Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 255815 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #540 dnia: Marzec 27, 2018, 09:35:02 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Mam taki komplecik w prądzie, z myślą o Poldku, kibicuję Ci, Bocianie!  :-)
Tylko nie mów, że są z Alfy, bo to są specjalne prototypy eksportowe krótkiej serii na Sardynię.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #541 dnia: Marzec 27, 2018, 11:19:13 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
trudno nie zauwazyc napisu Alfa Romeo, albo znaczka w innych modelach,
ale mylilem sie, widze w katalogu, ze podstawowym modelem byly płócienne o tym samym ksztalcie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #542 dnia: Marzec 27, 2018, 19:44:13 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Dokładnie jest haft.... z mocowaniem mam już wstępną koncepcję. Zobaczymy co z tego wyjdzie...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #543 dnia: Marzec 27, 2018, 22:10:10 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Zamontowałem fotel kierowcy. Trochę dziwne uczucie - w miarę normalnie działająca regulacja polonezowskiego fotela.  :d Ale żeby nie było za różowo - trochę się w jednym miejscu przycina - chyba za dużo nadspawałem na końcu szyny i teraz fotel czepia przy suwaniu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #544 dnia: Marzec 27, 2018, 23:52:06 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Polonez zrewanżował się Pandzie za holowanie sprzed pół roku. Strzał w bok, uszkodzone co najmniej próg, blacha pod zawiasami i błotnik, drzwi rozwalone, od listwy w dół weszły do kabiny. Fiacik zjechał na sam na pobocze ale potem miał już dość i nie był w stanie odpalić.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #545 dnia: Marzec 29, 2018, 02:31:14 am »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Pykło 400km pod Wrocław i  z powrotem, prędkość przelotowa 120-140 na autostradzie, ale głowa mnie już boli od łomotu panewek, czekam z niecierpliwością, aż nowy silnik pójdzie do remontu. Ale szacunek, że mimo wkręcania tego zarżniętego silnika na wysokie obroty, nie robi mi niespodzianek. To była ostatnia dłuższa trasa przed swapem na kolejne OHV, bo już i ja zaczynam się bać.  ]:->
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #546 dnia: Marzec 29, 2018, 20:02:05 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Orwa mać... Nie chcą mi lakieru do Trupka dorobić. Poszedłem do drugiej mieszalni i facet od razu się poddał, jak powiedziałem i pokazałem mu, co było w innej mieszalni. Też dorabia na podstawie numeru koloru. Wschodnie obrzeża stolicy Polski B - i wszystko jasne... Na zachód od dworca jest już inaczej <cwaniak2> ale nie zawsze w środku dnia trafia mi się tak daleka wyprawa.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #547 dnia: Marzec 30, 2018, 00:50:49 am »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie z moim autem, ale kolegi, zachciało mi się jechać japońskim wynalazkiem na święta do Puław  <lol> Nissan primera p11 z automatem - najpierw zablokował się tłoczek hamulcowy na wylocie z Katowic, od razu powrót 50km/h na ekspresówce, tarcza czerwona, poszedł dym, już leciałem z gaśnicą myśląc, że auto nam spłonie, tyle dymu z klocków nie widziałem nigdy, nawet jadąc PN i 125p z zablokowanymi tłoczkami, także to nie tylko przypadłość bendixów. Szybka jazda do mechanika i zrobił to w 3 godziny, na wyjeździe od mechanika wypadł z prowadnicy wajchy (kierowca niepełnosprawny) zaczep plastikowy - jazda 5km/h po osiedlu, autobus nas wytrąbił  ]:-> Pomijając fatalnej jakości światła w nocy, jak świeczki (współczesne zamienniki reflektorów świecą mniej więcej jak maluch z R2), dziurawy tłumik i wycieki z układu chłodzenia, dojechaliśmy na miejsce  <lol> Drugi raz nam robią te hamulce ten sam numer. Wyjazd o 11, dojazd do Puław o 22:30, odległość 300km  <lol>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #548 dnia: Marzec 30, 2018, 01:28:26 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wymieniłem stacyjkę w Peugeotcie. Nie rozumiem narzekania na francuskie samochody, w porównaniu do poloneza czy golfa 3 (w którym też miałem wątpliwą przyjemność wymiany kostki stacyjki) wymiana była bajecznie prosta. Całość z przerobieniem kluczyków z zestawu i dorobieniem nowych kluczyków do drzwi zajęła mi 2 h.
Odwiedziłem jeden złom, na którym było platynowe 1.5 gle, jak się okazało na pokładzie miało grocki relaxy, z których uratowałem zagłówki, chciałem jeszcze pompki, ale auto było całe zawalone złomem i ustawione jako 3 na 2 innych, więc wypakowania tego Majdan nie wchodziło w grę :/
W ogóle w dobie drutów z podartymi grockami za 11 kafli, fakt że są złomy gdzie tak obchodzi się z grockami zaczyna przyprawiać o otwierający się nóż w kieszeni.
W kombi powoli do przodu, prawe tylne nadkole zrobione, jak dobrze pójdzie dziś zakończę zabawy z progiem, konserwacja i w sobotę wielkie składanie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #549 dnia: Marzec 30, 2018, 01:50:41 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Nie z moim autem, ale kolegi, zachciało mi się jechać japońskim wynalazkiem na święta do Puław  <lol> Nissan primera p11 z automatem - najpierw zablokował się tłoczek hamulcowy na wylocie z Katowic, od razu powrót 50km/h na ekspresówce, tarcza czerwona, poszedł dym, już leciałem z gaśnicą myśląc, że auto nam spłonie, tyle dymu z klocków nie widziałem nigdy, nawet jadąc PN i 125p z zablokowanymi tłoczkami, także to nie tylko przypadłość bendixów. Szybka jazda do mechanika i zrobił to w 3 godziny, na wyjeździe od mechanika wypadł z prowadnicy wajchy (kierowca niepełnosprawny) zaczep plastikowy - jazda 5km/h po osiedlu, autobus nas wytrąbił  ]:-> Pomijając fatalnej jakości światła w nocy, jak świeczki (współczesne zamienniki reflektorów świecą mniej więcej jak maluch z R2), dziurawy tłumik i wycieki z układu chłodzenia, dojechaliśmy na miejsce  <lol> Drugi raz nam robią te hamulce ten sam numer. Wyjazd o 11, dojazd do Puław o 22:30, odległość 300km  <lol>

