Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 202355 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #800 dnia: Maj 30, 2019, 04:46:30 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
szanujące się fabryki w Niemczech o dziwo mają dokumentację i po 30 latach potrafią uruchomić produkcję części. Czy to elektronika, czy samochody
To może powinniśmy pomóc Adolfowi zamiast się z nim bić... jakoś nie wierzę że niemcom chce się od tak wznawiać produkcję 10 plastikowych nakładek do e21 bo ich o to poprosili fani tej marki... Chyba że się mylę i faktycznie tak robią. Tyle że uwierzę jak zobaczę to na konkretnym przykładzie.

Mam wrażenie że spora część obywateli ma kompleks niemiecki bo oni to bo oni tamto... ciekawe czy z naszą historią i położeniem też było by im tak łatwo...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #801 dnia: Maj 30, 2019, 08:04:53 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Ciekaw jestem jaki był koszt magazynowania tej matrycy na przestrzeni lat. Podejrzewam, że po takim czasie przy zamówieniu zbiorowym stąd + zaoferowaniu tego w normalnej produkcji wszystkie te lata by im się zwróciły natychmiast i zaczęły generować jakieś zyski bardzo, bardzo szybko. Szczególnie, że Heko nie liczy wcale dużo za swoje wybory, a alternatywy nie ma żadnej - jeśli ktoś chce poprawić wygląd Atu to kupi nową, nie

O jakich zyskach mówisz ? 30 blend w skali roku ? Bo tyle obstawiam by ich schodziło. Widziałem tu już kilka zakupów grupowych na rzeczy za drobne pieniądze i za parę stówek. Wszyscy stękają, że chcą, a potem jest marudzenie, że jednak nie, że trzeba poczekać na kolejną wypłatę. Normalny zakład nie trzyma takiego bezproduktywnego mienia latami. Ja im się nie dziwię, że się pozbyli. Obserwowałem to na własne oczy w sporym zakładzie z długą historią i tu też nawet pozornie bezkosztowe rzeczy się utylizuje. To jest miejsce, to są ludzie, to jest ewidencjonowanie tego.  Jeśli coś leży na półce 10 lat i nie przyniosło ani grosza, to zdecydowanie lepiej to zutylizować niż trzymać. Przedsiębiorstwa służą do generowania zysków na bieżąco, a nie leżakowania gratów i czekania, aż nabiorą mocy dla polonezowych świrów.


Zależy od podejścia władzy w danym zakładzie,w odlewni żeliwa w której pracuję do dziś trzyma się i własnymi ręcami dotykałem formy elementów do 126p,poloneza a nawet syreny
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #802 dnia: Maj 30, 2019, 08:43:22 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
na moje oko to wyglada na oklejona z wierzchu okleiną odblaskową (taka jak znaki drogowe)
  <tak><ok>
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #803 dnia: Maj 30, 2019, 10:01:25 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
To może powinniśmy pomóc Adolfowi zamiast się z nim bić... jakoś nie wierzę że niemcom chce się od tak wznawiać produkcję 10 plastikowych nakładek do e21 bo ich o to poprosili fani tej marki... Chyba że się mylę i faktycznie tak robią. Tyle że uwierzę jak zobaczę to na konkretnym przykładzie.

Mam wrażenie że spora część obywateli ma kompleks niemiecki bo oni to bo oni tamto... ciekawe czy z naszą historią i położeniem też było by im tak łatwo...

Myślę że są modele na tyle kultowe do których robią takie rzeczy, poza tym same marki zapewniają do niektórych modeli dostęp do "heritage parts".
W przypadku tak kultowego auta jak Mustang, to Ford kilka lat temu uruchomił nawet produkcję oryginalnych nadwozi do Mustanga I.

A skądinąd, czytałem ostatnio że Ford ma w ogóle zrezygnować z produkcji i sprzedaży aut osobowych, jedynymi wyjątkami od tej reguły mają być pick-upy i Ford Mustang.

W przypadku Poloneza, jest to auto głównie lokalne i spodziewano się jego całkowitego wyginięcia, a najdroższe borewicze nie przekraczają ceny totalnie zajechanego kompakta, więc rynek dla nas wygląda inaczej.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #804 dnia: Maj 30, 2019, 10:46:21 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
https://allegro.pl/kategoria/czesci-samochodowe-620?stan=nowe&jakosc-czesci-zgodnie-z-gvo=O%20-%20oryginał%20z%20logo%20producenta%20samochodu%20(OE)&string=mercedes%20w124&bmatch=baseline-var-cl-n-dict4-sort-sqm-bp-aut-1-4-0528

https://allegro.pl/kategoria/czesci-samochodowe-620?stan=nowe&jakosc-czesci-zgodnie-z-gvo=O%20-%20oryginał%20z%20logo%20producenta%20samochodu%20(OE)&jakosc-czesci-zgodnie-z-gvo=Q%20-%20oryginał%20z%20logo%20producenta%20części%20(OEM%2C%20OES)&string=volvo%20940&bmatch=baseline-var-cl-n-dict4-sort-sqm-bp-aut-1-4-0528

https://pclab.pl/news45506.html inny biegun, nowy commodore 64, klepany ze starych form.

