Autor Wątek: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI  (Przeczytany 1498 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sizymon

• Nowicjusz
    • FSO Polonez Caro+ 1.6 GLI L-45 '97r
FSO Polonez Caro+ 1.6GLI
« dnia: Październik 29, 2017, 18:28:41 pm »
Witam.Po dość długich poszukiwaniach zakupiłem Tego oto poldka  <cwaniak2>. Plany były takie aby kupić jakieś 1.4 16v w minusie albo w plusie ale, że względu na problemy ze znalezieniem dobrego egzemplarza postanowiłem zakupić tego oto Boscha  :-).Auto zakupiłem dosłownie przez przypadek: Jechałem do Torunia z myślą zakupu poldorovera ale, że na miejscu się okazał totalnym śmietnikiem to wracając do domu przeglądałem OLX no i natrafiłem na ten oto egzemplarz, auto było na sprzedaż w jakiejś małej miejscowości koło Śremu.Umówiłem się z właścicielem telefonicznie na oględziny no i przyjechaliśmy. Po wjeździe na podwórko moim oczom ukazał się poldek-1.6 GLI czysta bena 152900km. stał w stodole gdzie był trzymany od nowości  (w środku dawało szopą  <rotfl2>). Auto zostało zakupione od pierwszego właściciela (rolnika)co było widać bo po kupnie znalazłem w bagażniku jeszcze stare sznurki od prasy i jakieś strzępy opakowań po paszach  <lol2> ale jakoś mocno sfatygowany nie jest, wnętrze ładne zadbane, deska cała nie połamana, tapicerka ładna jedynie fotel kierowcy jest delikatnie rozdarty i wysiedziany.Z mankamentów no to tak jak już wspomniałem przetarty fotel kierowcy,niedziałająca tylna wycieraczka.lusterko ułamane(nie wiem może jest do odratowania jak nie no to trudno) i małe obicie koło wlewu paliwa, jedno nadkole do zrobienia, jakoś mega mocno to się w oczy nie rzuca no ale widać.Jak zaczęło rdzewieć to je 1 właściciel zalakierował trochę nieudolnie no ale lepsze to niż szalejąca ruda  <lol2>.Takie typowe usterki jak na auto w tym wieku moim zdaniem.Podłoga zdrowiutka, zakonserwowana no i jakimś cudem lewarki są całe  <lol> Plany na auto takie typowe dla PTK: Heko,Riale,przyciemnić szyby z tyłu,założyć elektrykę w szybach przednich,kupić jakieś IG i obszyć je taką welurową tapicerką jak jest teraz,no i podłokietnik by się przydał <mysli>.Te nadkole i obicie planuje ogarnąć na wiosnę.No to teraz to co wszyscy lubią najbardziej  czyli zdjęcia:

Auto będzie odstawione jutro do mechanika na wymianę oleju w silniku i wymianę klocków. ;).No i mam jedno pytanie.Coś drży tylko nie wiem czy jest to wydech czy coś innego bo podłoga zaczyna drżeć tak od około 70 wzwyż no i czasem na jałowym też.Co do koloru zdjęcia strasznie go przekłamują bo wygląda jak był by niebieski  ;-|.A no i jeszcze muszę kupić zamek bo oryginalny nie chciał się otworzyć i nie było jak go zatankować  <lol2>
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2017, 18:43:16 pm wysłana przez Sizymon »

Offline mp79

• Prezes
  • Sympatyk
    • truckło
Odp: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI ,,turkusowy''
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2017, 18:36:24 pm »
To jest niebieski oceaniczny - osobowe plusy w turkusowej farbie już nie występowały. Zielony turkus jest w podobnej tonacji, ale sporo jaśniejszy.
Wiem, bo mam. ;)
Poloneziarz do dziewczyny:
- Słuchaj, czy ja jestem pierwszym chłopakiem, z którym chodzisz?
- Oczywiście, wszyscy poprzedni mieli samochody.
:d

Offline Sizymon

• Nowicjusz
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2017, 18:39:02 pm »
Ale na żywo  przy dobrej pogodzie ten kolor jest zielonkawy,tylko tutaj na zdjęciach jakoś taki niebieski wyszedł  ;-|

Offline mp79

• Prezes
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2017, 18:42:14 pm »
Wiem, co za jeden. Aparaty często go przekłamują na granatowy.
Poloneziarz do dziewczyny:
- Słuchaj, czy ja jestem pierwszym chłopakiem, z którym chodzisz?
- Oczywiście, wszyscy poprzedni mieli samochody.
:d

Offline Bartek GSi

• Sympatyk
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Odp: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2017, 18:53:43 pm »
Całkiem ciekawy kolor. Ja również wychodzę z założenia, że lepszy zadbany nawet Bosch niż Rover po przejściach.
Jak mu będziesz zmieniał olej to nine lej chociaż minerała tylko jakiś dobry półsyntetyk, może być Lotos.

Offline Sizymon

• Nowicjusz
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2017, 19:19:30 pm »
Kupiłem Chempoil 15w40 mam nadzieję, że będzie w porządku.

