Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----  (Przeczytany 56587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 26, 2022, 02:11:27 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Navigatory 2 miałem
Miałem w ATU na 13stkach alu skończyło się tym że wymieniałem na gwałt opony bo raz  jak lekko popadało to mało nie skasowalibyśmy mojego ATU wracając ze znajomymi zjeżdżając ze ślimaka z obwodnicy przy końcu łuku postawiło mi cały samochód bokiem i to tak że się przód odkleił i leciał jak po lodzie w samochód który wyjeżdżał z  wjazdu na parking przy lotnisku. (Kto bywał w Krakowie to pewnie kojarzy jak przy lotnisku w Balicach są parkingi przy lotnisku) Auto wyprowadzone ledwo w gaciach można powiedzieć pełne pory prawie auto tego samego dnia odstawione do garażu i na oponeo zamawiałem opony bo na tym dziadostwie się nie da jeździć mimo że to były felgi przejściowe i miałem nic nie inwestować w nie to skończyło się i tak wymianą opon . Te navigatory to mogę porównać do  D124 jak  ciepło to coś tam klei ale jak popada to lecisz jak po lodzie ...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2022, 02:20:03 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 26, 2022, 07:58:29 am »

Offline kliper

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 58
    • Bosch 97 -> 1.4
kliper więcej optymizmu, mi po takiej właśnie naprawie "na sztukę" jeździ prawie 4lata i jakieś 20 tys km-może nie nabiłem dużo km, ale tak od razu jak widać się nie rozleciało nic ;p

Te pół roku to optymistyczny wariant skompletowania swapa na K-serię :).

Poza tym jak padnie UPG to i tak będę szukał taniego słupka prawdopodobnie poabimeksowego, bo wałek się już kończy, a bez sensu inwestować w nowy wałek i szukać popychaczy jak i tak prędzej czy później ten silnik wylatuje na złom.

Swoja drogą sam sobie jestem winien tej awarii, bo nie chciało mi się poprzednim razem dokręcać po 1000km :P

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 26, 2022, 09:21:11 am »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1182
Skoro kompletujesz swap na K-serię to dobrze złapać doświadczenia z UPG na początku na OHVce :)
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 26, 2022, 13:06:40 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4708
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie zdarzyło mi się, żeby przy ściągnięciu głowicy delikatnie się nie pokrzywiła, i nie trzeba było trochę materiału zebrać.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 26, 2022, 15:07:22 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6618
  • Płeć: Mężczyzna

na miasto to najlepsze sa zimowe nalewki, bo maja 9mm bieznika za 2/3 ceny najtanszej nowej opony i maja duze szanse wycisnac beje miedzy klockami bieznika,


Pod warunkiem że rzeczywiście tylko na miasto do powolnej jazdy, bo na deszczu potrafią się bardzo zdradliwie poddać, i albo będzie największa podsterowność w historii albo bok nie do wyprowadzenia. Skasowałem tak znak drogowy.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 26, 2022, 16:24:31 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1335
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Nie wiem jak wy jeździcie ale do mojej spokojniej jazdy Navigatory 2 były całkiem spoko, ale jak mówię, gdy były względnie nowe. Trzecia zima na nich jest gorsza niż dwie poprzednie. Czwartej nie planuję. W deszczu nigdy mnie nie zawiodły.
Zaczynam rozumieć skąd biorą się używane opony na rynku. Nikt nie pozbywa się dobrych rzeczy.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 27, 2022, 08:45:22 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Nie wiem jak wy jeździcie ale do mojej spokojniej jazdy Navigatory 2 były całkiem spoko, ale jak mówię, gdy były względnie nowe. Trzecia zima na nich jest gorsza niż dwie poprzednie. Czwartej nie planuję. W deszczu nigdy mnie nie zawiodły.
Zaczynam rozumieć skąd biorą się używane opony na rynku. Nikt nie pozbywa się dobrych rzeczy.
Ja też zastanawiam się jak jeżdżą, Myślę że od opon jednak ważniejsze są umiejętności. Ja wszystkie zimy latam polonezem na letnich i problemów nie mam. Jak ciężko wjechać pod zaśnieżoną górkę to sprawdza się wbicie dwójki i trzymać obroty koło 3-4 tyś i zawsze wyjechałem. A kolejna sprawa jak jest miejsce to najlepiej na rozpęd brać ciężkie podjazdy. Wiem jedno że na pewno nigdy bym nie założył opon zimowych, Chyba że mieszkał bym w górach, Ale w mieście to tylko stracone pieniądze.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 27, 2022, 14:30:13 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Letnie czy całosezonowe, bo to różnica.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 27, 2022, 16:23:22 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Letnie, opon wielosezonowych nigdy nie miałem

