Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 168370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #960 dnia: Sierpień 15, 2020, 22:08:02 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Z przodu już mam w fiacie zaciski lucasa. Niestety to raczej kwestia kiepskiej pompy, bo stara całkowicie padła i się zablokowała więc zamontowałem nową, a jak to bywa z kupowaniem dziadostwa (nie mogłem znaleźć nic markowego do fabrycznych bendixów), działa ona byle jak. Nie wiem, czy nie zamówię nowej do uno 1.4, można wybrać z TRW albo brembo, one podobno działają znacznie lepiej.

Znalazłem przyczynę dziwnej pracy silnika. Wszystkie zawory wydechowe były lekko podparte. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, jakby głowica siadła, ale sprawdziłem kilka śrub kluczem dynamometrycznym i żadna się nie ruszyła ani trochę  ;-| Dziwne, bo to była druga regulacja po złożeniu silnika. Ustawiłem ponownie i silnik chodzi znowu jak pszczółka. Przy okazji dolałem oleju do przekładni, bo mimo, że uzupełniałem 3 lata temu, znowu ubyło. Trzeba wziąć przekładnię za jakiś czas na stół i uszczelnić... Muszę też zmienić opony, bo mimo braku zużycia mają już 17 lat i jedna z nich zaczęła się deformować, co powoduje ściąganie auta w jedną stronę i wibracje...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2020, 22:12:29 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #961 dnia: Sierpień 15, 2020, 23:37:02 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Zamontuj swrwoi pompę Lucas i będzie po kłopocie. Jak dla mnie bendix to klapa na całej linii.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #962 dnia: Sierpień 16, 2020, 11:55:42 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ta, rozwiazanie plug and play... za dużo poszło przeróbek w tym aucie, żeby mi się chciało robić kolejne. W bendixie słabym punktem są fabryczne zaciski i ich zapiekanie, i marna jakość współczesnych pomp hamulcowych. Z układu lucasy + fabryczna pompa byłem bardzo zadowolony. Spróbuję raczej kupić pompę TRW od uno i zobaczymy efekty. Na pewno będzie lepsza od tego chińskiego szmelcu.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #963 dnia: Sierpień 16, 2020, 12:00:44 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Przecież pisane juz było w innym temacie ze ta pompa od uno się nie nadaje.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #964 dnia: Sierpień 16, 2020, 15:48:41 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Przecież pisane juz było w innym temacie ze ta pompa od uno się nie nadaje.
Miałeś u siebie, jeździłeś na takiej? Czy kolejna teoria w świecie fso, z dupy wzięta powtarzana przez wielu?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2020, 15:55:26 pm wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #965 dnia: Sierpień 16, 2020, 16:00:18 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Nie, nie jeździłem. Ale znam podstawy fizyki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #966 dnia: Sierpień 16, 2020, 21:41:26 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dzisiaj na spocie był jeden maluch, właściciel twierdził, że wstawił pompę z uno z większym tłoczkiem i hamulce są dużo mocniejsze, niż na fabrycznej. Sporo innych osób też to potwierdza. Chyba kupię jednak tą pompę, bo wbrew temu co tu jest pisane większość osób sobie tą pompę chwali, w przeciwieństwie do chińskich podrób pomp FSO/FSM.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2020, 21:42:57 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #967 dnia: Sierpień 16, 2020, 21:48:49 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Zamontuj swrwoi pompę Lucas i będzie po kłopocie. Jak dla mnie bendix to klapa na całej linii.
Montowales to w 125p? Bo ja tak,w dodatku w budzie z roku 88 i drugi raz bym na to nie poszedł bo rzeźby było od groma mimo że polonez na lucasie jako dawca stał obok
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #968 dnia: Sierpień 16, 2020, 22:18:18 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Przejściówka przygotowana do odpalenia.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #969 dnia: Sierpień 16, 2020, 22:41:25 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
O, wreszcie ktoś o dolot zadbał :P. Termostat powietrza wydłubany i przelot zrobiłeś?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #970 dnia: Sierpień 16, 2020, 22:45:34 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
O, wreszcie ktoś o dolot zadbał :P. Termostat powietrza wydłubany i przelot zrobiłeś?

dokładnie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #971 dnia: Sierpień 17, 2020, 01:09:48 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
apetycznie zrobione :)
Nitowane koło pompy ?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #972 dnia: Sierpień 17, 2020, 02:15:38 am »

