Autor Wątek: światła do jazdy dziennej i inne gadżety  (Przeczytany 19066 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 15, 2016, 07:31:44 am »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
Ja nie mówię że nie, tylko dlaczego w tym temacie ;)
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 15, 2016, 08:26:45 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Mówiłem dasz mi homologację że dany egzemplarz wyszedł z fabryki z tymi szybami nie ma problemu nie mam dokumentu nie ma dyskusji jest dziennik ustaw.

Każda fabryczna szyba ma nadruk.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 15, 2016, 09:33:56 am »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
Co z tego że szyba na nadruk, ale to ma być wyciąg z homologacji całego pojazdu gdzie powinno być określone że wyszedł z takimi szybami, gdyby wystarczyła homologacja szyby to jakbyś to wpakował w plusa też powinno być ok
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 15, 2016, 09:44:20 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jak przyjeżdża auto z ksenonami w przypadku gdy ten model występuje również bez ksenonów, to też prosisz właściciela o homologację?

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 15, 2016, 11:21:38 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro

KGB, tego nikt Ci nie zabroni i tyle twoje.Jeśli sprawiło by Ci to satysfakcje, to czemu nie?Tyle tylko, że nic tym nie wskórasz, bo mimo tego, to i tak byś musiał tańczyć, jak Ci zagra.
nie zrozumiales, ja nie potrafie tanczyc, wiec nie tancze,
to nie jest tak jak z psami i immunitetem np. sedziego, bo to reguluja przepisy,
a ta sprawa z zastraszaniem diagnosty to nawet nie mobing - to zwykle szczekanie zwyklego ciecia, ktory powoluje sie na swoje znajomoci/mozliwosci w prowadzeniu prywatnej vendetty,
wystarczy takiego nagrac i puscic w telewizji (moze nie w TVPis, jezeli jest wyraznie zwiazany z wiadomo kim) zeby mu rura zmiekla, bo nagle ma wiecej do stracenia niz diagnosta,
nawet jezeli bylby to sedzia, to jego prywatny samochod nie ma immunitetu, podejrzewam ze pies moze mu zabrac dowod

Może nie, ale jak bym włożył mu tonę, to by mnie krokodyle dojechali, jak by zatrzymali.Wybrałem opcję 2 osoby plus 980, ze względu na przeznaczenie auta, bo do jazdy mam osobówkę, ale boli mnie fakt, że jedna tępa dziunia mi się wpierdziela miedzy wódkę a zakąskę i ustala nowe przepisy dla samochodu wyprodukowanego w 96-tym roku i homologowanego w takiej konfiguracji, jak w dowodzie.
to slabo wybrales, trzeba bylo isc do innego okienka, gdzie nie bedzie problemu :
rodzaj pojazdu : SAMOCHÓD CIĘŻAROWY
przeznaczenie :  ---
rok produkcji : 1998
dopuszczalna ładowność : 875kg

s1 : 5  (liczba miejsc siedzacych/stojacych)

tak mam w Trucku ROY
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 15, 2016, 15:59:45 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Wiesz, może i gość był cieciem, a może nie, ale jak widać, kolega nie chciał ryzykować.Dobrze Ci się gada, siedząc przed kompem, ale ciekawe, czy w życiu było by tak samo.Gdyby go nagrał, to może i gość mógłby mieć ciepło, ale każdy też ma jakichś kolegów i to koledzy mogli by go dojechać z zemsty.Takie teraz czasy.Jak ma niezłą pracę (jaka by nie była, ale praca) i może niedaleko miejsca zamieszkania, to ma ryzykować, żeby pokazać jakiemuś cwaniaczkowi, że jest cwańszy?
A co do WK, to niestety, nie ma u mnie "innego okienka"bo to wydział w starostwie powiatowym i wniosek wraz z dowodem dajesz gdzie indziej, a odbierasz gdzie indziej i uczepili się już na etapie składania wniosku, to co miałem zrobić? Dochodzić się z nimi? Nie zarejestrują i już, bo tak a nie inaczej i mogę sobie gadać, bo takie przepisy.A jak pytałem na forum polskie dostawczaki, gdzie również siedzę, to nikt nie miał i po dziś dzień nie ma takich problemów w swoich WK.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 15, 2016, 16:24:35 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
prawo NIGDY NIE DZIAŁA WSTECZ!!! 

