Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----  (Przeczytany 54341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #960 dnia: Grudzień 28, 2022, 21:57:28 pm »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
Umyłem dzisiaj atu bo już było umaraszone sakramencko. Skończyłem porządek w garażu, w zabrałem się za rozbiórkę jednego silnika ohv na złom - a potem można fiata na kozły stawić i ogień z robotą
Poloneza, za milion czterysta?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #961 dnia: Grudzień 29, 2022, 09:04:53 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
1,8 objętości układu SI.

Idź do urzędu zrobić korektę, przecież oni nie mają pojęcia o samochodach. Klepną taką pojemność jaką wpiszesz.
Gdybyś wpisał mniejszą to by nie było dobrze bo w razie czego ubezpieczalnia by mogła skarżyć, ale jak wpiszesz większą to nie ma podstaw.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #962 dnia: Grudzień 29, 2022, 11:11:56 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jak jest w papierach 1,8 to po co iść robić jakieś korekty?

Byłem zapytać się o OC na atu w innej agencji. 450zł w HDI, niestety nie dopytałem czy mowa o jednorazowej składce, czy o 2 ratach. Dziwne to to, tylko 100 zł różnicy? Babeczka doradziła, żeby zapytać się po nowym roku, może będzie taniej... a może drożej.

W temacie, do kombi zaaplikowałem inny most. Do tego mostu dorobiłem mocowania tylnego staba i w trakcie montażu okazało się, że... W moście są dwie lewe tarcze kotwiczne hamulców. Więc wymieniłem półosie na te, które kiedyś jeździły w Atu. Poskładałem, zalałem olejem 75W-140, który przy ~3*C wlewałem ~30 min <blee> I postanowiłem się przejechać. Różnica jest niesamowita! Most na prawdę cichy, nieco jęczy przy 90km/h i przy hamowaniu silnikiem, ale w porównaniu do oryginału to przepaść. Inna sprawa, że teraz wszystkie inne odgłosy stały się słyszalne kilka razy bardziej. No, ale można przyjąć, że jest już porównywalnie z Atu. Jak w końcu zbiorę się do wyciszenia, to pewnie będzie już całkiem przyjemnie. Przy braku dodatkowych atrakcji akustycznych serwowanych przez most, zauważyłem, że nieziemsko biją koła. W sumie nie dziwne, prawie pełnoletnie Navigatory 1, niewyrównoważane X lat, mogą mieć już dość.

Ps. ktoś kiedyś na forum wrzucał zdjęcia przedniego staba przerobionego na tylny. Szukałem, ale nie znalazłem, czy można prosić o ponowne wstawienie, link itp.?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2022, 11:18:22 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #963 dnia: Grudzień 29, 2022, 12:23:15 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Różnica jest niesamowita! Most na prawdę cichy, nieco jęczy przy 90km/h i przy hamowaniu silnikiem, ale w porównaniu do oryginału to przepaść. Inna sprawa, że teraz wszystkie inne odgłosy stały się słyszalne kilka razy bardziej.
Miałem tak samo po wymianie mostu na "nowy". Zaczął mnie denerwować szum z okien w drzwiach. Wcześniej tego w ogóle nie słyszałem.


W sumie nie dziwne, prawie pełnoletnie Navigatory 1, niewyrównoważane X lat, mogą mieć już dość.
To diagnosta na takich oponach jeździ??? :-)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #964 dnia: Grudzień 29, 2022, 13:40:56 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Ps. ktoś kiedyś na forum wrzucał zdjęcia przedniego staba przerobionego na tylny. Szukałem, ale nie znalazłem, czy można prosić o ponowne wstawienie, link itp.?

To byłem ja proszę bardzo. Jednak pod skośne amortyzatory może być problem, może jakby podoginał staba z wąskiego zawieszenia to by nie kolidowało http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=19635.msg768446#msg768446

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #965 dnia: Grudzień 29, 2022, 23:02:55 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Odwiedziłem mój ulubiony złom. Było w sumie z 5 polonezów, jeden truck z dieslem, ale silnik ogołocony totalnie, został sam słupek no i skrzynia. Truck plus dokładnie. Zdjęć mi się nie chciało robić. Pewnie tam jeszcze zajrzę po nowym roku.
Atu plus 92U z klimą. Klima całkowicie wyszabrowana, nawet kabelka nie zostało. Podejrzewam, że trafił tam już bez tego, choć też mogę się mylić, ale "profesjonalnie" wycięty pas przedni za pomocą spawarki lub palnika, przemawia za ta pierwszą opcją. Nawet zbiornik paliwa wykręcony. Musiał być zdrowy. Jak ktoś wziął klimę na handel, to pewnie gdzieś wypłynie. Nie zaglądałem tam ze 2 miechy i takie efekty.





