Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----  (Przeczytany 54321 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #940 dnia: Grudzień 25, 2022, 05:45:25 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Gdzie wy panowie tak podróżujecie?
No właśnie! Ja osobowym robię kilkanaście tys. km rocznie. I to tylko dzięki temu, że średnio raz w tygodniu wyjeżdżam siedemdziesiąt kilometrów za miasto. A dostawczakami... ktoś pomyśli, że kręcę liczniki, bo "niemożliwe, zeby wół roboczy robił w granicach pięciu tysięcy rocznie".

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #941 dnia: Grudzień 25, 2022, 10:09:33 am »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 643
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Mój przez ostatnie 3 lata zrobił może z 5 km, z czego w tym roku ok 500m.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #942 dnia: Grudzień 25, 2022, 14:57:57 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jak czytam te niektóre przebiegi to wydaje mi się, że z moimi łącznymi 20-25k km rocznie jestem jakimś niedzielnym kapelusznikiem co to samochód wyciąga tylko do kościoła i lekarza...
Pomijam już sam fakt "robienia kilometrów" z obserwacji wiem, że jest sporo osobników, którzy z samochodu nie wysiadają i jeżdżą bez sensu i celu. Ale koszty paliwa przy takich przebiegach to jest dla mnie jakaś abstrakcja. No chyba, że ci co robią takie przebiegi, to wzięci pracownicy IT i koszty tej "zabawy" nie są dla nich problemem.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #943 dnia: Grudzień 25, 2022, 15:11:06 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Skoro nabijacie tyle kilometrów to chyba jeździcie polonezem na codzień. Szacun. Mi by się nie chciało. :-)

Jak mawiał pewien jegomość https://youtu.be/yrMfObZzcng?t=7

Obecny plus jak liczyłem przez 4 lata zrobił jakieś 26 tys. W sumie niewiele ale w międzyczasie są przeprowadzane naprawy więc auto trochę czasu nie jeździło. Teraz jest w połowie drogi między kompletnym gruzem a wyjściem na prostą, ale przynajmniej blacha jako tako ogarnięta. poprzednik (caro - 1.4) w podobnym okresie zrobił 45 tys.

Jeszcze przed świętami przyszła mi przesyłka z chin, na pierwsze spojrzenie tłoki wyglądają spoko. Powoli zaopatruje się w części do remontu vvc.


Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #944 dnia: Grudzień 25, 2022, 15:26:47 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
eszcze przed świętami przyszła mi przesyłka z chin, na pierwsze spojrzenie tłoki wyglądają spoko. Powoli zaopatruje się w części do remontu vvc.
Czyli tak z dwojga złego to wydaje się, że chyba jednak lepiej, że skośni te silniki robią, jakie by one nie były, niż gdyby w ogóle nie miał już nikt ich nie produkować, bo przynajmniej jakieś części są. Tylko szkoda, że zrezygnowali z mniejszych pojemności.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #945 dnia: Grudzień 25, 2022, 16:23:26 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
W dużym skrócie to są lepsze niż K-Seria produkowana w UK.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #946 dnia: Grudzień 27, 2022, 16:46:23 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Z zagłębień lublinowej plandeki zrzuciłem ok. 50 l wody.  ;-|
Tak się to cholerstwo chętnie i często tam gromadzi, że już plandeka zaczęła puszczać od tego ciężaru na szwach i przeciekać, przez co paka moknie, mimo iż jest pod plandeką.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #947 dnia: Grudzień 27, 2022, 19:49:26 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A masz tam dane jakies listwy "w długości" czy tylko same pałąki w poprzek? Bo już nawet nie wiem, jak to tam wygląda, ale dodatkowe listwy sporo dają przeciwko zapadaniu się plandeki. Zresztą, pewnie plandeka z tych cieńszych, a nie taka porządna, jak na naczepach tirów? Żyłem w błędnym przekonaniu, że masz Lublina w wersji furgon, a tu jednak skrzyniowy? W sumie, nawet lepiej, bo bardziej uniwersalny. W razie czego, plandekę zdejmujesz i ładujesz co trzeba.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #948 dnia: Grudzień 27, 2022, 21:26:24 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
A masz tam dane jakies listwy "w długości" czy tylko same pałąki w poprzek?
Tylko te pałąki. Nie chce mi się rzeźbić w miarę dobrze zachowanego oryginału.
Na szybko przyszedł mi do głowy co prawda pomysł na bezinwazyjny sposób dodania tych sztachet, ale ja mam tam również stojak, sięgający do sklepienia plandeki. I - jak znam życie - kolidowałyby one z tyczkami, które zapinane są na czas transportu towaru na tym stojaku.

