Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 202298 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #240 dnia: Luty 19, 2019, 22:44:12 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
gdzie teraz dostales staga XL ?
AGSiedlik, sklep internetowy.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #241 dnia: Luty 19, 2019, 23:29:29 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
KGB, pewnie tam, gdzie ja, bo jak się okazało, ten który kupiłem nie był ostatni, a sprzedawca powiedział tylko, że ostatni w celu podniesienia ceny o 25zł
rasowy janusz biznesu

AGSiedlik, sklep internetowy.
maja w cenie staga50, czyli 165pln - XL zawsze kosztowal w okolicach 125pln, wiec to raczej znak, ze towar sie konczy,
chociaz z drugiej strony maja stag100 po 230pln, a ze swiezej dostawy placilem ostatnio 200pln,
na obudowie jest nadrukowany miesiac i rok produkcji, po tym mozna wnioskowac ile towar lezal na polce
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #242 dnia: Luty 20, 2019, 17:34:10 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Po kilkumiesięcznej przerwie, próbowałem odpalić truckło. O ile rozrusznikiem udało się w końcu zakręcić z pozycji stacyjki o tyle pompa paliwa kategorycznie odmówiła współpracy. Po zmostkowaniu na masę też nie działa, choć podłączona bezpośrednio do źródła prądu, uruchamia się. Przekaźnik też słychać.
Mam nadzieję, że nie będę musiał [zakładać/odkopywać jakiegoś już istniejącego] wątku o podobnej tematyce i nie zrobi się z tego kolejna epopeja. :/
Tak w ogóle, moim głównym zamierzeniem był pomiar ciśnienia, ale klucz do świec mam prawdopodobnie w mieszkaniu, więc i tego nie udało mi się zrobić.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #243 dnia: Luty 20, 2019, 18:00:53 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
AGSiedlik, sklep internetowy.
maja w cenie staga50, czyli 165pln - XL zawsze kosztowal w okolicach 125pln, wiec to raczej znak, ze towar sie konczy,
chociaz z drugiej strony maja stag100 po 230pln, a ze swiezej dostawy placilem ostatnio 200pln,
na obudowie jest nadrukowany miesiac i rok produkcji, po tym mozna wnioskowac ile towar lezal na polce
Stag XL to RallytasR, panie.
XL: 10/2013, silniczek: 11/2016, 2-G: 02/2018, wiązka 2008 :)
Ceny rosną jak przełączników lusterek!  <jupi>
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #244 dnia: Luty 20, 2019, 19:17:26 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
W kombi zaczął umierać rozrusznik. Dziś już nie odpaliło ;/ Skaczę z radości na myśl o odkręcaniu kolektora owiniętego bandażem...

W robocie robiliśmy koło atu plusa z przebiegiem ~50 tys. km. Zawsze myślałem, że ostatnie minusy wyjeżdżały z pasem przednim od plusa, tymczasem ten że egzemplarz miał pas przedni z minusa, "kiełki" pod worek płynu spryskiwaczy, serwo Lucasa starszego typu i kolor L108, więc taki trochę kundelek.
Generalnie świetna sprawa, auto jeździło tylko w lecie i to niekażde ponieważ właściciel siedzi w jUeSej. Także podwozie było praktycznie jak nowe. Natomiast silnik zalany 15W40... mimo to cykał jak zegarek :)
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2019, 19:35:54 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #245 dnia: Luty 20, 2019, 20:25:40 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Było go namówić na 5w40 lub chociaż 10w40. Szkoda niskoprzebiegowy silnik takim glutem tłuc

