Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 202316 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #540 dnia: Kwiecień 09, 2019, 18:17:42 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Powodów do świętowania tak czy inaczej nie należało oczekiwać, ale z drugiej strony, ciekawe, jaka wiarygodność tego sprzętu i jaki wynik pokazałby w benzyniaku, co do którego mam pewność, że stan techniczny jest bez zarzutu.
Mam taki sam, co prawda w innym zestawie i z większą ilością końcówek. Ale sam manometr identyczny, w VVC pokazał na sucho gdy silnik był na podłodze i bez osprzętu ponad 18 bar :d Uzbrojony i wsadzony pod maskę na ciepłym 16, weryfikowałem potem innym i pomiar był powtarzalny.

Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #541 dnia: Kwiecień 09, 2019, 18:39:26 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Nieźle, nieźle... Ciekawe, co mi pokaże na VVT-i.
Tak nawiasem, u mnie polonezowego fatum ciąg dalszy - badanie przeprowadzałem przy wyłączonym zapłonie, rozrusznik podłączając bezpośrednio do akumulatora; a teraz brak jest jakiejkolwiek reakcji samochodu na przekręcenie klucza w stacyjce w pozycję "zapłon".
Nie mam pojęcia, co się znowu popieprzyło...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #542 dnia: Kwiecień 09, 2019, 18:40:40 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Geko to szajs jakich mało. Osobiście unikam taj firmy. Już Yato sprawia wrażenie lepiej wykonanego. Gdybym mial teraz kupować miernik wybrałbym Jonnesway lub King Tony.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #543 dnia: Kwiecień 09, 2019, 21:22:05 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Zepsuła mi się sprężyna w stacyjce, kluczyk nie odskakuje z pozycji startera. Początkowo tego nie zauważyłem i myślałem że rozrusznik mi się zblokował z silnikiem.

Ktoś wie jak to naprawić?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #544 dnia: Kwiecień 09, 2019, 22:17:25 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
No, to nie wiem. Najpierw napisałeś:
trzeba by mocno drazki skrecic, ale wtedy kat pochylenia idzie w strone minusa
a teraz już twierdzisz, że:
drazki kierownicze reguluja tylko zbieznosc
tylko ,ze ja pisalem o drazkach reakcyjnych ;-|
to te grube prety z jednej strony przykrecone do wahacza dolnego, a z drugiej do nadwozia przy udziale gumowych polkol
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #545 dnia: Kwiecień 09, 2019, 22:51:53 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Zepsuła mi się sprężyna w stacyjce, kluczyk nie odskakuje z pozycji startera. Początkowo tego nie zauważyłem i myślałem że rozrusznik mi się zblokował z silnikiem.

Ktoś wie jak to naprawić?
na poczatek musisz rozebrac stacyjke i sprawdzic co sie stalo,
nie musisz jej odkrecac od kolumny, mozna wyjac sam wklad - ostatnio zlapalem wprawe w rozbieraniu i skladaniu stacyjki plusowej
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #546 dnia: Kwiecień 10, 2019, 10:31:52 am »

Offline fenek

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu 1.6GSI
Zepsuła mi się sprężyna w stacyjce, kluczyk nie odskakuje z pozycji startera. Początkowo tego nie zauważyłem i myślałem że rozrusznik mi się zblokował z silnikiem.

Ktoś wie jak to naprawić?
Bardzo prosty temat. Za powrót kluczyka i jego opór przy przekręcaniu odpowiada tylko i wyłącznie kostka stacyjki. Rozkręć obudowę kolumny kierowniczej i po lewej stronie, pod manetkami kierunkowskazów bedzie taka czarna kostka wpięta do stacyjki. Nowa ok 30zł. Wymiana 20sek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #547 dnia: Kwiecień 10, 2019, 16:24:44 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
teraz brak jest jakiejkolwiek reakcji samochodu na przekręcenie klucza w stacyjce w pozycję "zapłon".
Nie mam pojęcia, co się znowu popieprzyło...
Ech... No i skończyło się remontem instalacji elektrycznej ...polegającym na... poruszaniu wiązką przy stacyjce. :d
Pompa nie działała, ponieważ jeden z bezpieczników okazał się być zjarany. Już kiedyś był zmieniany (nie wiem, czy nie przeze mnie) i różnił się od pozostałych. Te oryginalne bez wyjmowania widać, czy całe. Z tej perspektywy ten też jeszcze nieźle wyglądał. Podmieniłem na 10A (7,5A nie miałem już w zapasie); może nic się nie stanie...
Po dolaniu litra "95" do zbiornika, motorek zagadał po jakichś dwóch obrotach. Teraz trzeba będzie wszystko popodpinać, zalać silnik jakąś wodą i zrobić rundkę po okolicy, bo przymierzam się do zamontowania pospawanej już paki, i na tę chwilę najbardziej ciekawi mnie, co "powie" most, dopóki mam go praktycznie na wierzchu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #548 dnia: Kwiecień 10, 2019, 16:29:33 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
No, to nie wiem. Najpierw napisałeś:
trzeba by mocno drazki skrecic, ale wtedy kat pochylenia idzie w strone minusa
a teraz już twierdzisz, że:
drazki kierownicze reguluja tylko zbieznosc
tylko ,ze ja pisalem o drazkach reakcyjnych ;-|
to te grube prety z jednej strony przykrecone do wahacza dolnego, a z drugiej do nadwozia przy udziale gumowych polkol
Spoko, wiem, co to za jedne, tylko nie wziąłem ich pod uwagę. <ok>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #549 dnia: Kwiecień 11, 2019, 10:12:40 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Pompa walbro AOA065 z rovera 200/400 o ciśnieniu roboczym 4.3bara mieści się w baku poloneza po małych modyfikacjach
(podwyższenie zamocowania pompy, jest dłuższa o kilkanaście mm od oryginalnej z 1.4):

