Autor Wątek: Plus połowiczne ogrzewanie  (Przeczytany 16628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 24, 2018, 22:01:26 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Doprowadzić ogrzewanie do sprawności i tyle, aż zaraz z ciekawości wezmę ze sobą termometr termistorowy i zmierzę temperaturę powietrza lecącego z kratek.

Jak powiedział, tak zrobił, korzystając z okazji, termometr pokazuje za oknem -9, wieje mocny, zimny wiatr:

Jazda (zakres A):



Postój (zakres B):



Nie ma powodu do kompleksów, podobno w plusie ogrzewanie powinno być wydajniejsze, więc naprawdę dziwi mnie chęć montowania wynalazków typu webasto do poloneza, no, chyba, że łowimy ryby w przeręblu przez dziurę w podłodze.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 24, 2018, 22:09:42 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Dobrze to odczytałem ? 44 i 55 stopni ?! Czy oczy mnie nie okłamują czy ze zmęczenia źle to odczytałem ?
Jeżeli dobrze to u mnie w Plusie dam sobie rękę uciąć, że nie ma takiej temperatury. Na kopalni w ścianie przez dwa tygodnie mieliśmy przeszło 52 stopnie, a skoro Ty tutaj masz 55 to nie ma bata, aby z kratek mojego Plusa nawet 40 wylatywało. Czas zamówić termostat... a jak to nie pomoże to rozebranie deski i sprawdzenie czy aby przy wymianie nagrzewnicy czegoś nie spieprzyłem...

Co do Webasta. Podoba mi się ten bajer, że rano wychodzisz do pracy a auto już masz z grubsza odszronione, troszkę ciepło w środku i wstępnie nagrzany płyn chłodniczy (plus dla silnika i od razu szybciej na LPG się przełącza). Rzecz jasna nie ma to zastąpić normalnego ogrzewania. :)
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 24, 2018, 22:15:36 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dobrze to odczytałem ? 44 i 55 stopni ?! Czy oczy mnie nie okłamują czy ze zmęczenia źle to odczytałem ?

Wszystko dobrze odczytałeś, dodam, że termometr jest dobrze skalibrowany i dokładny, więc nie ma mowy o przekłamaniach, dojeżdżając pod dom z wyjażdżki do marketu wyłączyłem ogrzewanie, bo w środku było już gorąco  :] W wąskim caro miałem dokładnie tak samo mocne ogrzewanie, dopóki rozpuszczony kamień z silnika nie zabił nagrzewnicy - w efekcie przy prędkości 50km/h z nawiewu leciało ledwo letnie powietrze... w aktualnym caro mam idealnie czysty układ (co dziwne - bo właściciel na pewno trochę zaniedbywał wymiany płynu, ale za to nie jeździł na wodzie), więc ogrzewanie jest super. Znajomy ma abimexa z przebiegiem prawie 200kkm, auto całe się rozpada, ale płyn musiał mieć wymieniany regularnie, bo mimo, że ma dziadowy termostat mery i auto ledwie trzyma 75 stopni w trasie, też grzeje nieźle. Jakby mu wrzucić lepszy (u mnie jest 88 stopni stahler), pewnie by miał takie samo jak w moim trapezie.

Jak naprawisz swoje ogrzewanie, zapomnisz o webasto, bo naprawdę to auto szybko łapie temperaturę i szybko w środku się robi ciepło.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 24, 2018, 22:21:40 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Temat Webasto to jest poboczny bajer, bo to po prostu bajer jak lusterka elektryczne czy szyby w prądzie, więc może być tak jak mówisz.

Czy jeżeli została zakupiona nowa nagrzewnica, ale jest ona rzemiosłem to może ona powodować słabe grzanie ? Kupiłem nową czarną i się zastanawiam czy to nie aby ona jest winowajcą w parze z termostatem. Na logikę grzejniki czy to fabryczne czy rzemieślnicze chyba wykonuje się z tych samych materiałów (miedź/mosiądz) z takimi samymi wymiarami i ilościami żeberek, więc chyba powinna grzać identycznie jak fabryka, czyż nie ? Może różnica będzie w trwałości, ale chyba tylko w tym. No bo jak mogą przy czymś takim jak nagrzewnica przyoszczędzić i pościemniać ?
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 24, 2018, 22:26:02 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A w jakim stanie masz układ chłodzenia? W fiacie mam na przykład taką sytuację, że mimo czyszczenia jest ciągle w nim syf, i może szybko zalepia brudem nową nagrzewnicę. Termostat też zawsze daje te + kilka stopni, bo jednak temperatura płynu w okolicach 70 a w okolicach 90 stopni to jednak różnica.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 24, 2018, 22:36:25 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
U mnie w plusie mierzyłem niedawno to coś pomiedzy 60-70 stopni leciało :p oczywiście na rozgrzanym silniku,a najlepiej grzeje jak sie jedzie powyżej 100 km/h. Jak wróce jutro do domu to wsiade w poloneza i aż z ciekawości sprawdze ile aktualnie teraz leci.

