Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015  (Przeczytany 172253 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #720 dnia: Wrzesień 19, 2015, 22:11:43 pm »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
tak dokładnie jak już odpowiedzieli przedemną kanapa z podłokietnikiem od poloneza kombi zobaczymy co z niej się stworzy bo mam chęci wstawić ją do siebie tylko musiał bym obicie zmienić na groclinowe
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #721 dnia: Wrzesień 20, 2015, 22:58:23 pm »

Offline Blacnik

  • Mroczek
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 336
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GTi
Założyłem sobie światło do jazdy dziennej jako oświetlenie bagażnika. W nocy jeszcze nie sprawdzałem ale powinno dawać radę szczególnie że pomaga mu zwykła lampka :)
Caro Plus 1.6 GTi
Romet Kadet m780

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #722 dnia: Wrzesień 25, 2015, 00:40:34 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Kupiliśmy dziś Kombiaka.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #723 dnia: Wrzesień 25, 2015, 15:30:12 pm »

Offline zbychuk

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez caro plus kombi 1.6 ; Audi A-6 S-line ; Opel Vivaro DTI i Yamaha virago 1100
Możesz dać jakieś fotki kombiaka ??

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #724 dnia: Wrzesień 26, 2015, 16:17:46 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Mogę:




Po bliższym obcowaniu z tym pojazdem mogę też cokolwiek o nim powiedzieć, więc tak, pod względem mechanicznym wygląda na to, że nie jest najgorzej, most nie wyje, skrzynia i silnik pracują ok, heble, zawieszenie niczego sobie, jedyne co na już do roboty to wał i tuleje w resorach, natomiast blacharka... agonia po prostu zajeżdżony na dziesiątą stronę progów praktycznie brak, nadkola też kiepsko, doły tylnych błotników też praktycznie nie istnieją, krótko mówiąc nosi ślady bycia typowym wołem roboczym, co ciekawe pas przedni całkiem zdrowy, wnętrze niczego sobie, nagrzewnica niestety calsonic (a bardziej przyzwyczaiłem się do tej na podciśnienie :) ) gra tylko jeden głośnik, licznik działa jak chce, fotel kierowcy tradycyjnie - denat - reszta w miarę ok, samochód był wyposażony w auto alarm i centralny zamek, który o dziwo chodzi, poza tym klasyka mikroklocek wariuje, przekaźniki od świateł prawdopodobnie też już siadają bo napięcie na wtyczce od reflektorów wynosi ok. 10V, przez co światła świecą na żółto...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #725 dnia: Wrzesień 26, 2015, 16:51:10 pm »

Offline zbychuk

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez caro plus kombi 1.6 ; Audi A-6 S-line ; Opel Vivaro DTI i Yamaha virago 1100
To faktycznie z tyrany .Mój ma przebieg 292000 km , ale blacha jak dzwon . Na masce tylko duży pęcherz ( od kamienia się zaczeło ) i na jednych dzwiach . Ale nie był jeżdżony w Polsce . Od początku trzymałem go na Mobilu 5w50 i nigdy nie przekroczyłem 10 000 między wymianą oleju . Silnik mimo przebiegu pyrka ładnie . Uszczelka pod głowicą mi dwa razy puściła . Ale mimo dbania muszę go pomalować , na częściach z tworzywa złuszczył mi sie bezbarwny .Co będziesz z nim robić ??

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #726 dnia: Wrzesień 26, 2015, 17:04:50 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
No cóż póki co to podratujemy go na tyle, żeby się całkowicie nie zutylizował do przyszłego lata, w tedy najprawdopodobniej powtórka z rozrywki, czyli konkretniejszy remont, w między czasie będzie jeździł i zarabiał na siebie, na jego szczęście nie jako wóz budowlańców jak do tej pory, tylko serwis szeroko rozumianej automatyki przemysłowej :) Problem z łuszczącym się bezbarwnym na elementach z tworzywa miało każde kombi, które oglądałem, ale do tej pory myślałem, że to przez to że były przeciążane, widać przyczyna musi tkwić w dużej rozszerzalności termicznej tych materiałów.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #727 dnia: Wrzesień 26, 2015, 17:22:05 pm »

Offline zbychuk

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez caro plus kombi 1.6 ; Audi A-6 S-line ; Opel Vivaro DTI i Yamaha virago 1100
Kumpel mi mówił (lakiernik ) że to wada fabryczna . Malując elementy z tworzywa powinno się położyć warstwę silikonową która zapobiegiegać będzie gazowaniu sie włókna . Fabrycznie nie robiono tego wtedy . Na razie nie wnikałem dokłądniej , bliżej malowania będę myśleć o tym . Mam nadzieje że reaktywacja się uda  <ok> . Gdybyś zmienił plany daj znać . Ale mam nadzieje że nie zmienisz ich . To można ( tak też słyszałem ) już powiedziec że te poldki to wersja limitowana , dzięki ich krótkiego czasu produkcji . Spotykałem też opinie mówiące że szkoda że zaprzestano ich produkcji . Mój jest trochę zmęczony wiekiem , ale planuje go przywrócić do stanu fabrycznego . Trzymam kciuki . A jeśli mogę zapytać , ile dałeś za niego ?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #728 dnia: Wrzesień 26, 2015, 18:23:15 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Plany raczej się nie zmienią bo ojciec jest dość upartym gościem i jak postanowił, że go odratuje to go odratuje, ja co najwyżej zadbam, żeby to wszysyko sie w miare kupy trzymało i ładnie wyglądało :) Co do ceny to daliśmy i dużo i mało bo 1100, mało bo kombi dużo bo kiepski stan...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #729 dnia: Wrzesień 26, 2015, 18:33:32 pm »

