Autor Wątek: FSO Polonez Truck 2.0 Kompressor  (Przeczytany 5042 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: FSO Polonez Truck 2.0 Kompressor
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 27, 2023, 18:27:26 pm »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 269
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
Już jakiś czas przyglądam się twojej pracy, nie do końca rozumiem, ale szanuję. Jedno mnie jednak ciekawi najbardziej, po skończonej pracy zapewne będziesz chciał wyjechać tym pojazdem na drogę publiczną, czy masz już patent na legalizację tych przeróbek, czy może takimi "drobiazgami" nie będziesz sobie zawracał głowy? 

Odp: FSO Polonez Truck 2.0 Kompressor
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 29, 2023, 21:31:07 pm »

Offline panmalinaa

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck
Sam tego do końca nie rozumiem. Ale nie wszystkie choroby są uleczalne.
Co do Twojego pytania, najpierw muszę go skończyć.
Nie ma tu żadnego patentu, wszystko się da. Nie takie projekty wyjeżdżały. Ale nie wszystko się opłaca lub jest warto. Czasem to co jest warto się nie opłaca, a to co się opłaca po prostu nie warto.
Jeśli składasz coś podobnego i chcesz porady jak to prawnie ugryźć żeby było zgodnie z literą prawa to odezwij się na priv. Jeśli pytasz tylko w formie wbicia szpilki to odpowiedź powyżej musi zaspokoić ciekawość.

A skoro już jestem przy pisaniu posta to mały update.
Obecnie jestem na etapie kończenia blachy, rzeźbię nowe mocowania pod zderzak przedni bo wcześniej ktoś go przyspawał... Następnie zabieram się za zrobienie konstrukcji pod błotniki paki. Ma ktoś może jakieś fotki jak to seryjnie wygląda? Albo robił coś podobnego i może coś poradzić? Mam trochę mało czasu ostatnio i szkoda mi go na wymyślanie koła na nowo.

Kupiłem siedzenia i biorę się za projektowanie środka. Będzie hybryda FSO i wsadzonego już tunelu od Mercedesa. Całość ma dostać nowe wykończenie. Będą też nowe customowe boczki drzwi oraz dywan. Zobaczymy jak to wyjdzie. Wszystko oczywiście pokaże na filmach. Za jakiś czas wleci materiał. Póki co zapraszam na instagrama: fsotruck

Odp: FSO Polonez Truck 2.0 Kompressor
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 29, 2023, 22:37:33 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nie ma co się tutaj wiele rozpisywać. Procedura wygląda tak, że najpierw trzeba znaleźć fajnego chłopa na jakiejś zapomnianej przez WK OSKP, który sam z największą ochotą klepnie wszystko co było zmienione jako ZK. Z papierami na ZK do wydziału komunikacji, a ten wpisze w DR każdą, nawet najbardziej absurdalną pierdołę, wtedy teoretycznie wszystko full legal.

Odp: FSO Polonez Truck 2.0 Kompressor
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 30, 2023, 10:15:13 am »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 269
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
Jeśli pytasz tylko w formie wbicia szpilki to odpowiedź powyżej musi zaspokoić ciekawość.
Wbicie szpilki? Niech nieistniejący broni. Szukam po prostu przydatnych informacji, bo coś równie ciekawego (jak twoje) kołacze się po mojej głowie...

Nie ma co się tutaj wiele rozpisywać. Procedura wygląda tak, że najpierw trzeba znaleźć fajnego chłopa na jakiejś zapomnianej przez WK OSKP, który sam z największą ochotą klepnie wszystko co było zmienione jako ZK. Z papierami na ZK do wydziału komunikacji, a ten wpisze w DR każdą, nawet najbardziej absurdalną pierdołę, wtedy teoretycznie wszystko full legal.
A jeżeli zmiany są takie, że nie wymagają praktycznie zmian (masa nieco wzrośnie) w rubrykach DR?

Odp: FSO Polonez Truck 2.0 Kompressor
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 30, 2023, 15:27:16 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
zabieram się za zrobienie konstrukcji pod błotniki paki. Ma ktoś może jakieś fotki jak to seryjnie wygląda?
Nie wiem, jak w innych wersjach - u mnie to było po prostu przynitowane do paki, do "nadkola", do progu... Z tyłu - też na docisk - zawiasami tylnego borta.

Odp: FSO Polonez Truck 2.0 Kompressor
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 21, 2023, 10:13:50 am »

Offline panmalinaa

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck
Była chwila ciszy, ale cały czas coś się działo!  Gromadzę części i mam już ich coraz więcej. Wleciał też kolejny film na youtube z postępu prac. Link poniżej, zapraszam serdecznie!

https://www.youtube.com/watch?v=Kuuky4CQgOI

Ogarnę fotki i wrzucę też tutaj co udało się nabyć w ostatnim czasie oraz jak wygląda auto na ten moment. Wszystko jest również na instagramie: fsotruck

Odp: FSO Polonez Truck 2.0 Kompressor
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 21, 2023, 18:36:09 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
a

Odp: FSO Polonez Truck 2.0 Kompressor
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 01, 2023, 10:36:47 am »

Offline panmalinaa

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck
Jakiś czas temu udało mi się kupić JR26, które wlecą na przód. 16cali 8J, obecnie dobieram odpowiednią oponę i dystans. Auto pójdzie trochę na glebę ale bez skrajności. Udało mi się też zrobić mocowanie przedniego zderzaka. Obecnie zakończyłem już spawanie przodu i montuje chłodnicę oraz intercooler. Bieżące info na instagramie: FSOTRUCK


Odp: FSO Polonez Truck 2.0 Kompressor
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 05, 2023, 14:14:49 pm »

Offline panmalinaa

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck
Polonez w końcu odpala! Póki co wciąż tylko na gazie, ale dzięki temu że porusza się o własnych siłach dużo łatwiej będzie popchnąć prace do przodu.

A tak odpala: https://youtube.com/shorts/hqe068hPhMw

   

Odp: FSO Polonez Truck 2.0 Kompressor
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 29, 2023, 06:11:09 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Policja obserwuje,
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: FSO Polonez Truck 2.0 Kompressor
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 04, 2023, 09:26:20 am »

Offline Łukasz!842!

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ 2000/TC/MPI
    • http://www.fso.ptk.prv.pl
Ciekawy projekt, z zewnątrz za bardzo bym nie udziwniał, klasyczny wygląd ładna felga i przepis na ładnego Trucka gotowy, kompresor będzie robił robotę  <spoko> 

Odp: FSO Polonez Truck 2.0 Kompressor
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 05, 2023, 20:10:02 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Policja obserwuje,
Policja lubi to 😅