Offline wlodar123

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU+ GSI '98@ 1.6 16V
Jakimś cudem udało mi się w końcu ustawić prawidłowy przebieg emulacji sondy w Bingo S dla tej super Angielskiej myśli technicznej, zwanej M.E.M.S. 1.6 którą po tym wszystkim najchętniej bym podziabał siekierą i wstawił do tego silnika normalnie chyba zapłon na platynkach, zamiast tego sterownika. Fuel Trim w końcu przestał się rozjeżdżać i oscyluje wokół jednych parametrów no i to mu jak widać pasuje, bo przedtem ciągle wybrzydzał i odłączał sondę wcześniej, czy później wchodząc przy okazji w tryb awaryjny i ograniczał przyśpieszenie zapłonu..

Walczyłem z tym prymitywnym ecu od grudnia (dla mnie to jest już nic więcej niż złom) i próbowałem zmusić to dziadostwo do współpracy i dojść o co mu w ogóle chodzi.. Bo tak to niby wszystko ładnie, pięknie na wskazaniach, a np zapłon z niewiadomych przyczyn latał na jałowych od 6' albo i mniej do 16' i ponad przez co silnik przy tym tak się nieraz rzucał, że momentami się ledwo między fartuchami mieścił. Już zacząłem podejrzewać, że jednak kolejny silnik pójdzie na złom.. <killer>

Siłowanie się z powracającym bez powodu co trochę 'telepaniem' silnika i gubieniem w zestawie losowo zapłonu- z góry zaznaczam,że wymieniałem już miliony razy wszystko, cały osprzęt oprócz wiązki i już samego silnika.. <blee>

Jednak po miesiącach, milionie prób, kilku wypalonych zbiornikach paliwa i butlach gazu... ;-|

I chyba bynajmniej częściowo rozkminiłem go i mniej- więcej doszedłem do tego gdzie go boli.
Z miejsca doszło do rozwiązania mojego problemu z rzucaniem silnika i chyba również całkowitym zaprzestaniem losowo wypadającego zapłonu, noo ale ile się nasiedziałem przy tym i nerwów napsułem żeby go złamać, gdzie go boli, to już nie mówię. Praca na ssaniu https://youtu.be/vgSP-nZ6FQA Bez porównania lepiej teraz pracuje.- tak tłoki standardowo trochę grają na zimnym, ale tel trochę za bardzo wyostrzył dźwięk i nieco ciszej to wszystko pracuje  :-)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #973 dnia: Sierpień 17, 2020, 21:31:09 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Dzisiaj na spocie był jeden maluch, właściciel twierdził, że wstawił pompę z uno z większym tłoczkiem i hamulce są dużo mocniejsze, niż na fabrycznej. Sporo innych osób też to potwierdza.
sluchaj bzdurnych opowiesci przypadkowych ludzi, to bedziesz chodzil w sandalach zimą,
wieksza pompa zmniejszy sile hamowania i to jest fakt, a to ze gdy zastapisz swoja wyruchana pompe nowa sprawna i bedzie duzo lepiej to inna sprawa - co z tego ,ze bedzie hamowala 20% gorzej niz fabryczna, skoro w tym przypadku bedzie dzialala 4 razy lepiej niz dotychczasowa,
mozna wpasc w euforie i pisac bzdury o lepszym dzialaniu nie majac pojecia jak dziala uklad hamulcowy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #974 dnia: Sierpień 17, 2020, 22:42:20 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Lakierowałem tylną klapę w akwarium, wyszło tak sobie, choć nie wygląda źle. W końcu nie ma śladów korozji na nadwoziu.
Została do ogarnięcia uszczelka miski olejowej, wałka atakującego, pasek rozrządu i regulacja gaźnika bo chyba ma za bogato.