1. skrócenie prostego kawałka rurki w koszu,
2. wymontowanie akumulatora ciśnienia (?) i zamiast tego kawałek przewodu paliwowego na opaskach,
3. usunięcie małych prowadnic z mocowania pompy do kosza, foto:





zmieściło się nawet oryginalne sitko, (pompa ma jeszcze wbudowane dodatkowe metalowe sitko)


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #550 dnia: Kwiecień 11, 2019, 11:35:23 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
2. wymontowanie akumulatora ciśnienia (?) i zamiast tego kawałek przewodu paliwowego na opaskach,
może być  problem z rozruchem po dłuższym postoju.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2019, 11:37:10 am wysłana przez Mariusz# »
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #551 dnia: Kwiecień 11, 2019, 19:12:42 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
2. wymontowanie akumulatora ciśnienia (?) i zamiast tego kawałek przewodu paliwowego na opaskach,
może być  problem z rozruchem po dłuższym postoju.
Czemu? Jakie zadanie ma tem akumulator.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #552 dnia: Kwiecień 11, 2019, 19:37:04 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Tak jak nazwa mówi - utrzymywać ciśnienie w układzie. Bez niego spadnie do zera po postoju. I trzeba będzie podpompować ze dwa razy przed rozruchem.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #553 dnia: Kwiecień 11, 2019, 21:09:34 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
akumulator ma przeciwdziałać nagłemu obniżeniu ciśnienia np przy zakrętach, albo dużym zapotrzebowaniu.
Na postoju to ciśnienia nie ma po 5-6 minutach wcale. Także chyba nigdy nie podłączaliście manometrów do aut.
Po to by auto odpalało, jest wstępne podanie paliwa przed rozruchem.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #554 dnia: Kwiecień 12, 2019, 07:47:15 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
wiem co mówię i nie muszę podłączać manometru. Miałem pompę z akumulatorem i bez więc wiem jak się zachowuje  silnik po dłuższym postoju. Potwierdzam że brak tego ustrojstwa ma również wpływ na to to co napisałeś w pierwszym zdaniu.

Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #555 dnia: Kwiecień 12, 2019, 14:51:20 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
kupilem pare takich chinskich gum, zobacze jakie beda sprawialy wrazenie https://www.oponeo.pl/dane-opony/firemax-fm601-165-80-r13-83-t#243970107
rozmiar polonezowski,ale ida do dajhajsu, bo mamuś we wtorek przyjechala sobie beztrosko na kapciu, wiec opona nawet po malej dziurce nie nadawalaby sie do uzytku,
ale w sumie dziwnie sie rozszczelnila, bo w biezniku byl wbity wkret - od tego jak wiadomo powietrze szybko nie schodzi - ale puscil kord na brzegu bieznika, co tez nie powinno puscic powietrza,bo jest wewnetrzna warstwa gumy, ktora odpowiada za szczelnosc,
a to pekniecie moglo sie zrobic od jazdy na flaku,
tylko dlaczego powietrze ucieklo w ciagu kilku minut z dobrze wygladajacej opony ? bede szukal dziury w calym,

sytuacja troche podobna do Prezydenta Pękniętej Gumy, tylko obylo sie bez strat (oprocz opony),bez "wypadku" z drogi, bez afery i oponki trzeba kupic za swoje... czyli w sumie sytuacja diametralnie inna ;-|
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #556 dnia: Kwiecień 12, 2019, 20:35:23 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Trochę bym się bał chińskich gum, miałem kiedyś goodride w fiacie 127 i wspominam je jako opony, dla których nie istniało pojęcie "przyczepności". Podobnie z wueski wywaliłem roczne opony awina na rzecz mitasów, widząc, jak były zniszczone 8-letnie awiny na ogarze 200, którego niedawno sprzedałem (wyglądały gorzej niż ponad 40-letnie stomile, były całe spękane i wytarte do drutów... włącznie z oponą przednią  ;-| )

Żeby nie było pustych przebiegów, doświetliłem i wyposażyłem nieco garaż w półki, żeby było gdzie trzymać GRATY.

Było:



Jest:





Ze starej instalacji zostawiłem dwie kanałówki z tyłu, wkręciłem do nich 2x Led 14W



No to teraz jeszcze dowiesić jedną szafkę po lewej, dokończyć porządki i można dłubać  :]


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2019, 20:39:19 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #557 dnia: Kwiecień 12, 2019, 21:18:20 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Masz dywan w garażu? :-)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #558 dnia: Kwiecień 12, 2019, 22:09:59 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
On ma dywan w garażu, a nasi bracia Rosjanie wieszają go na ścianach, jednak słowianie mają jakąś słabości do dywanów. Daniel powieś drugi na ścianie i odrazu w garażu zrobi się przytulniej ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #559 dnia: Kwiecień 12, 2019, 23:18:52 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Masz dywan w garażu? :-)
a kto bogatemu zabroni ;>

Trochę bym się bał chińskich gum
ja sie nie boje, zastanawiam sie tylko, czy te parametry z etykiety sa prawdziwe ;>
juz dziesiec lat temu kupilem TRIANGLE i sa spoko, pozniej jeszcze ZETEX i tez uwazam je za dobry zakup,
oba modele sa wykonane bardzo dobrze jezeli chodzi o wyglad (lepiej niz np. BARUM), ale wywazaja sie troche gorzej niz uznane europejskie marki, jednak bez tragedii,
zobacze jak sie spisze Firemax

P.S.
zauwazyliscie, ze oponeo wygryzla badz wykupilo pozostale sklepy internetowe i jest monopolista ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.