Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 202313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1320 dnia: Sierpień 15, 2019, 00:45:56 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
to najlepsza opcja, bo najbardziej zaboli, a przy tym do Ciebie nikt się o nic nie może przyczepić bo tylko wykonywałeś sumiennie swoje obowiązki
Wglądam na 10 lat więcej niż mam w rzeczywistości, także typ może mi co najwyżej uprawnienia cmokać, ja go do ruchu nie dopuszczę... <cwaniak2> Może u kolegi coś załatwi, ale kolega jak zobaczy litanie na 15-25 wierszy to też odpuści, zwłaszcza że sam ma sprawę karną...  ]:->

Ps. ja niekoniecznie jestem sprawiedliwy, ale kurewsko pamiętliwy, więc jak raz ktoś sobie u mnie przewali to ma pod górkę do końca...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2019, 00:54:12 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1321 dnia: Sierpień 15, 2019, 09:07:29 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Ale żeście porobili przy autach w ostatnich postach.... uuuuuu <do bani>

W temacie auto pod Magazynem stało 2 dni i się zakużyło :(
Im więcej jeżdzę tym lepiej chodzi, dzięki jeszcze raz Daniel22 za modyfikacje. Coraz częściej rozważam wymiane mostu bo ten przy prędkościch 100-120 (czyli takich jakimi najczęściej jeżdzę) jest głośny <smutny>
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1322 dnia: Sierpień 15, 2019, 09:53:43 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A o czym tu pisać. Od tygodnia tylko kszesze iskty na podwoziu borka. Ostatnie wstawki prawie skończone w piątek czy sobotę plamuję zamalować całą podłogę. Potem powrót do poziomu i początek prac nad błotnikami...

Globalny plan ogarnąć blachę do końca roku... a do wiosny poskładać.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1323 dnia: Sierpień 15, 2019, 10:14:50 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
albo po prostu być niezłym kutafonem, co to chce pokazać, że władzę ma.
Dziś siedzę na diagnostyce i pytam się typa "Pan w jakiej sprawie?", a ch*j mi na to "a co cię to obchodzi?". Cwaniak ma już pewne, że bez USZ u mnie żadnym samochodem z przeglądu nie wyjedzie. Także warto żyć w zgodzie z diagnostom :)

Ale dlaczego od razu ch*j?

Człowiek przyjechał na przegląd do znajomej stacji, a tu nowa twarz. Był zaskoczony.

A teraz druga sprawa. Przeglądy to niestety biznes jak każdy inny. Nie ma klientów, nie ma pieniążków.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1324 dnia: Sierpień 15, 2019, 10:57:58 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ale dlaczego od razu ch*j?

Człowiek przyjechał na przegląd do znajomej stacji, a tu nowa twarz. Był zaskoczony.
No bez przesady - chamstwo należy nazwać po imieniu; na grzeczne pytanie odparsknął jak do gówniarza, który pyta o jakieś intymne sprawy.  ;-|

A teraz druga sprawa. Przeglądy to niestety biznes jak każdy inny. Nie ma klientów, nie ma pieniążków.
Coś w tym jest. Na SKP, na której jeden diagnosta uwalił mi jeden samochód za odprysk na szybie, inny diagnosta przepuścił mi inny samochód z ręcznym słabym na jednym kole. Nie muszę chyba dodawać, że o ile jeszcze tam pojadę, to na widok tego pierwszego od razu zrobię w tył zwrot i badanie pojadę robić gdzie indziej (albo kiedy indziej). No cóż, klient też ma prawo być pamiętliwy.  <bezradny>
Pytanie, który diagnosta przynosi większe zyski swojemu pracodawcy - ten bardziej skrupulatny, czy ten bardziej liberalny - pod rozwagę wszystkim służbistom.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1325 dnia: Sierpień 15, 2019, 11:00:19 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
To taki sam biznes, jak badania psychotechniczne.Swego czasu było głośno o tym, że puszczają każdego jak leci, bo hajs się musi zgadzać.  I wszyscy oczywiście wielce oburzeni. Nie mowie tu, żeby puszczać kompletny złom,  ale przesadne czepianie się, zawsze kończy się tak samo, czyli odpływem klientów.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1326 dnia: Sierpień 15, 2019, 11:56:05 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Czaro: polecam się na przyszłość  :] Następnym razem jak będzie okazja go poustawiamy.

Co do tego mostu, to w dziwnych prędkościach wyje, to na pewno most, a nie łożyska lub coś innego?

