Autor Wątek: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI  (Przeczytany 8642 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

FSO Polonez Caro+ 1.6GLI
« dnia: Październik 29, 2017, 18:28:41 pm »

Offline Sizymon

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro+ 1.6 GLI L-45 '97r 163tys km Obecnie: FSO Polonez Atu+ 1.6GSI LPG 302tys km, FSO Polonez Caro 1.4 94 rok
Witam.Po dość długich poszukiwaniach zakupiłem Tego oto poldka  <cwaniak2>. Plany były takie aby kupić jakieś 1.4 16v w minusie albo w plusie ale, że względu na problemy ze znalezieniem dobrego egzemplarza postanowiłem zakupić tego oto Boscha  :-).Auto zakupiłem dosłownie przez przypadek: Jechałem do Torunia z myślą zakupu poldorovera ale, że na miejscu się okazał totalnym śmietnikiem to wracając do domu przeglądałem OLX no i natrafiłem na ten oto egzemplarz, auto było na sprzedaż w jakiejś małej miejscowości koło Śremu.Umówiłem się z właścicielem telefonicznie na oględziny no i przyjechaliśmy. Po wjeździe na podwórko moim oczom ukazał się poldek-1.6 GLI czysta bena 152900km. stał w stodole gdzie był trzymany od nowości  (w środku dawało szopą  <rotfl2>). Auto zostało zakupione od pierwszego właściciela (rolnika)co było widać bo po kupnie znalazłem w bagażniku jeszcze stare sznurki od prasy i jakieś strzępy opakowań po paszach  <lol2> ale jakoś mocno sfatygowany nie jest, wnętrze ładne zadbane, deska cała nie połamana, tapicerka ładna jedynie fotel kierowcy jest delikatnie rozdarty i wysiedziany.Z mankamentów no to tak jak już wspomniałem przetarty fotel kierowcy,niedziałająca tylna wycieraczka.lusterko ułamane(nie wiem może jest do odratowania jak nie no to trudno) i małe obicie koło wlewu paliwa, jedno nadkole do zrobienia, jakoś mega mocno to się w oczy nie rzuca no ale widać.Jak zaczęło rdzewieć to je 1 właściciel zalakierował trochę nieudolnie no ale lepsze to niż szalejąca ruda  <lol2>.Takie typowe usterki jak na auto w tym wieku moim zdaniem.Podłoga zdrowiutka, zakonserwowana no i jakimś cudem lewarki są całe  <lol> Plany na auto takie typowe dla PTK: Heko,Riale,przyciemnić szyby z tyłu,założyć elektrykę w szybach przednich,kupić jakieś IG i obszyć je taką welurową tapicerką jak jest teraz,no i podłokietnik by się przydał <mysli>.Te nadkole i obicie planuje ogarnąć na wiosnę.No to teraz to co wszyscy lubią najbardziej  czyli zdjęcia:






Auto będzie odstawione jutro do mechanika na wymianę oleju w silniku i wymianę klocków. ;).No i mam jedno pytanie.Coś drży tylko nie wiem czy jest to wydech czy coś innego bo podłoga zaczyna drżeć tak od około 70 wzwyż no i czasem na jałowym też.Co do koloru zdjęcia strasznie go przekłamują bo wygląda jak był by niebieski  ;-|.A no i jeszcze muszę kupić zamek bo oryginalny nie chciał się otworzyć i nie było jak go zatankować  <lol2>
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2017, 18:43:16 pm wysłana przez Sizymon »

Odp: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI ,,turkusowy''
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2017, 18:36:24 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
To jest niebieski oceaniczny - osobowe plusy w turkusowej farbie już nie występowały. Zielony turkus jest w podobnej tonacji, ale sporo jaśniejszy.
Wiem, bo mam. ;)

Odp: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI ,,turkusowy''
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2017, 18:39:02 pm »

Offline Sizymon

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro+ 1.6 GLI L-45 '97r 163tys km Obecnie: FSO Polonez Atu+ 1.6GSI LPG 302tys km, FSO Polonez Caro 1.4 94 rok
Ale na żywo  przy dobrej pogodzie ten kolor jest zielonkawy,tylko tutaj na zdjęciach jakoś taki niebieski wyszedł  ;-|

Odp: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI ,,turkusowy''
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2017, 18:42:14 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Wiem, co za jeden. Aparaty często go przekłamują na granatowy.

Odp: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2017, 18:53:43 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Całkiem ciekawy kolor. Ja również wychodzę z założenia, że lepszy zadbany nawet Bosch niż Rover po przejściach.
Jak mu będziesz zmieniał olej to nine lej chociaż minerała tylko jakiś dobry półsyntetyk, może być Lotos.

Odp: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2017, 19:19:30 pm »

Offline Sizymon

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro+ 1.6 GLI L-45 '97r 163tys km Obecnie: FSO Polonez Atu+ 1.6GSI LPG 302tys km, FSO Polonez Caro 1.4 94 rok
Kupiłem Chempoil 15w40 mam nadzieję, że będzie w porządku.