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 27, 2022, 17:17:07 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 570
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Jeżdżę na navigatorach 2 już 3 rok i na razie jest ok, jeszcze mi się nie zdarzyło żeby polonez zaczął "tańczyć" na drodze kiedy tego nie chciałem. Może jeszcze nie są tak bardzo zużyte, kupiłem nówki w 2019r. Przy mocnych opadach deszczu, faktycznie testując hamulce wciskając pedał do końca opony zrywały przyczepność, ale bez przesady czego tu wymagać od jednego z najtańszych wielosezonów. Do spokojnej jazdy wystarczają. Ważne żeby guma była świeża, kiedyś z braku kasy jeździłem na leciwych używkach, na tych to się cuda potrafiły wyczyniać  :] .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2022, 17:19:32 pm wysłana przez Majonez »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 27, 2022, 17:51:56 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Nie wiem jak wy jeździcie ale do mojej spokojniej jazdy Navigatory 2 były całkiem spoko
U mnie też się sprawdzały - z tym, że w Skodzie Favorit czyli dość lekkim aucie. Na przodzie po 3 pełnych sezonach wymieniałem parę, bo była blisko ogranicznika (wymiana przed jesienią). Drugi zestaw też starczył na podobny okres i potem założyłem dla odmiany zimowe/letnie na przód a tył miał Nav2 cały rok (we Fav z tył to prędzej by się opony zestarzały niż starły).

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 27, 2022, 20:39:24 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13853
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
po sniegu na letnich, dobre sobie,
pamietam, jak chcialem jechac do domu na weekend i spadl swiezy sniezek - proba jazdy na pirelli P7 zakonczyla sie niepowodzeniem, chyba ze mowa o drifcie na rondzie zamiatajac tylkiem przy odpuszczeniu gazu,
to byl raczej udany manewr, niezamierzony i wykonany odwrotnie niz normalnie, ale widowiskowy,

do domu pojechalem za tydzien, w miedzy czasie brat stryjeczny przywiozl mi dwa kola zimowe (na tyl), zmienilem pod akademikiem, chociaz nie przydaly sie, bo nastepny weekend byl bez sniegu,

P7 nie byly pierwszej swiezosci, ale jakos na mokrym asfalcie trzymaly bardzo dobrze, nie moglem zarzucic tylkiem niezaleznie od tego jak sie staralem,
na sniegu nie trzymaly wcale, wiec jezdzenie zima na prawdziwych letnich oponach polecam tylko tym, ktorzy rownolegle kupuja karte miejska ;] 
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 28, 2022, 02:37:51 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5157
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
No, ja powiem tak, że poldkiem na letnich jeszcze jako tako, ale np Yariską, mimo przedniego napędu, to za bardzo się nie da jeździć, bo auto lekkie i każde byle jakie dodanie gazu, wprawia koło w poślizg. Dopiero na zimówkach jedzie. A dawniej jeździłem żukiem na letnich oponach całą zimę, w każdych warunkach i bez obciążenia. Opony miałem wtedy na nim dębica quartet, prawie nowe i jakimś dziwnym trafem, bardzo dobrze radziły sobie na śniegu, bo wjeżdżałem i zjeżdżałem z każdej górki. A załadowany toną węgla, to szedł jak czołg. Dopiero po paru latach, jak już bieżnik sporo zmalał i guma się bardziej zestarzała, to zaczął już odmawiać posłuszeństwa na śniegu. Ale wtedy już miałem poloneza i nim jeździłem. Może się po prostu oduczyłem odpowiednich zachowań, kierując osobówką, bo dostawczak z tylnym napędem, to jednak nie to samo, bo paka jest z reguły lekka i robi go jak chce. Nie zmienia to faktu, że te opony wspominam bardzo dobrze. Nie wiem, w czym tkwił ich sekret, ale niejeden był zdziwiony, gdzie tym autem wjeżdżałem.
A tak z innych spraw, to kierownica już ustawiona i zamontowana na stałe. Bardzo wygodnie się kieruje, polecam. Jest trochę wyżej od standardowej, co w połączeniu z mniejszą średnicą, daje wymierne efekty w postaci możliwości znacznego jej opuszczenia bliżej nóg i lepszego kierowania. Nie zasłania zegarów. jest grubsza i lepiej leży w dłoniach. Jedyny minus, to twardość, bo to plastik, a nie guma/pianka, jak w fabrycznej, ale do fabrycznej już raczej nie wrócę. Nad przyciskami jeszcze może kiedyś pomyślę.Kwestia zamontowania tych plastikowych kółek z taśmą. Wtedy dam sterowanie szyb z kierownicy (oprócz tych przycisków na konsoli). Będzie chyba pierwszy taki polonez.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2022, 02:45:44 am wysłana przez Buźka »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 28, 2022, 07:31:53 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
po sniegu na letnich, dobre sobie,
pamietam, jak chcialem jechac do domu na weekend i spadl swiezy sniezek - proba jazdy na pirelli P7 zakonczyla sie niepowodzeniem, chyba ze mowa o drifcie na rondzie zamiatajac tylkiem przy odpuszczeniu gazu,
to byl raczej udany manewr, niezamierzony i wykonany odwrotnie niz normalnie, ale widowiskowy,

do domu pojechalem za tydzien, w miedzy czasie brat stryjeczny przywiozl mi dwa kola zimowe (na tyl), zmienilem pod akademikiem, chociaz nie przydaly sie, bo nastepny weekend byl bez sniegu,

