Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 255985 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #760 dnia: Kwiecień 25, 2018, 17:01:39 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Nie powinno nic wibrować nawet przy 170, sprawdzone.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #761 dnia: Kwiecień 25, 2018, 18:04:31 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Z tymi wibracjami to całe jajo polega na tym, że wcześniej największe występowały w "książkowych" wartościach dla wału napędowego, czyli ~60 km/h i ~90 km/h, teraz wibruje praktycznie tylko przy ~70km/h - znaczy więcej jak licznikowe 90km/h jeszcze nie jechałem :) Niemniej odczuwalnie jest to ten sam "typ" wibracji co przed wyważaniem, więc można przypuszczać, że pochodzą od wału. Choć równie dobrze to może być np. padnięta poduszka skrzyni, bo była raczej w średnim stanie. Ewentualnie przegub elastyczny, ten też miał się już kiepskawo. Przyjadę do domu to zajrzę do znajomego wulkanizatora, niech sprawdzi jak tam wyważenie kół. Jak okaże się, że z kołami wszystko ok, to trzeba będzie znów nawiedzić Ukrteam i niech zadupcają do póki nie zrobią porządnie, ale to po majówce, bo przed nią już nie będę miał czasu na użeranie się z nimi.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #762 dnia: Kwiecień 25, 2018, 18:17:23 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Posłuchałem rad gościa w sklepie lakierniczym co do lakierowania i zamiast robić po swojemu, zrobiłem po jemu. Efekt katastrofalny, trzeba wszystko zaczynać od zera.
Jak masz jakieś pytania to pisz, hobbystycznie sie zajmuje lakiernictwem i kilka ludzi zadowolonych :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #763 dnia: Kwiecień 25, 2018, 21:18:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Jak masz jakieś pytania to pisz, hobbystycznie sie zajmuje lakiernictwem i kilka ludzi zadowolonych :)

To może najlepsza metoda na równanie podkładu wypełniającego?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #764 dnia: Kwiecień 25, 2018, 22:10:01 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Co masz na myśli pisząc podkład wypełniający ? I jaki jest ogólnie problem.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #765 dnia: Kwiecień 25, 2018, 22:20:26 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Wyważenie wału w Gdańsku z renomowanym zakładzie z komputerem z epoki Polonezów Caro:

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Warszatat-samochodowy-zaslynal-dzieki-26-letniemu-komputerowi-Commodore-n106004.html

- Demontaż / montaż wału 100,00 zł - robi warsztat 50 metrów dalej

- Wyważenie 100,00 zł
- Wyważenie z wymianą krzyżaków: 150,00 zł
- Krzyżaki pan sprzedaje po ok. 40,00 zł / szt od Land Rovera
- popatrzeć jak emerytowany inżynier z Polibudy wyważa wał do Poloneza przy pomocy Commodore 64 - bezcenne <ok>
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #766 dnia: Kwiecień 25, 2018, 23:40:56 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
- Demontaż / montaż wału 100,00 zł - robi warsztat 50 metrów dalej
- Demontaż / montaż wału 100,00 zł - robi warsztat 50 metrów dalej
- Wyważenie z wymianą krzyżaków: 150,00 zł
- Krzyżaki pan sprzedaje po ok. 40,00 zł / szt od Land Rovera
Czyli razem 330 zł + przykłada się do swojej roboty, a to mimo wszystko nieporównywalnie mniej niż 670 zł + wykonanie "najwyżej jako tako". Także cena wydaje się całkiem rozsądna i do zaakceptowania.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2018, 23:44:09 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #767 dnia: Kwiecień 26, 2018, 05:25:16 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
najlepsza metoda na równanie podkładu wypełniającego?
Dla mnie najlepiej jest robić papierem ściernym na mokro. Fachowcy radzą na klocku korkowym; mnie jednak ten klocek zaginął gdzieś w moich "porządkach", więc zakładam mokry papier na oscylacyjną i tak jadę w tę i z powrotem, mocząc co jakiś czas papier w wiadrze z wodą. Na mokro zawsze lepiej, bo się nie zakleja. To tyle w temacie porad, od których są inne wątki. A w temacie malowania, tym razem postanowiłem nieco bardziej się przyłożyć, bo hala, na której zdarza mi się malować, jest dość wysoka i przeznaczona na zupełnie inne cele, więc zawsze pełno paprochów mam na lakierze. Zwłaszcza na poziomych elementach - a tym razem chcę malować również maskę bez jej demontowania, toteż zacząłem modzić "daszek" chroniący przynajmniej przed tym, co leci z góry.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #768 dnia: Kwiecień 26, 2018, 20:51:25 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
Chyba usmażyłem komputer przez brak masy silnika, nie ma to jak się spieszyć :(
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #769 dnia: Kwiecień 26, 2018, 21:02:30 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Chyba usmażyłem komputer przez brak masy silnika, nie ma to jak się spieszyć :(
malo prawdopodobne, bardziej brak masy dla kompa dalby taki efekt,
chyba,ze rozwalilo tylko sterowanie cewka,a wtryski pracuja,to wtedy mozliwe
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #770 dnia: Kwiecień 26, 2018, 22:23:09 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Wyciągnąłem Fiata 132 1800S z 72 roku (z klimatyzcją <lol>). Auto mocno się zakurzyło stojąc w hali, będzie okazja do umycia:

Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #771 dnia: Kwiecień 27, 2018, 00:56:03 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wracając dziś do domu prawdopodobnie pierwszy raz w życiu zacząłem odczuwać objawy choroby lokomocyjnej... Słowo daję ten wał jest tak spierdolony, że jak mi tego nie zrobią porządnie w ramach gwarancji, to chyba napiszę anonimowe donosy na tą firme do wszystkich możliwych urzędów, któraś kontrola na pewno coś znajdzie...
W temacie to zalalem sprężarkę klimy nowym olejem i zamontowałem w samochodzie. Nawet nie wiedziałem, że jej montaż jest tak upierdliwy.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #772 dnia: Kwiecień 27, 2018, 08:34:07 am »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Reklamowałeś to chociaż, czy na razie krytykujesz ich robotę i nic z tym nie zrobiłeś?

Fiacik elegancki, pojeździłbym czymś z tej epoki, chociaż Polonez C+ pewnie prowadzi się podobnie, albo jeszcze bardziej "archaicznie", 132 już chyba resorów nie miało?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #773 dnia: Kwiecień 27, 2018, 08:58:21 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Zmęczyłem się trasą 2x250km. Standardy są do d... no właśnie nie, są beznadziejne. Czym prędzej muszę wrzucić relaksy.
No i chyba mi też wał się rozważył, przy 120 telepie jak diabli.
Poza tym gle na gsi przy 120km/h chleje 10l/100km. Nie, żebym dziadował ale chyba za dużo?
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #774 dnia: Kwiecień 27, 2018, 09:26:03 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Reklamowałeś to chociaż, czy na razie krytykujesz ich robotę i nic z tym nie zrobiłeś?
Kilka postów wyżej napisałem, że przed majówka nie mam czasu na reklamację, dopiero po niej.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #775 dnia: Kwiecień 27, 2018, 10:59:50 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
raz w życiu rozkładałem wał, szczęście chciało że udało mi się go złożyć bez oznaczenia połówek. 670 PLN to jakiś kosmos za to wszystko, reklamacja uzasadniona i konieczna ale te teksty o podpierdalaniu do wszystkich możliwych instancji są troche nie na miejscu. Wyzwalasz wtedy w sobie tego gościa którego masz w awatarze ;) a raczej nie o to chodzi z tym nosaczem, nie?

męcze się z wyjęciem półosi z wadliwym łożyskiem. Nie mam pomysłu na wyciągnięcie jej z obudowy mostu a dzisiaj muszę to ogarnąć. Póki co, przyjęta metoda to  napie**dalanie po starej feldze przykręconej na te 4 imbusy, łożysko wysunęło się już na całe 2mm ;)