Land rover 1,8 z częściowo popalona komorą silnika, ale silnikowi jakoś wiele się nie stało. Wersja z klimatyzacją i na kopułce.

Udało mi się dzisiaj dorwać te słynne lampy z miejscem na żarówkę 21W. Były w jednym z tych pięciu poldków, taki trochę fart, bo polowałem na nie długo. Są w stanie dosyć dobrym, spinki całe, ale jeden odbłyśnik do wywalenia, bo wypalony. Ale tu znów mi się nieco udało, bo szkła się ładnie odkleiły same z siebie, wystarczyło pociągnąć, więc mam je już rozebrane. Ogarnie się to na spokojnie. Lampy niby Zelmot.


« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2022, 23:07:04 pm wysłana przez Buźka »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #966 dnia: Grudzień 29, 2022, 23:24:12 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Land rover 1,8 z częściowo popalona komorą silnika, ale silnikowi jakoś wiele się nie stało. Wersja z klimatyzacją i na kopułce.
A wiadomo wiela sobie wołają za taką przyjemność?

To diagnosta na takich oponach jeździ?
Powiedzmy tak, założyłem je 2 lata temu z braku laku. Auto w zimie i tak praktycznie stało w miejscu. Na wiosne muszę pomyśleć o 2 nowych oponach letnich. A potem komplecie zimówek. Natomiast co do pytania. No nie wypada, ale co robić? Już kiedyś o tym pisałem, ta moja kolekcja zaczyna mnie przerastać... Z resztą, ja się już z tego wymiksowałem i na obecną chwilę tylko żeruję na tej parodii zwanej polskim systemem OBT.

Atu plus 92U z klimą.
O! numerowo to bardzo blisko mojego Atu, czyli data I rej. pewnie w okoliach 11.2000r.  :P

To byłem ja proszę bardzo. Jednak pod skośne amortyzatory może być problem, może jakby podoginał staba z wąskiego zawieszenia to by nie kolidowało http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=19635.msg768446#msg768446
Dzidzięki! Widzę jednak, że to będzie trochę grubsza robota niż zakładałem pierwotnie. Ale mam nadzieję podołąć :) Długo trzeba było grzać dane miejsce zanim ustąpiło?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2022, 00:11:25 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #967 dnia: Grudzień 29, 2022, 23:35:54 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
. Na wiosne muszę pomyśleć o 2 nowych oponach letnich. A potem komplecie zimówek
Spraw sobie oponki całoroczne. Navigator 3 - polecam.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #968 dnia: Grudzień 29, 2022, 23:42:28 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A wiadomo wiela sobie wołają za taką przyjemność?
Nie pytałem. Cały silnik chcesz kupić? Tam już taki niejeden był, a takich 1.4 to w ogóle się trochę przewinęło.
Bedę następnym razem (tak myślę, to zapytam). Tanio pewnie nie będzie, ale aż tak drogo, to może też nie? Chcesz to na części? Trochę to paskudnie wygląda, ale wydaje się, że dosyć szybko był ugaszony, więc chyba nic aż tak złego się w nim nie stało? Ostatnim razem jak tam byłe, to teżz był land rover, ale tym razem nie spalony, choć silnik już nie był całkiem kompletny.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #969 dnia: Grudzień 29, 2022, 23:44:06 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Silniki 1.8 to tak ok 3 tys stoją.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #970 dnia: Grudzień 29, 2022, 23:44:43 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Już kiedyś o tym pisałem, ta moja kolekcja zaczyna mnie przerastać...

Mam podobny problem, tyle że na spółę z bratem więc jest trochę lżej. 2 polonezy i 2 maluchy, z czego tylko 1 poldorover jeździ, ale w przyszłym roku jest szansa że remont jednego ze 126 zostanie ukończony.

Dzidzięki! Widzę jednak, że to będzie trochę grubsza robota niż zakładałem pierwotnie. Ale mam nadzieję podołąć :) Długo trzeba było grzać dane miejsce zanim ustąpiło?

