Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 202340 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #740 dnia: Maj 21, 2019, 09:58:33 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Przyszła paczka z UK



Można na tym uruchomić samochód bez wywalania immo? Oprócz sterownika i pętli co jeszcze jest potrzebne? Pestka jest chyba w pilocie, mam jeszcze karte kodową MG


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #741 dnia: Maj 21, 2019, 10:19:56 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Skończyłem rozbiórkę. Została przednia i tylna szyba. :)

Tak jak ktoś tu napisał wcześniej: zaskakująca jest ilość drobnicy w Polonezie jak na auto które kosztowało tak mało w porównaniu z konkurencją. Uszczeleczki, gąbeczki, rameczki itp itd. Wkurzające jest też to, że kleje/taśmy dwustronne przetrwały dobrze próbę czasu i wciąż są "klejące" a jednocześnie większość gąbek się dezintegruje ze starości. :/ Już się nie mogę doczekać drapania kleju z gąbek na nadkolach...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #742 dnia: Maj 21, 2019, 11:28:33 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
zaskakująca jest ilość drobnicy w Polonezie jak na auto które kosztowało tak mało w porównaniu z konkurencją

zależy o jakich latach mówicie, buda PN sie nie zmieniała się za bardzo a pkt odniesienia (konkurencja) wręcz przeciwnie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #743 dnia: Maj 21, 2019, 12:30:44 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Przyszła paczka z UK



Można na tym uruchomić samochód bez wywalania immo? Oprócz sterownika i pętli co jeszcze jest potrzebne? Pestka jest chyba w pilocie, mam jeszcze karte kodową MG



Tylko sterownik silnika, moduł 5AS czyli to czarne po prawej na dole i pilot. Musisz się zaopatrzyć we wtyczkę do tego modułu. Wystarczy zasilanie, masa, plus po stacyjce i przewód sygnałowy do ECU do małej wtyczki pin 72 i wyciągnąć gdzieś wyżej przewód antenowy. I tyle. Ten moduł po prawej na górze nie jest potrzebny. Jest od elektrycznego wspomagania. ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2019, 12:32:50 pm wysłana przez Multec »
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #744 dnia: Maj 22, 2019, 11:00:06 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
dzwoniłem do HEKO do pana Lasockiego który jest głównym technologiem w firmie . Pytałem o blendy do Atu + wersja 98-2000. Podobno były one jako jedyne galwanizowane. Reszta blend to jacyś rzemieślnicy Powiedział że musi zrobić rozeznanie gdzie te wszystkie matryce i wytłoczki są  jeśli udało by mu się odnaleźć to wszystko jest szansa żeby uruchomić partię bo ludzie o to ostatnio pytają. Ma  zadzwonić do mnie pod koniec tygodnia powiedzieć co i jak. O cenie nie rozmawiałem z prostych powodów.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #745 dnia: Maj 22, 2019, 11:28:41 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Pomysł dobry, może coś z tego będzie. Bo jak pojawi się ładna używana to i tak trzeba dać za nią koło 200zł

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #746 dnia: Maj 22, 2019, 12:34:49 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
dzwoniłem do HEKO do pana Lasockiego który jest głównym technologiem w firmie . Pytałem o blendy do Atu + wersja 98-2000. Podobno były one jako jedyne galwanizowane. Reszta blend to jacyś rzemieślnicy Powiedział że musi zrobić rozeznanie gdzie te wszystkie matryce i wytłoczki są  jeśli udało by mu się odnaleźć to wszystko jest szansa żeby uruchomić partię bo ludzie o to ostatnio pytają. Ma  zadzwonić do mnie pod koniec tygodnia powiedzieć co i jak. O cenie nie rozmawiałem z prostych powodów.
Można rozważyć wyprodukowanie partii owiewek np.  w czerwonym koloże pytałem kiedyś o to ale chyba minimalna partia wynosila 20 kompletów.
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #747 dnia: Maj 22, 2019, 13:38:06 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
dzwoniłem do HEKO do pana Lasockiego który jest głównym technologiem w firmie . Pytałem o blendy do Atu + wersja 98-2000. Podobno były one jako jedyne galwanizowane. Reszta blend to jacyś rzemieślnicy Powiedział że musi zrobić rozeznanie gdzie te wszystkie matryce i wytłoczki są  jeśli udało by mu się odnaleźć to wszystko jest szansa żeby uruchomić partię bo ludzie o to ostatnio pytają. Ma  zadzwonić do mnie pod koniec tygodnia powiedzieć co i jak. O cenie nie rozmawiałem z prostych powodów.
Można rozważyć wyprodukowanie partii owiewek np.  w czerwonym koloże pytałem kiedyś o to ale chyba minimalna partia wynosila 20 kompletów.

