Autor Wątek: światła do jazdy dziennej i inne gadżety  (Przeczytany 19074 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 14, 2016, 20:08:00 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Dziś jest? Minimum 20lat.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 14, 2016, 20:12:15 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Mówisz że tylko w Volvo widziałeś? A był kiedyś u Ciebie Mercedes z pneumatyką i halogenami? Choćby nawet Vito? Było pokrętło do regulacji wysokości świateł?

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 14, 2016, 20:37:50 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Niestety, jak Ktoś ci potrafi powiedzieć że zamknie ten interes albo Tobie uprawnienia jak zwracasz mu uwagę i wiesz ze może to zrobić...
musze wyprobowac ten numer - tylko zakup skody i nauka wydobywania z siebie dzwiekow pisuara nie wiem,czy jest tego warta,
inna sprawa,ze to przeciez mogl byc kontroler TDT w prowokacji,
podziwiam beztroska egzystencje w stolcu, bo ja to juz mialem zamiar z wideorejestratorem chodzic po tym miescie, a w robocie ,zwlaszcza takiej to bez dyktafonu bym nawet nie wstawal

nawiasem mowiac, jakby przyjechal ktos Borewiczem z brazowymi szybami, to bys go puscil ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 14, 2016, 22:32:39 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
wiem gdzie pracuje ta osoba, ale nie będę szczegółów zdradzał :P. Nie była to osoba z TDTu :P. Borewicza z brązami bym nie puścił :P, co do brązów niestety nie ma przepisów przejściowych mówiących o tym że takie auto może przejść przegląd, więc jeśli nie ma 70% przepuszczalności to niestety, aktualny dziennik ustaw na to nie zezwala (nie działa tutaj zasada "prawo nie działa wstecz" niestety, sporo aut z tego powodu jest kierowanych po kupnie przy przerejestrowaniu przez WK, czy na kontroli policyjnej na przegląd w celu skontrolowania czy wszystko jest legalne w świetle aktualnego prawa). Niestety wymiana ich to lekki problem, wiem o tym, ale teoretycznie nawet pojazd mający być zabytkiem który przyjeżdża na przegląd teoretycznie nie może mieć brązów bo w tym wypadku akurat szyby nie wpływają na utratę oryginalności auta w przypadku uzyskania przeglądu na zabytek. Tyle teorii, a jak podejdzie do tego diagnosta to już jego inwencja twórcza. W teorii :D to nawet naklejki na górze przedniej szyby nie może być, ale to już skrajność
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 14, 2016, 22:46:20 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
A poldki do 1992 bez pasów na tylnej kanapie przechodzą?

Co w przypadku braku zagłówków, a posiadaniu pasów?

Fiaty 126p przed 1985 bez wstecznego i przeciwmgielnego przechodzą?

Czy jak np Vito jest rejestrowany na 7 osób, a przyjedzie w ustawieniu "salonka" z 6 fotelami, przechodzi?

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 14, 2016, 23:10:45 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
co do zagłówków i pasów są przepisy przejściowe :P
Zagłówki od 96, pasy tył od 93 chyba że homologacja pojazdu wykazuje iż wyszedł z pasami. Z reguły nie mamy dostępu do homologacji więc przyjmuje się że przed 94 nie musi mieć.
Fiat przejdzie bo cofania i przeciwmgielne tył też ma przepis przejściowy mówiący że nie stosuje się go do auta przez 86.
Co do VITO auto musi przyjechać z taką ilością miejsc jak jest w dowodzie.
Wiem do czego zmierzasz chyba ale niestety wszystkie te przykłady niestety mają wyjątki określone w prawie, a brązowe szyby ... nie
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 14, 2016, 23:19:51 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Na brązowe szyby jest homologacja auta. Tak jak dziś na zielone i paski barwione na przedniej.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 14, 2016, 23:30:57 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
Ale zielona na 70% i pasek barwiony nie jest folią, a naklejka i brąz już nie spełniają ustawy i nie mają przepisów przejściowych, jeśli przedstawisz mi homologację producenta oryginalna że Twoje auto wyszło z brązami to jeszcze da się to obejść, ale daj mi oryginalny papier homologacyjny FSO że z fabryki wyszedł z brązowymi szybami :D.  Mogę wymagać tego dokumentu, ale kończymy ot bo dział nie jest o tym wszystkim
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2016, 23:32:38 pm wysłana przez luka92 »
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 14, 2016, 23:44:53 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
To raczej Ty będziesz musiał udowodnić, jeżeli rok na szybach będzie się zgadzał z autem. Zawsze możesz też zapytać na "waszym" forum, bo chyba tam czerpiesz wiedzę.

