Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----  (Przeczytany 54277 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #440 dnia: Kwiecień 29, 2022, 22:58:05 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie sciemniaj z tym plusem, zawinnales zasilanie jednej cewki w alfie, zeby podpiac do tego ruskiego gniota,
to nie moze byc przypadek, ze w twoim zaczelo iskrzyc,a w moim przestalo ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #441 dnia: Maj 01, 2022, 06:19:46 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
co za amatorszczyzna,
godnie wykonany boczek musi byc zrobiony z wlokna weglowego ze splotem miedzy wloknami 87.55* i formowany z najwyzsza starannoscia - moze, ale tylko moze poradzi sobie z tym zadaniem Pagani,
otwory nalezy wyciac laserowo ostrzonymi dzidami laserowymi z dokladnoscia wymiaru 0.001mm i dokladnoscia polozenia 0.01mm,
powierzchnie nalezy pokryc tlenkiem tytanu, bo ... to dobrze brzmi, tak bogato ;]

i na to pierdolnac derme zdjeta ze starego boczka, bo musi byc oryginal  :d

 <lol2>
Padłem  :d
Poproszę z tym do działu "Humor"  <foch>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #442 dnia: Maj 03, 2022, 01:14:58 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Majówkę można zaliczyć do udanych - pierwsze 380km na abimexie w gazie w moskwiczu przeleciało, jestem dalej pod wrażeniem kultury jazdy tego auta na wtrysku z poloneza, i jak to dobrze i bezproblemowo siadło  <spoko> Pozbycie się gaźnika zamiast rzeźby w g... było dobrym pomysłem :) W majówkę pogoda dopisała w tym roku, i rocznicowy zlot rezerwy 126p udał się wybornie  :]



Cytuj (zaznaczone)
nie sciemniaj z tym plusem, zawinnales zasilanie jednej cewki w alfie,

Młodzi na budowie noszą fazę w wiadrach, a Ty masz na tyle inteligentną iskrę, że sama teleportowała się przez internety :P

Dla zainteresowanych poszukiwaczy ciężko dostępnej przepustnicy z silnika C18NZ do polonezów z silnikiem abimexa - przepustnica w ładzie nivie na jednopunkcie ma 43mm, w porównaniu do abimexowej 38mm. Jest plug and play, w polonezie wystarczy przekręcić króćce podciśnienień umocowane na dwóch śrubach ze starej przepustnicy. No i zmienić cięgno gazu, w nivie jest trochę inne.

« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2022, 03:04:01 am wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #443 dnia: Maj 03, 2022, 18:22:00 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Po wielu ciężkich weekendach w garażu, nieprzespanych nocach i setkach niecenzuralnych słów projekt pt. "Nie ma klimatu ale za to będzie klima" został uruchomiony <cwaniak2> Dziś miała miejsce premiera na zlocie z okazji 44 lecia Poloneza ;)


Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #444 dnia: Maj 03, 2022, 21:55:36 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Chciałem dziś zmienić koła w polonezach na letnie. No i się trochę przejechałem. Koła do atu założyłem.  A w kombi okazało się, że para opon postanowiła powiedzieć dobry wieczór i spękała do tego stopnia, że strach je zakładać. Tym samym pojawiły się poważne dylemanty, czy nie zakupić jakiś 15"... W Atu rozrusznik zaczął domagać się regeneracji. Na zimnym kręci elegancko, na letko rozgrzanym już ma problemy, a na gorącym nawet nie obróci. No albo aku już zaczyna siadać. A silnik zaczyna wydawać z siebie coraz dziwniejsze dźwięki i wibracje. Znaczy jest "ch*"owo, ale stabilnie.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #445 dnia: Maj 03, 2022, 22:03:03 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
OOOOOOO a u mnie w końcu odpaliłem czerwonego 125p. Wszystko pięknie cacy ale chcąc przywrócić suwak od ogrzewania w pozycję zamkniętą........a tu  wygiął się drut. Ech widocznie super hiper magiczny zaworek się rozsypał. A jeszcze w październiku działał. Jest sens zakładać to samo czy  pokusić się o rzeźbę?
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #446 dnia: Maj 04, 2022, 10:36:17 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2083
"Nie ma klimatu ale za to będzie klima"
Kończy się miejsce pod maską ;)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #447 dnia: Maj 04, 2022, 21:26:25 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Kończy się miejsce pod maską ;)
I pyyyyk akumulator do bagażnika i paski 1200 :P