To dobry pomysł, patrząc po tym jak odwaliło ludziom z cenami to warto tego trochę naprodukować choćby na zapas, albo na własny użytek jakby coś się złamało w jakimś wypadku, albo na przyszłość do kolejnych aut.

Mariusz, mógłbyś zapytać o to skrzydło które w Caro było zakładane nad tylną szybę, to które trzymało strugę?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #748 dnia: Maj 22, 2019, 15:54:58 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Mariusz, mógłbyś zapytać o to skrzydło które w Caro było zakładane nad tylną szybę, to które trzymało strugę?

Jeśli mówisz o tej dużej owiewce (nie tej pod uszczelkę szyby tylko tej na osobnych zawiasach) to ja tylko chce uświadomić w jej temacie: ona działa zupełnie na odwrót niż Heko ją opisywało. Struga powietrza, która normalnie naturalnie leci wzdłuż nadwozia i odczepia się dopiero na wbudowanym w klapie "spoilerze" jest zaburzona, wiec cały syf z dachu (i woda podczas deszczu) zamiast omijać tylną szybę to ląduje na spoilerze a potem odbija się na szybę. Owiewka jest mega niepraktyczna również pod względem utrzymania góry klapy w czystości - żeby tam dobrze wyczyścić klapę trzeba ją po prostu zdemontować, co może nie jest problematyczne i zajmuje minutę, ale wymaga śrubokręta.

Owiewka ma tylko jedną zaletę przez którą jest pożądana przez tak wiele osób: wygląda super (choć to oczywiście subiektywna opinia każdego oglądającego) i jest mało popularna w porównaniu z owiewkami pod uszczelkę. :)

W temacie: odebrałem paczki z częściami i zdemontowałem wygłuszenie maski, bo zapominałem o nim cały czas.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2019, 15:56:38 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #749 dnia: Maj 22, 2019, 16:27:33 pm »

Offline arek1995

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1997r 1,6 bosch/abimex/GSI
dzwoniłem do HEKO do pana Lasockiego który jest głównym technologiem w firmie . Pytałem o blendy do Atu + wersja 98-2000. Podobno były one jako jedyne galwanizowane. Reszta blend to jacyś rzemieślnicy Powiedział że musi zrobić rozeznanie gdzie te wszystkie matryce i wytłoczki są  jeśli udało by mu się odnaleźć to wszystko jest szansa żeby uruchomić partię bo ludzie o to ostatnio pytają. Ma  zadzwonić do mnie pod koniec tygodnia powiedzieć co i jak. O cenie nie rozmawiałem z prostych powodów.
Jeżeli udałoby się zamówić partię takich blend to byłbym chętny na jedną. Będzie w razie czego zakładany osobny temat?
Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #750 dnia: Maj 22, 2019, 17:24:31 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Jeżeli mowimy o dorabianiu częsci na zamówienie pewnej grupy osób to może warto by pomyśleć o zderzakach i listwach plastikowych. Bo np przedni zderzak do minusa lub listwy progowe już za raczej nie do dostania jako nowe, a używane też sa w stanie mocno średnim.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #751 dnia: Maj 22, 2019, 20:56:50 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Mariusz, mógłbyś zapytać o to skrzydło które w Caro było zakładane nad tylną szybę, to które trzymało strugę?
Jeśli mówisz o tej dużej owiewce (nie tej pod uszczelkę szyby tylko tej na osobnych zawiasach) to ja tylko chce uświadomić w jej temacie: ona działa zupełnie na odwrót niż Heko ją opisywało. Struga powietrza, która normalnie naturalnie leci wzdłuż nadwozia i odczepia się dopiero na wbudowanym w klapie "spoilerze" jest zaburzona, wiec cały syf z dachu (i woda podczas deszczu) zamiast omijać tylną szybę to ląduje na spoilerze a potem odbija się na szybę. Owiewka jest mega niepraktyczna również pod względem utrzymania góry klapy w czystości - żeby tam dobrze wyczyścić klapę trzeba ją po prostu zdemontować, co może nie jest problematyczne i zajmuje minutę, ale wymaga śrubokręta.
Dodam jeszcze dwa spostrzeżenia:
- po jej zamontowaniu klapa idzie 5mm do tyłu, nic z tym nie idzie zrobić, odstaje w części "pionowej", gdzie jest tablica;
- przy 120 dodaje huku, o takiego: "-huuuuuuuuuuuuuuuuuuu...".
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #752 dnia: Maj 22, 2019, 23:28:14 pm »

