Autor Wątek: Panewki innej firmy niż Bimet  (Przeczytany 13849 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 06, 2021, 16:51:09 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 643
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Hmm  <mysli> a może by tak zastosować takiej konstrukcji układ tłokowo-korbowy, no i oczywiście Odpowiedni olej, który zaimpregnuje korbowody.  ;p
https://www.youtube.com/watch?v=W-Xf9NeXXn8
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2021, 16:56:24 pm wysłana przez lukasz190 »

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 06, 2021, 17:01:38 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5098
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ruskie po*eby  :-)  Co to w ogóle za program, jakiś ichniejszy odpowiednik Top Gear? Specjalistki od wałów napędowych tam na końcu, nawet dobre  :P 

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 06, 2021, 17:14:17 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 643
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Prowadzący ten kanał na YT robią chociaż ciekawe eksperymenty, z mechaniki, a Top Gear to im do pięt nie dorasta. Polecam przejrzeć kanał, sporo ciekawych, acz absurdalnych pomysłów mają. Koniec OFF Top

Co do stanu panewek to masz Daniel za ciężką nogę, niestety przy obecnej jakości części do tego silnika, trzeba włączyć gieriatyk-mode.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2021, 17:17:06 pm wysłana przez lukasz190 »

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 06, 2021, 20:07:19 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Trochę nie na temat, ale dla porównania wrzucę.

Panewka korbowodowa (GLYCO) z 3 cylindra z mojego VVC po 20 tysiącach km nieustannego dawania w pizdę i kręcenia do odciny.

Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 06, 2021, 21:53:49 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Co do stanu panewek to masz Daniel za ciężką nogę, niestety przy obecnej jakości części do tego silnika, trzeba włączyć gieriatyk-mode.

A tam. Jest odwrotnie, prędzej zajedziesz ten silnik jeżdżąc po emerycku... Po rozbiórce, tylko i wyłącznie panewki korbowodowe są do wymiany, reszta wygląda okej. Panewki z silnika, który wyciągaliśmy z auta były wydarte tragicznie, bo żona właściciela jeździła nim "tak delikatnie, żeby nie warczał". Były gorsze niż te, które widziałeś z silnika camela - oprócz miedzi, były przypalone na fioletowo i posiadały głębokie rysy :). Poza tym...



Po prostu trafiłem na gówniane panewki, silnik, z którego mam wał, stracił kompresję - i tłoki po prostu wypadły z niego, a panewki wyglądały ładnie. Cena i wykonanie mówi samo za siebie, po prostu MVparts to gówno.. Jakbym zamulał, pewnie panewki wyglądałyby podobnie. Założę bimet, i jeśli kiedyś jeszcze będę musiał zajrzeć do tego silnika, to zdam relację za kolejne lata.

W momencie poszukiwania panewek, zasugerowałem się opinią, że bimet jest beznadziejny, i szukałem czegokolwiek innego. MVparts były bardzo tanie, myślałem, że wszystko jest lepsze od krajowych - no i jak widać.

Ciekawostka, natrafiłem przy okazji poszukiwania opinii o tej firmie:

https://www.saos.org.pl/judgments/content/216482.html

Cytuj (zaznaczone)
"Sąd ustalił następujący stan faktyczny:

W dniu 22 kwietnia 2011 roku powód P. A. w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zakupił u pozwanego części do należącego do niego i użytkowanego na potrzeby prowadzonych usług taksówkarskich samochodu R. (...), w postaci panewek MVParts, jako zamienników panewek korbowodowych firmy (...). Powód zamontował zakupione u pozwanego panewki w pojeździe. Po kilku miesiącach używania pojazdu dały się słyszeć stuki w okolicach silnika pojazdu. Po oddaniu pojazdu do zakładu naprawczego okazało się, że panewki rozpadły się powodując uszkodzenia wału korbowego."
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2021, 22:01:39 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 06, 2021, 22:39:44 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Stracił kompresję to ten mój gsi który siedział w Caro oryginalnie, Twój wał został wyjęty z silnika który kupiłem za flaszkę od typa z roboty jako dawce głowicy bo miał "duży przebieg " czyli około 200tyś z tego co mówił. Blok z tego silnika wziął Mateusz na stolik  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 07, 2021, 00:03:50 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Za dużo już tych OHVek, zaczynam się gubić :P. Przynajmniej zapamiętam, z którego silnika jest wał, bo myślałem, że tłoki wypadły z silnika od tamtego gościa. W każdym razie, przebieg się zgadza.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 18, 2021, 01:56:14 am »

Offline MarCaro#1977

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 604
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro '95 Abimex OHV T
Ja w swoim ohv T załozyłem własnie Mvparts , zobaczymy co się stanie.  :-)

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 14, 2023, 23:49:27 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Odkopuję wątek bo może być ciekawy trop:
https://classicperformance-parts.com/product/abarth-850-1000-tc-autobianchi-a112-fiat-850-conrods-bearings-set/

Ciekawe ile te maleństwa mają wspólnego z późniejszymi, większymi silnikami OHV Fiata?
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 15, 2023, 11:12:57 am »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Wspólnego mają tyle że też 3 podpory . Nie ma szans, inaczej już dawno wszyscy by montowali panewki z seicento/cinquecento 900, bo to ten sam silnik.