Dobre auto, tylko zapuszczone przez własciciela
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #550 dnia: Marzec 30, 2018, 08:22:30 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Nie z moim autem, ale kolegi, zachciało mi się jechać japońskim wynalazkiem na święta do Puław  <lol> Nissan primera p11 z automatem - najpierw zablokował się tłoczek hamulcowy na wylocie z Katowic, od razu powrót 50km/h na ekspresówce, tarcza czerwona, poszedł dym, już leciałem z gaśnicą myśląc, że auto nam spłonie, tyle dymu z klocków nie widziałem nigdy, nawet jadąc PN i 125p z zablokowanymi tłoczkami, także to nie tylko przypadłość bendixów. Szybka jazda do mechanika i zrobił to w 3 godziny, na wyjeździe od mechanika wypadł z prowadnicy wajchy (kierowca niepełnosprawny) zaczep plastikowy - jazda 5km/h po osiedlu, autobus nas wytrąbił  ]:-> Pomijając fatalnej jakości światła w nocy, jak świeczki (współczesne zamienniki reflektorów świecą mniej więcej jak maluch z R2), dziurawy tłumik i wycieki z układu chłodzenia, dojechaliśmy na miejsce  <lol> Drugi raz nam robią te hamulce ten sam numer. Wyjazd o 11, dojazd do Puław o 22:30, odległość 300km  <lol>

Przecież te auta są tak samo pełnoletnie jak Polonez i wymienione problemy wynikają z zaniedbania, a nie bycia "wynalazkiem". Ale co tam, to jest forum FSO. Nawet hamulce psują się w lepszy sposób w Polonezie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #551 dnia: Marzec 30, 2018, 10:44:57 am »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Przecież te auta są tak samo pełnoletnie jak Polonez i wymienione problemy wynikają z zaniedbania, a nie bycia "wynalazkiem". Ale co tam, to jest forum FSO. Nawet hamulce psują się w lepszy sposób w Polonezie.

