Autor Wątek: Plus połowiczne ogrzewanie  (Przeczytany 16630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 28, 2018, 11:25:04 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Ha ! Może to dlatego mam ciągle w swoim Plusie zimno ?! U mnie jest sekwencja i faktycznie idzie jakiś trójniczek. Czy można poprawić w takim razie to ogrzewanie poza w/w rzeczami czy skoro mam LPG to jestem skazany na ew. zimno ?
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 28, 2018, 11:48:41 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Ja miałem wpięty parownik w ogrzewanie przepustnicy w gsi.

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 28, 2018, 12:40:35 pm »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
Ha ! Może to dlatego mam ciągle w swoim Plusie zimno ?! U mnie jest sekwencja i faktycznie idzie jakiś trójniczek. Czy można poprawić w takim razie to ogrzewanie poza w/w rzeczami czy skoro mam LPG to jestem skazany na ew. zimno ?
W moim Kombi też jest LPG i ogrzewanie działa doskonale.

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 28, 2018, 14:55:50 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to szału z tym ogrzewaniem nie ma. w imprezie i w e34, po dobrym rozgrzaniu, termometr w środkowych kratkach pokazywał 70 kilka stopni. w201 nie mierzyłem, ale ręki przy nawiewie nie dało się utrzymać dłużej niż ok 10 sekund.
nie no zajebiscie, w takim to mozesz puscic calosc na nogi i wybrac opcje jajka na miekko lub jajka na twardo,
ja jednak w ramach ochrony zdrowia pozostane przy ogrzewaniu w PN na bezpiecznej opcji do 55*C

od temperatury wazniejsza jest cyrkulacja powietrza, bo w PN szyba jest czysta nawet w duze mrozy i gdy na wskazniku jest 70*C,
np. w takiej Alfie156 ostatnio jechalem przy -15*C ,a to wlsokie auto i mrozow nie lubi, wiec nie nagrzala sie powyzej 70*C (chyba,taka sama druga kreska jak w PN, ale to moze byc wyzsza temp.)
cieple powietrze lecialo,ale 1/3 powierzchni szyby od gory byla zaparowana,
w aucie 4 osoby i cieplo, zdjalem kurtke, luzowalem troche temp. pokretlem - załóżmy, ze nagrzana do 90*C dalaby z kratki wyzsza temp. powietrza i cala szyba bylalby czysta, tylko jak wtedy siedziec ? w podkoszulku przy -15 na zewnatrz ;>


U mnie jest sekwencja i faktycznie idzie jakiś trójniczek.
do mocy GSI wystarczy,gdy parownik IVgen ogrzejesz srednica wezy wychodzacych z ogrzewania przepustnicy,
tylko krocce na parowniku trzeba przerobic na mniejsza srednice
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2018, 15:01:41 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 28, 2018, 18:33:07 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Kurde muszę zobaczyć jak mam w swoim GSI , może gaziarze coś skombinowali i założyli parownik pod prąd do nagrzewnicy czyli na wejściu a nie na wyjściu i w ty problem z ogrzewaniem, chociaż dziś jak przełączyłem na kratki to całkiem ładne ciepełko leciało, ale wskazówka była na 90 stopniach.

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 28, 2018, 20:25:16 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ja ma podłączony parownik w GSI bardzo prosto, mianowicie, do rury powrotnej z nagrzewnicy i podgrzewania przepustnicy.Musiałem uciąć kawałeczek na końcu, bo ona schodzi do samej pompy wodnej i ciężko się wpiąć z wężem.Powrót z parownika do pompy, gdzie wchodziła ta rurka.Proste.Minimum przeróbek.Nie stwierdziłem wolniejszego nagrzewania, niż przedtem, a słabe ogrzewanie, to wynik niedostatecznego dogrzania silnika, bo mi się nie chciało tego termostatu na 88* zakładać.Gdyby takie mrozy miały potrwać jeszcze ze 2 tygodnie, to bym się pobawił.

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 15, 2021, 21:05:06 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Witam Forumowiczów :)

Ostatnio zaczęła mnie nurtować jedna kwestia-dziś przejechałem Poldkiem kilka kilometrów, podczas których zaczęło lecieć bardzo ciepłe powietrze z nawiewu-niby wszystko ok, ale...

...kilka dni temu (przy temp nieco poniżej zera) ogrzewanie działało, ale bez rewelacji-ciepłe, ale nie gorące, na pewno dużo mniej ciepła wpadało, niż dzisiaj-mimo stania w korku i dłuższej drogi.

Nagrzewnica rok temu uszczelniana i czyszczona (w zakładzie naprawiającym chłodnice).

Zastanawia mnie jedna kwestia-czy problemem może być np. termostat?Od kiedy Poldka posiadam (ponad 5lat) nigdy termostatu nie wymieniałem-teoretycznie po kilku km pokazuje ok 90 stopni (zakładam, że wskaźnik nie szwankuje)

Czy jeśli np. mam obecnie termostat 82 stopnie, to czy wrzucenie 87 może coś zmienić?

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 15, 2021, 21:15:01 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jak wskaźnik pokazuje równo 90, to powinno być OK. U mnie mam 88 stopni stahltera, ale przy chłodnicy diesla, i trzyma niecałą grubość wskazówki przed 90.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 16, 2021, 05:42:37 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Pierwsza sprawa to linka od klapki. Sprawdź czy się nie wypięła.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 17, 2021, 23:09:04 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Problem częściowo rozwiązany-po przekręceniu pokrętła na maksa ciepłe klapka w obudowie nie dociskała się do końca-zostawała spora szpara, przez co większość leciała przez nagrzewnicę, ale też wpadało zimne powietrze-tak jakby się wyrobiła-póki co rozwiązałem "klinując" klapkę, by leciało tylko przez nagrzewnicę.Linka chodzi ok, póki co nie chce mi się tego rozbierać, niech grzeje na maksa xD