Co do tematu o czesciach to popieram,sam na kompie prowadze sobie spis z nr. zamienników do poloneza dobrej jakości czy częściami, które pasują od innycch aut. <spoko>

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 24, 2018, 22:54:03 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Ogrzewanie marzenie ! :D

Jest już w nim trzeci silnik, więc jak już pisałem trzy strony wcześniej jednocześnie czwarty termostat (jeden wymieniłem), trzy pompy wody, trzy metalowe rurki od nagrzewnicy. Chłodnica ciągle ta sama. Jest minimalnie rozszczelniona (lekko się poci, co dwa tyg. dolewam płynu). Płyn o dziwo czysty, żaden szlam się nie wydostaje. Ładny niebieski...

Jeżeli rzemiosło daje taką kolosalną różnicę to dopłacę i kupię fabrykę a tą sprzedam (max 3k km przelotu), ale podczas kupna kierowałem się logiką, którą wyżej napisałem.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 25, 2018, 08:50:22 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
W sprawie webasto. Mam w aucie żony. Przez dwa latra odpaliłem ze 4 razy... bajer fajny ale prądożerny bo jak po naprawie testowałem na mrozie to ładnie wdzystkie szyby odmarzły i w aucie ponad 20 stopni ale rano auto ledwo się otworzyło a o odpaleniu nie było mowy.

Nie polecam do aut jeżdżących na krótkich dystansach. No chyba, że codziennie doładowujesz akumulator. Ale fakt spalanie to pewnie między 0,2 a 0,5 l na godzinę pracy...

A jak już się uprzesz to polecam bw50. Zasilane z przelewu listwy paliwowej nie ma zewnętrznej pompy paliwa a zbiorniczek daje jakieś pół godziny pracy. No i jest analogowe więc do podłączenia kilka kabli. tylko ten klocek ma gdzieś 25/17/12 cm wymiary więc mały nie jest...
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2018, 08:52:35 am wysłana przez Bocian_s#313 »
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 25, 2018, 09:07:54 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Ale jak ktoś ma garaż to można zamontować jakąś farelkę na 230 V z zegarowym włącznikiem i też rano będzie ciepełko w aucie.

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 25, 2018, 09:12:08 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Bocian, myślałem, że dobre ładowanie i dobry akumulator eliminują ten problem.

Co do garażu to w piątek udało mi się wynająć po prawie roku poszukiwań, ale tam Maluszek zagości. Poza tym mam do niego daleko, więc codzienne butowanie aby mieć auto nie zaśnieżone jest średnio opłacalne.  ]:->

Co do samego Webasta to jak wyżej wspomniałem to ma być bajer. Może być, ale nie musi. Jeżeli do tego dojdzie to rzecz jasna będę Was pytać, ale do następnej zimy wątpie aby temat powrócił z mojej strony, bo po prostu są ważniejsze wydatki związane z autem niż głupi bajer w postaci Webasta.  <lol>
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 25, 2018, 21:44:07 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Ale jak ktoś ma garaż to można zamontować jakąś farelkę na 230 V z zegarowym włącznikiem i też rano będzie ciepełko w aucie.
Olejak! - nigdy w życiu farelkę.

Na znanym portalu są fajne polskie ogrzewacze oporowe wpinane w obieg wody.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 26, 2018, 22:29:28 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Zainspirowałem się daniela pomiarem i zrobiłem swój,temp 90 stopni,-9 za oknem,1 bieg dmuchawy,auto stoi.Podczas jazdy nie badałem. Jest tylko jeden szkopuł,żeby taką temperature wywiewało,ogrzewanie musi się "rozbujać". Oczywiście im wyższy bieg,temperatura spada.
temp. wahała się miedzy 64,8 - 65