P7 nie byly pierwszej swiezosci, ale jakos na mokrym asfalcie trzymaly bardzo dobrze, nie moglem zarzucic tylkiem niezaleznie od tego jak sie staralem,
na sniegu nie trzymaly wcale, wiec jezdzenie zima na prawdziwych letnich oponach polecam tylko tym, ktorzy rownolegle kupuja karte miejska ;] 
To że ty nie radzisz sobie na letnich to nie znaczy że każdy ;) Przykład z dziś rano, Spadł śnieg w nocy że drogi białe były i jakoś bez problemu wyjechałem z parkingu gdzie od razu mam pod górę. Kolejna sprawa to kwestia samych opon letnich. Jak kupiłem poloneza to były na nim dosyć stare i zużyte dębice passio 2, na których rzeczywiście nie było łatwo zimą, potem kupiłem nowe barum brillantis 2 i różnica była ogromna na śniegu, auto wszędzie wjeżdżało bez problemu. A to że zdarzają się jakieś przypadkowe zarzucania tyłem to dla mnie tylko jest frajda i nie traktuje tego jako problem

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 28, 2022, 11:01:31 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4708
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Przewiozłem poldkiem kuchnię gazową, ostatnio wóz wozi też rzeczy remontowe. Na szczęście wnętrze nie ucierpiało, bo wszystko dobrze zabezpieczam. Nabił jakieś 500km w ostatnim tygodniu. Co robię: regularnie myję z soli, bo aż boli patrzeć, jak pokrywa się do połowy białą warstwą  <blee> Na szczęście niedługo będę miał auto do transportu, i poldek wróci na swoje miejsce, zamiast służyć jako wół roboczy.

Mam też plan zawieźć w końcu oryginalne odbłyśniki do regeneracji, i zrobić porządnie reflektory na fabryczne nówki.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 29, 2022, 20:23:14 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1158
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Wymieniłem pasek rozrzadu w gsi i osprzetu, przy okazji wyczyściłem czujnik wału bo był mocno zabrudzony opiłkami, efektem tego jest, że pali teraz od strzała.  :d

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 31, 2022, 20:29:25 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Ostatni weekend spędziłem w garażu próbując upchać sprężarkę klimy do ATU. Druciarski prototyp już jest, nawet odpaliłem silnik żeby zobaczyć czy ma to szanse poprawnie pracować. Teraz zostało zrobić bardziej cywilizowane mocowanie i dobrać/dorobić przewody/rurki żeby optymalnie zmieścić się między sprężarką, alternatorem i fartuchem :]



Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 31, 2022, 20:45:59 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Maćko gratuluję, dobrze to wygląda. Nie ukrywam, że temat klimy w Roverze bardzo mnie kręci i w perspektywie jakiegoś czasu będę chciał również dołożyć swojemu autku ;)

Nie dziś, ale wczoraj pojechałem odwiedzić Poloneza w garażu. Odpaliłem, poczekałem aż się nagrzał i tyle. Nie wyjeżdżałem nawet na sól. Rozrusznik mimo regeneracji działa tak sobie... Pojeździł bym nim. Brakuje mi tego.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 31, 2022, 21:03:15 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5157
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Wygląda w porządku. Gdyby nie to, że mam oryginalnego plusa z klimą, to robiłbym właśnie tak, na oryginalnych komponentach z rovera, bo to najłatwiej, a tylko potem kwestia dorobienia przewodów, ale tak, to zrobiłem tak, żeby nic nie przerabiać z oryginału i w razie czego, można wracać do GSI, ale póki poldek jest w moim posiadaniu, to raczej GSI w tej budzie nie zagości. Nie liczę niespodziewanych losowych przypadków (odpukać) A poza tym, powiedzmy sobie prawdę, rover, to rover, inny kultura pracy, inna jazda i ten dźwięk. Strasznie mi tego brakowało.
Dawid kompletuj sobie w międzyczasie potrzebne graty, bo tego tak szybko od reki nie dostaniesz. Niby masz minusa, to teoretycznie łatwiej tam coś pod deska innego upchnąć, ale pozostałe podzespoły i tak pewnie trzeba kombinować. Najprościej dostać osprzęt do silnika. Niech przybywa tych roverów z klima i wspomą, bo fabryka tego nie zrobiła, wiec my musimy. ja tam jestem bardzo zadowolony. Chodziło mi to dłuższy czas po głowie i gdyby nie wywalona uszczelka w GSI, to nadal by tylko chodziło.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 31, 2022, 21:58:27 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1335
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Jaki jest problem żeby w poldoroverze zostawić oryginalną sprężarkę od klimy np z rovera 45?
Co do montażu klimatyzacji do minusa to wg mnie najprościej to zrobić wpasowując w podszybie mieszalnik powietrza z innego auta. Problem jedynie jest taki że ciężko znaleźć coś małego gabarytowo.