Jasne, że FSO to nie volvo czy mercedes, ale wystarczy spojrzeć na ilość części produkowanych przez kooperantów. Znajomy jeżdżący baleronem nie miał problemu ze zdobyciem czegokolwiek nowego, fabrycznej jakości, jak sobie zamarzył, niekoniecznie od samej fabryki, lecz u kooperanta, jak np. producenta lamp. Heko, Inter-Grolin czy Stako,  to ciągle istniejące firmy, które swój kapitał zbiły na produkcji części do poloneza, i rozbrajające jest podejście takiej firmy, która po prostu stwierdza, że dokumentami do produkcji np. fabrycznej butli LPG do poloneza napaliło w piecu. Papierami, które zajmowały cenną powierzchnię magazynową według niektórych  <rotfl2>

Janex-kompozyty ma natomiast w dupie teorie forumowych malkomtentów i ruszył na nowo z produkcją spojlerów do malucha, popularnych w latach 90. Olaboga, i się opłaca, i miejsce na magazynowanie form się znalazło!

https://www.facebook.com/janex.kompozyty/
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2019, 10:56:48 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #805 dnia: Maj 30, 2019, 14:55:41 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Papierami, które zajmowały cenną powierzchnię magazynową według niektórych  <rotfl2>

I pomyśleć że jak jeden kolega ze dwa lata temu szukał oryginalnej niebieskiej szyby do Poloneza, to mu ją w normalnej cenie sprzedali, sprowadziwszy wcześniej z magazynu we Włoszech gdzie leżała pewnie ze 30 lat :D
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #806 dnia: Maj 30, 2019, 16:56:14 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
https://pclab.pl/news45506.html inny biegun, nowy commodore 64, klepany ze starych form.

Zbliżony do starej wersji to jest jedynie kształt. Cała obudowa jest zupełnie nowa, choćby ze względu na układ klawiatury.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #807 dnia: Maj 30, 2019, 20:08:55 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
W jednym z artykułów przed laty czytałem, że do produkcji zostały użyte oryginalne formy. Patrząc na wygląd, mogli zrobić w nich parę zmian, lub to był chwyt marketingowy. Poza drobnymi różnicami, obudowy są prawie identyczne.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #808 dnia: Maj 30, 2019, 22:34:58 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Takie to drobne różnice, że wymagały zrobienia zupełnie nowej "formy". Zły przykład do tematu.

Dobry przykład to Mercedes. Rzeczywiście co jakiś czas uruchamiają produkcję części do starych modeli.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #809 dnia: Maj 30, 2019, 22:35:37 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
W ten sposób to do tej pory można nabyć poszerzenia wykonane z oryginalnej formy obrso... jakby na to nie patrzeć to sami sobie jesteśmy winni. Skoro wszystko co zachodnie jest cacy a nasze to be. Nawet sporej części z nas Polaków łatwiej jest zmienić kraj na jakiś zachodni niż próbować zmienić masz na lepszy. Nie ma to jak iść na łatwiznę.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #810 dnia: Maj 30, 2019, 22:38:20 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Dobry przykład to Mercedes. Rzeczywiście co jakiś czas uruchamiają produkcję części do starych modeli.
Tyle że fso nie ma już dobre 10 lat a najmłodsze polonezy niedługo będą pełnoletnie. A kooperanci fso skończyli jak przywołany ostatnio zakład produkujący tłumiki. W Siedlcach też mogę pokazać dziurę w ziemi gdzie produkowano przednie zawieszenia...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #811 dnia: Maj 30, 2019, 22:57:53 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Dzisiaj mi przyszły dystanse <lol>
Jak dobrze pójdzie to w sobotę założę felgi 15  <spoko>
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #812 dnia: Maj 30, 2019, 23:02:19 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2862
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
jakby na to nie patrzeć to sami sobie jesteśmy winni. Skoro wszystko co zachodnie jest cacy a nasze to be. Nawet sporej części z nas Polaków łatwiej jest zmienić kraj na jakiś zachodni niż próbować zmienić masz na lepszy. Nie ma to jak iść na łatwiznę.
Większość ludzi bierze przykład z Tuska. Spierdzielil do europarlamentu i ma gdzies prokuraturę itp itd. Nasi rodacy idą w jego ślady. Po co uprawiać pola i sady skoro można to sprzedać deweloperowi i wziąć kasę i żyć spokojnie nie martwiąc się o przyszłość swoich dzieci i nie biorąc pod uwagę jak bardzo będą mieli przekichane przez taka politykę i podejście do zycia
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #813 dnia: Maj 30, 2019, 23:02:39 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Skoro wszystko co zachodnie jest cacy a nasze to be.