Offline hamish

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
    • bosz -> rover minus -> gsi najlepsza buda
Po kilku godzinach walki i rzeźbienia w końcu udało się wyrezać szyby w prądzie z tyłu (a przynajmniej póki co jedną). Trzeba przyznać, że jak na instalację bez przekaźników i na chińskim przełączniku szyba chodzi całkiem sprawnie <cwaniak2>
https://youtu.be/K7Y-0Vyg3vw

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #753 dnia: Maj 23, 2019, 08:06:43 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Dodam jeszcze dwa spostrzeżenia:
- po jej zamontowaniu klapa idzie 5mm do tyłu, nic z tym nie idzie zrobić, odstaje w części "pionowej", gdzie jest tablica;
- przy 120 dodaje huku, o takiego: "-huuuuuuuuuuuuuuuuuuu...".

Co do regulacji klapy - trzeba mieć szczęście, u mnie podkładki regulacyjne fabrycznie były w takiej ilości, że owiewka nie zrobiła różnicy (po wywaleniu podkładek) i klapa jest równo z noskiem. Co do huku - ciekawe, u mnie sama owiewka nie powodowała żadnych hałasów do prędkości licznikowego 180km/h. Widocznie mam szczęście. :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #754 dnia: Maj 23, 2019, 08:27:15 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
Będzie w razie czego zakładany osobny temat?
będzie jeśli uda się skompletować matryce i określą cene oraz min liczbę. Dam znać.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #755 dnia: Maj 23, 2019, 12:46:33 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Miałem dziś ogromny problem z odpaleniem Poldrovera, po całonocnym deszczu coś zamokło i nie chciał odpalić. Musiałem kręcić, z przerwami ze dwie minuty i dodawać gazu, żeby w końcu zaczął coś gadać, w końcu odpalił ale przed kilkanaście sekund chodził na jednym (!) cylindrze, z wydechu strzelał jak przedwojenny traktor, przez ten czas musiałem trzymać nogę na gazie żeby nie zgasł, potem było słychać jak stopniowo włączają się kolejne cylindry.

Zastanawiam się co może być przyczyną- rozdzielacz niby suchy, w pobliżu cewki w ogóle nie ma wody. Zauważyłem tylko że kiedyś jak silnik pracował i wylałem na przednią szybę wiadro wody, to silnik zgasł i potem nie chciał odpalić póki woda nie wyparowała. Ktoś wie gdzie to leci i co psuje?  <co>
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #756 dnia: Maj 23, 2019, 16:25:13 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Pęknięta obudowa kopułki,miałem kiedyś identyczny objaw  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #757 dnia: Maj 23, 2019, 20:51:54 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Po dwie godziny dziennie rozbieram, czyszczę granatowego 125p z bebechów.
Szukam ramki drzwi od strony kierowcy bo niestety u mnie się poddała.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #758 dnia: Maj 25, 2019, 21:33:31 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Skleiłem wlew paliwa w Atu, zatankowałem i przestało śmierdzieć benzyną, więc problem rozwiązany, poza tym wymieniłem pompę wody. Zakupiłem też końcówki drążka, tym razem RTS. Poprzednie Delphi nie wytrzymały nawet roku, jakieś 15 tys. km.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #759 dnia: Maj 25, 2019, 22:01:00 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Spakowałem samochód do wycieczki do blacharza. Przerobiłem wiązkę szyb elektrycznych na przekaźniki, czekam tylko na gniazda z Abimexa. Wykończyłem wewnątrz schowek niby-welurem.