Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 168158 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #760 dnia: Czerwiec 18, 2020, 13:56:50 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Nie natknąłem się na ocene bądź opis wrażeń z takiego zestawu, zobaczę co i jak. Pompa kosztowała 1/3 ceny sklepowej a jest nowa, grzechem było by tego nie sprawdzić
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2020, 14:04:08 pm wysłana przez Ciastek »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #761 dnia: Czerwiec 18, 2020, 16:02:11 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nie pamiętam jaka jest średnica tłoczków w pompie lucasowej ale czy przypadkiem nie będzie to gorsze przełożenie niż oryginał?
Nie jestem pewny, ale chyba pozostanie na tym samym poziomie, przynajmniej dla przednich zacisków, bo z tylnymi cylinderkami na pewno coś się zmieni.

W temacie, uzdrowiłem audio w Unie i szalejące wolne obroty, okazało się, że kuna czy coś podobnego ułamało sparciały gumowy przewód od MAPa, przez co auto wariowało na wolnych obrotach i co chwila sypało CHECKiem, do tego paliło jakieś 1,5l/100km więcej. Dziś machnąłem 100 km i znów zatankowałem pod korek, wyniki ok. 5,8 l/100km <ok> w cyklu mieszanym z przewagą trasy.
Origami w Atu już 100% kompletne. Nowe halogeny WESEM dają radę, jadąc wieczorem bardzo dobrze rozświetlają drogę przed samochodem. I "trapezik", wyglądał tragicznie, ale po długich i ciężkich dało się go uratować i zamontować :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2020, 16:20:32 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #762 dnia: Czerwiec 18, 2020, 23:06:57 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3029
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Zatankowałem Volvo, zużycie LPG dość wysokie 19L/100km kręcać się po w-wie  <mysli>
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #763 dnia: Czerwiec 20, 2020, 13:38:35 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Wczoraj postanowiłem przejechać się polonezem, był to błąd, bo kilku km złom się zepsuł, najpierw chwyciło hamulce a potem przestał palić na wszystkie cylindry, zdechł akumulator i zawiesił się rozrusznik tak że nawet jak podjechał drugi samochód z kablami to nie szło go odpalić. Na pych
 też nie bo trzymały hamulce. Konkluzja trzeba ograniczyć dystanse jazdy tym sztruclem z ok 100-150 km rocznie do kilku metrów rocznie tak aby opony nie stały w jednej pozycji przez cały czas.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2020, 13:43:55 pm wysłana przez lukasz190 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #764 dnia: Czerwiec 20, 2020, 15:18:21 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
On po prostu krzyczy: zadbaj o mnie, zamontuj lucasy, ogarnij mi gaz i układ zapłonowy :P Coś tam było ostro pochrzanione, jak ostatnio z wami jechałem tym autem, dziwnie szarpał.

A ja moim pyknąłem właśnie kolejne 300km bez żadnych problemów, znów jestem na Ślunsku, i za chwilę ruszam w dalszą część trasy  ;p Choć pogoda nie zachęca  <blee>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #765 dnia: Czerwiec 20, 2020, 15:33:10 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Ja przejechałem się swoim kilka dni temu. Wszystko jest w nim inne niż we wspólczesnych autach ale ma swój urok i lubię nim się przejechac w letnie wieczory szczególnie. Podczas jednej z takich wycieczek zacząłem nawet się zastanawiać czy nie byloby przypadkiem sensowne przerobić go na abimexa.  <mysli>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #766 dnia: Czerwiec 20, 2020, 15:59:10 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Zamówiłem nowe świece,  bo padła jedna na 4 cylindrze, a nie chcę już wsadzać używek jak teraz ( mam gdzieś z ok 20 świec). Puchar filtra też już pomalowana wyszła miodzio. Teraz czas na felgi.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #767 dnia: Czerwiec 20, 2020, 18:15:06 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Zaszalej i kup jeszcze nowe kable na bogatości  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #768 dnia: Czerwiec 20, 2020, 18:39:19 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Dołożyć 50 zł do Poloneza, chyba zwariowałeś :p