Nie mam niestety palnika którym bym mógł ogrzać obudowę mostu, ktoś ma jakieś pomysły jak to wytargać "na żywca" ?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #776 dnia: Kwiecień 27, 2018, 11:55:18 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nosacz jest w każdym z nas, kwestią czasu i sytuacji jest aż wyjdzie z ukrycia :) Z resztą, jakie są inne środki, żeby z nimi walczyć? Naślę na nich Sebixów, no chyba nie <lol> Jak lecą w "ch*"a z klientami to na pewno nie są diamentowo czyści. Także cytując klasyka, nie ważne, że ja mam źle grunt żeby somsiad miał gorzej.
A tak w ogóle to sam już nie wiem o co w tym samochodzie chodzi. Odkąd go kupiłem cały czas są jakieś jaja z odgłosami dobiegającymi z układu napędowego i wibrowaniem nadwozia. Najpierw zmieniłem przegub elastyczny - nie pomogło. Potem podporę i krzyżaki, dalej lipa. Następny był kompletnie przegnity ciężarek wału, po jego wymianie wibrowało nieco mniej, ale wciąż był z tym problem. Teraz to wszystko sięgnęło zenitu. Skrzynia bankowo jest ok, bo po zdjęciu wału sprawdziłem ją na każdym biegu i nic się nie działo. Pozostaje jeszcze most, bo czasami dobiegają z niego jakieś dziwne odgłosy, niemniej jakoś wątpię, żeby był on w stanie dawać aż takie efekty, te dzikie odgłosy pojawiają się dużo dużo później niż wibracje.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #777 dnia: Kwiecień 27, 2018, 13:24:48 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty


Fiacik elegancki, pojeździłbym czymś z tej epoki, chociaż Polonez C+ pewnie prowadzi się podobnie, albo jeszcze bardziej "archaicznie", 132 już chyba resorów nie miało?
Fiacik ma niemal takie samo zawieszenie przednie jak Polonez. Tylne most sztywny ze sprężynami i wahacze wleczone. Bardzo wysoki komfort jazdy, o dziwo kierownica chodzi bardzo lekko mimo braku wspomagania.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #778 dnia: Kwiecień 27, 2018, 15:49:28 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Fiacik ma niemal takie samo zawieszenie przednie jak Polonez. Tylne most sztywny ze sprężynami i wahacze wleczone. Bardzo wysoki komfort jazdy, o dziwo kierownica chodzi bardzo lekko mimo braku wspomagania.

To tak jak w moim akwarium. Wystarczy że ledwie się porusza i można kręcić jednym palcem.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #779 dnia: Kwiecień 27, 2018, 17:33:52 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Pomalowałem lewy bok, przód i tył. Wyszło całkiem nieźle jak na mnie. Zwłaszcza ten bok. Maska - bez szału, ale nie chciało mi się zdzierać całej farby, no i nie wszędzie udało się wyrównać jak należy. Doszpachlowywałem jeszcze podkładem bez rozcieńczalnika, bo żal mi było brudzić pistolet na kilka odprysków. A tymczasem po lakierowaniu sam się zdziwiłem, że we wtórnym lakierze było jeszcze tyle bruzd do wypełnienia; no ale co by nie mówić - zawsze jest ładniej niż było! Jak będzie mi się kiedyś chciało, to poprawię. Ostatecznie, samochód ma dawać frajdę mnie, a nie ja jemu. W kolejce do lakierowania czekają jeszcze zdemontowane graty - błotniki oraz nosek/parapet - czy jak to się tam nazywa... No i prawy bok jeszcze mam do pomalowania - będę musiał wycofać Trupka z hali, wjechać tyłem i jeszcze przed pracami malarskimi wspawać kawałek progu.
Chyba potrzebowałem tego malowania, bo dzięki temu widać już jakiś konkretny postęp, lewą stronę mogę pomału uzbrajać i mam motywację do dalszych działań.
A najlepsze, że tak się poświęcam, a nie wiadomo, czy ten samochód badanie techniczne kiedykolwiek przejdzie. <lol2>