Tak kiedyś było i tak powinno być ale tak nie jest... Np. jeżeli przestępstwo zostało popełnione w czasie kiedy obowiązywała surowsza kara, a wykryto je i osądzono po złagodzeniu kary, to obowiązuje nowsze prawo przewidujące lżejszą karę... W każdym razie tak mi kiedyś tłumaczył znajomy prawnik. Niestety, jedyną stałą w przypadku prawa jest taka, że ustawodawca uchwala sobie co chce. W świetle prawa niebo może nawet być fioletowe, a woda czerwona bo prawo nie musi być ani logiczne, ani zgodne ze stanem faktycznym.

nawet jezeli bylby to sedzia, to jego prywatny samochod nie ma immunitetu, podejrzewam ze pies moze mu zabrac dowod

Nawet jeżeli byłby to sędzia, to immunitet sędziowski wiąże się z odpowiedzialnością dyscyplinarną  :P Żeby ktoś nie myślał że sędziowie są bezkarni, bo tak nie jest.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 15, 2016, 17:36:32 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)
wkońcu nie będziesz się bawił pokrętłem co każde dobicie zawieszenia na dziurze itp.
I tu jest pies pogrzebany - samopoziomowanie NIE DZIAŁA PODCZAS JAZDY , ustawia się raz do obciążenia przy włączeniu zapłonu i już tak zostaje.
Nie wierzysz ? Sprawdź :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 15, 2016, 17:37:03 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)
które z tych dziennych u Ciebie Sebek, najtańsze byś polecił?
Do jakiego samochodu ?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 15, 2016, 17:41:16 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Proszę moderatorów o wydzielenie osobnego wątku dotyczącego przepisów i przeglądów... bo dyskusja jest rzeczowa ale znacznie odbiegła od tematu.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 15, 2016, 18:43:35 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
Tylko że właśnie o tym mówiłem wcześniej pierwsze ksenony faktycznie robiły tak jak mówisz, ale potem kolejna generacja weszła z ciągłym poziomowaniem i to są właśnie ksenony z dynamicznym samopoziomowaniem, niestety jeśli chce się teraz zamontować w aucie ledy to musi mieć samopoziom dynamiczny
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 15, 2016, 19:13:00 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Dobrze Ci się gada, siedząc przed kompem, ale ciekawe, czy w życiu było by tak samo.... Jak ma niezłą pracę (jaka by nie była, ale praca) i może niedaleko miejsca zamieszkania, to ma ryzykować, żeby pokazać jakiemuś cwaniaczkowi, że jest cwańszy?
tak samo,bo czemuż mialoby byc inaczej ?
wez sie ogarnij, jakie cwaniakowanie ? ja nie cwaniakuje, tylko pisze o tym,ze nie dal bym na siebie szczekac jakiemus cieciowi,
nie mam dzieci, zony ani nawet pracy i chwale sobie ten stan - niestety nie mam tez jedynego pozytku z pracy,czyli pieniedzy,
jednak sie przyzwyczailem, wiec perspektywa utraty pracy za ~2klocki na reke nie dziala na mniej jak pistolet przylozony do skroni,
za takie pieniadze nie da sie godnie zyc, wiec zadna strata,a juz na pewno wynagrodza mi poniewierania,
praca diagnosty to nie jest "dochodowy interes" tylko najlzejsza praca mechanika, ktora wymaga tylko ciut wiecej wkladu energetycznego niz siedzenie w urzedzie,
to swietna opcja dla takiego leniwego mechanika jak Ja, ale nie ma w tym nic fascynującego,
nie mam ciągot do ponizania ludzi i nie mam zamiaru byc ponizany - gdybym wykazywal takie ciągoty to zostalbym nauczycielem ; lepsza pensja, ktrotszy dzien pracy i przy odpowiedniej kondycji fizycznej mozesz naparzac gimbusow


