Autor Wątek: Koniec zniżek weterana szos w PZU z kartą PZMOT  (Przeczytany 11804 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Koniec zniżek weterana szos w PZU z kartą PZMOT
« dnia: Grudzień 18, 2018, 14:01:49 pm »

Offline Bonifacy

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Passat B3
UWAGA KONIEC ZE ZNIŻKĄ PZM dzisiaj ostatni dzień


Jak macie coś do ubezpieczenia w taki sposób to koniecznie dzisiaj migiem do PZU!!

OFICJALNE INFO ze strony PZMotu
https://m.facebook.com/pzmot/posts/1979316798784323
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2018, 14:27:47 pm wysłana przez Bonifacy »

Odp: Koniec zniżek weterana szos w PZU z kartą PZMOT
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2018, 17:05:12 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
No i liczba członków PZM zmniejszy się o jakieś 90-95%. Kolejna kłoda pod nogi, po zmianie wieku od którego wydają żółte blachy z 25 na 30 lat. A już się cieszyłem, że za niecałe 2 lata będzie mi się Polonez łapał...

Odp: Koniec zniżek weterana szos w PZU z kartą PZMOT
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2018, 17:40:26 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ufff, jeszcze się złapałem, w ostatniej chwili, ale najwyraźniej nie potrzebnie wykupiłem członkostwo na następny rok...
Jak widać przedostatnie zdanie z posta mp79 sprawdziło się szybciej niż można było pomyśleć...

Odp: Koniec zniżek weterana szos w PZU z kartą PZMOT
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2018, 17:59:12 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Ja bym uważał z tym PZU bo to jak ostatnimi czasy likwidują szkody doprowadzi do tego ze jak poszkodowany się dowie gdzie sprawca ma OC to mu da na miejscu po mordzie.

Odp: Koniec zniżek weterana szos w PZU z kartą PZMOT
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2018, 19:14:30 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Wczoraj ubezpieczyłem 9 pojazdów ze zniżką i agent nic nie wspominał o możliwości likwidacji zniżek.

Odp: Koniec zniżek weterana szos w PZU z kartą PZMOT
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2018, 19:44:56 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
dwóch brokerów nie ma info

agent nic nie wspominał

Wybaczcie, Panowie, ale te Wasze argumenty...  <rotfl2>

https://www.pzm.pl/pojazdy-zabytkowe/pzu
 <czytaj>
Cytuj (zaznaczone)
zgodnie z decyzją PZU z dnia 14.12.2018r., od dnia 19.12.2018r.,
ulegają zmianie zasady przyznawania zniżki na ubezpieczenie OC dla pojazdów „Zabytkowych”.
Zgodnie z tymi zasadami zniżka ma zastosowanie:
„Wyłącznie przy zawieraniu nowych i wznowionych umów ubezpieczenia, o których mowa w ust.1,
jeżeli pojazd posiada, tzw. „żółte tablice” rejestracyjne (z pięcioma znakami) oraz spełniony jest przynajmniej jeden z następujących warunków:
1) jest pojazdem zabytkowym w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym – czyli pojazdem,
który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków,
a także pojazdem wpisanym do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami;
2) jest pojazdem mającym co najmniej 25 lat i uznany jest przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za
pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.”

Odp: Koniec zniżek weterana szos w PZU z kartą PZMOT
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2018, 19:59:26 pm »

Offline calak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 1,6 GLI
No i liczba członków PZM zmniejszy się o jakieś 90-95%. Kolejna kłoda pod nogi, po zmianie wieku od którego wydają żółte blachy z 25 na 30 lat. A już się cieszyłem, że za niecałe 2 lata będzie mi się Polonez łapał...
Niestety, ale firma PZU chyba zrobiła kalkulację ile aut będzie się powoli łapać w tą zniżkę i okazało się, że nie wychodzi to dobrze dla nich.
A teraz dla nas po zmianie :(
Polonez ATU 1,6 GLI '97, Polonez 1500 '80, Fiat 126p '78

Odp: Koniec zniżek weterana szos w PZU z kartą PZMOT
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2018, 20:23:31 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Akurat OC w PZU miało sens tylko dlatego, że była ta zniżka. Teraz stracą dużo klientów. Fakt, że powiększałaby się grupa aut dla których byłaby możliwość OC ze zniżką, to akurat plus dla PZU, bo więcej osób kupiłoby OC u nich. Fakt faktem, że do tej pory na auta młodsze niż 25 lat kupowałem w AXA i płaciłem minimalnie więcej niż zapłaciłbym w PZU przy tej zniżce ( różnice rzędu 100-150zł ) Cóż, trudno. Mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy i jeszcze do tego wrócą.

