Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 168344 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #940 dnia: Sierpień 11, 2020, 17:37:08 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Było to w miarę precyzyjne? Kupiłem ten sprzęt za grosze; podobno nie był taki zły, jeśli chodzi o poprawność wskazań. Chodzi w sumie tylko o charakterystykę aparatu i podręczny obrotomierz, bo pomiar kąta zwarcia platynek itd. raczej mi sie nie przyda.  :]
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #941 dnia: Sierpień 11, 2020, 18:10:15 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
był o ile kontaktowały Isostaty i wtryczka od przewodów.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #942 dnia: Sierpień 11, 2020, 18:26:25 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Isostaty zawsze trzeba wyczyścić i przesmarować, jak to w sprzęcie unitropodobnym, potem nie sprawiają problemów. Najgorsze jest długie leżakowanie - wtedy styki śniedzieją i trzeba je kilka razy włączyć i wyłączyć, żeby się same przeczyściły. Co do wtyczek, trafił mi się właśnie w fajnym stanie - większość tego sprzętu jest elektrycznie zajechana, i trzeba by ciągnąć kable od nowa. Jak wyzdrowieję, pobawię się w testy, zobaczymy, ile jest warty, i jak bardzo zmieni się charakterystyka aparatu na nowych sprężynkach (ciężko dostać - znalazłem na roda24 komplet do 1600).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2020, 18:27:56 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #943 dnia: Sierpień 12, 2020, 14:13:50 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Dziś zamontowałem adaptery w celu odsunięcia o 30mm przedniego mocowania górnego wahacza gdyż mam założone szerokie zawieszenie do przejściówki.
Trochę "nie widzę" jak to jest zamontowane do nadwozia. tylko śrubą, którą poprzednio był dokręcony wahacz? Czy dospawane?

Po ile komplet i na kiedy?
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #944 dnia: Sierpień 12, 2020, 20:43:41 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Dziś zamontowałem adaptery w celu odsunięcia o 30mm przedniego mocowania górnego wahacza gdyż mam założone szerokie zawieszenie do przejściówki.
Trochę "nie widzę" jak to jest zamontowane do nadwozia. tylko śrubą, którą poprzednio był dokręcony wahacz? Czy dospawane?

Po ile komplet i na kiedy?
tak jedną śrubą w oryginalne miejsce mocowania wahacza przykręcony jest adapter, do środkowego otworu jest przykręcony teraz wahacz a w trzeci otwór jest przykręcony adapter o strony zderzaka, wykonane wszystko z kwasówki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #945 dnia: Sierpień 12, 2020, 21:37:28 pm »

Offline gregor1284

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 206
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
ja w kancie dawałem wycinane "adaptery" z szerokiego caro, tak jak mówisz na śrubę w oryginalne miejsce i spaw do podłużnicy.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #946 dnia: Sierpień 12, 2020, 22:01:35 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
na oko to nie wyglada na przesunieciecie o 30mm, raczej ~2cm - zakladam,ze wahacz bedzie przykrecony do srodkowego otworu,
skad zdejmowales wymiary, ze akurat takie ci wyszly ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #947 dnia: Sierpień 12, 2020, 23:29:29 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
na oko to nie wyglada na przesunieciecie o 30mm, raczej ~2cm - zakladam,ze wahacz bedzie przykrecony do srodkowego otworu,
skad zdejmowales wymiary, ze akurat takie ci wyszly ?
jest na pewno 30mm.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #948 dnia: Sierpień 13, 2020, 18:01:19 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Tymczasowo wróciłem do R13 na tylnej osi - dobrze, ze ich nie sprzedałem :)
Opona 15" LT się lekko zdeformowała (2 długie wybrzuszenia). Nieźle trzepało budą od czegoś takiego.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #949 dnia: Sierpień 14, 2020, 10:51:09 am »

Offline bochen3

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fiat125p
Wczoraj cały dzień walki z hamulcami w pomarańczy
dwa lata nie ruszany i złapały wszystkie koła i do tego padła pompa hamulcowa
ale udało się
do tego wpadły nowe opony mimo że oryginalne z 1985 wyglądają super ale mają tylko funkcje wystawiennicze bo jazda na nich wiadomo czym grozi





Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #950 dnia: Sierpień 15, 2020, 09:24:37 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Z racji kiepskiego internetu na wsi, co zawdzięczać pewnie należy sojusznikom z Powidza, dopiero teraz mam czas coś skrobnąć...
Cacuś GLI po przeglądzie, tylko wcześniej musiałem odblokować lewy tylny hamulec, bo coś się przesamoregulował; u diagnosty wyszło, że w ciągu roku przejechał 37 km... A gdy wróciłem, to pozostawienie kół prawie max skręconych w lewo umożliwiło mi stwierdzenie, że NATYCHMIAST muszę zamówić przewody hamulcowe do zacisków.
Atuś dostał nowe drzwi i podreanimowałem lewy tylny błotnik, pewnie na 1/2 roku, jak zaczną solić DK35 to będzie znowu lipa.
Atu o imieniu Lechuś dostał trochę oleju w cylindry, może się go jeszcze w tym roku uruchomi - teraz nie ma żadnego tłumika, więc letnikom się piwo może porozlewać z łoskotu. Na razie posłużył jako dawca klamki do drzwi w celu zastąpienia koreańskiego lakierowanego plajstika
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2020, 09:26:37 am wysłana przez altowiolista »
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #951 dnia: Sierpień 15, 2020, 10:23:49 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Cacuś GLI po przeglądzie... u diagnosty wyszło, że w ciągu roku przejechał 37 km... A gdy wróciłem, to pozostawienie kół prawie max skręconych w lewo umożliwiło mi stwierdzenie, że NATYCHMIAST muszę zamówić przewody hamulcowe do zacisków
Hmm, to co to za diagnosta, który nie zauważył, że głupie przewody są do wymiany? Ale o przepaloną żarówkę, to by się pewnie czepiał? Ja osobiście jestem zdania, że układ hamulcowy, kierowniczy i zawieszenie, powinny być w miarę jak w najlepszej kondycji, no i elementy nośne nadwozia, ale czepianie się o resztę, to już przesada.  Choćby nawet tam coś z silnika, czy mostu pociekło, to to jest ch*j, w porównaniu do wyżej wymienionych.
posłużył jako dawca klamki do drzwi w celu zastąpienia koreańskiego lakierowanego plajstika
Dlatego ja mam też trochę klamek starego typu, bo licho nie śpi. Mam też zamki do tego, bo ponoć w plusie są inne, więc jestem przygotowany. Póki co, to chomikuję klamki do plusa, póki się daje, nawet takie z wyrwanymi śrubami mocującymi, bo z tym idzie sobie łatwo poradzić. Klamki z plusa, to rzeczywiście badziew. Raz w życiu, zdarzyło mi się włamywać do własnego auta i w tym celu, zdecydowałem o wyrwaniu klamki w tylnych drzwiach. Jakież było moje zdziwienie, gdy to cholerstwo nie miało zamiaru się poddać. Musiałem użyć naprawdę dużej siły, żeby wyrwać ją z drzwi, a i tak dało radę odłupać tylko kawałek, bo śruby nie puściły. Wystarczyło, żeby nacisnąć ramię zamka. Gdyby to był plus, to wystarczyło by lekko pociągnąć, co nie stanowiło by problemu nawet dla dziecka z zerówki. Taka to jakość plusowych plastików.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #952 dnia: Sierpień 15, 2020, 10:55:25 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Hmm, to co to za diagnosta, który nie zauważył, że głupie przewody są do wymiany? Ale o przepaloną żarówkę, to by się pewnie czepiał?
Nie bywa aż tak drobiazgowy, co CZASEM ma swoje zalety, czasem...
Tydzień później jednak zainteresował się plamą pod Atusiem... Tzn wodą z klimatyzacji widzianą z oddali.
Dwa lata wcześniej jego zamiennik dop... się o wzmocnienie podłużnicy pod przekładnią kierowniczą, twierdząc, że ewidentnie jest to zmiana konstrukcyjna, więc niekiedy wjazd na kanał jest ryzykowny.
W poniedziałek zresztą w Atusiu rozpadł się tłumik w drodze z pracy; strach miałem, że mundurowi będą wnikać, jak samochód "przeszeł" przegląd dwa dni wcześniej w takim wydechem, a pewnie nie zatrybiliby, że przejechał 500 km, co dla wiekowego wydechu w upale jest sporym wysiłkiem...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2020, 11:00:34 am wysłana przez altowiolista »
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #953 dnia: Sierpień 15, 2020, 12:47:01 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Z dużymi okrągłymi klamkami trzeba po prostu łagodnie się obchodzić, nie szarpać na mrozie itp. To prawda są delikatne, ale przynajmniej są ładne w przeciwieństwie do minusowych ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #954 dnia: Sierpień 15, 2020, 12:56:39 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Z dużymi okrągłymi klamkami trzeba po prostu łagodnie się obchodzić, nie szarpać na mrozie itp. To prawda są delikatne, ale przynajmniej są ładne w przeciwieństwie do minusowych ;)
Czyli każdej kobiecie przed wpuszczeniem do poloneza należałoby zrobić przeszkolenie...
U mnie klamki najczęściej załatwiają koleżanki
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #955 dnia: Sierpień 15, 2020, 13:24:53 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Czy ładne to bym polemizował  :P Obłości roku 2000 nigdy nie były ładne, szczególnie w tym połączeniu: kanciasta karoseria z ostrymi przetłoczeniami i te klamki...

