Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015  (Przeczytany 177711 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #860 dnia: Grudzień 03, 2015, 21:41:33 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3043
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
A robiłeś to kiedyś, że wiesz o plug & play? Już ma pierwsze rzeźbiarstwo - łapy. Potem skrzynia, potem układ chłodzenia, potem zasilania, potem wydechowy. Połowa rzeczy pod maską do wykombinowania od nowa. Wymiary łap mogę Ci wyczarować, zależy na jaką belkę to sadzasz  ;>
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #861 dnia: Grudzień 03, 2015, 21:53:12 pm »

Offline Vladimir

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Minus Truck 95'
Na belkę OHV. Dam radę, mam zaplecze techniczne, zielony totalnie nie jestem ;) Na pewno jest to prostsza rzeźba niż BMW ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2015, 21:56:05 pm wysłana przez Vladimir »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #862 dnia: Grudzień 03, 2015, 22:25:09 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3132
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nie chce być złym prorokiem, ale obstawiam, że z garażu wyjedziesz NAJwcześniej w połowie lutego/początkiem marca :P Ale ogólnie pomysł <spoko> w prawdzie swap niezbyt typowy, no ale z dwojga złego lepsze to niż OHV :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2015, 22:27:43 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #863 dnia: Grudzień 03, 2015, 22:34:33 pm »

Offline Vladimir

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Minus Truck 95'
A dlaczego tak twierdzisz? Przypuszczenia poparte przykładami? ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #864 dnia: Grudzień 03, 2015, 22:44:46 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3043
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Bo tutaj ludzie mający wiedzę o swapach i innych takich nietypowych rzeźbach (tzn na częściach dorabianych customowo) dzielą się na takich, którzy nie widzą problemów, bo nie mieli szansy się z nimi spotkać i są optymistami, oraz takich, którzy wiedzą, że będą problemy (bo już się z nimi spotkali) i są realistami. Gomulsky widać już po drugiej stronie mocy,hehe :P

Jak to mawiał pewien mój nauczyciel - "nadeszło pokolenie ludzi zdziwionych" ;)
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #865 dnia: Grudzień 03, 2015, 22:48:34 pm »

Offline Vladimir

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Minus Truck 95'
Powiem Wam tak: ja osobiście swapa w pełnym tego słowa wymiarze nie robiłem. Czyli wrzucenia silnika kompletnie z innego auta do takiego np poloneza. Jednak mam ludzi którzy wielokrotnie się w to bawili i mówią że to żaden problem ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #866 dnia: Grudzień 03, 2015, 22:57:34 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3043
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
ludzi którzy wielokrotnie się w to bawili i mówią że to żaden problem

O to to to, też to na początku słyszałem, hehe
Jeżeli Twoi ludzie mają rozwiazanie na każdy napotkany przez Ciebie problem to będzie łatwo i przyjemnie, czego Ci życzę! :) Na początek musisz wyrzeźbić łapy

Tak to wszystko wydaje się proste: zamontować podłączyć -> jeździć ;] Gdzieś na łamach forum znajdziesz jakieś info o wkładaniu tego motoru tutaj
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #867 dnia: Grudzień 03, 2015, 22:59:13 pm »

Offline Vladimir

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Minus Truck 95'
Oczywiście czytałem ten temat. I tak w sumie to z tego co czytałem to Łukasz poza tym że kupił słupek-trupa to większych problemów nie miał ;) Problemy są po to żeby je rozwiązywać ;)

PS:
Liczę że Twoje słowa nt wymiarów łap nie będą czcze i coś wyczarujesz :]

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #868 dnia: Grudzień 03, 2015, 23:17:14 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3132
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A dlaczego tak twierdzisz? Przypuszczenia poparte przykładami?
Bo już kilka razy robiłem takie i podobne rzeźby :P
Przykłady:
1. Montaż wspomagania do Caro rovera na elektropompie z zafiry, zakładany czas montażu i uruchomienia 1 dzień, zeszło 2 i to tylko dzięki uprzejmości Pana tokarza, który po godzinach wytoczył mi taki jakby dystans, żebym mógł spokojnie założyć węża doprowadzającego bo nie chciał ładnie siąść, jakby nie jego uprzejmość to przeciągnęłoby się pewnie do 4 dni...
2. Przeróbka kolektora wydechowego w roverze z żeliwniaka na rurowy 4-2-1 znów miało być szybko i zwięźle, a przeciągnęło się na cały tydzień.
3. Remont Atówki zakładałem, że najpóźniej na koniec sierpnia wyjadę i będę miał czas na obczajenie wszelkich "chorób dziecięcych" zanim wyruszę nim w trasę, niestety pomimo tego, że uwijałem się jak mrówka zeszło mi 3 miechy nad blacharką, elektryką i przygotowaniem wszystkiego do zamontowania na samochodzie + 1 miesiąc na ogarnięcie mechaniki i wnętrza. Tak więc z wielkim szczęściem wyjechać z garażu udało się raptem 2 tygodnie temu i patrząc na ilość rzeczy, które trzeba poprawić lub które nieoczekiwanie wykrzaczyły się po drodze, to jest jeszcze na prawdę w chu chu do roboty.


