie polonezy i w ogóle nie ma sensu takim czegokolwiek udowadniać.Kolega nie kolega, ale nie ma co się bawić w głupie wyścigi, bo on sobie na lajcie pojedzie, a Tobie silnik z budy wyskoczy.Jak chcesz się bawić w wyścigi, to popytaj np. świętego, jak się robi poloneza do zbijania cwaniaczkom głupich uśmieszków z twarzy.Zwykłym polonezem, obojętnie z jakim silnikiem, nic ciekawego nie zwojujesz.

Odp: Mac ATU + 1.6 GLI-> 1.4
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 24, 2016, 21:21:35 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
WTEDY jest się czym chwalić.

A mi się wydaje że nadal nie ma. Już pomijając fakt sensu wyścigów ze świateł, którego za bardzo nie ma. I możecie się zdziwić, ale od swapu na VVC nikogo nie objechałem ze świateł bo się nie ścigam. To jednak wygrana z Audi 1.8 20V, Passatem TDI 1.6, albo innym autem o porównywalnej mocy nie jest specjalnie godne podziwu.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Mac ATU + 1.6 GLI-> 1.4
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 24, 2016, 21:48:26 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nie no, że jakiegoś golfa 3 w TDI 1,4 zrobiło to jeszcze uwierzę, ale żeby A3 to już nie bardzo. Czekam jeszcze na opowieści dziwnej treści, jakoby ktoś startując ze wstecznego zrobił z palcem w nosie GTRa albo innego hotchatcha :P

Odp: Mac ATU + 1.6 GLI-> 1.4
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 24, 2016, 21:53:28 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Nie no, że jakiegoś golfa 3 w TDI 1,4 zrobiło to jeszcze uwierzę, ale żeby A3 to już nie bardzo.
A3 to golf4 ,wiec tak samo mozna go objechac - to zalezy od silnika,
jak moja siostra cioteczna zaczela opowiadac, jak z Niemiec jechaa autostrada 220km/h  swoja A3 to zapytalem jaki 1.8 T ma ,150KM czy 180KM,
odpowiedzia bylo,ze ma 1.6 po tuningu i wyciaga 240km/h   <rotfl2>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Mac ATU + 1.6 GLI-> 1.4
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 25, 2016, 07:40:03 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Spoko, ale różnica w mocach nawet w przypadku zwykłego 1,8 jest dość spora bo 22km, w dodatku tamten jest FWD, więc "ciąg" powinien mieć zdecydowanie lepszy niż polonez. Dlatego też teza jakoby typ nawet nie wiedział, że bierze udział w wyścigu może być jak najbardziej prawdziwe <lol>

Odp: Mac ATU + 1.6 GLI-> 1.4
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 25, 2016, 13:18:32 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jasne,ze 1.8 20v ma lepsze osiagi w takiej budzie,ale napisales samo A3 ,a one byly dostepne z 1.6 102KM,
w dodatku tamten jest FWD, więc "ciąg" powinien mieć zdecydowanie lepszy niż polonez.
chyba sie nie wyspales ;]
od kiedy to przednionapedowki nawet teoretycznie maja fory na starcie ? elastycznosc zalezy od parametrow silnika i przelozen ,a start z miejsca mozna uzyskac lepszy w RWD,

ta cala przypowiedz o objezdzaniu swetra 1.8 traci fantazja ,ale sami przeginacie w druga strone twierdzac,ze pewnie nie scigal sie, nie wiedzial,ze sie sciga ... a moze jechal na luzie ,albo jeszcze silnika nie odpalil ?
wezcie pod uwage,ze mogl byc zwykla lamą i wyprzedzac na V przy predkosci ,gdzie w PN da sie zredukowac i podciagnac na III,
co z tego,ze koni kupa,jak kierowca duda
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Mac ATU + 1.6 GLI-> 1.4
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 26, 2016, 00:34:14 am »

Offline olozwirski

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
    • Golf
Przednionapędowki z rolki zawsze maja fory, mniejsze straty na napędzie.
A ten "wyścig" nie był z miejsca tylko z rolki.
 

