Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 168475 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #360 dnia: Kwiecień 01, 2020, 20:53:40 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
sprzedaż auta bez przeglądu jest bardzo ciężka
Na szrocie chyba nie robią problemów?  :P  Tico, to w ogóle jest sprzedawalne, nawet w dobrym stanie? Jakoś nie słyszałem nigdy zachwytów nad tym autem. Chyba jednak matiza bardziej wolą.
To zależy, musisz przestać patrzeć na to jak na auto, a zacząć patrzeć jak na narzędzie. Narzędzie do poruszania się po mieście - jest niezastąpione, parkuję nim w miejscach gdzie ,,normalnym" samochodem bym się nie zmieścił, Spalanie i przyspieszenie do miasta super, lepsze niż cięższy Matiz i lepsze niż Sejo 900. Części kosztują śmieszne grosze, bo mało kto chce tym jeździć. Egzemplarze w stanie idealnym chodzą po 2000zł lub taniej i... znajdują nabywców. Wszystkie inne też jakoś się sprzedają, tylko zależy czy chcesz ,,po prostu sprzedać" czy sprzedać za kwotę 4 cyfrową. Ja swojego kupiłem za 650zł, bo za kilka dni wychodził zarówno przegląd jak i OC. Kupiłem z zamiarem przejeżdżenia zimy, bo naprawy blacharskie Skody się przedłużały. Przez całą zimę zrobiłem jakieś 3500km, poza opłaceniem OC, wymieniłem tylko olej i kable i naprawiłem światła stopu. Poza tym zero inwestycji a od grudnia prawie codziennie wsiadam, odpalam i jadę. Czy warto było dać te 650zł ? Moim zdaniem jak najbardziej.


A jeszcze lepiej będzie, jak ludziom na chleb zacznie brakować. Tylko się cieszyć, nie?  :-) Jak to czytałem raz wypowiedź na fejsie pewnego rolniczego pisma, odnośnie licytacji komorniczych sprzętu rolniczego. "Szkoda, że się komuś noga powinęła i go licytują, ale jak my nie kupimy, to kupi jakiś handlarz i później jeszcze na nas zarobi" Wszystko jest fajnie, dopóki samemu się niema noża na gardle, ale jak tak dalej pójdzie, to cholera wie.
Chyba trochę na wyrost mnie zrozumiałeś. Współczuję ludziom, którym stopa życiowa się obniży, czy noga powinie. Ale spadek cen aut używanych, które niezbyt nadają się na dupowozy jest bardzo prawdopodobny. Więc jeśli ktoś chciał kupić sobie klasyka, ale nie chciał płacić chorych handlarskich cen rzędu 20 tysięcy za 125p z końca lat 80', to teraz szanse na to wzrosną.

Zima przeszkodziła mi w robienia prawka na kat A, teraz szkoła nie prowadzi jazd a chciałem dokupić jeszcze kilka godzin, WORD nie robi egzaminów... A szkoda, bo z motocyklami już widzę zmianę w rynku. Rok temu, fajne motocykle w dobrych cenach schodziły w max tydzień. Teraz obserwuję kilka sztuk, które normalnie już by znikły a one stoją i stoją... gdybym tylko miał już adekwatne uprawnienia, wymarzony jednoślad stałby w garażu.

Czy ludziom braknie na chleb ? Myślę ( mam nadzieję ), że aż tak źle nie będzie. Wszystko zależy od tego kiedy pandemia się skończy. Na pewno zmieni się trochę rynek pracy, nie będzie już tak bardzo ,,rynkiem pracy pracownika", co uważam za niekorzystną zmianę. W takich chwilach cieszę się jeszcze bardziej, że lubię swoją pracę i jestem z niej zadowolony.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #361 dnia: Kwiecień 01, 2020, 21:11:49 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
A szkoda, bo z motocyklami już widzę zmianę w rynku. Rok temu, fajne motocykle w dobrych cenach schodziły w max tydzień. Teraz obserwuję kilka sztuk, które normalnie już by znikły a one stoją i stoją...

Przecież kupić i postawić w garażu możes. ;) Korzystaj z dobrych cen - póki są.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #362 dnia: Kwiecień 01, 2020, 21:16:50 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
A szkoda, bo z motocyklami już widzę zmianę w rynku. Rok temu, fajne motocykle w dobrych cenach schodziły w max tydzień. Teraz obserwuję kilka sztuk, które normalnie już by znikły a one stoją i stoją...

Przecież kupić i postawić w garażu możes. ;) Korzystaj z dobrych cen - póki są.
Analogiczna sytuacja jak przed wielu laty kiedy kupowałem Poloneza mając 3 miesiące do osiemnastych urodzin... Nie mam nikogo kto by ze mną po to pojechał, a bez uprawnień trochę się cykam przejechać takim sprzętem pół Polski, bo tradycyjnie - Fajne sprzęty są, ale nigdy nie w Łodzi, tylko 200-300km dalej.
Wtedy kupiłem lekko trupowate 1.6 GLE bo ,,było blisko". Teraz nie zrobię już tego błędy i po dobrą maszynę mogę lecieć i nad morze albo w góry. Tylko jeszcze nie jest mój czas jak widać... Trudno, trzeba poczekać ;)

Jak tylko Tico się sprzeda, na sprzedaż leci Favoritka. Jak i ona zmieni właściciela, będą na poważnie myślał nad motocyklem  <cwaniak2>
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2020, 21:19:31 pm wysłana przez Dawid91 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #363 dnia: Kwiecień 01, 2020, 21:30:31 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Wszystko zależy od tego kiedy pandemia się skończy.
to jest pandemia glupoty nierzadu, a ta jak widac rosnie razem z wykresami wykrywalnosci wirusa, ale nie zacznie z nimi spadac,
nie liczylbym na powrot do "normalnosci" w tej dekadzie ;>

Nie mam nikogo kto by ze mną po to pojechał, a bez uprawnień trochę się cykam przejechać takim sprzętem pół Polski,
a hak w samochodzie masz ? wynajem przyczepki na dobe to groszowa sprawa
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #364 dnia: Kwiecień 01, 2020, 21:35:54 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
to jest pandemia glupoty nierzadu, a ta jak widac rosnie razem z wykresami wykrywalnosci wirusa, ale nie zacznie z nimi spadac,
nie liczylbym na powrot do "normalnosci" w tej dekadzie ;>
Straszny z Ciebie pesymista ;) Liczę na powrót do względnej normalności w maju, myślę, że połowa maja to realna perspektywa. Kwiecień raczej cały upłynie pod znakiem pandemii.