Ale są niektórzy przewrażliwieni :P Przeczytaj  jeszcze raz mój post, a później dojdź, gdzie napisałeś bzdet. Hamulce niedawno robił w warsztacie w Puławach, i jeśli to jest zaniedbanie, to ja nie wiem, co miał zrobić - prosić o profilaktyczne wyjmowanie tłoczka z zacisku i czyszczenie, stać obok mechanika i dyrygować? Kto tak robi? Poza tym - ta usterka nie zdarza się pierwszy raz, a bendixy w polonezie psują się co chwilę, sam o tym pisałem na forum. Podkreśliłem tylko, że nie jeden polonez ma problem z zacinającymi się tłoczkami, ale w innym aucie też się to potrafi notorycznie zdarzać. Sorry, ale kumpel nie zejdzie z wózka na ziemię, nie odkręci sobie koła i nie zacznie wyciskać tłoczka, żeby go wygłaskać na błysk. Reflektory też zaniedbał, w sensie miał je przed kupnem uzbroić żarówkę, podłączyć do akumulatora i badać kąt świecenia światła na ścianie u sprzedawcy, mierząc luxomierzem ich wydajność, a linijką, czy trzymają granicę światło/cień?  <lol> Kupił, zakładając, że nowe będą świecić lepiej od wypalonego oryginału.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #552 dnia: Marzec 30, 2018, 13:13:29 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
, dziurawy tłumik i wycieki z układu chłodzenia,

może o to chodzi ;)

Pytanie do KGB bo zamknęli wątek, co miałeś na myśli pisząc że mam problem z okiełznaniem K16 w wersji 1.4?

Bo chyba nie fakt że zaliczyłem drifta na lodzie przy 120? Zbyt tanie by to było ;)


Parę dni temu zrobiłem przegląd. Diagnosta po 10 minutach konsternacji drżącymi rękami podbił pieczątke w dowodzie, po swapie i zmianie frontu ;) Sprawdził tylko podstawowe rzeczy. Łamanym głosem powiedział jeszcze że przy przeglądzie było tam 1.6.
Cycki opadają.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2018, 13:19:17 pm wysłana przez Ciastek »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #553 dnia: Marzec 30, 2018, 16:45:45 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
, dziurawy tłumik i wycieki z układu chłodzenia,
Pytanie do KGB bo zamknęli wątek, co miałeś na myśli pisząc że mam problem z okiełznaniem K16 w wersji 1.4?
Bo chyba nie fakt że zaliczyłem drifta na lodzie przy 120? Zbyt tanie by to było ;)
A nie możesz na priva zapytać?
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #554 dnia: Marzec 30, 2018, 17:45:28 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Po 3 miesiącach, odpaliłem poldka, wyjechałem z garażu, zaczekałem aż silnik osiągnie 90oC i włączy się wentylator, i z powrotem auto schowałem do garażu. Pokonany dystans 12m ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #555 dnia: Marzec 30, 2018, 19:37:56 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
, dziurawy tłumik i wycieki z układu chłodzenia,
Pytanie do KGB bo zamknęli wątek, co miałeś na myśli pisząc że mam problem z okiełznaniem K16 w wersji 1.4?
Bo chyba nie fakt że zaliczyłem drifta na lodzie przy 120? Zbyt tanie by to było ;)
A nie możesz na priva zapytać?
skoro temat zamknieto, to nie prywatna odpowiedz mozna uzyskac w innym,
i dokladnie jest tak, bo jezdzenie 120 po lodzie zazwyczaj zle sie konczy,
jezeli nie jest sie psychicznie gotowym na duza moc, to o wiele latwiej, by z predkoscia przesadzic, gdyz auto szybciej sie rozpedza - to tez niemoc okiełznania mocy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #556 dnia: Marzec 30, 2018, 20:33:09 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Po 3 miesiącach, odpaliłem poldka, wyjechałem z garażu, zaczekałem aż silnik osiągnie 90oC i włączy się wentylator, i z powrotem auto schowałem do garażu. Pokonany dystans 12m ;)