Offline CieniaczRider

• Nowicjusz
    • Polonez Caro Plus
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2017, 19:45:09 pm »
Patrząc po cenie ten olej szału nie zrobi :P Nie mniej nie znam, to nie będę krytykował, ale kiedyś wlałem tani Venol do Poldka to ciągle było masło pod korkiem oleju, u kumpla w Polo to samo :P Już nie kupuję wynalazków olejowych xD

Bosch nie jest taki tragiczny, wiadomo, wolniejszy niż Rover, ale da się jechać, to nie jest wyścigówka i nie ma co wymagać :)

Offline Michał M

• Sympatyk
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2017, 20:01:08 pm »
Kupiłem Chempoil 15w40 mam nadzieję, że będzie w porządku.

Nie będzie. Zajedziesz hydro na takim oleju. Zalej mu Lotos 10w40.

Offline Sizymon

• Nowicjusz
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 29, 2017, 21:06:36 pm »
Dobra najwyżej powiem jutro mechanikowi żeby zalał 10w40 jeśli tak ma być lepiej  :-) Tak poza tym szukam kompletu ładnych riali,mieszka zmiany biegów no i zamka od klapki jak ktoś ma na sprzedaż to chętnie kupię.

Offline daniel22

• Prawdziwy koneser
  • Sympatyk
  • Pogromca typowych Łukaszów
    • matiz 1.2 turbo diesel
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 29, 2017, 23:10:41 pm »
Kolejny boszoplus zrobiony na PTK style, można scrollować dalej. :P

Offline lesor#1973

• FSO:1993-1996 B-1078
  • Klubowicz
    • Borewicz_81 Caro_95 i inne graty
    • forum miłośników big-bike'a CB1300
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 30, 2017, 11:32:23 am »
Kolejny temat, w którym pierdnąłeś.

Offline daniel22

• Prawdziwy koneser
  • Sympatyk
    • matiz 1.2 turbo diesel
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 30, 2017, 11:41:13 am »
Kolejny temat, w którym pierdnąłeś.

Kolejny, w którym masz ból pewnej części ciała, bez powodu, pod moim postem. :P

Nudne są już te identyczne caro i caro plusy na rialach, pomarańczowych kierunkach, z grokami i obowiązkowo - z glebą swapem i na k16 po pewnym czasie.

Trochę polotu i fantazji, do cholery!
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2017, 11:44:59 am wysłana przez daniel22 »

Offline Sizymon

• Nowicjusz
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 30, 2017, 12:17:59 pm »
Co jak co ale pomarańczy i żółtych halogenów tu nie zobaczycie, teraz mam taką granatową welurową tapicerkę i taka zostanie tylko groki jak kupie to je nią obszyje.Co do felg zobaczymy, zastanawiam się nad gwiazdkami jeszcze w pełnej polerce.Dzisiaj poldek był u mechanika.Dostał nowy olej total quartz 10w40, nowy filtr paliwa,filtr powietrza,most też dostał nowy olej,mechanik przejrzał wszystko co trzeba no i okazało się, że trzeba wymienić krzyżak i łącznik elastyczny skrzyni z wałem bo jest spękany.W czwartek po odebraniu części będzie wszystko zrobione.Co do hamulców to okazało się, że jest jakieś 80% klocków a kontrolka się świeciła bo był przewód odłączony ale wszystko już zrobione jak trzeba :).Jeśli chodzi o mechanikę to już będzie chyba wszystko, będzie się można zabrać za kosmetykę ale tragedii nie ma.Oczywiście w moście nie było prawie oleju a w skrzyni nie chce się otworzyć wlew (pewnie też będzie suchutko :/ ) ale z tym będzie walka w czwartek już.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2017, 12:21:25 pm wysłana przez Sizymon »

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 30, 2017, 14:21:21 pm »
a w skrzyni nie chce się otworzyć wlew
to sprobuj tego nizej korka na imbus, bo ten wyzej to nie wlew tylko aluminiowa zaslepka ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline Sizymon