Zresztą, pewnie plandeka z tych cieńszych, a nie taka porządna, jak na naczepach tirów?
Mnie się wydaje, że plandeka - akurat raczej z tych porządniejszych. Reklamowe, z którymi miałem do czynienia do tej pory, parciały i darły się po kilku latach. Ta jest już prawie "pełnoletnia", a wciąż elastyczna i mocna. Była miejscowo naprawiana - ale to z powodu uszkodzeń mechanicznych/termicznych.

W razie czego, plandekę zdejmujesz i ładujesz co trzeba.
Tak, tylko trzeba uważać, żeby resory się nie przegięły...  :P

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #949 dnia: Grudzień 27, 2022, 21:46:25 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nie żałujesz mu widzę. Ja w moim starym (ojcowym) Żuku, miałem dołożone po jednym długim piórze w resory i dodatkowo, spore poduszki pod strzemiona resorów. To stary patent z tamtych lat był. Przy tonie siadały na moście i tak już zostawał, a tylko po oponach było widać, że trochę tam ma na pace. W tym obecnym mam pełen  oryginał, a i nie ładuję tyle. najwięcej wiozłem 2,5 tony płytek chodnikowych, to siadł na tyle, że próg załadunku był jak w Lublinie blaszaku. Nie mam w nim chlapaczy z tyłu (trzeba by założyć) ale pamiętam za starych dobrych czasów, jak Żuki (i Lubliny) były w powszechnym użytku, to często widziałem, jak od Krakowa na Sandomierz jechał co chwile jakiś, to chlapacze tylne wlokły się po asfalcie jeszcze niżej, niż u ciebie. To były czasy. Zapomnieli ludzie, na czym się podorabiali, a teraz pomyje wylewają. Mój sąsiad kupił w tym roku Lublinka na Złombol, ale okazało się, że trochę sporo do roboty, więc kupił drugiego, już po 2000 nym roku. Ten, to już igła. Silnik  4CTi90, na boszowskiej pompie i z coolerem. W tym roku Albanię niby objeżdżali. Objechał praktycznie bezproblemowo i bardzo zadowolony. Ale autko ładne 110 000 przelotu, jak nowy. Sam bym takiego przytulił, ale to już trochę trzeba dać. Drugi gość, w miejscowości obok, ma już trzeciego. Najpierw Lublin II z Holdenem, oddał go na złom, kupił kolejną dwójkę, ale już z Andorią, a teraz jeszcze dokupił 3Mi skrzyniowego. Co jak co, ale te 3Mi, to mi się podobają. Te okrągłe lampy z przodu, mają swój urok. A ty masz stabilizator z tyłu? Bo lata temu widziałem na giełdzie w Sandomierzu taką trójkę skrzyniową ze stabem.Nawet się zdziwiłem. Tam tez była fabryka cudów, a nawet kilka fabryk, bo o ile FSO robiło różne ciekawostki, w sensie mieszania części itd, to tam był kilku producentów i każdy dokładał coś od siebie. Ale trzeba przyznać, że chyba największy wypas był za czasów Intralla. Nawet szyby w prądzie i klima była.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #950 dnia: Grudzień 27, 2022, 23:37:06 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Zdrutowałem rdzę na rantach drzwi. Nie jestem purystą co musi wydawać worek pieniędzy żeby się przypodobać obcym, a zanim coś poważnego się stanie, to z 5 lat musi sobie chrupać. Może w międzyczasie zostanę milionerem i zatrudnię człowieka żeby na bieżąco tępił rdzę w Polonezach i szukał za mnie drzwi w internetach.