Badałeś kiedykolwiek przepuszczalność takiej szyby?

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 15, 2016, 00:20:03 am »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
Jakby to powiedzieć badanie każdej szyby odbywa się na tej samej zasadzie, nie jest to skomplikowane i badalem nie raz różne szyby. Jeśli chodzi Ci o norcom kiedys pytałem tam o brązy (jakieś 3-4 lata temu) ale też uzyskałem taka sama odpowiedź jakiej udzielimy Tobie, odkad pracuje na stacji diagnostycznej nie korzystam z norcomu, mam dzienniki ustaw w pracy i w domu, w każdej chwili mogę sprawdzić wszystko, a wiem gdzie tego szukać, egzamin w Tdt wymaga znajomości gdzie czego szukać w dzienniku i niektórych zagadnień na pamięć. I nie ja Ci nie muszę niczego udowadniać, mogę równie dobrze wydać negatyw na podstawie ustawy, poprosić o homologację, jak też o szczególowa opinie rzeczoznawcy (lecz mogę uznać jego opinie za niewystarczajaca), wszystko zależy od podejścia klienta ustawa dane mi możliwość interpretować ja po swojemu

Sory taki mamy klimat dlatego z diagnosta z reguły się nie dyskutuje :p
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 00:22:29 am wysłana przez luka92 »
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 15, 2016, 00:24:33 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ja tu czegoś nie rozumiem... Jest brązowa szyba, ma na sobie rok produkcji np. '81, nr homologacji, jeśli podjeżdża w samochodzie z '81/2, gdzie jest problem? W owym czasie była dopuszczona do ruchu i powinna być traktowana jako w pełni legalna  (jeśli dobrze pamiętam to homologacja jest wymagana od 1965r., więc jeśli wszystko po tym roku ma homologację jest uważane za legalne), a to, że teraz nie jest to "koszerne" to już nie problem diagnosty... bo prawo NIGDY NIE DZIAŁA WSTECZ!!!  Wystarczy trochę pomyśleć, a nie stosować się do prawa, które jeszcze nie weszło w życie jak to kiedyś pisałeś. Jakoś w innych regionach kraju takiego bólu dupy z byle powodu nie mają i się da i się żyje i bynajmniej ludzie nie tracą z tego powodu uprawnień diagnosty. Z tego co ostatnio widziałem to nawet jedna stacja (okręgowa nawiasem mówiąc), w której w ciemno dawali pieczątki w dowód za "dodatkową opłatą" pomimo wielkiego syfu w około tegoż incydentu zachowała uprawnienia i dalej jako okręgówka radośnie prowadzi swoją działalność po dziś dzień.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 15, 2016, 00:37:21 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jest brązowa szyba, ma na sobie rok produkcji np. '81, nr homologacji, jeśli podjeżdża w samochodzie z '81/2,

I wszystko w temacie.


Jaka ustawa anuluje homologacje auta?