A ile aut na tym forum jeździ na Lotosie lub Specolu? Kto używa filtrów Sędziszowa i Filtrona?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #814 dnia: Maj 30, 2019, 23:35:51 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Skoro wszystko co zachodnie jest cacy a nasze to be.
Tutaj chodzi o naszą mentalność,większość "fanatyków" fso woli kupić byle gówno na szrocie niż dopłacić parę zł i mieć nowe.Jakiś czas temu miałem głupi pomysł by spróbować załatwić odlanie partii lepszych jakościowo wałów korbowych do ohv i w sumie temat był by możliwy ale trzeba by wykonać minimum 100 sztuk a teraz znajdz zbyt na taką niewielką ilość skoro ilość osób remontujących te silniki można policzyć na palcach bo większość woli kupić na szrocie uprzednio zajechany w polu motor i wymieniać go dwa razy w sezonie  <do bani>
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2019, 23:38:41 pm wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #815 dnia: Maj 30, 2019, 23:46:36 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Tutaj chodzi o naszą mentalność,większość "fanatyków" fso woli kupić byle gówno na szrocie niż dopłacić parę zł i mieć nowe.Jakiś czas temu miałem głupi pomysł by spróbować załatwić odlanie partii lepszych jakościowo wałów korbowych do ohv i w sumie temat był by możliwy ale trzeba by wykonać minimum 100 sztuk a teraz znajdz zbyt na taką niewielką ilość skoro ilość osób remontujących te silniki można policzyć na palcach bo większość woli kupić na szrocie uprzednio zajechany w polu motor i wymieniać go dwa razy w sezonie 

I to jest właśnie cały problem.

A w temacie: skończyłem renowację kierownicy.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2019, 23:50:55 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #816 dnia: Maj 31, 2019, 00:14:53 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Bo kompleksowy remont ohv to sztuka dla sztuki. Ile by kasy nie wpakowac w ten silnik to i tak będzie jeździł słabo.
Fajnie że ktos się podejmuje remontu, ale js osobiście na wladowanie 3 tys w ohv bym sie nie zdecydował.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #817 dnia: Maj 31, 2019, 00:20:17 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Bo nigdy nie jechałeś uczciwie zrobionym i wyważonym OHV,zrobiłem już tych silników kilka i nie jeden fan rovera mógł by mieć głupią minę z pod świateł  <spoko>
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2019, 00:22:30 am wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #818 dnia: Maj 31, 2019, 00:20:36 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Nawet sporej części z nas Polaków łatwiej jest zmienić kraj na jakiś zachodni niż próbować zmienić masz na lepszy. Nie ma to jak iść na łatwiznę.
każdy orze jak może (tzn. jak maksymalnie bylby w stanie) , a nie kazdy ma ten luksus, by w ojczyznie szukac perspektyw,
to oczywiscie sarkazm, w rzeczywistosci perspektywy maja wybrancy losu,
nie win ludzi za to, ze chca zaznac normalnego zycia - w sensie normalnego w krajach I swiata ,a nie normalnego w tym grajdolku (norme wyznacza wiekszosc),
powiedzmy,ze moglbys ich za to winic, gdybys sam byl ascetą , czyli inaczej niech pierwszy rzuci kamien, kto jest bez winy ;]
wychodzi na to, ze ja moge winic, ale ich bronie ...

co do proby zmiany na lepszy, to widac, ze jest opor kupy, kupy srajacej w swoje gniazdo za 500, a ostatnio juz nawet za 100 cebulionow,
skoro twardo stoja na kupie i nie daja tego posprzatac, to niby jak ich zmusisz ?
siedzenie daleko od smrodu ciagle jeszcze daje mozliwosc wplywania na zmiane tutaj - problem jest taki, ze mentalnosc Polaka nawet z odleglosci pozwala dosrac tutaj, zeby nie zmieniac kontrastu

 
Większość ludzi bierze przykład z Tuska. Spierdzielil do europarlamentu i ma gdzies prokuraturę itp itd. Nasi rodacy idą w jego ślady.
nie powiem, mam dylemat,ale zaczne najlagodniej jak tylko przychodzi mi na mysl :

Jak to jest wybudzić się po 5 latach w śpiączce ? Widzę, że miałeś koszmary, ale jak reszta aspektów życiowych ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #819 dnia: Maj 31, 2019, 00:34:17 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A ile aut na tym forum jeździ na Lotosie lub Specolu? Kto używa filtrów Sędziszowa i Filtrona?
Jeżdżę na lotosie 10W40, filtr z filtrona, nawet dzisiaj kupowałem ten mały filterek go lpg i też filtron się trafił. Akurat w sklepie mają filtrony. Swoją drogą, to przecież chyba tu zawsze polecano filtry MANN (czy jak to się tam pisze) a oleje, to też nie byle polskie szczyny, tylko zachodnie. Jak to w końcu jest?