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #869 dnia: Grudzień 03, 2015, 23:28:14 pm »

Offline Vladimir

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Minus Truck 95'
W sumie to moje pytanie było trochę głupie. Ja z remontem malucha zakładałem że maksymalnie do wakacji wyjadę, potem że do 25 sierpnia a mamy 3 grudnia, niedawno minął rok i w sumie to ledwo co blacharka skończona :D A i mam pytanie. Trucki były wąskie czy szerokie? :D Stabilizator w dieslu i roverze był taki sam?


PS:
Ma ktoś może kontakt do Lukiego od caro z tematu? Bo miał bym kilka pytań do niego.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2015, 23:40:15 pm wysłana przez Vladimir »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #870 dnia: Grudzień 04, 2015, 06:49:06 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Przypome tylko,  ze na forum panuja pewne zasady związane z pisaniem nowych postow. Prosze trzymac sie tematu i regulaminu forum.  Życzę miłego i konstruktywnie spedzonego czasu na PTK.




Wysłane z mojego Lenovo A830 przy użyciu Tapatalka

  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #871 dnia: Grudzień 04, 2015, 10:48:24 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Bo tutaj ludzie mający wiedzę o swapach i innych takich nietypowych rzeźbach (tzn na częściach dorabianych customowo) dzielą się na takich, którzy nie widzą problemów, bo nie mieli szansy się z nimi spotkać i są optymistami, oraz takich, którzy wiedzą, że będą problemy (bo już się z nimi spotkali) i są realistami. Gomulsky widać już po drugiej stronie mocy,hehe :P

Jak to mawiał pewien mój nauczyciel - "nadeszło pokolenie ludzi zdziwionych" ;)

Są też tacy, którzy zrobili SWAPa, a później na forum doczytali że się nie da lub że będą problemy.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #872 dnia: Grudzień 04, 2015, 10:52:16 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Trucki były wąskie czy szerokie?

Wąskie.

Jesteś pewien że chcesz robić SWAPa?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #873 dnia: Grudzień 04, 2015, 12:40:40 pm »

Offline Vladimir

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Minus Truck 95'
Gdyby mnie był pewien nie kupił bym silnika ;) Nie chcę użerać się z ohv które może w najmniej oczekiwanym momencie paść. Wolę poużerać się z włożeniem c20ne i mieć spokój na długi czas.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #874 dnia: Grudzień 04, 2015, 12:55:20 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1693
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Nie chcę użerać się z ohv które może w najmniej oczekiwanym momencie paść.
Szczerze biorąc pod uwagę doświadczenia swoje oraz innych osób z tym silnikiem nie wiem jak ty to robisz ze Ci te OHV-ki tak padają.
W temacie: wymienione przewody WN i świece, do tego znowu trasa 300km. Przy okazji pykło 100k km czyli przebieg podwojony w dwa lata :)
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #875 dnia: Grudzień 04, 2015, 18:16:41 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
A robiłeś to kiedyś, że wiesz o plug & play? Już ma pierwsze rzeźbiarstwo - łapy. Potem skrzynia, potem układ chłodzenia, potem zasilania, potem wydechowy. Połowa rzeczy pod maską do wykombinowania od nowa.
Nie dopisałeś najważniejszego: sałata. Trzeba mieć odpowiednio dużo sałaty do "projektów".

W temacie: kupiłem OZety. Ale nie te oklepane szprychopodobne, tylko prawdziwe, unikaty, jedyne takie, zobacz koniecznie, kolekcjoner płakał jak sprzedawał i straszył, że będzie dzwonić, żeby odkupić, OBRSO, Rallytasy:
O.Z. Ruote (nie Route!) typ 0136 AS, 5Jx13H2, ET33, rozstaw 4x98, produkcja 03.1987, otwór 58,5mm



Teraz muszę poszukać tokarza, żeby ładnie przetoczyć fronty.
I dopasować dekielek.

Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #876 dnia: Grudzień 04, 2015, 18:23:21 pm »

Offline THRBB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 329
    • atu minus 97'
Cytuj (zaznaczone)
kolekcjoner płakał jak sprzedawał i straszył, że będzie dzwonić, żeby odkupić, OBRSO,
<rotfl2>

Ile kosztowały jeśli to nie tajemnica?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #877 dnia: Grudzień 04, 2015, 18:42:31 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13851
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
alez one sa paskudne, stalowe z plasticzkiem na srodku bija te alusy wizualnie na glowe,
no ale rarytas przeciez - nie dziwne,ze to bialy kruk, bo z taka stylówą nikt tego nie kupowal ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #878 dnia: Grudzień 04, 2015, 19:02:20 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1158
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
O.Z. Ruote (nie Route!)
Przecież każde oz mają taki napis  :P

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2015
« Odpowiedź #879 dnia: Grudzień 04, 2015, 19:12:27 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
O.Z. Ruote (nie Route!)
Przecież każde oz mają taki napis  :P
Nie jesteś w jakże licznej grupie posiadaczy Route'ów, więc to wytłuszczenie nie było do Ciebie  :d

alez one sa paskudne, stalowe z plasticzkiem na srodku bija te alusy wizualnie na glowe,
no ale rarytas przeciez - nie dziwne,ze to bialy kruk, bo z taka stylówą nikt tego nie kupowal ;]
Masz strasznie brzydki awatar. Ale jesteś inny niż pozostali, a już na pewno wyróżniasz się na tym forum a Twoje posty się Tobie podobają, hehe ;]
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.