Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 242411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1760 dnia: Wrzesień 17, 2018, 14:12:10 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Polonez truck, podpora skrzyni ładunkowej, mocowane na ramie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1761 dnia: Wrzesień 17, 2018, 14:44:29 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
czyli jedna z kilku belek pod skrzynia ladunkowa,
to na tym zdjeciu widac,ze jest to polowa belki, bo lezy zagieciali do dolu, przez co widac,ze na gorze zagiec brak,
nie ma problemu,by domyslic, ze to tylko polowa elementu, ktory jest potrzebny, ale powinno byc raczej sprzedawane w parach, bo po co komus tylko polowa
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1762 dnia: Wrzesień 17, 2018, 17:36:37 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
He, he... Spoko; po fakcie to i ja więcej wiem. ;) Zdjęcie jest wykonane właśnie w taki sposób, żeby nie można było zbyt łatwo odgadnąć. Zupełnie inaczej się je ocenia z perspektywy kogoś, kto już zna prawdę.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1763 dnia: Wrzesień 17, 2018, 18:40:11 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ja oceniam z perspektywy kogos, kto przyjzal sie dokladnie temu, co jest zamontowane w aucie, bo u mnie dwie belki nadaja sie do wymiany - zauwazylem, ze sa to polaczone dwa elementy z blachy i dlatego dopytywalem, gdzie jest montowany element ze zdjecia, bo ni uja nie przypomina calej belki
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1764 dnia: Wrzesień 17, 2018, 19:01:43 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Tak, wiem, niektórzy twierdzą, że np. połówka jabłka też nie przypomina jabłka. Zawsze musisz mieć ostatnie zdanie - nieważne, czy z sensem. :)
Ja tylko przestrzegam przed tym zakupem, tych, którzy mieliby kiedyś w planie popełnienie takowego. Nie wszyscy są tak spostrzegawczy, żeby mając poloneza trucka, nie kapnąć się, czym w ogóle jest dany, dedykowany do niego, dość spory element, a jednocześnie na perfidnie skadrowanym zdjęciu dopatrzeć się niewygodnych dla sprzedającego szczegółów. Jak szukasz zaczepki, to lepiej zmień temat, bo mnie jakiś wirus łapie i muszę się kłaść. Nie mam siły na kłótnie o nic.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1765 dnia: Wrzesień 17, 2018, 20:02:49 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Tak, wiem, niektórzy twierdzą, że np. połówka jabłka też nie przypomina jabłka. Zawsze musisz mieć ostatnie zdanie - nieważne, czy z sensem. :)
Ja tylko przestrzegam przed tym zakupem, tych, którzy mieliby kiedyś w planie popełnienie takowego. Nie wszyscy są tak spostrzegawczy, żeby mając poloneza trucka, nie kapnąć się, czym w ogóle jest dany, dedykowany do niego, dość spory element, a jednocześnie na perfidnie skadrowanym zdjęciu dopatrzeć się niewygodnych dla sprzedającego szczegółów. Jak szukasz zaczepki, to lepiej zmień temat, bo mnie jakiś wirus łapie i muszę się kłaść. Nie mam siły na kłótnie o nic.
ty za to zawsze musisz byc smieszny w swojej sytuacyjnej glupocie ;]
dopytywalem od czego jest ten element, bo z twojego żaldupienia nie moglem sobie wyobrazic, jak mozna bylo nie zauwazyc, ze to nie ma przekroju dwuteownika i miec pretensje do kogos innego niz siebie,
pozniej sugerowales, ze KAŻDY popelnil by taki sam blad - zgodnie z powiedzeniem, ze teraz to kazdy glupi jest madry ,odrzucajac w mozliwosc, ze niektorzy sa po prostu madrzy przed twoja szkodą,
oczywiscie taka mozliwosc nie mogla przejsc glownie z powodu mojej osoby, ale tego po tobie sie spodziewalem - wiec po prostu konczymy ten temat i nie pisz w kolko tego samego !!