Upał zelżał, idę dłubać w fiacie. Silnik zaczął mocno nierówno chodzić.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #956 dnia: Sierpień 15, 2020, 13:36:58 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Wczoraj i dziś robiłem pranko wnętrza Poldona-od razu przyjemniej  <cwaniak2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #957 dnia: Sierpień 15, 2020, 14:21:43 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Ogólnie auto cały czas stoi pod przykryciem w garażu. Już chyba 10 miesiąc, powoli kończę remont w domu i psychicznie nastawiam się na odpalenie Poldolota :-)
Tęsknię już za nim  :(
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #958 dnia: Sierpień 15, 2020, 17:09:44 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
psychicznie nastawiam się na odpalenie Poldolota
Tęsknię już za nim 
Witaj w klubie, znam ten ból :/ mój też od października nie jeżdżony :(
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #959 dnia: Sierpień 15, 2020, 20:38:28 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
hamulce, które są ciągle wyraźnie słabsze od fabrycznych lucasów, no i cholernie ciężko chodzące koło kierownicy po ostatnich naprawach zawieszenia

To zamontuj sobie piasty z Lucasa na przód wraz z Hamulcami jedyne co to trzeba zakuć nową końcówkę przy przewodzie miedzianym na nadkolach różnica w porównaniu do hebli kolosalna . A najważniejsze że odpadają cyrki z tymi cholernymi ślizgami w hamulcach z przodu zostaje niestety tylko tył ale na to nic nie poradzisz chyba nie widziałem jeszcze żeby ktoś przekładał na Jugola (bo obstawiam że jak wczesny MR to z Jugolem) bębny . No jedyny plus taki że są bezobsługowe . Mając pierwsze ATU w minusie jak zdechła mi pompa paliwa Poldas całą zimę stał na podwórku przysypany śniegiem po wymianie pompy i odpaleniu lekko ruszyłem i wszystko puściło i hamowało jak złoto . Już widzę jak by tak zwykłe heble zadziałały . Wyciągałem Kredensa który stał w wilgoci przez 10 lat zdemontowanie tylnych hebli to była katorga ... A na 2 cóż mogę polecić wspomaganie i heja . I tak już nie trzymasz się oryginału w sensie silnikowego i skrzyni to może czas poprawić fabrykę ? Jak dobrze kojarzę był na forum 125p opis jak założyć wspomaganie do Fiaciora .

http://forum125p.pl/viewtopic.php?f=21&t=392

Ja dziś odebrałem ATU od znajomego po montażu cywilizowanego sterownika do Gazu STAG 4 Eco. Zostało to wystroić żeby nie wyjarało zaworów ;-)



« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2020, 20:44:49 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "