Autor Wątek: Warto kupić lampy przednie WESEM ?  (Przeczytany 7589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 20, 2019, 23:09:37 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Ja mam siłowniki z lanosa ale nie podłączone z ciekawością bym posiadł wiedzę jak to podłączyć jak będziesz lepił instalacje podziel się kolego schematem chętnie to w końcu u siebie podłączę
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 21, 2019, 00:49:16 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
Siłowniki pracują w zakresie napięcia od 1V do 12V.
12V to pełne podniesienie
1V to pełne opuszczenie.
na obudowie obok złącza jak się dobrze przypatrzysz to masz opis złącza
31 - masa
G - sygnał
56b - zasilanie (np z obwodu świateł mijania)

Co do przerabiania pokrętła to będę myślał w najbliższym czasie, ale chyba zrobię to wszystko na drabince rezystorowej. . Muszę na początek odrąbać oryginalne pokrętło i pompkę i pomyśleć co tam wejdzie.

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 21, 2019, 09:00:24 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Skoro mówisz że to jest sterowane napięciem to z tego co rozumuje to dało by się zaadaptować potencjometr który dało by się wstawić w miejsce oryginalnego pokrętła ;)
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 21, 2019, 09:07:20 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Ja próbowałem kiedyś wstawić potencjometr w miejsce fabrycznego pokrętła ale nie szło nic tam łatwo wpasować. Skończyło się na takim rozwiązaniu ;)

Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 21, 2019, 11:19:03 am »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Od czego masz ten elektryczny potencjometr do ustawiania lamp? Wszedł widzę ładnie w miejsce fabrycznego przełącznika. Ja też kiedyś kombinowałem z tym ustawianiem lamp. Miałem komplet ze starego kadeta, ale nie pasowało plug & play, było trochę zabawy, ale działało. Zdaje się pisaliście tu dawno, że pasuje bez przeróbek z lanosa? Ja to bardziej traktowałem jako bajer, bo i tak tego nie używam, a fabryczna regulacja mi w żadnym polonezie nie działała.
Przełącznik od gazu, to trochę biednie tam wygląda. Sugerowałbym np. wskaźnik ładowania, do profilaktycznej kontroli napięcia.Tyle tylko, że pod spodem jest blacha stelaża mocowania bezpieczników i trzeba ją nieco przyciąć.

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 21, 2019, 11:57:36 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
https://allegro.pl/oferta/przelacznik-poziomowania-swiatel-daewoo-leganza-8116802940



Trzeba trochę poszerzyć otwór pilniczkiem albo papierem ściernym. Jak ktoś ma ochotę to może również wykorzystać w ten sam sposób potencjometr od podświetlenia zegarów ;)

Cytuj (zaznaczone)
Przełącznik od gazu, to trochę biednie tam wygląda. Sugerowałbym np. wskaźnik ładowania, do profilaktycznej kontroli napięcia.Tyle tylko, że pod spodem jest blacha stelaża mocowania bezpieczników i trzeba ją nieco przyciąć.

Z pozycji kierowcy voltomierza/amperomierza nie będzie widać chyba że się schylisz, a to dość niebezpieczne podczas jazdy ;) Przełącznik od gazu zamontowałem właśnie tam bo jest łatwo dostępny i mało widoczny, w górnej części tej wnęki mam jeszcze schowany mały przełącznik od drugiego wentylatora chłodnicy.

Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 21, 2019, 15:05:27 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Nie prościej zainstalować regulator z Tico w miejsce oryginalnego pokrętła? Wystarczy wyciąć "kwadratowy otwór" w osłonie i w blasze mocującej skrzynkę i po temacie. Ten regulator z Leganzy pasuje jak pięść do nosa.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 22, 2019, 08:32:13 am »

Offline Serocki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 170
  • Płeć: Mężczyzna
    • MR 89
    • Fsoautoklub

Ja mam u siebie regulator z forda fiesty w miejscu fabrycznego.

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 24, 2019, 13:13:19 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
A silniczki z czego że tak zapytam ?
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 24, 2019, 14:48:08 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
Ja mam Matiz ale trzeba obciąć nieco siłowniki i pręty regulacyjne.