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #769 dnia: Czerwiec 20, 2020, 19:07:31 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Chyba tak, zwariowałem. Byłem mega zły na niego za focha jaki strzelił wczoraj, ale mi już przeszło. Kable mają trochę ponad rok dostałem nówki od Daniela mają może z 300 km przejechane. Włożyć trzeba teraz górę kasy ( OC, przegląd, nowy akumulator) ale co tam lubię dziada. Kupiłem świece Iskra, ale za cenę jednej Iskry miałbym dwie Magneti Marelli, miał ktoś te świece bo kusi aby kupić na zapas i wozić w bagażniku cena tych MM to 4 zł za sztukę.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #770 dnia: Czerwiec 20, 2020, 22:26:55 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Magneti Marelli
Jakbyś czytał tematy na forum, to byś wiedział, że od tego gówna należy się trzymać z daleka.
cena tych MM to 4 zł za sztukę
A nie było po dwójce? 8 pln by zostało w kieszeni. Nie wierzę, że coś takiego jeszcze tu czytam. Ty na poważnie zastanawiasz się nad świecami zapłonowymi po 4pln sztuka?  Może to jakiś trolling? Ja już wszystko rozumiem, ale tego nie ogarniam. A potem się śmieją, że dziady i że plebs, cytując naszego drogiego kolegę od grzanej szyby. Jak nie chcesz dokładać do tego poloneza itd. to go oddaj na złom, albo komuś sprzedaj, ale nie pisz takich rzeczy i jeszcze epitetów "złom" jak mp79, ale on chociaż nie waha się do tego "złomu" dokładać i czasem może mu się udać go dokończyć w tym stuleciu. Zaniedbań w obsłudze samochodu nie można tłumaczyć jego jakością. Jak kupisz nowe audi i nie będziesz dbał i wymieniał na czas, to też się zje*ie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #771 dnia: Czerwiec 20, 2020, 22:40:50 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
 ;-|

Nie kupuj nic spod znaku MM, chyba, że lubisz takie przygody jak ostatnia, albo takie w postaci np. pocisków strzelających w maskę. Chytry dwa razy traci, pozorne oszczędności zawsze się wam potem odbiją czkawką. Iskry dadzą radę.

Dałem wam sentechy jak dobrze pamiętam - weź sobie je na zapasowe do bagażnika, kup te sprawdzone janmory proline, wydasz raz 40zł + wysyłka, i zapomnisz o nich na co najmniej parę lat. I zastanów się poważnie nad normalną instalacją gazową 2-gen zamiast tego badziewia, które ją udaje. Rozrusznik zregeneruj, nadpalone styki w elektromagnesie wymień. Dodaj osłonę termiczną jeśli jej nie masz i przekaźnik. Wywal te badziewne bendixy i załóż lucasy na przód. No i jeździj nim częściej, będziesz miał święty spokój. Tak patrząc na to wasze auto miało trochę przejść, trzeba zacząć je porządnie ogarniać.

Właśnie dojechałem świeżo poskładanym fiatem pod dom od Morfiny. Pod blokiem prawie położyłem się na kierownicy, dawno nie czułem się tak zmęczony :P Lepszej pogody nie mogłem się spodziewać. Na połowie trasy do Katowic nie działało oświetlenie, chyba awarie po burzach. Fiat, mimo, że ponad 40-letnie serwo hamulcowe akurat dzisiaj trzasnęło i po naciśnięciu hamulca wkreca się na obroty i dziwnie prycha, oraz nie chce pracować przez to na gazie, dotoczył się bez większych przygód (nie licząc tego ,ze chyba skasowałem jakiegoś zająca, nic nie widziałem w tych strugach deszczu jadąc przez las) pod sam dom. Pierwsze 80km na dotarciu zrobione. Dżizas, ostatnie auto jakie robię, więcej nie pakuję się w żadne remonty. Zostaję przy tym, co mam i wystarczy  :jezyk2:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2020, 22:46:59 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #772 dnia: Czerwiec 20, 2020, 23:09:22 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Wczoraj postanowiłem przejechać się polonezem, był to błąd, bo kilku km złom się zepsuł, najpierw chwyciło hamulce a potem przestał palić na wszystkie cylindry, zdechł akumulator i zawiesił się rozrusznik tak że nawet jak podjechał drugi samochód z kablami to nie szło go odpalić. Na pych
 też nie bo trzymały hamulce. Konkluzja trzeba ograniczyć dystanse jazdy tym sztruclem z ok 100-150 km rocznie do kilku metrów rocznie tak aby opony nie stały w jednej pozycji przez cały czas.