P.S.
w moim trucku belka wyglada troche inaczej, nie ma w ogole malych otworow, za to w ich miejsce (na srodku, nie w zwezeniach) ma duze otwory
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1766 dnia: Wrzesień 17, 2018, 22:01:07 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Ja jak kupowałem od razu wiedziałem co i jak, koledzy od innych trucków też, raczej ciężko oczekiwać że gość będzie sprzedawał zgrzane dwa elementy tak jak fabrycznie. Inne reperaturki karoserii też kupuje się jako jedna wytłoczka a nie zgrzewane z kilku elementów np. poszycie drzwi z dolną rynienką itd.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1767 dnia: Wrzesień 17, 2018, 22:25:40 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Zielone szyby są już na samochodzie. Nie żebym jakoś strasznie marudził, ale szyby są nieco bardziej wygięte niż seria i ustawienie tego w drzwiach graniczy z cudem, na prawdę słychać, że obydwa siłowniki mają co robić, co gorsza ten od strony kierowcy (a więc częściej używany) ma znacznie ciężej niż ten od pasażera.

Sprawdziłem ślady współpracy zębów w hybrydowym moście, wygląda, że nie jest tak najgorzej i ten most ma szansę być dość cichy.


Poprawiłem kilka detali wewnątrz, którymi "kiedyś" miałem się zająć.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1768 dnia: Wrzesień 18, 2018, 04:35:09 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
sugerowales, ze KAŻDY popelnil by taki sam blad - zgodnie z powiedzeniem, ze teraz to kazdy glupi jest madry ,odrzucajac w mozliwosc, ze niektorzy sa po prostu madrzy przed twoja szkodą,
No, nie mogę...  <marzyciel>
Nauczysz ty się w końcu czytać ze zrozumieniem, czy nie, bo pieprzysz takie głupoty, że aż głowa boli. W którym miejscu sugerowałem, że każdy? Dałem tylko do zrozumienia, czego oczekiwać, gdyby ktoś miał wątpliwości. I nie wnikam, kto jest mądry przed moją szkodą, a kto udaje mądrego po mojej szkodzie, bo kto czyta twój bełkot, sam wyciągnie odpowiednie wnioski. I żeby było jasne - pewnie i tak jak zwykle "wiesz lepiej" i raczej niewiele zrozumiesz z tego, co zaraz napiszę, ale - tego przypadku w ogóle nie rozpatruję w kategoriach szkody, bo tak czy inaczej, musiałem zamówić te podpory. Nie wiedziałem tylko, czego dokładnie oczekiwać. W ogóle niepotrzebnie podejmowałem dyskusję z tobą, bo wszystko wyjaśniłem w poście #1781, ale zapytałeś, więc odpowiedziałem - no i gównoburza gotowa. Ja, kiedy pytam, oczekuję odpowiedzi, więc sam też chętnie i bez szydery dzielę się przynajmniej tą wiedzą, którą posiadam. Każdy ma prawo czegoś nie wiedzieć, a jesteśmy tutaj podobno po to, by się nawzajem wspierać, chociaż coraz częściej dopadają mnie wątpliwości co do tego...


Ja jak kupowałem od razu wiedziałem co i jak
Takie masz u siebie? Czyli jednak nie do końca deklarowana przez ciebie fabryka, bo skrajnymi otworami dość wyraźnie się różni od fabrycznej podpory...

Inne reperaturki karoserii też kupuje się jako jedna wytłoczka a nie zgrzewane z kilku elementów np. poszycie drzwi z dolną rynienką itd.
Jeszcze nie widziałem stopnia kabiny lublina innego niż zgrzewany z kawałków, nawet na półce w sklepie. Mało tego - taki nowszego typu ma również nagrzane blaszki do mocowania plastiku, więc nie zawsze jest do końca tak, że tylko gięcie, wytłaczanie i dziurkowanie. Innych narzędzi podczas produkcji blacharki też się używa. Dlatego po cichu i nieśmiało liczyłem na ten dwuteownik. Może niekoniecznie od razu zgrzany z dwóch ceowników, bo są i prostsze sposoby.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1769 dnia: Wrzesień 18, 2018, 08:34:24 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Ej wojownicy północnego wschodu! Dajcie na luz  <spoko>
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1770 dnia: Wrzesień 18, 2018, 16:14:47 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Takie masz u siebie? Czyli jednak nie do końca deklarowana przez ciebie fabryka, bo skrajnymi otworami dość wyraźnie się różni od fabrycznej podpory...
Kupiłem ale potem udało się zdobyć fabryczną pakę to sprzedałem koledze.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1771 dnia: Wrzesień 21, 2018, 21:05:11 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wał z maluszka odebrany od szlifierza. Po dłuższych namysłach stwierdziłem, że nie ma co odwalać maniany i wymienię w tym silniku co się tylko da na nowe, choć stare jest jeszcze dobre.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1772 dnia: Wrzesień 21, 2018, 22:52:01 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Wał z maluszka odebrany od szlifierza. Po dłuższych namysłach stwierdziłem, że nie ma co odwalać maniany i wymienię w tym silniku co się tylko da na nowe, choć stare jest jeszcze dobre.