Z diagnostą się nie dykutuje... jak napisałeś wcześniej wystarczy byle łepek na stanowisku i tańczysz jak Ci zagrają.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 15, 2016, 00:49:20 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Hmmm, tak czytam ten temat, nic się nie odzywam, i być może dyskusja zeszła na inne tory, niż pierwotnie, ale to nie znaczy, że nie jest ciekawa.Przydało by się, żeby ktoś wydzielił tą dyskusję do działu np. Cała Polska, zatytułował np. "Przeglądy techniczne - przepisy i zagadnienia"  i podwiesił, żeby był na widoku.Być może niektóre zagadnienia tutaj poruszane, to takie pierdoły dla samego pisania,ale jednak podejrzewam, że w dłuższej perspektywie, to taki wątek był by przydatny dla kogoś, kto ma poważne pytania w tym zakresie, a skoro kolega luka92 przyznał się już publicznie, że jest "panem i władcą od przeglądów" to może jednak zechciał by czasem odpowiedzieć rzeczowo na konkretne pytania.Inna sprawa to taka, że dawno tu się tyle nie działo, co w tym temacie.Teraz jeszcze czekać, aż następni się przyznają do pracy (po kolei) w skarbówce, WK, czy też ubezpieczalni i mielibyśmy komplet fachowców najważniejszych z punktu widzenia posiadacza pojazdu.Kogoś ze szrotu/stacji demontażu, to już tu niby mamy, więc byłby komplet  :d
No i żeby nie być gołosłownym, to może mi ktoś odpowiedzieć, dlaczego (skoro prawo ponoć nie działa wstecz) w WK przyczepili mi się do ilości miejsc siedzących w aucie marki żuk, gdzie w dowodzie stoi jak byk "samochód ciężarowy uniwersalny" i ładowność była 980kg + 2 osoby. LUB 350kg + 7 osób.Doczepili się, że nie może być tak i tak, tylko muszę określić, którą opcję wolę, bo mi nie zarejestrują.Samochód tak był wypuszczony z fabryki, bo to tzw. "towos"  i jakoś poprzedni właściciel nie miał takich problemów.Mało tego, gadałem z innymi ludźmi na forum tych aut i oni (rejestrując auta) nie mieli takich problemów, a ci mi w WK gadali, że "się przepisy zmieniły".To jest takie samo zagadnienie, jak to ze światłami cofania i przeciwmgielnymi tylnymi.Mój stary żuk (78 rok) nie posiadał w ogóle tych lamp, bo tak wypuszczała wtedy fabryka.Nie maił nawet pasów bezpieczeństwa, choć wszystkie uchwyty i otwory były.Nigdy też nikt mi nie nakazywał montownia tych brakujących elementów, gdyż rocznik auta pozwalał na taką konfigurację.To tak samo, jak z normami spalin.Stare silniki spełniały ówczesne normy, a dziś wiadomo, że nie spełniają nowych, ale póki co,to nikt nie każe ich złomować, jeśli nie produkują chmury sadzy, jak ze starej lokomotywy.Gdyby było inaczej, to albo trzeba by było złomować takie auto, albo wymieniać silnik na nowoczesny, spełniający dzisiejsze normy,a tak nie jest.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 15, 2016, 00:56:39 am »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
U mnie ojciec szefa właśnie stracił uprawnienia za takie coś i dostał zakaz prowadzenia stacji na 5 lat. Wszystko zależy od regionu bo w Warszawie chodza po stacjach urzędnicy z WK i święcie wierzą w dziennik ustaw więc trzeba się do niego stosować, a nie chce się im płacić inspektorom z Tdtu za kontrolę. Niestety w tym przypadku jak już pisałem ta zasada nie działa, w dzienniku nie ma przepisów przejściowych jest 70% i tyle na być dotyczy to wszystkich, powtarzam wszystkich aut, gdyby było że aut od tego i tego roku to tak, ale przepis jest ogólny tego uczy i tak rozumie to TDT. I jest to niestety problem diagnosty. Jak policja czy  Tdt zatrzyma takie auto za szlaban em to myślisz że będzie ich interesować. Dziennik ustaw jest tak sformułowany i to jest dla nich mantra,  a mojemu koledze już zdarzył się raz tajemniczy klient w postaci inspektora Tdtu i wertowanie czy w rejestrze jest tyle samochodów co wjechało danego dnia itp, przyjedziesz z takim lebkiem proszę bardzo, tylko wtedy nie drazyl byś tego tematu.
Mówiłem dasz mi homologację że dany egzemplarz wyszedł z fabryki z tymi szybami nie ma problemu nie mam dokumentu nie ma dyskusji jest dziennik ustaw. A mi WK kazalo zmienić nazwę przyczepa specjalna /kemping niewiadow na przyczepa lekka czyli klient może nią wozić ziemniaki itp no ale cóż WK I Tdt jest nad diagnosta i z nimi nie możemy dyskutować musimy robić co nam każą albo na dywanik. Już dawno mówiłem koniec OT ale nowe pytania się pojawiają.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 00:58:53 am wysłana przez luka92 »
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 15, 2016, 01:03:21 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Borewicza z brązami bym nie puścił
i w ten sposob zlamalbys swoje wlasne przepisy !
w PDFie,ktory linkowales jest jasno napisane w tabelce na samym wstepie, ze te wszystkie punkty nie dotycza aut dopuszczonych do ruchu,
a szyby nikt sobie sprayem nie pomalowal, tylko wyszla z fabryki taka, zostala dopuszczona do ruchu i przez 30lat nie sciemniala

Sory taki mamy klimat dlatego z diagnosta z reguły się nie dyskutuje :p
masz chyba rozdwojenie jaźni, bo wyzej pisales, ze wystrczy ze jakis pisuar lub inny przydupas koscielny warknie ,a juz masz pelno w gaciach,
wiesz, u mnie tez proboszcz mial felicie z oklejonymi szybami i zadnych problemow nie mial,
ale miasto niezbyt duze ,wiec wiesci sie rozchodza w miare szybko, bo nowy wlasciciel skody chyba z miesiac pojezdzil zanim go psy drapnely i pozniej juz szyby boczne byly bez folii,
to bylo kupe lat temu (w co chyba nikt nie watpi - felicia u proboszcza) ale widze, ze nic sie nie zmienia,
a pamietaj,ze nie potrzeba zadnego stanowiska, bo wystarczy ze rozdraznisz jakiegos kolege kolegi, zwlaszcza teraz gdy bracia cioteczni, wujkowie, przyjaciółki matki,czy nawet nie pielegniarki zostaja czlonkami rad nadzorczych, wiceprezesami i prezesami spolek skarbu panstwa,
takiego wsioka nie poznasz po prezencji, mordy w telewizji nie ujrzysz, a warczec bedzie na Ciebie jak rasowy bulterier - panie prezesie jak zyc ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 15, 2016, 01:12:48 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
KGB, dał byś sobie już spokój z tym pisem i innymi.Ja wiem, że Ci to spędza sen z powiek, ale spróbuj się wyluzować.W tym kraju złodziej złodzieja złodziejem pogania i to niezależnie od opcji politycznej.Olej to, bo nic nie zrobisz, a nudno się już czyta Twoje wpisy, gdzie w każdym tylko jedno.Myślisz, że jak za poprzednich rządów, przyjechał by mu na stację jakiś ważniak związany z tamtym korytem, to by nie narobił w gacie?Panem diagnostą, to on jest tylko w stosunku do zwykłego kierowcy-frajera, że tak powiem, ale jak przyjedzie taki bonzo, to gówno może zrobić, jak i każdy z nas by gówno zrobił na innym stanowisku, mimo zobligowania przepisami do przestrzegania prawa.Zawsze byli równi i równiejsi, więc nie widzę sensu się produkować.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 15, 2016, 01:16:24 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
dlaczego (skoro prawo ponoć nie działa wstecz) w WK przyczepili mi się do ilości miejsc siedzących w aucie marki żuk, gdzie w dowodzie stoi jak byk "samochód ciężarowy uniwersalny" i ładowność była 980kg + 2 osoby. LUB 350kg + 7 osób.Doczepili się, że nie może być tak i tak, tylko muszę określić, którą opcję wolę, bo mi nie zarejestrują.Samochód tak był wypuszczony z fabryki, bo to tzw. "towos"
Bo w urzędach zazwyczaj pracują debile. Mam poważne podstawy twierdzić, że gdyby zapytać się ich o coś takiego jak homologacja to połowa by oczy wywaliła, a druga połowa stwierdziłaby, że oni jednak hetero :P A tak bardziej poważnie to prawdopodobnie tęga głowa w urzędzie nie była w stanie przetrawić tego, że samochód jest wielozadaniowy, więc kazała się określić co do jego przeznaczenia. A jakbyś wybrał opcję 7+350kg kto wie może by Ci kontrolę ze skarbówki zrobili, że sobie urządzasz nielegalny przewóz osób :)
dasz mi homologację
Chwila, chwila, homologację ma mieć szyba, jako element "odpowiedzialny za bezpieczeństwo i ekologię", więc jeśli ma ją wydrukowaną (?) na sobie to żadnego świadectwa homologacji na samochód nie potrzeba, zwłaszcza w przypadku o którym pisałem powyżej. Poza tym w Polszy jest takie coś jak domniemanie niewinności (przynajmniej oficjalnie), więc jeśli WK czy też TDT chciałoby postawić jakiemukolwiek diagnoście zarzuty zaniedbania, najsampierw musieliby udowodnić, że świadectwo homologacji tejże szyby można o kant dupska strzelić tzn. że zostało wydane nielegalnie, jeśli tego nie zrobią mogą tylko pogrozić palcem...