• Nowicjusz
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 08, 2017, 21:14:17 pm »
W poldku na dniach zmieniło się kilka rzeczy.Wpadł nowy mieszek od biegów, nowy olej w skrzyni, nowy krzyżak ( w końcu można spokojnie jechać powyżej 70km/h),zaślepka kierownicy z napisem FSO,nowy przewód powietrza,Co do samego samochodu bardzo mi się spodobał i jestem na dzień dzisiejszy przekonany, że kolejne auto to będzie też polonez tylko z tą różnicą, że zwykłe Caro/Atu bo wykończenie wnętrza a dokładniej trzeszczenie niektórych plastików i lipne ogrzewanie trochę mnie zniesmaczyły,bo miałem okazję jechać minusem i jest według mnie w środku jakoś ciszej i solidniej.Niestety pojawiło się też kilka problemów: przestał działać klakson (już przed wymianą środka kierownicy) no i pod fotelem pasażera mam wilgotna podłogę :O. Bardzo pozytywnie zaskoczony jestem co do wspomagania, spalania i dynamiki.Czytając opinie o boschu spodziewałem się totalnego muła i spalania po 12 litrów ale jednak tak źle nie jest :P Auto użytkuję na co dzień i jakoś sprawuje się przyzwoicie a przynajmniej na razie xD. Teraz przejdę do tego co poszukuję:
-podłokietnik między fotele oraz podłokietniki z kombi
-fotel kierowcy i pasażera i obicie drzwi pasażera przód.
-Myślę też nad montażem szyberdachu,bo nie ukrywam fajny dodatek który rozświetla wnętrze tylko boję się, że po czasie zaczną się problemy z przeciekaniem :/
Zastanawiam się także czy kupić tylko te fotele i obicie drzwi czy cały komplet bo obawiam się, że będzie widać różnicę między nowymi fotelami a kanapą i obiciami , czy lepiej będzie kupić całe wnętrze bo mam okazję nabyć komplet z poldka z przebiegiem 50k km w identycznej tapicerce jak mam teraz i w rozsądnej cenie.Na dniach pojawią się jeszcze nowe rzeczy bo czekam aż dojadą przesyłki :).Alusy jakie planuje zakupić na wiosnę to BBS 15 z golfa 3 lub fabryczne gwiazdki albo takie pięcio ramienne felgi podobne do riali tylko bardziej opływowe albo riale.No i mam jeszcze pytanie co do obniżenia tyłu bo na zdjęciach może tego nie widać ale tyłek siedzi dość wysoko i nie ukrywam trochę mi to się nie podoba :/ . Nie chcę go glebić czy coś ale tył jest za wysoko.Jeśli by go obniżać no to chciał bym zostać przy fabrycznej miękkości bo mi to akurat nie przeszkadza a wręcz przeciwnie :) Takiego oto wnętrza poszukuję http://zapisz.net/view.php?filename=5a035f9bf30b7.jpeg

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 08, 2017, 21:23:15 pm »
minus cichszy i z lepszym ogrzewaniem ? to ten twoj plus, to musi byc niezly gruz mechanicznie, a dodatkowo przecieka, co w PN normalne sie nie zdarza,
chowaj do garazu jak pada,bo cieknie pewnie po skrzynce bezpiecznikow i bedzie problem z elektryka,
zeby zlikwidowac przeciek to musisz rozebrac podszybie, to pod maska niestety tez,a to juz nie jest przyjemna robota,
ktos musial tam grzebac,skoro cieknie, samo sie nie zrobilo - teraz musisz to naprawic,

no chyba, ze to od jazdy po kaluzach, to wtedy sprawdz gume oslaniajaca walek przekladni kierowniczej (doczytalem,ze chodzi o fotel pasazera, a nie kierowcy,wiec ta opcja odpada)

co do kompletu foteli w dobrym stanie to rozsadna cena jest 100pln i przy takiej kasie to nie ma co sie zastanawiac, tylko trzeba brac calosc
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2017, 21:26:17 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline daniel22

• Prawdziwy koneser
  • Sympatyk
    • matiz 1.2 turbo diesel
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 08, 2017, 21:23:39 pm »
lipne ogrzewanie

Termostat działa? Trzyma 80-90 stopni w trasie? :P

Wymieniaj całą tapicerkę, jak jest w fajnej cenie. Materiał z auta z niskim przebiegiem zawsze jednak będzie mniej zużyty. A co do "wysokiego tyłu" to sprawdź, czy czasem nie masz 3-piórowego resora.

Offline CieniaczRider

• Nowicjusz
    • Polonez Caro Plus
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 08, 2017, 21:26:59 pm »
Masz mokrą wykładzinę pod nogami pasażera?Może to właśnie uszkodzona nagrzewnica przecieka :)

Na Boscha narzekają głównie Ci, co go nie mieli chyba, jest ok wg mnie.To nie jest rajdówka :D

Offline utek

• utek#1915
  • Sympatyk
  • kujawiak
    • 3 x FSO + ...
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 08, 2017, 21:36:44 pm »
Czytając opinie o boschu spodziewałem się totalnego muła i spalania po 12 litrów ale jednak tak źle nie jest :P

Znaczy dobrze trafiłeś, bo rzeczywiście trafiają się zamulone Bosche. Wtedy naprawdę jest mało przyjemnie podczas jazdy.
Polonez Caro 1.6 GLE PB rocznik 1993
Polonez Caro Plus 1.6 GLI LPG rocznik 1997 +
Polonez Atu Plus 1.6 GLI LPG rocznik 1998
Polonez Caro Plus 1.6 GLI LPG rocznik 1999

Offline mihals

• Sympatyk
    • Polonez ohv
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 08, 2017, 21:47:01 pm »
Ogrzewanie ci słabo grzeje bo masz jedną z tych przyczyn: zakamieniona nagrzewnica,linka sterujaca cieplo zimno wyleciała ze swego mocowania albo klapa sterujaca ciepło zimno znajdujaca sie w srodku nagrzewnicy do końca sie nie otwiera i przelatuje zimne powietrze. Co do trzeszczenia plastików to mam odmienne zdanie,a miałem do czynienia z zadbanymi i zapuszczonymi egzrmplarzami. :P
Polonez Atu Plus 1.6 GSI
Polonez Atu Plus 1.4 GTi 16V