Coś ty zrobił z tym samochodem? Ja hamulce ruszam raz na dwa lata albo mniej, rozrusznika to chyba nikt nie ruszał od nowości, rozbijałem go o drzewa itp. i nigdy nie miałem takich problemów.
Jak nie chce odpalić, to odłączam akumulator na kilka sekund i to rozwiązuje problem.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #773 dnia: Czerwiec 20, 2020, 23:18:01 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Buźka chyba guma w majtkach cię za mocno uwiera więc zluzuj trochę. Swój samochód mogę nazywać jak chcę i nic ci do tego. Jakbyś ty czytał co było zrobione z ww autem to byś nie pisał głupot o dziadowaniu kasy na niego. Ale skoro nie przeczytałeś to przytoczę ci co nieco. Specjalnie dla niego kupiłem migomat, postawiłem garaż, jeździłem jak głupi aby mi dobrali Ori kolor do puszki filtra powietrza itp, itp. Co do świec napisałem że kupiłem Iskry i że kuszą ceną MM, poczym zadałem pytanie czy ktoś ich używa i że są po 4 Zeta. MM pod swoim brandem ma setki produktów to że inne to niska półka to wiem,  ale może akurat świece mają dobre? Hamulce chwytają tylne więc lucas nic tu nie zrobi. 2 generacja LPG jak już pisałem jest zbędna bo wg mnie nie przyniesie korzyści, na tej auto jeździ dobrze. Osłona termiczna jest zamontowana, tylko rozrusznik niedomaga mam jeszcze dwa tylko muszę sprawdzić czy sprawne.






 

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #774 dnia: Czerwiec 21, 2020, 06:17:48 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Niech już ktoś zatrzyma tą karuzelę śmiechu  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #775 dnia: Czerwiec 22, 2020, 07:15:56 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Jak już chcesz jakieś inne świece niż iskra to kup NGK jeździłem na nich i było wszystko ok. A cenowo też nie są drogie sztuka coś koło 8zł

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #776 dnia: Czerwiec 22, 2020, 12:42:29 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Iskry są dobre, nie ma powodów, żeby szukać innych świec. O ile takie silne parcie na patriotyzm w temacie niektórych olejów jest głupie, to krajowe świece można śmiało polecać  ;p
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #777 dnia: Czerwiec 22, 2020, 13:24:45 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
To prawda iskry są dobre, Tylko zaczyna być problem z dostępnością ich. Do gsi już ciężko jest kupić. Mam jeszcze jeden komplet na zapas i potem trzeba będzie się przerzucić na ngk bp7es

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #778 dnia: Czerwiec 22, 2020, 13:45:10 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
 <co> Pierwsze słyszę. Nie ma ich tylko w badziewnych sieciówkach, w każdym dobrym sklepie są od ręki. Sytuacja jest taka jak z dobrymi termostatami - przez marketing dostaniesz w sieciówkach tylko najmocniej wypromowane marki, które produkują szmelc, typu vernet, termowłączniki "carolstat" itd.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #779 dnia: Czerwiec 22, 2020, 14:27:15 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
To nie koniecznie musi być sieciówka, ten problem jest wszędzie. Dlatego ja jak coś chcę kupić to najpierw sam szukam numerów danej części w internecie, a potem idę z nim do lokalnego sklepu, daje to 90% gwarancję, że nie ściągną mi jakiegoś dziadostwa.