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #246 dnia: Luty 20, 2019, 21:31:54 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Panie, toż to sami doświadczeni pragmatycy, grubo po 40stce, więc nie ma miejsca na argumenty inne niż ich własne tj. "zawsze takim lali". Dobrze, że przy ostatniej wymianie nie zalali tam selektolu bo "ten silnik był luźno pasowany, więc pół-/pełen syntetyk go zniszczy, a jeszcze uszczelnienia rozpuści"  <do bani>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 21, 2019, 05:22:04 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Skaczę z radości na myśl o odkręcaniu kolektora owiniętego bandażem
Normalnie masochista! ;)
auto jeździło tylko w lecie i to niekażde
Teraz już nie będzie można tak powiedzieć...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #248 dnia: Luty 21, 2019, 06:49:54 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Teraz już nie będzie można tak powiedzieć...
Może u Ciebie, u mnie przez ostatni tydzień pogoda była wiosenna.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #249 dnia: Luty 21, 2019, 12:30:04 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Panie, toż to sami doświadczeni pragmatycy, grubo po 40stce, więc nie ma miejsca na argumenty inne niż ich własne tj. "zawsze takim lali". Dobrze, że przy ostatniej wymianie nie zalali tam selektolu bo "ten silnik był luźno pasowany, więc pół-/pełen syntetyk go zniszczy, a jeszcze uszczelnienia rozpuści"  <do bani>

Trzeba mu było wytłumaczyć że od minerała zablokują się hydropopychacze i skosi mu wałek rozrządu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #250 dnia: Luty 21, 2019, 15:54:57 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Może u Ciebie, u mnie przez ostatni tydzień pogoda była wiosenna.
Zima, pogoda wiosenna - jak by nie patrzeć - do lata ma się nijak.  ;p

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #251 dnia: Luty 21, 2019, 19:14:58 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Trzeba mu było wytłumaczyć że od minerała zablokują się hydropopychacze i skosi mu wałek rozrządu.
Przede wszystkim z właścicielem nie ma w ogóle kontaktu. Klient zostawia auto pod biurem, kluczyki i dokumenty w biurze i czeka na telefon, że gotowe do odbioru.
Ja dywagowałem z majstrem, który się tym autem "opiekuje" i tak jak napisałem wcześniej "ch*"a dało takie tłumaczenie... Gość żyje cały czas w epoce bez hydropopychaczy, gdzie jakość oleju nie miała aż takiego znaczenia dla trwałości wałka.
Jak już wcześniej pisałem najchętniej wszystkie majstry w wieku 40+ z warsztatu lali by tam Selektol bo pierwotnie taki zalecała fabryka, ci młodsi mogliby zaszaleć i wlać 10W40. Nawiasem mówiąc to to atu miało pod maską naklejkę głoszącą "zalecany olej 15W40"... Więc leją 15W40 i nie przegadasz - jest naklejka, widać tak zalecała fabryka, tak musi być.
Wgl, jak dziś widziałem co gość odjerzyurbanił to aż się załamałem. W tym polonezie coś skrzypiało w zawieszeniu. Ja mówię, pewnie podkładka pod sprężyną, majster stwierdził w sworzniu nie ma smaru, ostatecznie okazało się, że padła tulejka w górnym wahaczu, ale dla pewności nawiercił sworzeń i wlał doń oleju, a całość zatkał silikonem <idiota> I jeszcze miał poczucie dobrze wykonanej roboty, bo jak to ujął zajął się tym "z dobrego serca".

Zima, pogoda wiosenna - jak by nie patrzeć - do lata ma się nijak. 
Jak było ~10*C, słoneczko i sucho to na dobrą sprawę można powiedzieć, że jeżdżony (prawie) jak w lecie ;]