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 12, 2021, 18:48:40 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Bez zgłębiania się w stare tematy odnośnie reflektorów Wesem do caro.
Czy jeżeli ktoś nie jeździ po zmroku, za dnia używa świateł do jazdy dziennej tzn reflektory służą tylko do estetyki to czy ma znaczenie czy będę miał oryginały czy wesemy?

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 12, 2021, 19:20:03 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
Wesem świeci ok. Mam na aucie i dają radę. Nawet nocami. Jak nie chcesz się bujać i nie jestem fanem czarnej obudowy to montuj .

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 12, 2021, 23:05:49 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jezeli nie uzywasz swiatel, to logiczne, ze mozesz je nawet wymontowac, a otwory zaspawac ;>
tylko w sytuacji, gdy nie uzywasz swiatel, jaki jest sens wydawac kase na nowe wasemy, zamiast upalac stare oryginaly ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 12, 2021, 23:31:56 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Nie wiem jak wyglądają Twoje auta ale ja staram się zwracać uwagę na estetykę. I chyba lepiej wygląda nowy reflektor niż 20 - 30 letni oryginał.

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 12, 2021, 23:47:23 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w moich szklo nie rdzewieje, nie wiem jak w innych ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 13, 2021, 01:22:19 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie wiem jak wyglądają Twoje auta ale ja staram się zwracać uwagę na estetykę. I chyba lepiej wygląda nowy reflektor niż 20 - 30 letni oryginał.

Jest magiczny sposób na "nowy" wygląd starych reflektorów w postaci wymycia wodą z mydłem od środka... Wolałbym to, niż jazdę na reflektorach, które mają kiepską optykę :) Nigdy nie wiadomo, kiedy będziesz musiał wracać w nocy np. ze zlotu. Jak chcesz, żeby tylko "wyglądał", to montuje się byle co.
"
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 13, 2021, 08:12:51 am »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Jak Daniel wspomniał grunt to czystość reflektora, nie połamane spinki i dobra regulacja aby można było to ustawić jak trzeba. Zauważyłem u siebie że pomimo już styranych reflektorów u siebie w tym jeden ma ciemniejsze szkło ( chyba robili dwie wersje szkieł) to pomimo tego świeci to przyjemnie nawet na żarówka z niebieską bańką. Wyczyść swoje są rozetnij wyczyść a odbłyśniki do regeneracji i już masz nowe reflektory.

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 15, 2021, 13:18:40 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Nie wiem jak wyglądają Twoje auta ale ja staram się zwracać uwagę na estetykę. I chyba lepiej wygląda nowy reflektor niż 20 - 30 letni oryginał.
Bierz śmiało wesemy. Będziesz zadowolony z tego jak świecą w nocy. Dla mnie świetnie oświetlają drogę, jedynie wymagają regulacji, na początku świeciły za wysoko. Miałem porównanie moich wesmów z oryginałami i wypadały lepiej. Może też kwestia dobrych żarówek u mnie. nie wiem jakie były w innym polonezie, na pewno bardziej żółte. Bardziej też mi się podobają wizualnie, przez trochę bardziej przejrzyste klosze ale to już kwestia gustu
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2021, 13:23:13 pm wysłana przez Paki68 »

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 15, 2021, 13:23:01 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Będę z uporem maniaka powtarzał, że gównolit z wesemu nie ma prawa świecić lepiej niż oryginalne reflektory :P. Może 5 metrów przed autem, ale dalsze punkty to tragedia. Aż się chyba przejadę i porównamy.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Warto kupić lampy przednie WESEM ?
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 15, 2021, 13:24:50 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Będę z uporem maniaka powtarzał, że gównolit z wesemu nie ma prawa świecić lepiej niż oryginalne reflektory :P. Może 5 metrów przed autem, ale dalsze punkty to tragedia. Aż się chyba przejadę i porównamy.
Też tak myślałem bo nie miałem ich. Ale po kupnie nowych całkiem zmieniłem zdanie i każdemu je polecam. A chętnie porównam żeby wkońcu rozwiać tą nieprawdziwą opinie