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #448 dnia: Maj 04, 2022, 21:43:41 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Zacząłem lublina blacharsko dłubać. Niestety, kabina w dwóch miejscach z prawej strony przegniła dosłownie na wylot. Wiem, że na potrzeby badania technicznego wystarczy zakleić taśmą, ale tutaj nawet nie ma do czego lepić. Wolę zrobić i mieć spokój. Trochę szkoda spawać bezwypadkową budę, ale co zrobić - takie życie...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #449 dnia: Maj 05, 2022, 21:05:39 pm »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
Objechałem do Wawy i spowrotem, 900 km pękło w dwa dni. A dzisiaj odstawiając poloneza do garażu, wentylator na chłodnicy wyzionął ducha.
Aaa i bym zapomniał, sprzedałem bosza :)
Poloneza, za milion czterysta?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #450 dnia: Maj 05, 2022, 22:33:33 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Czyli poszedł, git majonez  :P
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #451 dnia: Maj 08, 2022, 08:59:04 am »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
Tak, ledwo co już, ale dojechał do Tychów. Wentylator na chłodnicy jakimś cudem się naprawił, ale mam w bagażniku drugi na podmianę przygotowany.
Poloneza, za milion czterysta?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #452 dnia: Maj 08, 2022, 11:34:03 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Termowłącznik masz świeży w miarę? Sprawdź, czy przekaźnik od wentylatora dobrze siedzi w gnieździe, czy nie zaśniedziały końcówki.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #453 dnia: Maj 19, 2022, 19:15:56 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Wymieniłem jeden z przednich spryskiwaczy-teraz szyba jest polewana w sposób równomierny  <spoko>

Zmieniłem również silnik wycieraczek-powrócił tryb przerywany i szybki  <lol>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #454 dnia: Maj 20, 2022, 12:11:19 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Na początku miesiąca sprzedałem Punto...

... od tego czasu Polonez robi za daily. Ostatnio zrobiłem nim w jeden dzień grubo ponad 500km. Nie powiem, jeździ mi się super ale spalanie czystej benzyny boli przy tankowaniu na stacji  :P Po mieście pod moją nogą Rover pali w okolicach 10 litrów benzyny.

Jako następce Punto, tym samym kolejne daily szukam Subaru Imprezy GD czyli drugiej generacji, bez turbo. Podaż tych aut jest bardzo niewielka, ciężko znaleźć coś sensownego.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #455 dnia: Maj 20, 2022, 18:20:24 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
W związku z powiększającą się dziurą w kieszeni, wiadomo przez co, zacząłem robić prosty układ do wzmacniania sondy lambda, celem przesunięcia AFR na 2 generacji w polonezie. Zobaczymy, jak to się zachowa, i jakie wyniki osiągnę. Mam też pomysł na podciśnieniowy przełącznik, odłączający układ przy mocnym naciśnięciu przepustnicy.

Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #456 dnia: Maj 20, 2022, 23:03:48 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
spalanie czystej benzyny boli przy tankowaniu na stacji
zawsze mozesz rozcienczyc  ]:->

kolejne daily szukam Subaru Imprezy GD czyli drugiej generacji, bez turbo.
to nie jest ekonomiczne auto pod zadnym wzgledem, wiec nie wiem czym sie kierujesz chcac je ujezdzac codziennie

zacząłem robić prosty układ do wzmacniania sondy lambda, celem przesunięcia AFR na 2 generacji w polonezie.
na jednym wzmacniaczu, wiec nie uzyskasz offsetu, a zwyczajne mnozenie,
o tyle niebezpieczne, ze trzeba dac duze wzmocnienie np. 5x , wiec na wyjsciu moze pojawic sie 4.5v ,
o tyle obojetne, ze bingo pewnie to przezyje, a jezeli nie to mala strata