5-10 minut, może trochę dłużej rozgrzewa się do czerwoności, ale trzeba dobrze zagrzać żeby zaczął się poddawać.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #971 dnia: Grudzień 30, 2022, 00:11:06 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Silniki 1.8 to tak ok 3 tys stoją.
Chyba na allegro, olxach i otomatach... Na szrotach i to jeszcze takich niedokońca legalnych ceny są bardziej przyziemne.
Cały silnik chcesz kupić?
Powoli się rozglądam, Atu wydaje coraz bardziej niepokojące dźwięki, więc przypuszczam, ze korba w bloku jest bliżej z każdym km.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #972 dnia: Grudzień 30, 2022, 10:01:19 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Chętnie odkupie tego rołverka  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #973 dnia: Grudzień 30, 2022, 13:26:32 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Po co ci spalony silnik?  ;p Będę tam, to popytam, ile za ten złom, ale na pewno nie w cenie złomu. On nie wygląda na aż tak spalony, ale ja wiem? Kolektor jest stopiony, instalacja, nawet kopułka się spaliła. Ale jak to w rzeczywistości wygląda, to nie wiem. To jest aluminium, to wiesz. Wygląda to tak, jakby dosyć szybko go ugasili i zdążył się spalić tylko po wierzchu.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #974 dnia: Grudzień 30, 2022, 14:13:00 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
O to atu mi chodzi,silnik to ja mam  :P
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #975 dnia: Grudzień 30, 2022, 16:14:44 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Dzisiaj zauważyłem, że w nowszym masterze mech mi wyrósł na obojgu przednich drzwiach, na "podszybiu". Myślałem, że takie rzeczy tylko w lublinie, ale widocznie może przytrafić się każdemu garażowanemu pod chmurką i robiącemu tysiąc rocznie...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #976 dnia: Grudzień 30, 2022, 20:26:42 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Silniki 1.8 to tak ok 3 tys stoją.

To u handlarzy jedynie. Za 3k to można całego Rovera 45 kupić ze zdrowym motorem.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #977 dnia: Grudzień 30, 2022, 20:54:31 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
W końcu udało się dorwać podsufitkę do 125p  na tzw dykcie czyli szmacie.
Teraz tylko kupno materiału i pobawię w tapicera bo u mnie ceny hohohoh za obklejenie podsufitki.
Co dziwne łada 2107 ma bardzo zbliżoną a wręcz identyczną , gdzie różni się tylko mocowaniem daszka w bardziej cywilizowany sposób niż u nas.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #978 dnia: Grudzień 30, 2022, 21:26:40 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
To u handlarzy jedynie. Za 3k to można całego Rovera 45 kupić ze zdrowym motorem.
Pytanie tylko gdzie ich szukać? Przeglądam olx od dłuższego czasu i w ostatnich kilku miesiącach najtańszego rover 45 1.8 widziałem chyba za 4 tys. 1.6, 1.4 można znaleźć bez problemu.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #979 dnia: Grudzień 30, 2022, 22:47:36 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
5-10 minut, może trochę dłużej rozgrzewa się do czerwoności, ale trzeba dobrze zagrzać żeby zaczął się poddawać.
Ok, dzięki warto wiedzieć.

O to atu mi chodzi,silnik to ja mam 
Obawiam się, że cena byłaby zbyt mało satysfakcjonująca, jak na tą ilość szpeju i pracy. Fakt, wizualnie można się do tego i owego przyczepić, ale coś za coś.

ytanie tylko gdzie ich szukać? Przeglądam olx od dłuższego czasu i w ostatnich kilku miesiącach najtańszego rover 45 1.8 widziałem chyba za 4 tys. 1.6, 1.4 można znaleźć bez problemu.
Rusz się w końcu na te szroty! Tylko nie na jeden, a np. na 10 w okolicy, w końcu coś trafisz. Lata temu też tak jeździłem od złomu do złomu i co ciekawsze fanty kupowałem, czasami za bezcen, czasami za "chore" jak na tamte czasy pieniądze. Dziś widzę, że to była niezła inwestycja. A gdybym przeglądał tylko ogłoszenia na OLX i Allegro to nic bym nie miał, bo już wtedy ceny szalały tam jak opętane.

W temacie, zapomniałem napisać jak się jeździ atu po wygłuszeniu obudowy kolumny kierownicy. Na prawdę o niebo lepiej. Ten sam patent zastosowałem w kombi, plus dołożyłem gąbki pod ramkę licznika. Różnicę czuć, niemniej sama kubatura kombi i brak wygłuszenia robią swoje.
Z niecodziennych sytuacji, dziś zaczepił mnie jakiś jegomość, bo zainteresował go polonez.