Jakby ktoś chciał, to jest na sprzedaż. Nie mogę go zatrzymać, a wolałbym żeby trafił w dobre ręce.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #975 dnia: Sierpień 17, 2020, 23:06:25 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Koło pompy nitowałem gdyż w moim F125p puściły zgrzewy i się rozpadło, znajomy dotoczył z aluminium pełne.
Dziś zamontowałem lambdę i podłączyłem przewód zasilający rozrusznik alternator (pasuje idealnie o Passata 1,9 tdi)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #976 dnia: Sierpień 17, 2020, 23:08:18 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dzisiaj na spocie był jeden maluch, właściciel twierdził, że wstawił pompę z uno z większym tłoczkiem i hamulce są dużo mocniejsze, niż na fabrycznej. Sporo innych osób też to potwierdza.
sluchaj bzdurnych opowiesci przypadkowych ludzi, to bedziesz chodzil w sandalach zimą,
wieksza pompa zmniejszy sile hamowania i to jest fakt, a to ze gdy zastapisz swoja wyruchana pompe nowa sprawna i bedzie duzo lepiej to inna sprawa - co z tego ,ze bedzie hamowala 20% gorzej niz fabryczna, skoro w tym przypadku bedzie dzialala 4 razy lepiej niz dotychczasowa,
mozna wpasc w euforie i pisac bzdury o lepszym dzialaniu nie majac pojecia jak dziala uklad hamulcowy

Nawet jeśli faktycznie będzie minimalnie słabsza od pompy o mniejszym tłoczku, zapominasz o jednej rzeczy, znajdź działającą fabryczną pompę która nie jest zgnita do tego stopnia, że nadaje się do regeneracji, a o montażu pomp delphi, metelli, LPR i podobnych chyba sam wiesz, czemu nie ma co rozmawiać :P. Już po tylu podejściach z tymi pompami chcę żeby hamulce po prostu działały, bo to co się dzieje aktualnie to parodia hamulców, w dodatku znajomemu z rezerwy wpadł parę dni temu na rocznej pompie pedał w podłogę, więc chcę to gówno wymienić, zanim się popsuje. Zamontuję i zobaczymy, czy hamulce będą np. w porównaniu do poloneza w lucasie słabsze, czy chociaż porównywalne, jak będą porównywalne, to już coś.

Przy okazji, niech ktoś wyjaśni, jak według zasad fizyki większy tłoczek w pompie ma spowodować słabszą reakcję hamulców, bo mój chłopski rozum tego nie ogarnia, i bardzo chętnie się dowiem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2020, 00:05:14 am wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #977 dnia: Sierpień 18, 2020, 16:50:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tak jak napisalem, czym innym jest wkladac inne sprawne czesci ze wzgledu na dostepnosc, a o ronych parametrach (np. gorszych) niz oryginal z pelna swiadomoscia  tych roznic,
a co innego odstawic druta i twierdzic, ze to lepsze niz oryginal,

w Maluchu to zdaje sie nie ma nawet serwa, wiec gdy ktos twierdzi,ze pompa z wiekszym tlokiem poprawila mu hamulce, to albo swiadomi klamie, albo sam siebie oszukuje

nie wiem na ile chlopski rozum jest w stanie pojac inzynierie, wiec nie podejmuje sie tlumaczenia - raczej prosciej niz obrazek wklejony przez Talesa nie da sie tego ujac;
nie chodzi o slabsza reakcje, tylko o sile z jaka nacisniesz pedal hamulca - przy wiekszej pompie musisz naciskac mocniej, a bez wspomagacze typu serwo jest to przelozone bezposrednio na noge
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2020, 16:53:45 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #978 dnia: Sierpień 18, 2020, 21:25:02 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Chyba skończył mi się całkowicie ten słynny alternator 80A. Dojechałem do domu ze słabo świecącymi światłami mijania, bez tylnych pozycyjnych, stopu i ledwo błyskającym kierunkiem. Bogu dzięki, że nic z tyłu nie jechało. Zegary ledwo jarzyły, ale też kontrolka od ładowania w ogóle nie świeci. Za każdym naciśnięciem hamulca, silnik gasł, obrotomierz zdychał itd. W domu rozrusznik już nawet nie przekręcił. Jutro to zobaczę, bo albo alternator, albo się coś z masą poje*ało, co wcale nie było by dziwne, biorąc po uwagę moją pamiętną przygodę z przepalonym kablem masy silnika w roverze. Po prostu się w środku przerwał, czy coś, choć zewnętrznie nic nie znać. Jeśli to ten badziew, to na szybko trza skoczyć na złom po alternator z plusa. Lepsze działające 70A, niż niedziałająca osiemdziesiątka. Albo popatrzę, czy nie stoi tam jakiś opel, co to z niego niby podchodzi.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #979 dnia: Sierpień 18, 2020, 22:13:53 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Dziś dzień pełnych przebiegów, w Uno pękło 232 tys. km, a w Atu 163k km.
Poza tym, w Uno akumulator dokonał żywota, weekend bez jazdy i auto trzeba odpalać na pych.