Autor Wątek: Janusz- Polonez Caro Plus 97  (Przeczytany 6497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 26, 2022, 19:52:15 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ok, rozumiem. Niestety, ale mamy strasznie niedojrzałe społeczeństwo, które nie dość, że ma problem z tym, co ktoś ma, lub niema, to jeszcze na tej podstawie ocenia ludzi. Ja powiem uczciwie, że nie stać mnie na auto za 20 000, nawet za 10, bo mam ważniejsze wydatki. Wolę sobie w domu/koło domu coś podremontować, niż kupować auto, którym i tak zbyt dużo nie jeżdżę. Poloneza kupiłem za 3100 w 2013 roku, od jednego z kolegów z forum. Przez ten czas zrobiłem coś kolo 20 000 km (baardzo naciągana wartość) a teraz mam jeszcze samochód siostry, który jej jest aktualnie niepotrzebny, więc ja go użytkuję w gorszych porach roku, jak teraz, żeby polonez służył jak najdłużej, więc tym bardziej km nie przybywają. A poza tym, auto było niewytłuczone, więc za tą kasę, prawdziwa okazja. I co bym wtedy kupił, do czego bym nie musiał dokładać? Gdybym kiedyś chciał kupić coś lepszego, to też musi mi się to auto podobać wizualnie itd. Może kiedyś, ale jeśli nie, to też nic się nie stanie. Póki co, to wśród obcych ludzi, raczej spotykam się z pozytywnym odbiorem, niż z negatywnym, a w tym roku miałem już trzech zainteresowanych kupnem. Powoli staniemy się "elitą" tylko społeczeństwo musi do tego dojrzeć.

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 26, 2022, 21:49:58 pm »

Offline Anka99

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
    • Polonez Bella
Wiadomo nie ma się co spinać niepotrzebnie. Nie wiem może ja mam takie podejście, że jak mi się coś nawet bardzo nie podoba to nie napisze tego komuś ani pod postem, a tym bardziej w wiadomości prywatniej. No bez jaj. Wiele razy słyszałam teksty typu o matko jak można malucha raptorem pomalować. Boże przecież Ty polonezem jeździsz na codzień. No i co? Lubię to jeżdżę. Dla mnie nawet jak ktoś zderzaki, dokładki czy kij wie co na wkręty mocuje to niech mocuje. Nie mój cyrk nie moje małpy  <lol>
Na grupach na fb to jest jakaś istna patola. Jak nie robisz czegoś pod tych ludzi, albo czegoś nie wiesz niedaj bóg to jesteś największym zjebem i w ogóle to idz do biblioteki książki czytaj...

Na szczęście ja obracam się w takim gronie ludzi, którzy mają podobne pasję, albo chociaż je rozumieją  :d
Jedyne co spalił Fiatem to duże ilości paliwa.

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 27, 2022, 16:38:40 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Na ten moment "ogarnęłam" to po swojemu.  <haha>



Żaden z nas ładniej by tego nie zrobił.   <serduszka2> <spox>

PS. Fajny kolor nadwozia. Litych plusów dość niewiele wyszło, i to chyba tylko w czterech czy pięciu kolorach; przeważnie były lakierowane na metalik.

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 27, 2022, 19:55:32 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Fajny kolor nadwozia.
No. Morska zieleń. Mam ten lakier na żuku. Tzn. fabrycznie był groszkowy L-10A, ale przemalowałem, bo ten ładniejszy. On niby jest zielonkawy, ale na zdjęciach zawsze wychodzi niebieski. Mam drugiego żuka, w takim fabrycznym kolorze, na dodatek akryl i wygląda już nieco inaczej. Może to też kwestia podkładu pod nim, bo fabryka stosowała jakiś taki żółtawy, a przynajmniej na nim taki jest. Ja dałem szary i częściowo czerwony, jak mi brakło. Udało mi się dorwać maskę z takiego poloneza i też właśnie jest taki ładny, zielonkawy. I rzeczywiście, nie było chyba za wiele takich plusów. 97, to chyba jeszcze chwilę stosowali lakiery FSO, a potem już chyba tylko Daewoo.