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 26, 2018, 22:39:20 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Masz ciekawą wersję wyposażenia - czerwone podświetlenie, Kenwood, elektryczne szyby, klima i jeszcze ciepło !  <lol2>
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 26, 2018, 23:29:08 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
U mnie pomiar był robiony na drugim, ale czy drugi jest szybszy od pierwszego w plusie to nie wiem  :] W każdym razie, obaj mamy piekarniki, i tak powinno działać sprawne ogrzewanie w polonezie. Najczęściej siada przez niedbalstwo właścicieli, większość aut którymi jeździłem miała układ chłodzenia zakamieniony przez jazdę na wodzie/brak wymian płynu, i potem się zaczyna zabawa ... :/
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 27, 2018, 00:52:41 am »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
to szału z tym ogrzewaniem nie ma. w imprezie i w e34, po dobrym rozgrzaniu, termometr w środkowych kratkach pokazywał 70 kilka stopni. w201 nie mierzyłem, ale ręki przy nawiewie nie dało się utrzymać dłużej niż ok 10 sekund.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 27, 2018, 09:46:33 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
W e36,jak kiedyś jeździłem to w mrozy,gdy dałeś na nogi,to aż parzyło. Wtransicie tym po 2000 roku,to kratki aż się gorące robią,że nie da się ich dotknąć chwile po wyłączeniu ogrzewania.Ale wg. mnie w polonezie wystarczy grzanie,żeby nie marznąć i szyby były odparowane.

daniel22 w moim odczuciu 3 bieg w carówce,jest na tym samym poziomie co 1 w plusie  :P Jak się zmotywuje,to zmierze jeszcze temp. jak u mnie w minusie grzeje. Co do okładu chłodzenia,to ja w plusie zaraz po kupnie znalazłęm jakieś 2 sprężynki i kawałek termostatu z dawnych czasów  za każdym razem to wylatywało skądś i blokowało otwarcie termostatu   :d

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 27, 2018, 10:22:41 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Skoro temat lekko w stronę nagrzewnicy, to czy próbował ktoś wydrzeć nagrzewnicę z obudową w plusie z klimą? Wiem, że już gdzieś dyskutowaliśmy na ten temat, ale mi się szukać nie chce.Chodzi o to, żeby wyciągnąć część z grzejnikiem, bez ruszania reszty, bo klima, wiadomo, czynnik itd. Sam chyba wtedy pisałem, że trzeba by targać w drugą stronę, tzn. w stronę pedałów.

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 27, 2018, 13:54:32 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Nagrzewnica w Plusie działa bardzo dobrze, problemem jest wodzik regulacji ciepłoty powietrza który jest po prostu za długi i nie przełącza całkowicie przepływu zimnego na ciepły.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 28, 2018, 09:08:36 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Nie wiem jak  to ale co do plusa przynajmniej nagrzewnicy koreańca to zło  przynajmniej według mnie . Nie mogłem z tym dziadostwem dojść do ładu próbowałem z klapkami walczyć no ni cholery od strony kierowcy  idzie się poparzyć zaś od pasażera mi przenia szyba w zimę zamarzła (Rover) wywaliłem to założyłem calsonica  i nie licząc tego że jest mało ustawień w porównaniu do plusa(nogi , szyba + nogi , szyba) brakuje opcji żeby waliło na same kratki (ciągle i tak wali trochę na szybę) i brzydszy panel  mam to w desce minusowej . O wiele lepiej silnik chodzi niż w minusie  troszkę szybciej chodzi i o wiele ciszej a porównywalnie grzeje jak zwykła  sprawna nagrzewnica koreańska . U siebie mam zamontowany zamiennik z łady który jest troszkę większy od oryginalnego grzejnika więc to też troszkę może lepiej grzać . Po złapaniu temperatury można na lajcie jeździć w krótkim rękawku . Co do minusowej to zgodzę się co do kolegów którzy pisali jak jest nagrzewnica spoko to w aucie jest piekarnik. Kumplowi kiedyś w poldoroverze poszła nagrzewnica i wymieniałem mu ją na taką co była po konkretym moim płukaniu (bite 40 minut płukania syfu) . W  aucie był zacięty zaworek pod maską i nie szło wyłączyć ogrzewania . Po 10 minutach piekarnik w środku aż trzeba było uchylać szybę . Dużo też zależy czy ma się gaz w aucie wpięty w układ chłodzenia bo przez większy obieg płynu trochę gorzej grzeje (sprawdzaone ).
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 28, 2018, 11:18:28 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To już raczej zależy jak masz wpięty ten gaz, pamiętam, że kiedyś w wąskim miałem wpięty parownik przez trójniki do nagrzewnicy i faktycznie było słabo.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...