a hak w samochodzie masz ? wynajem przyczepki na dobe to groszowa sprawa

Jak na złość, w żadnym. Trudno, nie spieszy mi się ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #365 dnia: Kwiecień 01, 2020, 21:41:56 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to jest pandemia glupoty nierzadu, a ta jak widac rosnie razem z wykresami wykrywalnosci wirusa, ale nie zacznie z nimi spadac,
nie liczylbym na powrot do "normalnosci" w tej dekadzie ;>
Straszny z Ciebie pesymista ;) Liczę na powrót do względnej normalności w maju, myślę, że połowa maja to realna perspektywa. Kwiecień raczej cały upłynie pod znakiem pandemii.
pesymista to dobrze poinformowany optymista  <cwaniak2>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #366 dnia: Kwiecień 01, 2020, 22:34:13 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5098
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Chyba trochę na wyrost mnie zrozumiałeś. Współczuję ludziom, którym stopa życiowa się obniży, czy noga powinie
To była ironia z mojej strony. Ja wiem, co miałeś na myśli, dlatego przytoczyłem przykład z komornikiem i rolnikami. Szkoda, że komuś jest gorzej, ale jak coś można kupić, to się kupuje, a nie czeka, aż zrobią to inni, którzy takich rozterek nie mają. To tak dla jasności.
A co do tico, to po prostu czytałem pełno niepochlebnych opinii, że jest to bardzo wywrotne auto i ogólnie, niebezpieczne. To chyba było przy okazji tego wypadku, gdzie to się jakieś dzieciaki chyba w tico wybiły? Nie tak dawno to było, a już nie pamiętam. Gdybym miał wybierać taką konserwę jako auto do jakiejkolwiek jazdy, to pewnie poszukałbym czegoś ciut większego. Nie jestem olbrzymem, ale 183 cm obliguje. W maluchu np. strasznie się dusiłem. Najgorzej się czuję, gdy nie mam gdzie upchnąć nóg. No i bardziej preferuję groki standardy w polonezie. W relaxach i standardowych plusowych, prawie dotykałem głową podsufitki. No i siedzi się niewygodnie, dupa mnie bolała.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #367 dnia: Kwiecień 04, 2020, 17:25:07 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 643
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Miałem to robić tydzień temu, ale jakoś nie miałem weny. Dziś wyregulowałem zawory.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #368 dnia: Kwiecień 05, 2020, 09:01:48 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Zmiana mostu oraz hebli z przodu zaplanowana optymistycznie na jeden dzień zajęła już prawie 3 i końca nie widać. Jeszcze zalać i odpowietrzyć hamulce, wlać olej do mostu i podmalować tu i tam...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #369 dnia: Kwiecień 05, 2020, 10:55:16 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Zamontowałem podkładki sworzni górnych i wymieniłem łączniki i poduszki stabilizatora.
Przygotowałem sobie (tzn solidnie wymyłem) deskę rozdzielczą i boczki drzwiowe do Trucka.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #370 dnia: Kwiecień 05, 2020, 12:32:27 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Wczoraj przegoniłem Poloneza. Zrobiłem nim 30km. Na sam koniec poodkurzałem i z grubsza wyczyściłem z kurzu w środku po zimowym postoju. Przez zimę znów zapomniałem jak fajnie się nim jeździ ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #371 dnia: Kwiecień 05, 2020, 13:21:47 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
Jak jest nowy to wiadomo że fajnie ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #372 dnia: Kwiecień 05, 2020, 17:52:18 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Zdjąłem dekiel tylnego mostu spodziewając się totalnej masakry odkąd po takiej jeździe:

https://youtu.be/cmBPmp2d40s?t=396

Podczas skręcania z tyłu zaczęły dochodzić skrzypiące dźwięki, ciężko też było obrócić koło nawet ze zdjętym hamulcem.

Jednak dyferencjał wygląda ok, żadnych kawałków metalu ani dużych luzów. Poza tym okazało się że po podlewarowaniu obydwu kół, opór stawia tylko prawe, a lewe daje się łatwo obracać.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #373 dnia: Kwiecień 05, 2020, 21:31:23 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Nie dzisiaj a wczoraj,po 4 letniej jeździe na 14" znowu wróciłem do 15 calowych felg w Polonezie,pierwsza przejażdzka po dziurach i znowu będe tego żałował,mimo że wygląda fajnie,a jeszcze lepiej się prowadzi w zakrętach  :d

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #374 dnia: Kwiecień 05, 2020, 22:32:30 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jednak dyferencjał wygląda ok, żadnych kawałków metalu ani dużych luzów. Poza tym okazało się że po podlewarowaniu obydwu kół, opór stawia tylko prawe, a lewe daje się łatwo obracać.
To co opisałeś to może też być rozwalone łożysko półosi. Ale w PNie wyjęcie z mostu mechanizmu różnicowego to nie jest znów taki problem, więc na wszelki wypadek radziłbym Ci to zrobić, bo to że czegoś na pierwszy rzut oka nie widać, nie znaczy że nie jest uszkodzone.