Mam też pomysł na podciśnieniowy przełącznik, odłączający układ przy mocnym naciśnięciu przepustnicy.
bez sensu, albo oszczedzasz, albo nie - zwloka i tak bedzie na tyle duza, ze muł pozostanie, a para pojdzie w gwizdek,
tzn. bez przesady z tym mulem, bo o ile mieszanka jest w stanie wzbudzic sonde to OHVka jedzie tak samo dobrze

wczoraj przejechalem PN-em 20m i dzisiaj kolejne 20m - dawkuje sobie przyjemnosc, bo musze przy takich cenach paliw  ;-|
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2022, 23:05:59 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #457 dnia: Maj 20, 2022, 23:53:27 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Cytat: Dawid91 w Dzisiaj o 12:11:19

    kolejne daily szukam Subaru Imprezy GD czyli drugiej generacji, bez turbo.

to nie jest ekonomiczne auto pod zadnym wzgledem, wiec nie wiem czym sie kierujesz chcac je ujezdzac codziennie
Co racja, to racja. Na te ceny paliw, to raczej trzeba szukać jakiegoś małego pierdzidełka i to jeszcze z gazem. Ja też miałem marzenia o czymś "lepszym", ale raczej zostanę przy tym, co mam. Jak tak dalej pójdzie, to auto stanie się luksusem.
wczoraj przejechalem PN-em 20m i dzisiaj kolejne 20m - dawkuje sobie przyjemnosc, bo musze przy takich cenach paliw
Pytanie nr 1: Nie masz w nim gazu? Szewc w dziurawych butach chodzi?
Pytanie nr 2: To ten Twój poldek, o którym od dawna piszesz, że jest w wiecznym remoncie i stoi zdekompletowany, czy masz jakiegoś innego?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #458 dnia: Maj 21, 2022, 00:06:38 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Pytanie nr 1: Nie masz w nim gazu? Szewc w dziurawych butach chodzi?
mam,  w zasadzie tylko gaz - ale o co chodzi, LPG to paliwo i tez kosztuje w "ch*" drogo
Pytanie nr 2: To ten Twój poldek, o którym od dawna piszesz, że jest w wiecznym remoncie i stoi zdekompletowany, czy masz jakiegoś innego?
tak, to ten - schowalem do garazu, bo zapowiadaja burze
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #459 dnia: Maj 21, 2022, 09:40:53 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari


kolejne daily szukam Subaru Imprezy GD czyli drugiej generacji, bez turbo.
to nie jest ekonomiczne auto pod zadnym wzgledem, wiec nie wiem czym sie kierujesz chcac je ujezdzac codziennie

Ekonomia to nie wszystko ;) kieruje się głównie przyjemnością z jazdy, cieszeniem się autem. Pasuje mi surowy klimat tego auta, do tego fajne prowadzenie i dźwięk boksera. O ile WRX / WRX STi to rzeczywiście wysokie koszta, to utrzymanie Imprezy N/A kosztuje podobnie jak utrzymanie Corolli z podobnego rocznika, a to nie są jakieś kosmiczne koszta. Owszem, będzie drożej jak we Fiacie, ale za to bezawaryjność będzie większa. Swoją drogą, spalanie Imprezy 2.0 N/A ( lpg ) jest podobne jak Poloneza 1.6 OHV na lpg :P ( jeśli wierzyć opiniom użytkowników podających spalanie w internecie ) Przejechałem się jednym egzemplarzem na jeździe próbnej, który w sumie pojechałem oglądać tylko po to, żeby się przejechać i... jestem zachwycony  <cwaniak2> Niczego innego nie biorę obecnie pod uwagę.


Co racja, to racja. Na te ceny paliw, to raczej trzeba szukać jakiegoś małego pierdzidełka i to jeszcze z gazem. Ja też miałem marzenia o czymś "lepszym", ale raczej zostanę przy tym, co mam. Jak tak dalej pójdzie, to auto stanie się luksusem.

Tego się trochę boję... Dlatego chciałbym się nacieszyć, najeździć różnymi autami, żeby potem nie pluć sobie w brodę, że jak miałem możliwość to tego nie robiłem.

Wyliczyłem sobie, że przesiadka z Fiata na Subaru będzie mnie kosztować około 100zł więcej miesięcznie w wydatkach paliwowych. Do przeżycia. Oczywiście LPG to rzecz obowiązkowa. Albo kupię już z gazem, albo będę go montował.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2022, 09:44:16 am wysłana przez Dawid91 »