Odp: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2017, 19:45:09 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Patrząc po cenie ten olej szału nie zrobi :P Nie mniej nie znam, to nie będę krytykował, ale kiedyś wlałem tani Venol do Poldka to ciągle było masło pod korkiem oleju, u kumpla w Polo to samo :P Już nie kupuję wynalazków olejowych xD

Bosch nie jest taki tragiczny, wiadomo, wolniejszy niż Rover, ale da się jechać, to nie jest wyścigówka i nie ma co wymagać :)

Odp: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2017, 20:01:08 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Kupiłem Chempoil 15w40 mam nadzieję, że będzie w porządku.

Nie będzie. Zajedziesz hydro na takim oleju. Zalej mu Lotos 10w40.

Odp: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 29, 2017, 21:06:36 pm »

Offline Sizymon

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro+ 1.6 GLI L-45 '97r 163tys km Obecnie: FSO Polonez Atu+ 1.6GSI LPG 302tys km, FSO Polonez Caro 1.4 94 rok
Dobra najwyżej powiem jutro mechanikowi żeby zalał 10w40 jeśli tak ma być lepiej  :-) Tak poza tym szukam kompletu ładnych riali,mieszka zmiany biegów no i zamka od klapki jak ktoś ma na sprzedaż to chętnie kupię.

Odp: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 29, 2017, 23:10:41 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Kolejny boszoplus zrobiony na PTK style, można scrollować dalej. :P
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 30, 2017, 11:32:23 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Kolejny boszoplus zrobiony na PTK style, można scrollować dalej. :P
Kolejny temat, w którym pierdnąłeś.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 30, 2017, 11:41:13 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Kolejny boszoplus zrobiony na PTK style, można scrollować dalej. :P
Kolejny temat, w którym pierdnąłeś.

Kolejny, w którym masz ból pewnej części ciała, bez powodu, pod moim postem. :P

Nudne są już te identyczne caro i caro plusy na rialach, pomarańczowych kierunkach, z grokami i obowiązkowo - z glebą swapem i na k16 po pewnym czasie.

Trochę polotu i fantazji, do cholery!
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2017, 11:44:59 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 30, 2017, 12:17:59 pm »

Offline Sizymon

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro+ 1.6 GLI L-45 '97r 163tys km Obecnie: FSO Polonez Atu+ 1.6GSI LPG 302tys km, FSO Polonez Caro 1.4 94 rok
Co jak co ale pomarańczy i żółtych halogenów tu nie zobaczycie, teraz mam taką granatową welurową tapicerkę i taka zostanie tylko groki jak kupie to je nią obszyje.Co do felg zobaczymy, zastanawiam się nad gwiazdkami jeszcze w pełnej polerce.Dzisiaj poldek był u mechanika.Dostał nowy olej total quartz 10w40, nowy filtr paliwa,filtr powietrza,most też dostał nowy olej,mechanik przejrzał wszystko co trzeba no i okazało się, że trzeba wymienić krzyżak i łącznik elastyczny skrzyni z wałem bo jest spękany.W czwartek po odebraniu części będzie wszystko zrobione.Co do hamulców to okazało się, że jest jakieś 80% klocków a kontrolka się świeciła bo był przewód odłączony ale wszystko już zrobione jak trzeba :).Jeśli chodzi o mechanikę to już będzie chyba wszystko, będzie się można zabrać za kosmetykę ale tragedii nie ma.Oczywiście w moście nie było prawie oleju a w skrzyni nie chce się otworzyć wlew (pewnie też będzie suchutko :/ ) ale z tym będzie walka w czwartek już.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2017, 12:21:25 pm wysłana przez Sizymon »

Odp: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 30, 2017, 14:21:21 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a w skrzyni nie chce się otworzyć wlew
to sprobuj tego nizej korka na imbus, bo ten wyzej to nie wlew tylko aluminiowa zaslepka ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 08, 2017, 21:14:17 pm »