A w temacie. Ostatnim czasie założyłem letnie kapcie do Atu i Uno. Ponieważ dzięki koronowirusowi mam sporo wolnego czasu wziąłem się za malucha, wyreperowałem wzmocnienie uchwytu przedniego wahacza i mocowanie tylnego "bałwanka". Następnie wziąłem się za podłogę i... trochę mnie ta robota zaczęła wku*iać. Niby auto mocno nie zgniło, ale w tak upierdliwy sposób, że ręce opadają  <blee>
W Kombi w sumie nie zrobiłem nic poza poprawieniem paska napędzającego AC, bo na kole pasowym sprężarki obrócił się o 90*.
W Atu chcąc sprawdzić przerwę na elektrodach świec niespodziewanie odkryłem, że mam przecieki do ich wnęk pomiędzy połówkami głowicy ;/ chyba na razie będę musiał z tym żyć, bo rozpinać i spinać rozrząd po blisko 10k km trochę lipa.
I na koniec przewietrzyłem Charteła robiąc nim klika km po okolicy. Z lag uciekł już chyba cały olej.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #375 dnia: Kwiecień 06, 2020, 20:51:58 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Udało mi się odebrać z lakierni zaciski z Palio i inne drobne elementy, więc rozpocząłem montaż. Przy okazji zastosowałem inny sposób montażu tarcz kotwicznych i dzwigni zwrotnicy do zwrotnicy. Zamiast fabrycznych śrub z łbem szesciokatnym zeszlifowanym z jednej strony i blaszek które trzeba zakrzywiac zastosowałem sruby z obniżonym łbem walcowym i podkładki sprezynujace.
https://m.fotosik.pl/zdjecie/fa72d701d93aba9b
https://m.fotosik.pl/zdjecie/4ac65a5783673169

Przy okazji chciałbym zapytać  jak to jest z maksymalnym skretem kół. Wiem że koło roku 95 przenieśli zaciski przed oś i niby to umożliwiło większy skręt kół. Teraz też będę miał zaciski przed osią  więc co trzeba przerobić aby uzyskać większy skręt?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2020, 20:55:38 pm wysłana przez Tales »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #376 dnia: Kwiecień 06, 2020, 21:02:58 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Udało mi się odebrać z lakierni zaciski z Palio i inne drobne elementy, więc rozpocząłem montaż. Przy okazji zastosowałem inny sposób montażu tarcz kotwicznych i dzwigni zwrotnicy do zwrotnicy. Zamiast fabrycznych śrub z łbem szesciokatnym zeszlifowanym z jednej strony i blaszek które trzeba zakrzywiac zastosowałem sruby z obniżonym łbem walcowym i podkładki sprezynujace.
https://m.fotosik.pl/zdjecie/fa72d701d93aba9b
https://m.fotosik.pl/zdjecie/4ac65a5783673169

też zastosowałem śruby na ampul 10.9 tylko nie obniżane więc musiałem zrobić lekki stożek, zamiast podkładek sprężynowych zastosowałem nakrętki samohamowne

Przy okazji chciałbym zapytać  jak to jest z maksymalnym skretem kół. Wiem że koło roku 95 przenieśli zaciski przed oś i niby to umożliwiło większy skręt kół. Teraz też będę miał zaciski przed osią  więc co trzeba przerobić aby uzyskać większy skręt?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #377 dnia: Kwiecień 06, 2020, 21:17:22 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Poldek pojechał na tankowanie za złoty pińćdziesiąt/litr, a wueska nabiła pierwsze letnie kilometry. Także dzień, z wyjątkiem tego, że prawie zostałem bez pracy, udany :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #378 dnia: Kwiecień 06, 2020, 21:45:14 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A ja odktyłem cudowny sposób na ciche mosty w polonezie. Wystarczy jeździć na jedynce. Most który wsadziłem okazał się niemiłosiernym wyjcem. Pewnie to zasługa blaszek. Bez nich miał spory luz a z nimi mimo że był wyczuwalny to pewnie za mały. Trzeba wskoczyć pod auto i wyrwać te blaszki.

Tak czy inaczej na jedynce cichy do odcinki. Wystarczy wbić 2kę i jęczy w niebogłosy...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #379 dnia: Kwiecień 06, 2020, 22:32:47 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
To i ja się pochwale czerwone 125p wyjechało wczoraj o własnych siłach po pół roku zimowania....
Zatankowane 20litrów PB95plus dodatek za 4,09zł.
Dziś podpicowałem trochę, pokręciłem zapłonem, selektorem itp- werdykt idze jak na 125p, nawet zadowolony jestem.
Granatowego jeszcze nie ruszałem , zostawiam go na sobotę jak i Poloneza:)/
Pogoda zachęca coraz bardziej ale obecna sytuacja .... ech.....
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........