Offline zbychuk

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez caro plus kombi 1.6 ; Audi A-6 S-line ; Opel Vivaro DTI i Yamaha virago 1100
Cena  wydaje mi się dobra . Popieram tate !! Trzymam kciuki za powodzenie  <spoko> Uciekam spać , w nocy w trasę , a jutro po do garażu rozruszać Poldka .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #730 dnia: Wrzesień 28, 2015, 21:53:47 pm »

Offline nicek27

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 289
  • Płeć: Mężczyzna
Takie tam drobnostki się robią w pikapie od ponad 2 tygodni.
Się samemu robi to tak ledwo co ubywa roboty.
Ciężko to wszystko spisać. Dzisiaj zatrzymało się na:

125p długi pick-up 1.6 GSI
E34 M5
125p 1.6 GSI na sprzedaż

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #731 dnia: Wrzesień 28, 2015, 23:45:52 pm »

Offline piotrek72

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 2000
    • Borewicz -underconstruction
Co za gaźnior   :P,nie lepiej Abimex prosty w obsłudze?  :d2.0 czy 1.8?Powodzenia,widze że nie odpuszczasz

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #732 dnia: Wrzesień 29, 2015, 10:25:33 am »

Offline nicek27

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 289
  • Płeć: Mężczyzna
Wtrysk byloby fajnie, ale znowu rozkminy. Silnik z wtryskiem mam do wziecia za dobra kase ale nie bedzie inwestowane. Gaznik nowy polonezowski, motur 2 litry. Taki sam tylko z wyzszymi tlokami mam na handel.
Musze skladac szybko bo przebudowa garazu sie szykuje do tego zaraz sie sezon na zmiane kol zaczyna.
Na drugi rok w limuzynie bedzie wkladany 16vt Lancii i narazie starczy z tymi przeóbkami.
125p długi pick-up 1.6 GSI
E34 M5
125p 1.6 GSI na sprzedaż

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #733 dnia: Wrzesień 30, 2015, 21:02:56 pm »

Offline Michu125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jeśli FSO, to tylko z dwoma wałkami rozrządu :)
    • 125p 1.4 16V / Caro 1.4 16V
Po 3 tygodniach jazdy z falującymi obrotami - po odpaleniu ~1500, jak się ostro zagrzał to czasem się przebudził i trzymał ~1100, ale z reguły obroty wolne dużo za wysokie - po prawie codziennym resetowaniu przepustnicy (czasem pomagało, ale tylko na chwile) w końcu doszedłem do tego co było zj... popsute. Nachylając się nad motorem by zobaczyć czy może wtyczka od czujnika temp do kompa się nie wypięła, zahaczyłem ręką o przewód podciśnieniowy kolektor ssący - serwo, okazało się że jest luźny... Dokręciłem śruby w kolektorze i w serwie tak mocno że aż soki poszły z podkładek i problem zniknął :) Znów jest radość z jazdy szesnachą :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #734 dnia: Październik 12, 2015, 23:19:24 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
Witam wszystkich po 3 latach przerwy wróciłem do poloneza ;) w zeszłym tygodniu kupiłem szerokie caro z silnikiem 1.6 Abimex z 97roku ;)
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #735 dnia: Październik 13, 2015, 00:05:10 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
No proszę ;)
Merc się rozleciał :P :P :P

W sumie to nie w/z autem, ale właśnie robię podwieszany do sufitu w garażu stelaż na różne szpargały.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #736 dnia: Październik 13, 2015, 00:40:26 am »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
nie :D raczej znudził :D coś po prostu ciągnie mnie ciągle do poloneza :D mam sentyment :D no i stało się :D
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #737 dnia: Październik 13, 2015, 00:55:58 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to juz 3 lata minely ??
nie moze byc !!
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #738 dnia: Październik 13, 2015, 21:11:42 pm »

Offline Blacnik

  • Mroczek
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 336
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GTi
Założyłem koła zimowe. Wiem że szybko ale nie chcę zęby śnieg mnie zaskoczył jak ostatnio z tego co wiem mieszkańców Krakowa :)
Caro Plus 1.6 GTi
Romet Kadet m780

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #739 dnia: Październik 13, 2015, 22:03:27 pm »

Offline Michu125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jeśli FSO, to tylko z dwoma wałkami rozrządu :)
    • 125p 1.4 16V / Caro 1.4 16V
Nówki kable i świece (NGK) w k16, jutro odbieram właściwy termostat, bo okazało się ze w sklepie dostałem za duży.  ;)