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 27, 2022, 21:08:47 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
1.5 roku temu moglem takiego kupic za 2.5 kafla, chyba nawet z gazem,
z Suwałk, ogloszenie sprzedajemy.pl
zastanawialem sie miesiac i w koncu zdecydowalem sie, dzwonie, a babka mowi, ze nie aktualne,
poszedl na trzeci dzien, a ja sie miesiac z myslami bilem,
ale ciekawe, ze poszedl od razu, ogloszenie wisialo, ale przez miesiac nikt nie zadzwonil
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 27, 2022, 21:29:33 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Za te pieniądze, to było brać, jeśli nogi przez podłogę nie wypadały. A jeśli był ładny, to tym bardziej, bo sam widzisz, co się teraz dzieje. Jak mawia klasyk, żałuj synu, żałuj.

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 27, 2022, 23:28:46 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tu nie mam czego zalowac, bo jak zobaczylem ogloszenie, to byl jakos tak trzeci dzien, wiec albo juz go ktos zabieral, albo zabral,
nie zdazylbym, nawet gdybym zadzwonil minute po zobaczeniu ogloszenia
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 09, 2023, 17:39:04 pm »

Offline Anka99

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
    • Polonez Bella
Siemanko!
Czas na małe odświeżenie tematu.
Polonez na te chwilę ma się całkiem nieźle. W między czasie oczywiście nie obyło się bez drobnych usterek i wymiany akumulatora na nowy :D
Padły mi też łożyska na alternatorze, który defacto miał dopiero rok. Kumpel poskładał mi wszystko na nowych, założył i Janusz nie chciał gasnać xD
Winowajcami okazały się żarówki podświetlenia sterowania nawiewami  <rotfl>
Po wymianie wszystko wróciło do normy. Oczywiście to nie koniec. Rozciekł mi się też zbiorniczek od chłodzenia. Nowy mam nadzieje dojdzie na dniach. No i jakby było mało szyba z tyłu wypadła z prowadnicy  <bezradny>
No ale ze wszystkim w miarę się uporałam. :D Wleciał też prawilny emblemat  <rotfl2>

A no i Janusz dostał do kompletu owiewke na tylną szybę, którą gość z insta oddał mi za free  <jupi>
 Teraz czas na trochę zdjęć.  :d





Tutaj widać jak aparat wali w ch* xD Dopiero na zdjęciu niżej widać jaki kolor Janusz ma naprawdę.  :]



No i ostatnie z bolcem Starego  <lol> Obaj to równolatki.  :d

Jedyne co spalił Fiatem to duże ilości paliwa.

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 09, 2023, 20:50:38 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jak to było w Weselu Smarzowskiego...
Cytuj (zaznaczone)
Samochód, istne cacko.

Wleciał też prawilny emblemat
Jezu, dlaczego? Nie rozumiem przyklejania czegoś takiego, jednocześnie usuwając wszystkie fabryczne emblematy. Bardzo rzuca się w oczy i nawet nie chodzi o sam napis. Ale to Twój samochód.
Tutaj widać jak aparat wali w ch* xD Dopiero na zdjęciu niżej widać jaki kolor Janusz ma naprawdę.
No tak średnio, bym powiedział. U góry jest niebieski, a na dole, bardziej turkusowy. L-45 na żywo wchodzi w zieleń, a na zdjęciach wychodzi niebieski. Zdjęcia na dole, to już prawie to, ale jednak nie do końca. Niemniej, na plusie ten kolor jest ładny.

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 09, 2023, 21:21:22 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Naklejka deko przypałowa, ale jak się znudzi zawsze można odkleić. A malucha to kojarzę https://www.youtube.com/watch?v=vV4rHNTs0SU

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 09, 2023, 22:21:59 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2076
z szybą i prowadnicą to może być wina połamanego ogranicznika drzwi. jak będzie opuszczona to ja potłucze. Robiłem już kilka takich polonezów.

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 09, 2023, 22:58:53 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Wleciał też prawilny emblemat
raczej ch.u.j.owy, nawet pomyslodawca go tak podpisal ;>


Tutaj widać jak aparat wali w ch* xD Dopiero na zdjęciu niżej widać jaki kolor Janusz ma naprawdę.
ktory jest prawidlowy, bardziej zielony, czy bardziej niebieski? bo oba byly dostepne,
mam dylemat, bo zielen morska (bardziej niebieski) ma zolte halogeny i zoltego malucha,
a zielony ma halogeny i malucha pomaranczowe,
czym byly robione te zdjecia, kartoflem? czy daltonista kredkami malowal?
moj najtanszy Kodak z 2003 nie ma problemow z oddaniem kolorow, a zielony to uwielbia podkreslac - dwie dekady pozniej nie mozemy odroznic na zdjeciu zielonego od niebieskiego,
jeszcze z 7lat i rozwiaza ten problem wprowadzajac zdjecia czarno-biale; ale do takiego ficzera to srajfon bedzie potrzebowal jedenastu obiektywow z tylu i pieciu z przodu ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 10, 2023, 09:59:12 am »