Nie zarejestrują i już, bo tak a nie inaczej i mogę sobie gadać, bo takie przepisy.
to idz do kierownika i powiedz, ze zostaes wprowadzony w blad i chcesz wyprostowac sytuacje,bo wpis w dowodzie jest niezgodny ze stanem faktycznym,
wczesniej tez nie byl ,bo 2os+980kg a 7os+350kg to sa rozne kategorie wagowe,
masz dane na tabliczce jaka jest masa dopuszczalna, masz w srodku siedzenia i chcesz taki wpis jak u mnie (tez nie jest prawidlowy pewnie,bo na nakleice z cis. w oponach mam mase 925kg) ,czyli brak przeznaczenia i  s1: 7 ,
biurwy pewnie beda stawac okoniem,ale moze nadepną Ci na reke, jak zadeklarujesz,ze zaplacisz za nowy dowod


wracam do tematu Borewicza z brązowymi szybami - Borewicz byl tu podany specjalnie, moze tez byc Akwarium,
diagnosta nie ma prawa przywalic sie do brazowych szyb w tych autach ,
o tego prawa nie ma : http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20150000776&min=1
dzial I ,akapit drugi
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 15, 2016, 19:14:18 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jezeli temat ma byc rozdzielany,to ulatwiam robote dla moderatorow rozdzielajac swoje posty
Cytuj (zaznaczone)
które z tych dziennych u Ciebie Sebek, najtańsze byś polecił?
Do jakiego samochodu ?
prawdopodobnie chodzilo o BMW e46
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 16, 2016, 15:30:51 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
To ja teraz bardziej w temacie.Taki filmik znalazłem przypadkiem.Jest coś o tych nieszczęsnych dziennych od 04:21
https://www.youtube.com/watch?v=pIGgLhEyh2A

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 16, 2016, 17:10:02 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Cytat: Stingerek w Wczoraj o 17:37:03
Cytuj (zaznaczone)
które z tych dziennych u Ciebie Sebek, najtańsze byś polecił?
Do jakiego samochodu ?
prawdopodobnie chodzilo o BMW e46


w bmw już są, do volvo może bym zamontował, tylko bardziej retro powinny być :) świecić dobrze nie muszą.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 16, 2016, 17:11:28 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w 940 to lampa jet na tyle duza,ze spokojnie powinno sie pod nia zmiescic nie jedno dzienne
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 16, 2016, 18:12:49 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
940 nie ma fabrycznych świateł do jazdy dziennej?  ;-|
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 17, 2016, 08:13:37 am »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Lampa jest duza, ma w sobie mijania, dodatkowe drogowe i przeciwmgielne. pod lampą jest wycieraczka, wiec raczej sie nie zmiesci, chciałem na dół zderzaka cos. A fabrycznych dziennych brak, można by postojowki przerobić-dobrze świecą, jednak trzymając sie przepisów-brak homo. Oczywiście światła mijania same się gaszą, jak w PN, ale przepalajace sie żaroweczki we wnetrzu denerwują
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:08:54 am »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
W przeciwmgielne wpakuj mocne diodowe plus jakiś sterownik i będzie jak z fabryki.
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 17, 2016, 12:02:25 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tez proponuje przeciwmgielne wykorzystac,ale nie na zadnych mocnych diodach,bo nie jezdiz sie na przeciwmgielnych bez mgly,
sa swiatla w odpowiednich oprawkach zbudowane na LED 5050  np. http://allegro.pl/zarowka-led-h1-13x5050-smd-drl-xenon-look-halogen-i5398624200.html
http://allegro.pl/zarowka-led-h3-28x5050-smd-drl-xenon-look-halogen-i4987142697.html
cena niezbyc duza, wiec warto sprobowac,
kupilem takie H4 i swieca slabo w lampie PN ,ale polowe swiatlosci zabiera im ta metalowa oslonka w lampie,
przy odkrytej zarowce efekt bedzie duzo lepszy,
mam jeszcze postojowki i w dajhajsu swieca bardzo dobrze - mogly by robic za dzienne,gdyby  czolowo byly ze 3 diody zamiast 1 (albo gdyby odblysnik byl silny jak w halogenach)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.