W temacie, sprawdziłem czy kombi nie naprawiło się samo, niestety nie.
Przez przypadek nabyłem dwa Grocki w zielone paski do malucha - odpowiedniki polonezowych STD. Stan średni, ale cena bardziej niż atrakcyjna, więc grzechem było nie brać. Muszę jeszcze znaleźć jakąś zdrową kanapę i będę mógł oddać wszystko do tapicera celem renowacji i wymiany poszycia.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2019, 19:52:41 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #252 dnia: Luty 21, 2019, 20:03:40 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
W poprzednią sobotę miałem corollą verso bliskie spotkanie trzeciego stopnia z sarną. Dzisiaj ogarnąłem prace rozbiórkowe. I na podstawie uszkodzeń doszedłem do wniosku, że może to był w cholerę jakiś jeleń, bo wszystkie znaki na nadwoziu wskazują, że próbował wziąć mnie razem z samochodem na rogi. Samiec sarny chyba by się nie odważył, chociaż cholera wie...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #253 dnia: Luty 23, 2019, 06:00:18 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
1.8 rozwalił mi mocarną i pancerną skrzynie :) (ścięło zęby na walku sprzęgłowym)
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2019, 06:02:10 am wysłana przez Ciastek »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 23, 2019, 06:59:15 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Nie przejmuj się. To pewnie odosobniony przypadek... wolałem nie sprawdzać i wsadziłem N9-tkę która z powodzeniem przeżyje silnik...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #255 dnia: Luty 23, 2019, 09:18:58 am »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2862
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Nie wiem jak to zrobiłeś ale nawet 190KM 1.8 turbo nie rozwaliło tak skrzyni :/
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #256 dnia: Luty 23, 2019, 09:22:41 am »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
A łożysko podpierające wałek w wale korbowym w jakim stanie?
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #257 dnia: Luty 23, 2019, 11:59:07 am »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
1.8 rozwalił mi mocarną i pancerną skrzynie :) (ścięło zęby na walku sprzęgłowym)
zęby z ciastoliny ? gdybym chcial byc wredny, to powiedzialbym, ze jaki pan, taki kram,
ale bede mily i powiem tylko, ze to żenada i nie mam na mysli skrzyni biegow, o ktorej krazyly legendy, ze FSO testowalo 1.8 na torze i po rozebraniu skrzyni byly slady skrecenia sie walkow (odksztalcen plastycznych),
to bzdury, skrzynia PN zostala sprawdzona eksperymentalnie-przetestowana w trudnych warunkach,
powtarzalnym zniszczeniem jest wyrwanie zębów III biegu przy paleniu gumy na szerokim kapolu, strzelaniu ze sprzegla na spieku z podwojna sprezyna, przy silniku generujacym ponad 230Nm,
zwykle 1.8 K16 to ta skrzynia przemieli i wypluje w postaci aluminiowego pylu (sa tacy pojebusy, ktorzy twierdza, ze ten pyl jest rozpylany z samolotow, zeby truc ludzi/wyborcow/spoleczenstwo)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #258 dnia: Luty 23, 2019, 13:05:45 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Ciastek pokazywał mi zdjęcia, osobiście nie jestem zdziwiony bo raz już się z taką awarią spotkałem w ex. Przemowym malinowym ATU 1.8, które odkupił jak dobrze pamiętam nick na forum Tomsonz. Awaria wystąpiła podczas normalnej jazdy, akurat fartem dla niego że jak przejeżdżał przez Radom to poratowałem i na lince przyciągnąłem do siebie. Dodatkowo uszkodziła się tarcza sprzęgła, ale nie wiadomo czy to ona doprowadziła do awarii czy jej uszkodzenie wynikało ze ścięcia zębów na wałku i próbie dalszej jazdy o własnych siłach (co było praktycznie niemożliwe).


Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #259 dnia: Luty 23, 2019, 17:52:54 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
w postaci aluminiowego pylu (sa tacy pojebusy, ktorzy twierdza, ze ten pyl jest rozpylany z samolotow, zeby truc ludzi/wyborcow/spoleczenstwo)
Pojebusów akurat nie brakuje nigdzie - również wśród tych, którzy twierdzą dokładnie odwrotnie...

W temacie - częściowo zregenerowałem przekładnię kierowniczą, walającą się w moich gratach od jakichś czterech lat. Częściowo, bo była całkiem sztywna, a po rozebraniu, wyczyszczeniu z rdzy i prowizorycznym poskładaniu na starych częściach, działa tylko przez pół zakresu. W połowie pojawia się bowiem opór, którego nie dam rady pokonać.
Zabawna historia, ale miałem jeszcze dwie takie przekładnie, tylko że sprawne, i sprzedałem je gościowi, którego mechanik twierdził, że walniętą przekładnię najlepiej wymienić na działającą używkę, ponieważ obudowa zazwyczaj pęka przy próbie rozebrania przekładni. Dzisiaj zastanawiam się, jak temu mechanikowi udało się dokonać rozpieprzenia tej obudowy. Chłop chyba minął się z powołaniem. Cieszę się, że dla mnie niczego nie naprawia.

« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2019, 17:54:41 pm wysłana przez mp79 »