Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 202261 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 09, 2019, 19:10:41 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Mi w 307 przyblokowało zacisk na prawym tyle i po przejechaniu 2km przy 150 km/h tarcza wyglądała na czerwoną ale szybkie odstawienie do mechanika wymianie linek za całe 150 zł z wymianą autko wymiata na śniegu.
Polonez czeka na ciepłe dni. <spoko>
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 09, 2019, 23:25:57 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Zmieniłem wkład w pochłaniaczu wilgoci w borewiczu, napompowałem kiszke, z jednej dęętki stale schodzi powietrze; pogłaskałem Caro.
Kuny zeżarły mi przewody zapłonowe motoru 115c w Jesionie, i ściągnęły przewód gumowy z chłodnicy miski. Ponoć dobry preparat Wurtha. Stosował ktoś?

W Będziesz Mieszkańcem Warsztatu dzwoni wał albo chwc http://tnijurl.com/60c7087635dd/  <cisza>
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 10, 2019, 21:08:34 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Odwiedziłem mechanika w sprawie Zemsty Żabojada. I powiem tak... Masakra! Co prawda zdołał ją odpalić, ale kiedy przedstawił mi listę życzeń tego samochodu, które należałoby spełnić, by odzyskał on pełną sprawność, zacząłem się poważnie zastanawiać nad sensem dalszego brnięcia w ten syf. I tak pochłonął już mnóstwo środków finansowych, jak na zrobiony przez ten czas przebieg, a tu nawet przednie zawieszenie ponownie jest do roboty. Od poprzedniego remontu samochód klepnął może z 20 tys., zrobione było rzekomo na najlepszych dostępnych częściach, a teraz znowu wytłuczone, chociaż jeździmy normalnie, a nie po rajdowemu. Jak gadałem z innym kierowcą mastera, który swoim śmiga niemal na okrągło, to wytrzeszczu doznał, bo on poza wymianami eksploatacyjnymi, tylko tankuje i jeździ.
Bez kitu, zyskałem kolejną motywację do przygotowania Trupka do powrotu na drogi; niestety nie mam aktualnie warunków do robienia go, więc stoi sobie pod pierzynką ...ze śniegu. Dziś tylko przymknąłem mu drzwi kierowcy, bo z jakiegoś powodu były niedomknięte. :/

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 10, 2019, 22:26:59 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Może czas się zajać hodolwką jedwabników  <ok>
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 11, 2019, 11:25:30 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To nic by nie dało, tyle, że kolega mp79 by nosił dǒulì i kopał w felgę wiecznie psującego się z dziwnych powodów SsangYonga Istana  :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 11, 2019, 22:05:32 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Otwierałem bagażnik na mrozie i urwał się bolec klapy  ;-|
Całe szczęście że w Plusie mam siłowniki od Caro, w sumie 200N za mało, bo jechałbym chyba przy -10 z otwartą klapą. Poza tym dla poprawy trakcji i prowadzenia wożę w bagażniku 3 koła zapasowe, wolałbym żeby nie wypadły. Poza tym Plus dostał nowe gumowe dywaniki bo oryginalne się splastikowały i rozpadły na kawałki.

Na zamontowanie ciągle czeka voltomierz. Zamierzam go podpiąć bezpośrednio do alternatora żeby nie było przekłamań wynikających z Plusowskiej instalacji, w połączeniu z interfejsem do Rovera i możliwością odczytu przez niego napięcia na komputerze, przy okazji się sprawdzi ile V ucieka po drodze przez wiązkę.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 11, 2019, 22:37:53 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Na zamontowanie ciągle czeka voltomierz. Zamierzam go podpiąć bezpośrednio do alternatora żeby nie było przekłamań wynikających z Plusowskiej instalacji, w połączeniu z interfejsem do Rovera i możliwością odczytu przez niego napięcia na komputerze, przy okazji się sprawdzi ile V ucieka po drodze przez wiązkę.

Nie, Ciebie z punktu widzenia użytkownika ma interesować napięcie na aku! Poldorover ma ten dziki patent z kostką, starczy że to się rozepnie i klops.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 11, 2019, 23:05:27 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Jaką kostką?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 11, 2019, 23:22:40 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Przy akumulatorze. Biała 2 pinowa

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 12, 2019, 00:31:58 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Przy akumulatorze. Biała 2 pinowa
Czarna jak już. To główne złącze zasilające wiązkę. Wymieniając na nowe zyskałem 0.4V w kabinie (pomiar przy zapalniczce).

http://www.mpartner.com.pl/zlacze-2-polowe-kpl-wtykgniazdo-m800f800-p-1258.html

Ale jakiekolwiek modyfikacje/usprawnienia instalacji elektrycznej poldorovera powinno zacząć się od bajpasa od złącza B+ alternatora do klemy plusowej na akumulatorze, przewodem nie mniejszym niż 10mm2.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 12, 2019, 05:42:37 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
To nic by nie dało, tyle, że kolega mp79 by nosił dǒulì i kopał w felgę wiecznie psującego się z dziwnych powodów SsangYonga Istana  :)
Pewnie tak by właśnie było. :(