Poza zająłem się zużytym termostatem powietrza. Oczywiście nie przełącza się na zimne. Stwierdziłem jednak że nie będę rozwiercał nitów żeby się do tego dobrać. Zamiast tego zamierzam dorobić mocowanie na pasie przednim żeby brał zimne wlotem do ciepłego, a na zimę będę wąż przykręcał do osłony kolektora tak jak było fabrycznie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #951 dnia: Grudzień 28, 2022, 05:59:51 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Nie żałujesz mu widzę.
Z tym przeładowaniem to był właściwie jednostkowy przypadek. Ten samochód, ze swoim przebiegiem niespełna 75 tys. km, ma u mnie prawie jak w muzeum. Stelaż z plandeką zdejmowany jest raz na kilka lat, w sytuacjach tzw. wyższej konieczności. W tamtym czasie w masterze silnik się rozsypał, i na czas wymiany silnika lublin był bez plandeki, bo jeździł jako zastępczy, głównie ze stojakiem przełożonym z mastera.

dokupił 3Mi skrzyniowego. Co jak co, ale te 3Mi, to mi się podobają. Te okrągłe lampy z przodu, mają swój urok.
Takiego mam. :)
Z początku trudno nam było się przekonać do tych lamp, ale z prostokątnymi nie były już dostępne. Teraz te okrągłe też mi się podobają; kojarzą się z nysą 325 :d

A ty masz stabilizator z tyłu?
No mam. Nie sądziłem, że to coś niezykłego, ale fakt faktem, nie dałbym sobie ręki uciąć, że w jedynce też był.
Być może rzeczywiście nie, bo wyraźnie przechylało go na bardziej dociążony bok.  <mysli>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #952 dnia: Grudzień 28, 2022, 10:14:08 am »

Offline kliper

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
    • Bosch 97 -> 1.4
Wczoraj po prawie miesiącu robót jak wjechał z boszem to wyjechał z 1.4 pod maską, roboty jeszcze dużo, ale już przemieszcza się o własnych siłach.

Swoją drogą alternator YLE102430 na łapie z rovera bez klimy jest bardzo blisko złącza czujnika ciśnienia oleju przy pasku 4PK736, zapas regulacji dla 4PK750 w razie czego jest.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #953 dnia: Grudzień 28, 2022, 10:44:21 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nie sądziłem, że to coś niezykłego, ale fakt faktem, nie dałbym sobie ręki uciąć, że w jedynce też był.
Być może rzeczywiście nie, bo wyraźnie przechylało go na bardziej dociążony bok.
No, w jedynkach nie było. Nawet nie wiem, czy w dwójkach były, a jeśli tak, to nie w wersji furgon. Być może montowali tylko w skrzyniowych?
A jak masz 3Mi, to gratuluję, bo to najładniejsze Lubliny. Ja wiem, że to nie sprinter, ale jak na nasze warunki, to jest fajne autko. Gdyby tego wszystkiego nie zjebali, to może jeszcze ktoś by produkował i parę osób by kupiło taki prosty, twardy pojazd.
Swoją drogą alternator YLE102430 na łapie z rovera bez klimy jest bardzo blisko złącza czujnika ciśnienia oleju przy pasku 4PK736, zapas regulacji dla 4PK750 w razie czego jest.
Miałem ten sam problem z alternatorem 90A z alfy, który mam założony na łapie z rovera bez klimy. Musiałem nieco podciąć kawałek jej gumowej otuliny przy samej wtyczce, żeby odgiąć troszkę przewód na bok. Ale najlepiej, to było by wykręcić czujnik, dać w jego miejsce końcówkę oczkową, taką jak w układach hamulcowych i dopiero w nią wkręcić czujnik, dzięki czemu będzie niżej i poziomo. Wszystko da się zrobić.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2022, 10:49:07 am wysłana przez Buźka »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #954 dnia: Grudzień 28, 2022, 13:12:52 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
A może najlepiej zrobić to samo co zrobił Rover... założyć podstawę filtra z gniazdem czujnika od frontu pod kątem do dołu. ;)
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #955 dnia: Grudzień 28, 2022, 13:32:29 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
To też mi wpadło do głowy. Ale ze nie miałem takiej podstawy, bo nigdy nie myślałem, żeby na złomie odkręcić, to zrobiłem na szybko. Ale to jest też dobry pomysł, bo przecież to wszystko jest zamienne.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #956 dnia: Grudzień 28, 2022, 15:25:23 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Mam taką podstawkę z poprzecznego rovera gdyby ktoś chciał
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #957 dnia: Grudzień 28, 2022, 16:51:07 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Sentymenty sentymenty....
Noo, ale nie oszukujmy się, duża część userów jest "związana" z PTK od 5, 10, 15 czy nawet 20 lat! Niby tylko strona w internecie, a jednak!
Pamiętajcie, Klub jako taki ma już ponad 21 lat!
Wielu użytkowników jest pewnie młodszych od PTKu :P :P