ps. KGB, jak Cię tak PISIS boli to  wyrób sobie zielony paszport PSLu, z tą magiczną książeczką otworzysz więcej drzwi niż świadkowie jehowy i  zaznasz luksusu życia na koszt szarego kowalskiego w dowolnej samorządowej instytucji państwowej, bo tylko tam się ta organizacja jeszcze dobrze trzyma...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 01:25:29 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 15, 2016, 01:25:20 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
i każdy z nas by gówno zrobił na innym stanowisku
mow za siebie, u mnie juz  poziom tolerancji dla chamstwa sie dopelnil, wiec mozliwe z tym zrobieniem gowna ,ale pod wycieraczke frajerowi pewnie by sie ziściło,
a moje posty sa po prostu aktualne - jeszcze zadna opcja przy korycie nie byla tak bezczelnie chamska jak aktualna, wiec mowie jak jest ,a nie tak jak pajac Kolonko, ktory mowi jak mu sie wydaje
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 15, 2016, 01:38:44 am »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
Tak tylko może skończymy już faktycznie burdel w tym temacie? Bo to będzie zamknięte koło i moderatorzy więcej do porzadkowania
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: światła do jazdy dziennej i inne gadżety
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 15, 2016, 01:50:14 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A jakbyś wybrał opcję 7+350kg kto wie może by Ci kontrolę ze skarbówki zrobili, że sobie urządzasz nielegalny przewóz osób :)
Może nie, ale jak bym włożył mu tonę, to by mnie krokodyle dojechali, jak by zatrzymali.Wybrałem opcję 2 osoby plus 980, ze względu na przeznaczenie auta, bo do jazdy mam osobówkę, ale boli mnie fakt, że jedna tępa dziunia mi się wpierdziela miedzy wódkę a zakąskę i ustala nowe przepisy dla samochodu wyprodukowanego w 96-tym roku i homologowanego w takiej konfiguracji, jak w dowodzie.Przepisy powinny mieć właśnie odpowiednie wyjątki, dotyczące starszych samochodów, bo przecież wiadomo, że w czasach ich produkcji, obowiązywały inne normy spalania, czy dotyczące wyposażenia samochodu.Takie auta powinny być sprawdzane pod kątem spełniania tamtych norm, a nie dzisiejszych.Dzisiaj samochód dostawczy, który ma przewozić ludzi, musi być odpowiednio wyposażony i albo wychodzi taki z fabryki, albo ktoś sobie przerabia zwyczajną wersję w odpowiednim warsztacie, bo na wszystko musi być papier, bo nikt się nie podłoży na przeglądzie.Dawniej też wychodziły np. żuki mikrobusy 9-cio osobowe i one miały przeznaczenie typowo osobowe z symboliczną ładownością wpisaną w dowód.Natomiast towosy były uniwersalne i mogły być wykorzystywane i tak i tak.Dlaczego więc ktoś postanowił, że tak nie może być i na siłę ingeruje w homologację samochodu? Nowe przepisy powinny dotyczyć samochodów wyprodukowanych od czasu obowiązywania tych przepisów, a nie tych, które już dawno są w użyciu.To tak, jak gdyby nagle nakazać montowanie poduszek powietrznych i ABSu np. do poloneza.Nigdy nie maił, ale nagle musi mieć, bo teraz auta to mają i nie ma gadania.
KGB, tego nikt Ci nie zabroni i tyle twoje.Jeśli sprawiło by Ci to satysfakcje, to czemu nie?Tyle tylko, że nic tym nie wskórasz, bo mimo tego, to i tak byś musiał tańczyć, jak Ci zagra.To tak jak gliniarz, który zatrzyma jakiegoś (p)osła czy innego prokuratorka, mimo ewidentnej jego winy, nic mu nie może zrobić, bo immunitet.Gdyby nawet był nawalony, to i tak dupa.Jak spróbuje wyjść przed szereg, to tamten go dojedzie.U nas tak jest, że jak jeden z drugim posmakuje władzy, to już jej nie odda.Tak policjant, jak i urzędnik.Uwielbiamy się nawzajem gnoić, jeśli tylko mamy ku temu możliwość.
luka92, burdel nie burdel, nikt tu nikogo nie wyzywa, a parę ciekawych rzeczy się można dowiedzieć.Nieczęsto na ptk-u dyskutowano z taką kulturą  ;p Ja dalej jestem zdania, że przydał by się taki temat, koniecznie podpięty, żeby pytać o rzeczy około przeglądowe, a zwłaszcza, że jak sam piszesz, od nowego roku będą kolejne zmiany.Siedzisz w tym temacie, to czasem coś byś ciekawego napisał.To nie ma być temat do przepychanek, tylko sensownej dyskusji i dzielenia się wiedzą.