Opłacało się? Ile kosztuje szlifowanie vs. nowy wał do Malucha?
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1773 dnia: Wrzesień 21, 2018, 23:08:54 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nowy wał z panewkami to wydatek ok. 700-800 zł, a szlif wału to 120 zł + ~150 zł panewki. Także przebitka jest ponad 2 razy. Tłoki i cylindry były wymieniane relatywnie niedawno (nie wiem, maks 20k km temu), później samochód stał praktycznie nie używany. Do wymiany na pewno pójdzie rozrząd, pierścienie, prawdopodobnie też pompa oleju. Wałek nierządu jak na fiata jest w całkiem niezłej kondycji, generalnie wymienię najważniejsze elementy na nowe, a reszta zostanie po staremu. To auto to głównie funcar i "pamiątka dzieciństwa", używana raz na jakiś czas, więc nawet bez zbędnego trzepania się nad każdą pierdołą powinien służyć jeszcze sporo lat :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2018, 23:25:02 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1774 dnia: Wrzesień 22, 2018, 00:08:04 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wymieniłem olej i obudziłem do życia 125p.



Osady pewnie jeszcze z "cudownego, uszczelniającego i gęstego" selektolu, czy innego mineralnego syfu. W końcu się zmusiłem do wyczyszczenia filtra odśrodkowego. Skrobałem to gówno nożem.



Cieszę się jednak, że jeżdżę na co dzień polonezem z mądrzejszym silnikiem, niż 116c. Docenia się elektryczny wentylator zamiast wiatraka na pompie, pełnoprzepływowy filtr oleju, zamiast bocznikowego i konieczności czyszczenia odśrodkowego, cichy pasek zamiast łańcucha, łatwy dostęp do silnika z każdej strony. Jakbym miał znów jeździć tym autem na co dzień, dychawiczny i głośny 1300 wyleciałby robiąc miejsce dla AB/CB po remoncie, następnie wleciałaby skrzynia 5 i dopiero można mówić o jakimś komforcie jazdy i napraw.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2018, 00:11:59 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1775 dnia: Wrzesień 22, 2018, 00:39:22 am »

Offline marian.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSi 2001r.
Jest gdzieś na forum wątek z tym kantem? Bo nie mogę znaleźć. Fajna maszyna  <ok>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1776 dnia: Wrzesień 22, 2018, 11:41:14 am »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Daniel co to za "pakiet chrom" na zbiorniku w Ogarze?
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1777 dnia: Wrzesień 22, 2018, 17:57:00 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Daniel co to za "pakiet chrom" na zbiorniku w Ogarze?


Odbicie światła :)

Jest gdzieś na forum wątek z tym kantem? Bo nie mogę znaleźć. Fajna maszyna  <ok>

Nie prezentowałem go tutaj, jedno zdjęcie jest chyba w moim wątku z polonezem. Ciągle zajmuję się doprowadzaniem go do sensownego stanu mechanicznego, ale na zbyt krótko odwiedzam rodzinne miasto, aby go zrobić raz, a podrządnie. Kiedyś może mu założę temat, może chociaż jeden nie zamieni się w spamowisko dla wielce pokrzywdzonych w komentarzach na FB pizdeczek :P.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2018, 17:58:45 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1778 dnia: Wrzesień 22, 2018, 20:14:20 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Dziś całe popołudnie walczyłem ze złamaną sprężyną z klamki dzwi. Naprawa sie udała, ale niełatwo jest odwinąć jeden zwój i ukształtować ją aby klameczka odbijała tak jak powinna, ponadto wyprostowałem listwę drzwiową bo na środku drzwi odchodziła od poszycia. Na jutro też mam plan, ale jak go zrealizuję to napiszę tutaj ;p

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1779 dnia: Wrzesień 23, 2018, 10:31:49 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Daniel, jak wrażenia po zalaniu tego Specola ? i W 125p i w Polonezie ?