W temacie w sumie nie mam co pisać, bo tylko jeżdżę, niedługo będę wymieniał głośniki i robił właśnie przegląd. Po prostu nic się nie psuje. Dobre, bezawaryjne auto przy którym nie trzeba nic robić, niczym jakaś meganka czy mercedesy  <lol2> Od paru miesięcy grzebię w sumie tylko przy motorze, bo dla odmiany w nim trzeba dłubać co parę dni, a chcę dojść do etapu, w którym nie będzie potrzebować tak częstych napraw. W tej chwili jestem na etapie strojenia gaźnika, a w tym przypadku to dopiero jest męczarnia, z kilkunastoma rozmiarami iglic, dysz wolnych obrotów i głównych we współczesnym gaźniku, dostosowanym do trochę wyższej pojemności. Najpierw robiłem na ślepo, teraz w końcu zamontowałem zasilanie do analizatora i będę już ustawiał na przyrządach, bo na ślepo po kolorze świecy to by trwało i trwało. Przy takiej dłubaninie ustawianie instalacji gazowej czy gaźnika w samochodzie to czysta przyjemność, dużo mniej roboty.

Inna sprawa, że kupiłem złą wersję gaźnika przez przypadek, on w tym wykonaniu jest produkowany przez kilkunastu producentów i kilku wersjach, gdybym od razu trafił prawidłową, byłoby mniej roboty.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2019, 11:57:55 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1327 dnia: Sierpień 15, 2019, 12:57:29 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Na razie nie mam możliwości wejścia pod niego bo kanał zastawiony i ogólnie auto stoi na innej hali ;-|
W razie czego drugi most mam na stanie tylko na bębnach a tu mam tarcze ale to nie problem bo serwo i tak mam już Lucasa <spoko>
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1328 dnia: Sierpień 15, 2019, 15:10:36 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jeśli idzie o odstraszanie klientów to mój szef ma dość osobliwą politykę w tym względzie, tzn. na skp chciałby żeby przepuszczać absolutnie wszystko, ale za prace wykonane na warsztacie nie raz woła takie ceny, że klient nie wraca nigdy albo tylko w ostateczności gdy konkurencja nie podoła. Np.  niedawno za wymianę przełącznika szyby pasażera skasował gościa na prawie 3 stówy, gdzie diagnoza i naprawa zajęła maks 1,5 roboczogodziny, czyli powinno wyjść ok. 150 zł.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1329 dnia: Sierpień 15, 2019, 16:21:26 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Mechanicy samochodowi to chyba najbardziej oszukańcza grupa zawodowa. Z usług zwykłych warsztatów zrezygnowałem bo zawsze było cos nie tak. Poloneza naprawiam samemu, a auto ze tak powiem reprezentacyjne serwisuje w aso.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1330 dnia: Sierpień 15, 2019, 17:31:19 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
ASO to jeszcze większy naciągacz niż Mietek.

Ja każde auto serwisuję we własnym zakresie, a w ASO zamawiam ewentualnie części które są trudno/lub niedostępne na "wolnym rynku".

Ewentualne wizyta w znajomym warsztacie wygląda tak, że trzeba zrobić to i tamto, w bagażniku są części. Przy odbiorze stare części są w bagażniku, w schowku jest faktura.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1331 dnia: Sierpień 15, 2019, 17:34:40 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
W temacie co zrobiłem z moim autem, zmieniłem pompę paliwa. Nie pomogło.
Niemniej coś było na rzeczy, bo stopiła się obudowa bezpiecznika pompy i spaliła izolacja na kablu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2019, 17:46:33 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1332 dnia: Sierpień 15, 2019, 17:40:20 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Pomalowałem listwy przy progach, bo po latach zlazł z nich lakier.
Co do napraw samochodów, sam robię co tylko się da, a nie wymaga specjalistycznych narzędzi (szlif wału, obróbka bloku silnika etc). A przy obecnych cenach co roku staram się wzbogacać swój "warsztat" o narzędzia których mi brakowało. Był problem z ciśnieniem oleju w jednym z aut, kupiłem miernik ciśnienia, wymieniałem przewody hamulcowe, w cenie fabrycznych przewodów, mam przewód na metry i kupiony zestaw do zarabiania końcówek, a przyda się przy innych naprawach w kolejnych samochodach.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2019, 17:49:45 pm wysłana przez lukasz190 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1333 dnia: Sierpień 15, 2019, 18:35:40 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
ASO to jeszcze większy naciągacz niż Mietek.

Ja każde auto serwisuję we własnym zakresie, a w ASO zamawiam ewentualnie części które są trudno/lub niedostępne na "wolnym rynku".