Odp: Koniec zniżek weterana szos w PZU z kartą PZMOT
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 18, 2018, 20:37:32 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Jak masz dostawczaka < 3,5 t na firmę, to też opłaca się u nich wziąć OC, bo konkurencja (przynajmniej ta dostępna u mojej brokerki, w szerszym spektrum ubezpieczalni nie porównywałem) wlicza dodatkowe ryzyka i wychodzi sporo drożej - ale poza tym, to nie wiem, kto teraz zostanie w PZU. Ja też już zacząłem pomału ostrzyć sobie zęby na tę zniżkę, więc i mnie trochę wkurzyli tą zagrywką. Trzeba będzie mieszkanie ubezpieczyć tym razem gdzie indziej. Niech spadają. :)

Odp: Koniec zniżek weterana szos w PZU z kartą PZMOT
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 18, 2018, 20:53:23 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
PZU strzeliło sobie w stopę, a PZM oberwał rykoszetem. Szkoda, straszna szkoda. Wobec tego dalej się będę ubezpieczał u kogoś innego  :]
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Koniec zniżek weterana szos w PZU z kartą PZMOT
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 18, 2018, 22:57:04 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
No i liczba członków PZM zmniejszy się o jakieś 90-95%. Kolejna kłoda pod nogi, po zmianie wieku od którego wydają żółte blachy z 25 na 30 lat. A już się cieszyłem, że za niecałe 2 lata będzie mi się Polonez łapał...

500 zł na opinię i będzie się łapał :]
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Koniec zniżek weterana szos w PZU z kartą PZMOT
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 19, 2018, 06:07:19 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
A czy rzeczoznawca ma obowiązek zaopiniować pozytywnie?  ;>

Odp: Koniec zniżek weterana szos w PZU z kartą PZMOT
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 19, 2018, 08:36:07 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Teoretycznie nie, jednak jak bierze taką kasę za wystawienie kilku kartek opinii i parę fotek...


Ja wczoraj rzutem na taśmę zdalnie wykupiłem OC na trucka, które kończy się w marcu. Wyszło 350PLN na rok w Warszawie - myślę, że to bardzo dobra cena.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Koniec zniżek weterana szos w PZU z kartą PZMOT
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 19, 2018, 11:11:05 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
dwóch brokerów nie ma info

agent nic nie wspominał

Wybaczcie, Panowie, ale te Wasze argumenty...  <rotfl2>



Jeżeli chodzi o mnie, to nie zakwestionowałem wchodzącej zmiany, a poinformowałem o braku informacji o zmianach od agenta.

Dziś o 5 przyszedł email z PZM.

Cytuj (zaznaczone)
ZMIANA ZASAD UDZIELANEJ PRZEZ PZU ZNIŻKI DLA SAMOCHODÓW STARSZYCH NIŻ 25 LAT

Szanowni Państwo

Z przykrością informujemy, że zgodnie z decyzją PZU z dnia 14.12.2018r., od dnia 19.12.2018r., ulegają zmianie zasady przyznawania zniżki na ubezpieczenie OC dla pojazdów „Zabytkowych”.

Zgodnie z tymi zasadami zniżka ma zastosowanie:
„Wyłącznie przy zawieraniu nowych i wznowionych umów ubezpieczenia, o których mowa w ust.1, jeżeli pojazd posiada, tzw. „żółte tablice” rejestracyjne (z pięcioma znakami) oraz spełniony jest przynajmniej jeden z następujących warunków:
1) jest pojazdem zabytkowym w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym – czyli pojazdem, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także pojazdem wpisanym do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami;
2) jest pojazdem mającym co najmniej 25 lat i uznany jest przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.”

W celu uzyskania szczegółowych informacji bardzo prosimy o kontakt z Waszym agentem PZU.
Mając na uwadze to, że wielu członków PZM, nie posiadających samochodów określonych wyżej, a starszych niż 25 lat korzystała dotychczas z tej zniżki, będziemy proponować PZU przywrócenie dotychczas obowiązujących zasad.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2018, 11:58:47 am wysłana przez utek »

Odp: Koniec zniżek weterana szos w PZU z kartą PZMOT
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 19, 2018, 12:02:41 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
PZU strzeliło sobie w stopę, a PZM oberwał rykoszetem. Szkoda, straszna szkoda. Wobec tego dalej się będę ubezpieczał u kogoś innego  :]

Dziwnym jest, ze ubezpieczycielem PZM jest InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.. Może PZU focha strzeliło, co w takiej sytuacji byłoby zrozumiałe.

Odp: Koniec zniżek weterana szos w PZU z kartą PZMOT
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 19, 2018, 19:34:19 pm »

Offline Bonifacy

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Passat B3
Jest za to jedna dobra informacja

Jeśli ma się już tą zniżkę na polisie, to przy wznowieniu niezależnie od koloru tablic zostaje :]
A nowe polisy ze zniżką niestety tylko żółte blachy.

Odp: Koniec zniżek weterana szos w PZU z kartą PZMOT
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 19, 2018, 21:35:19 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
A nie chodzi przypadkiem o to, że dopiero jak zweryfikują twój pojazd jako zabytkowy, nie będą wymagali tych dokumentów przy kolejnym wznowieniu ze zniżką?