Offline Sizymon

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro+ 1.6 GLI L-45 '97r 163tys km Obecnie: FSO Polonez Atu+ 1.6GSI LPG 302tys km, FSO Polonez Caro 1.4 94 rok
W poldku na dniach zmieniło się kilka rzeczy.Wpadł nowy mieszek od biegów, nowy olej w skrzyni, nowy krzyżak ( w końcu można spokojnie jechać powyżej 70km/h),zaślepka kierownicy z napisem FSO,nowy przewód powietrza,Co do samego samochodu bardzo mi się spodobał i jestem na dzień dzisiejszy przekonany, że kolejne auto to będzie też polonez tylko z tą różnicą, że zwykłe Caro/Atu bo wykończenie wnętrza a dokładniej trzeszczenie niektórych plastików i lipne ogrzewanie trochę mnie zniesmaczyły,bo miałem okazję jechać minusem i jest według mnie w środku jakoś ciszej i solidniej.Niestety pojawiło się też kilka problemów: przestał działać klakson (już przed wymianą środka kierownicy) no i pod fotelem pasażera mam wilgotna podłogę :O. Bardzo pozytywnie zaskoczony jestem co do wspomagania, spalania i dynamiki.Czytając opinie o boschu spodziewałem się totalnego muła i spalania po 12 litrów ale jednak tak źle nie jest :P Auto użytkuję na co dzień i jakoś sprawuje się przyzwoicie a przynajmniej na razie xD. Teraz przejdę do tego co poszukuję:
-podłokietnik między fotele oraz podłokietniki z kombi
-fotel kierowcy i pasażera i obicie drzwi pasażera przód.
-Myślę też nad montażem szyberdachu,bo nie ukrywam fajny dodatek który rozświetla wnętrze tylko boję się, że po czasie zaczną się problemy z przeciekaniem :/
Zastanawiam się także czy kupić tylko te fotele i obicie drzwi czy cały komplet bo obawiam się, że będzie widać różnicę między nowymi fotelami a kanapą i obiciami , czy lepiej będzie kupić całe wnętrze bo mam okazję nabyć komplet z poldka z przebiegiem 50k km w identycznej tapicerce jak mam teraz i w rozsądnej cenie.Na dniach pojawią się jeszcze nowe rzeczy bo czekam aż dojadą przesyłki :).Alusy jakie planuje zakupić na wiosnę to BBS 15 z golfa 3 lub fabryczne gwiazdki albo takie pięcio ramienne felgi podobne do riali tylko bardziej opływowe albo riale.No i mam jeszcze pytanie co do obniżenia tyłu bo na zdjęciach może tego nie widać ale tyłek siedzi dość wysoko i nie ukrywam trochę mi to się nie podoba :/ . Nie chcę go glebić czy coś ale tył jest za wysoko.Jeśli by go obniżać no to chciał bym zostać przy fabrycznej miękkości bo mi to akurat nie przeszkadza a wręcz przeciwnie :) Takiego oto wnętrza poszukuję http://zapisz.net/view.php?filename=5a035f9bf30b7.jpeg

Odp: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 08, 2017, 21:23:15 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
minus cichszy i z lepszym ogrzewaniem ? to ten twoj plus, to musi byc niezly gruz mechanicznie, a dodatkowo przecieka, co w PN normalne sie nie zdarza,
chowaj do garazu jak pada,bo cieknie pewnie po skrzynce bezpiecznikow i bedzie problem z elektryka,
zeby zlikwidowac przeciek to musisz rozebrac podszybie, to pod maska niestety tez,a to juz nie jest przyjemna robota,
ktos musial tam grzebac,skoro cieknie, samo sie nie zrobilo - teraz musisz to naprawic,

no chyba, ze to od jazdy po kaluzach, to wtedy sprawdz gume oslaniajaca walek przekladni kierowniczej (doczytalem,ze chodzi o fotel pasazera, a nie kierowcy,wiec ta opcja odpada)

co do kompletu foteli w dobrym stanie to rozsadna cena jest 100pln i przy takiej kasie to nie ma co sie zastanawiac, tylko trzeba brac calosc
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2017, 21:26:17 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 08, 2017, 21:23:39 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
lipne ogrzewanie

Termostat działa? Trzyma 80-90 stopni w trasie? :P

Wymieniaj całą tapicerkę, jak jest w fajnej cenie. Materiał z auta z niskim przebiegiem zawsze jednak będzie mniej zużyty. A co do "wysokiego tyłu" to sprawdź, czy czasem nie masz 3-piórowego resora.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 08, 2017, 21:26:59 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Masz mokrą wykładzinę pod nogami pasażera?Może to właśnie uszkodzona nagrzewnica przecieka :)

Na Boscha narzekają głównie Ci, co go nie mieli chyba, jest ok wg mnie.To nie jest rajdówka :D

Odp: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 08, 2017, 21:36:44 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Czytając opinie o boschu spodziewałem się totalnego muła i spalania po 12 litrów ale jednak tak źle nie jest :P

Znaczy dobrze trafiłeś, bo rzeczywiście trafiają się zamulone Bosche. Wtedy naprawdę jest mało przyjemnie podczas jazdy.

Odp: FSO Polonez Caro+ 1.6GLI
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 08, 2017, 21:47:01 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Ogrzewanie ci słabo grzeje bo masz jedną z tych przyczyn: zakamieniona nagrzewnica,linka sterujaca cieplo zimno wyleciała ze swego mocowania albo klapa sterujaca ciepło zimno znajdujaca sie w srodku nagrzewnicy do końca sie nie otwiera i przelatuje zimne powietrze. Co do trzeszczenia plastików to mam odmienne zdanie,a miałem do czynienia z zadbanymi i zapuszczonymi egzrmplarzami. :P