Odp: Mac ATU + 1.6 GLI-> 1.4
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 26, 2016, 14:49:52 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
FWD zawsze ma fory przy przyspieszaniu ze wzgledu na straty w napedzie, ale roznice to piczy wlos - widoczne najwiecej w porownaniu z AWD ,a nie RWD,
z rolki wazne sa przelozenia, a tu ta rolka to byla na poziomie kilkudziesieciu km/h, wiec szukanych jest wiecej niz danych
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Mac ATU + 1.6 GLI-> 1.4
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 26, 2016, 20:54:33 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
KGB, przestań już szukać dziury w całym. Różnica 40% momentu obrotowego. To nie było 1.6 tylko 1.8.

Odp: Mac ATU + 1.6 GLI-> 1.4
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 27, 2016, 01:18:56 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
przeczytaj dokladnie to co wczesniej napisalem i zobaczysz,ze nie szukam zadnej dziury, bo dalsza dyskusja jest poza tematem,
a tak na marginesie to nie 40% tylko 34% ,a przeciwstawiajac III do V  masz 65% roznicy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Mac ATU + 1.6 GLI -> FSO ATU 1.4 GLI 16V "Limi" orciari
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 28, 2016, 01:55:41 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Noi odświeżamy temat trochę czasu mineło a ja w końcu odebrałem ATUwe . Dużo jeszcze przy niej pracy między innymi popasowanie oriciarii poskładanie wnętrza pomalowanie ramek , zbierzność , koła ale już się ciesze jak głupi :D Dedline na poskładanie i ogarniecie poloneza mam na 3 września bo dobra koleżanka ma wesele i mam zamiar się objawić tam ATUWą  ]:->




























I w końcu po pół roku znów  w domciu :)









« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2016, 01:58:03 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Mac ATU + 1.6 GLI-> 1.4
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 28, 2016, 19:33:53 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
Tył zdecydowanie bez blendy i będzie git
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Odp: Mac ATU + 1.6 GLI-> 1.4
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 28, 2016, 20:04:16 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
I do tego ładny spojler na klapę, bo atu bez spojlera, wygląda jak dziewczyna bez cycków, czyli niby ok. ale jednak czegoś brakuje  :d
A te fotele, to masz na śmietnik? Bo strasznie je zgnoiłeś.Ja tam się nie znam, ale czy do takiego remontu nie powinno się czasem rozbierać środka, zamiast mieć nadzieję, że oklejenie/przykrycie folią wszystko załatwi? Ale żeby nie było, ze hejtuję, to ogólnie wyszło ładnie, choć jak mi się przypomina, to chyba na którymś zdjęciu widziałem, że komora jest w innym kolorze? Zdecydowanie nie moje gusta.Wolę raczej jednolity kolor.

Odp: Mac ATU + 1.6 GLI-> 1.4
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 28, 2016, 22:42:19 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
A ja bym poszedł ,,na bogato" z tyłu dał i blende i spojler ;) Widzę, że już finiszujesz z remontem  <spoko> Zakonserwowałeś całego po lakierowaniu ? Kiedy te fotele z Mondeo wlatują ?

Odp: Mac ATU + 1.6 GLI-> 1.4
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 28, 2016, 23:20:38 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Atu najlepiej wyglada z czystym tylkiem - bez zadnych windcomanderow ,jezeli minus to bez blend,
w ogole Atu wyglada znosnie tylko w minusie , z origami lub bez (z origami lepiej),
a wiec automatycznie bez blendy i ciagle bez windcomandera,

wyglad tylu w Atu to tak delikatna sprawa, ze mozne sprawe zepsuc nawet glupia naklejka ;>  wiec trzeba delikatnie do tego podchodzic
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.