Odp: Koniec zniżek weterana szos w PZU z kartą PZMOT
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 19, 2018, 22:14:52 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Cwaniaki, czyli widać postanowili przyjąć strategię, że prędzej czy później każdy będzie miał jakąś szkodę i sam wypadnie z tej promocji. A wtedy płać i płacz, a do póki to się nie stanie każdy taki klient będzie niejako przywiązany do PZU.

To by tłumaczyło dlaczego wznowienia Rometów przyszły już ze zniżką dla weterana szos.

Nawiasem mówiąc to poczytałem trochę komentarzy na fanpejczach PZU i PZM. Ręce załamałem, dla mniej więcej połowy "w końcu ukrócono cwaniakom", dla innych PZU strzeliło sobie w kolano, jeszcze inni potulnie zadeklarowali rozważenie przejścia na żółte blachy.
Aktualnie mam 6 polis w PZU, nie ukrywam że 4 z nich to efekt bardzo korzystnej ceny wynikającej z członkostwa w PZM i braku dodatkowych obostrzeń z tym związanych. A że nie bardzo uśmiecha się mi dzielenie z państwem swoimi własnościami, toteż nie mam zamiaru rejestrować koszmarków na zabytki. A malucha to już w ogóle, zważywszy na fakt iż póki co wciąż w pełni legalnie może siedzieć na czarnych blachach.

Do tej pory tylko o tym myślałem w sferze gdybania, ale chyba najlepszym wyjściem z sytuacji byłoby założenie prywatnego muzeum motoryzacji. Pozostają tylko 3 pytania.
1. Jak wtedy wygląda sprawa OC, czy samo wpisanie samochodu na listę inwentarza  wystarcza do korzystania ze zniżek?
2. Czy wpisanie na listę inwentarza wiąże się z przymusem rejestracji na żółte blachy?
3. Jak wygląda sprawa własności samochodu, czy jest on w 100% nasz, czy mimo wszystko konserwator nad nim trzyma rękę?

Dziwnym jest, ze ubezpieczycielem PZM jest InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.. Może PZU focha strzeliło, co w takiej sytuacji byłoby zrozumiałe.
Być może zadziałał wolny rynek i PZM zmienił TU ze względu na zaporową cenę zaproponowaną przez PZU. W takim wypadku albo było to celowe zagranie, albo głupota PZU weszła na kolejny etap ewolucji.

Odp: Koniec zniżek weterana szos w PZU z kartą PZMOT
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 19, 2018, 23:29:54 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
podła zmiana musknęła swoją parchatą grabą ludzkiego państwa społeczność petekową

jednak, gdy z posiedzenia rady nadzorczej wyszli wszyscy, ktorzy zamiast mozgu maja pisuar (czyli do dzisiaj to juz pewniecala rada z prezesem wlacznie), to jakas sekretarka pokapowala sie, ze cos tu nie gra, bo kasa przestanie sie zgadzac,
przeciez dotychczas PZU i PZM zyly sobie w pelnej symbiozie :
PZM zgarnial kase za czlonkostwo, bo czlonkowie mieli wymierne korzysci w postaci najnizszej ceny w najdrozszej firmie ubezpieczeniowej,
a PZU dzieki tej znizce zgarnialo klientow w postaci posiadaczy samochodow bardzo niskiego ryzyka pod wzgledem kolizji ,bo te stare rumpy jezdza od swieta badz bardzo malo - w koncu to albo rasowe klasyki, albo stare graty

no i pewnie chytrym babom z pzu zachcialo sie doli od PZM, bo jakiez inne motywacje maja te ameby, zeby dosrac zwyklemu Polakowi,
ostatecznie ktos zrozumial, ze w takiej sytuacji tylko idiota pozostanie klientem PZU, wiec latwa kasa odplynie i pozostawil jakas trojako interpretowalna furtke,

tak sie przypadkowo zlozylo, ze w tym roku zostalem klientem PZU i PZM (a dokladniej moja matula), wiec kolejna zmiana ubezpieczyciela niestety marnotrastwo dwoch kartek A4 na wypowiedzenie - troche szkoda,
myslalem o waskim PN - troche wieksza szkoda, ze wlasnie przestalem,
zobaczymy jak w lipcu agent zinterpretuje furtkę - jezeli znizka bedzie to bedzie nawet taniej o odpadajacy koszt karty PZM, jezeli znizki nie bedzie ,to niech poszukaja sobie kogos glubszego od siebie,
500pln za opinie to slaby interes, jezeli ktos chce na jej podstawie ubezpieczac auto, bo nawet bez karty PZM bedzie sie to zwracac 4 lata ,a pozniej nikt nie wie co bedzie, bo podla zmiana postepuje w tempie geometrycznym i PZU moze nie stanowic zadnej alternatywy nawet ze znizka 98% (taka modna ostatnio, by rozdawac za darmo ziemie w stolcu)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2018, 23:33:50 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Koniec zniżek weterana szos w PZU z kartą PZMOT
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 20, 2018, 11:08:59 am »

Offline wojtas74

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
    • stilo
Compensa ma pakiet oldtimer. Właśnie ubezpieczyłem tam swojego forda. Poj 2.0. Koszt oc to 256 zł