Ewentualne wizyta w znajomym warsztacie wygląda tak, że trzeba zrobić to i tamto, w bagażniku są części. Przy odbiorze stare części są w bagażniku, w schowku jest faktura.
Nie czuje ze aso mnie niaciaga. Fakt jest drożej ale zawsze praca jest wykonana tak jak ma być. I przyjemniej obsługa klienta jest na wyższym poziomie. Który Mietek da mi za darmo nowe auto zastepcze?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1334 dnia: Sierpień 15, 2019, 19:10:56 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Nie czuje ze aso mnie niaciaga. Fakt jest drożej ale zawsze praca jest wykonana tak jak ma być. I przyjemniej obsługa klienta jest na wyższym poziomie. Który Mietek da mi za darmo nowe auto zastepcze?

Aso mi raz z premedytacją uszkodziło lakier, raz tak dokręciło śruby do kół że przy odkręcaniu główki się ukręciły i odpadły i upierali się że auto ma dobrą zbieżność, chociaż nie miało. W końcu wyszło na moje, że zbieżność wali się podczas skręcania, bo był krzywy drążek.

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1335 dnia: Sierpień 15, 2019, 19:18:51 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Z tego co się orientuje, to chyba korzystasz z ASO Skody. Mój ojciec korzystał od 2000 roku. Ale tylko przegląd okresowy, ze względu na 12 letnia gwarancję na nadwozie.  Serwis chyba najgorszy z możliwych i nieproporcjonalnie drogi w stosunku do np VW. Jakaś dziwna polityka. Ja z Superbem byłem tylko dwa razy. Po tym jak oczywiście nie uznano gwarancji na "zużycie oleju" olałem ich. Za zaoszczędzone pieniądze, chłopaki zrobili remoncik i problem olejowy jak się okazuje, daje się rozwiązać. To tyle odnośnie ASO. Pozytywnie jednak jestem zaskoczony serwisem FORDa i Peugeota. W Fordzie dobre ceny, a w Peugeocie przed zakończeniem gwarancji wymienili wszystkie możliwe czujniki, które mogłyby się ewentualnie zepsuć. To na plus. Minus taki, ze 2 miesiące po gwarancji i tak spalił się komputer, kilka metrów wiązki i kilka pierdołek za 12kzł. Wiadomo że olali.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1336 dnia: Sierpień 15, 2019, 19:56:04 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Peugeocie przed zakończeniem gwarancji wymienili wszystkie możliwe czujniki, które mogłyby się ewentualnie zepsuć. To na plus. Minus taki, ze 2 miesiące po gwarancji i tak spalił się komputer, kilka metrów wiązki i kilka pierdołek za 12kzł. Wiadomo że olali.

Może wymieniając czujniki, zamontowali taką elektroniczną bombę
 ;>
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1337 dnia: Sierpień 15, 2019, 20:58:13 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Prawda jest taka, że na prawdę dobrzy fachowcy najczęściej robią na swoim i czas oczekiwania do nich to kilka tygodni. A we wszystkich komercyjnych warsztatach czy ASO mistrza w swoim fachu można ze świecą szukać. ASO na Mietkiem ma jednak tą przewagę, że ma dostęp do instrukcji serwisowych, więc w ten sposób mogą szybciej rozwiązać jakiś problem nawet przy mniej zdolnych kadrach.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2019, 21:15:21 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1338 dnia: Sierpień 15, 2019, 21:22:43 pm »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
Czytam te wasze posty na temat aso i mogę wam odpowiedzieć że zdarza się coś się niestety zepsuje uszkodzi, akurat chyba jestem jedną z nielicznych lub jedyną osobą która może tu na ten temat prawdę powiedzieć bo pracuje jako mechanik w aso ale opla. Jak już coś na tyle się zepsuje że nieda się tego zakamuflować no niestety idzie się mówi o całej sprawie i tyle. Co do cen to wszystko zależy od serwisu u nas jedna roboczo godzina kosztuje 270zl. Niepowiem jak kiedyś w innym warsztacie pracowałem i mi właściciel tego warsztatu mówił tu to się dużo nauczysz bo w serwisach to są sami wymieniacze, i powiem wam tak niejest w aso się nietylko oleje z filrtami czy klocki wymienia ale remonty skrzyń czy silników akurat jeśli chodzi o opla to praktycznie codzienność :P
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1339 dnia: Sierpień 15, 2019, 23:33:34 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jak już coś na tyle się zepsuje że nieda się tego zakamuflować no niestety idzie się mówi o całej sprawie i tyle.

Ale jak auto wyjedzie jeszcze o własnych siłach, tylko pracuje na mieszance jak dwusów? <lol2>