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 12, 2019, 11:30:00 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Czarna jak już.
Może w plusach. Ja miałem minusa i szabrowałem swapa z minusa i w obydwu przypadkach kostka była biała.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 12, 2019, 12:46:12 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3427
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Dziś doszły mi pokrowce z bardzo grubego weluru w kolorze brązowym ( produkcja lata 80).
Produkcja Vera Z.W.O Łódź. Jestem pod wrażeniem wykonania i co najważniejsze niczym nie różnią się od tapicerki Polonezowskiej czy 125p w kolorze weluru brązowego.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 12, 2019, 13:24:46 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Produkcja Vera Z.W.O Łódź. Jestem pod wrażeniem wykonania i co najważniejsze niczym nie różnią się od tapicerki Polonezowskiej czy 125p w kolorze weluru brązowego.
bo to ten sam material podszyty dodatkowa warstwa gabki,
w borewiczu rodzicow byly takie pokrowce (czarnre) nalozone na fotele welurowe - obie warstwy wierzchnie byly identyczne i dziwilo mnie dlaczego ojciec zalozyl takie pokrowce,
w DFie mialem takie pokrowce nalozone na skaje
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 12, 2019, 14:44:12 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Pokaż zdjęcie tych pokrowców, zaciekawiły mnie. :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 13, 2019, 00:29:03 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Muszę stwierdzić że dwa auta to za dużo na moje siły.
Nie chodzi nawet o pieniądze, ale o to że w jednym nie jest zrobione to co być powinno, nie mówiąc już o tym co bym chciał.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 13, 2019, 10:38:10 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Muszę stwierdzić że dwa auta to za dużo na moje siły.
Nie chodzi nawet o pieniądze, ale o to że w jednym nie jest zrobione to co być powinno, nie mówiąc już o tym co bym chciał.
Też tak kiedyś myślałem, ale wystarczy wyluzować i ten hobbystyczny samochód traktować z rezerwą i dystansem na zasadzie ,,nie wyrobię się żeby zrobić coś w tym miesiącu ? Zrobię w następnym albo za dwa"  <lol2>

... chociaż ja w ten sposób piąty rok remontuje Poloneza  <lol2> <rotfl2> :d

W temacie:
- Przy Polonezie zeszła wczoraj cała sobota. Wnętrze jest praktycznie złożone w całości nie licząc dosłownie kilku szczegółów i bagażnika. Rozpoczęła się akcja składania układu hamulcowego, co mnie cieszy.
- W tygodniu do Favoritki wleciały oryginalne alufelgi do tego auta z rynków zachodnich oraz nowe opony. Pierwszy raz w życiu kupiłem opony wielosezonowe... i jestem zachwycony  <ok> Zarówno w śnieżnej brei, na czarnym asfalcie jest bardzo dobrze a w głębokim kopnym śniegu ciągną jak zimówki. Jeśli latem będzie również bardzo dobrze to jestem przekonany. Mój wybór padł na Nokian Weatherproof czyli wielosezon z nieco wyższej półki :) Poza tym minęło ponad 2500km od zmiany oleju 15W40-->10W40 i nic go nie ubyło. Kolejna wymiana będzie na 5W40

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 13, 2019, 11:01:10 am »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Mój wybór padł na Nokian Weatherproof
Obserwuj je czy po 1, 2 sezonach nie zaczną pękać na bieżniku. Moje Nokiany Line Po 2 latach i 35k km nie nadają się już do jazdy, ze względu na spękania gumy. Reklamacje odrzucili, bo według "specjalistów" są to naturalne oznaki starzenia się opony. Znajomy miał tak samo w zimowych Nokianach WR D4, tyle że jemu po 3 sezonach wymienili cały komplet na nowe.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 13, 2019, 13:55:41 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Muszę stwierdzić że dwa auta to za dużo na moje siły.
Nie chodzi nawet o pieniądze, ale o to że w jednym nie jest zrobione to co być powinno, nie mówiąc już o tym co bym chciał.
dwa auta to kaszka z mleczkiem,
pięć aut potrafi zdolowac, nie ma czasu zeby sie nimi zajac, a sama swiadomosc, ze i tak nie zrobisz tego co chcesz powoduje,ze nawet zaczynac sie nie chce ;]
w ten sposob PN stoi 4 lata do glupiego malowania,
jedno auto odpadlo w tym roku to nastepne doszlo i ciagle 5,
gdyby tak do 4 zejsc... ale by bylo zajebiscie ;>



Obserwuj je czy po 1, 2 sezonach nie zaczną pękać na bieżniku.
moze niestabilnie leza na tej wyzszej polce i spadaja co jakis czas - a wiadomo,ze im wyzej, tym upadek bardziej bolesny

Mój wybór padł na Nokian Weatherproof czyli wielosezon z nieco wyższej półki
bieznik sugeruje, ze poradza sobie raczej w miejskiej dzungli, wiec chyba nie tak bardzo kopny ten snieg,
prawdziwe wielosezonowe  na zime to Navigator 2 - te w kopnym sniegu ida praktycznie jak porzadne zimowki (np. Frigo)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 13, 2019, 15:58:23 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Otrzymałem propozycję OC z PZU, 821 zł w 2 ratach lub 726 zł jednorazowo. Nie wiem jakim sposobem, ale PZU wciąż wychodzi najtaniej, np. jakaś inna firma, gdzie dało się skalkulować na pojemność 1.4, jednorazowo zaproponowała 765 zł.

prawdziwe wielosezonowe  na zime to Navigator 2
Ale jak są nowe, wystarczy że zjedzie się je do połowy i zaczynają się problemy z trakcją.