Mało celowe działanie. Lepiej po prostu wykręcić świece, wlać trochę oleju do cylindrów i za świece wstawić kołki drewniane, a przed ponownym odpaleniem pokręcić wał z klucza.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #557 dnia: Marzec 30, 2018, 23:18:55 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Przecież te auta są tak samo pełnoletnie jak Polonez i wymienione problemy wynikają z zaniedbania, a nie bycia "wynalazkiem". Ale co tam, to jest forum FSO. Nawet hamulce psują się w lepszy sposób w Polonezie.

Ale są niektórzy przewrażliwieni :P Przeczytaj  jeszcze raz mój post, a później dojdź, gdzie napisałeś bzdet. Hamulce niedawno robił w warsztacie w Puławach, i jeśli to jest zaniedbanie, to ja nie wiem, co miał zrobić - prosić o profilaktyczne wyjmowanie tłoczka z zacisku i czyszczenie, stać obok mechanika i dyrygować? Kto tak robi? Poza tym - ta usterka nie zdarza się pierwszy raz, a bendixy w polonezie psują się co chwilę, sam o tym pisałem na forum. Podkreśliłem tylko, że nie jeden polonez ma problem z zacinającymi się tłoczkami, ale w innym aucie też się to potrafi notorycznie zdarzać. Sorry, ale kumpel nie zejdzie z wózka na ziemię, nie odkręci sobie koła i nie zacznie wyciskać tłoczka, żeby go wygłaskać na błysk. Reflektory też zaniedbał, w sensie miał je przed kupnem uzbroić żarówkę, podłączyć do akumulatora i badać kąt świecenia światła na ścianie u sprzedawcy, mierząc luxomierzem ich wydajność, a linijką, czy trzymają granicę światło/cień?  <lol> Kupił, zakładając, że nowe będą świecić lepiej od wypalonego oryginału.

Ja napisałem bzdet? Chciałeś "pojechać" po aucie innym niż Polonez,  a wyszło że to auto jest kupą złomu z winy użytkownika. Teraz jeszcze będziesz grał na uczuciach, bo właściciel niepełnosprawny. Taki z Ciebie kolega/znajomy? Nie możesz pomóc ogarnąć auta? Wolisz je zdyskredytować na forum?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #558 dnia: Marzec 30, 2018, 23:48:00 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Przecież te auta są tak samo pełnoletnie jak Polonez i wymienione problemy wynikają z zaniedbania, a nie bycia "wynalazkiem". Ale co tam, to jest forum FSO. Nawet hamulce psują się w lepszy sposób w Polonezie.

Ale są niektórzy przewrażliwieni :P Przeczytaj  jeszcze raz mój post, a później dojdź, gdzie napisałeś bzdet. Hamulce niedawno robił w warsztacie w Puławach, i jeśli to jest zaniedbanie, to ja nie wiem, co miał zrobić - prosić o profilaktyczne wyjmowanie tłoczka z zacisku i czyszczenie, stać obok mechanika i dyrygować? Kto tak robi? Poza tym - ta usterka nie zdarza się pierwszy raz, a bendixy w polonezie psują się co chwilę, sam o tym pisałem na forum. Podkreśliłem tylko, że nie jeden polonez ma problem z zacinającymi się tłoczkami,.

Tłoczek to tłoczek, musi korodować i się blokować przy stronie zewnętrznej. Jakikolwiek serwis hamulców bez wyjęcia i smarowania tłoczka albo wymiany całego cylinderka jest pozbawiony sensu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #559 dnia: Marzec 31, 2018, 00:49:56 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Druciarni ciąg dalszy. Prawie, prawie... ale jeszcze nie koniec :/


Jak tak teraz patrzę na ten sierp to równanie go pod lakier będzie nie lada wyzwaniem.