Offline Anka99

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
    • Polonez Bella
Matko. Nie wiedziałam, że o glupi znaczek będzie taki trzask dupsk ;-| Mi się on podoba, rekcja ludzi na drodze czy podczas rozmowy też jest pozytywna, więc tylko tutaj macie z rym problem. Ale to wasz, a nie mój.  <lol> Zdjęcia robiłam normalnym cywilizowanym telefonem. Każdy użytkownik poloneza w tym kolorze ma ten sam problem. ;) Nie da się uchwycić tego koloru czym by nie zrobił zdjęcia. Na żywo to on też jest jak Kameleon. Zależy od pory dnia I natężenia światła. Dzwi rozebrałam i zrobiłam co trzeba.  :]
Jedyne co spalił Fiatem to duże ilości paliwa.

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 10, 2023, 10:59:26 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
raczej ch.u.j.owy, nawet pomyslodawca go tak podpisal
Dokładnie; też bym tam dopisał: ...OWO  <lol> Wygląda paskudnie, choć co prawda, to prawda - nie mnie ma się podobać. Pozytyw tej naklejki jest natomiast taki, że nie muszę codziennie na nią patrzeć.  :d

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 11, 2023, 00:53:00 am »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie wiem, co ludzie widzą w tych znaczkach, że takie hehe, śmieszne - mnie jakoś nie bawi. zresztą moda na nie pewnie niedługo przeminie :P

Co do zbiorniczka - warto czasem pomyśleć o innym, lub zamocowaniu oryginalnego na gumowych podkładkach, żeby nie był na sztywno przykręcony do karoserii. Podobno dzięki temu nie przenoszą się na nie aż tak wibracje nadwozia, i nie pękają. W moim tak zrobiłem po montażu nowego, no i do tej pory spokój.  :]

Z tego co widzę, halogeny wymieniłaś na reflektory dalekosiężne (drogowe - inny rozsył światła, niż dla halogenów, inne "użebrowanie" szkła reflektora) - fajnie świecą dodatkowe "długie" w zderzaku, na tej wysokości?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2023, 00:55:24 am wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 16, 2023, 13:50:36 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Mi się on podoba, rekcja ludzi na drodze czy podczas rozmowy też jest pozytywna

Na wiele złych rzeczy jest reakcja pozytywna.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 17, 2023, 20:35:46 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Ale żeście się prze*ebali do dziewczyny. Chce to ma i nic nikomu do tego . Ja mam Kapitana bombę na szybie naklejonego mi się podoba tak samo jak i dla beki na spoty Neony i co ? 
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 18, 2023, 11:16:16 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
I nic. Jak dojdziesz do władzy to będziesz mógł wprowadzić cenzurę zdań niepochlebnych.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 22, 2023, 06:13:28 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ch*jowe przeróbki mają to do siebie, że zawsze są mniej ch*jowe, kiedy są w pełni odwracalne, tzn. kiedy nie trzeba kupować oryginalnych elementów, by przywrócić autu dawną świetność. Taki żartobliwy emblemat do gaźnikowca, przyklejony na plusowej szybie też byłby bardziej OK, niż w miejscu oryginalnego emblematu. I nikt tu do nikogo się nie przyczepia... Po prostu jesteśmy miłośnikami polonezów, a nie wszelkich ich głupich "ulepszeń".

Odp: Janusz- Polonez Caro Plus 97
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 21, 2023, 19:28:11 pm »

Offline Anka99

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
    • Polonez Bella
Siemanko!
Ostatnio Janusz odwiedził ze mną rodzinę na podkarpaciu. Jak na poloneza muszę powiedzieć, że jechało się całkiem zajebiście :D Dużo zdjęć nie mam, no ale zawsze to coś. :D







W tym tygodniu zabrałam się też za montaż centralnego. Zostały mi jeszcze do opanowania drzwi tylne. No ale jak to mówią nie ma się co spieszyć i spinać. Wszystko na spokojnie. :)
Jedyne co spalił Fiatem to duże ilości paliwa.