Latka lecą, czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają a PTK cały czas... był i mam nadzieję - będzie nadal.

Chyba muszę w przyszłym roku wyciągnąć poldka z garażu, operacja niczym niekiepski barn find ;)



Ja się mało odzywam, zaglądam raz na miesiąc.
Poloneza nie mam już dawno, ale sentyment pozostał.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #958 dnia: Grudzień 28, 2022, 18:51:37 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Poloneza nie mam już dawno, ale sentyment pozostał.
Czasem bywa tak, że sentyment staje się na tyle silny, że człowiek zapragnie wracać na stare śmieci. Innymi słowy, nigdy nie wiadomo, czy nie zapragniesz ponownie kupić jakiegoś rumaka ze stajni FSO. A swoją drogą, to rzeczywiście, dawno cię nie widziałem. Nawet nie pamiętam, kiedy skończyłeś się tak na poważnie udzielać. Życie jest życiem, nie? Ale zaglądaj, zaglądaj. Poloneza nie masz, ale przecież naskrobać coś możesz od czasu do czasu. Teraz przewijają się tu regularnie jedne i te same osoby, a reszta się gdzieś pochowała, albo się nie odzywa. To naprawdę wygląda, jak zmierzch tego forum, a szkoda by było. Jak się tu rejestrowałem, to tętniło życiem, a teraz, sami widzicie. Ten zafajdany fejsik robi robotę, głównie.
A i zapomniałbym, zatankowałem se do pełna Yariskę gazem, bo cena, jak na obecna czasy, jest iście promocyjna, całe 2.77 litr. Postanowiłem również zalać poloneza tym samym paliwem. Była okazja, żeby go przewietrzyć. Stał kawał czasu, więc oprócz standardowego postukiwania tłoka/tłoków na zimnym, odezwał się chyba też któryś popychacz, ale chyba się już rozruszał, bo jakby ucichło. Jednak samochód który stoi, nieprzepalany, wcale się nie naprawia. Ale co wam powiem to jednak polonez, to polonez. W porównaniu do Yariski, to jak limuzyna. Naprawdę mi się dobrze tym jeździ. U mnie teraz śnieg stopniał, drogi dzisiaj były suchusieńkie, to wykorzystałem chwilę. Może jeszcze jutro go troszkę przewiozę po okolicy i niech potem stoi. Można by go troszkę umyć przy okazji.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2022, 18:58:30 pm wysłana przez Buźka »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #959 dnia: Grudzień 28, 2022, 21:54:22 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Z drobiazgów, delikatnie podgiąłem pływak w butli LPG, w tym momencie wchodzi mi około 37L gazu w butli 44L. W końcu udało się zrobić ponad 300km bez międzytankowania. Zabierałem się za to długo, mała rzecz, a cieszy :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...