Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----  (Przeczytany 52750 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #520 dnia: Lipiec 27, 2023, 22:34:39 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
U mnie walczę z odpalaniem na ciepłym, 125p, na 1.5AB ( 1.6 po abimeksie na gaźniku). Mam filtr przed pompką paliwa i chyba zmienię na tak jak było fabrycznie ( fachman starej daty pozakładał, pomieszał miesiąc już walczę i dochodzę do ładu po nim). Zielony kabelek, cewka, przewody , zapłon, skład mieszanki jest ok. Pływak wykluczyłem bo jak by go zalewało to by było to chyba czuć? Poza tym pojeździłem, nie szarpię, nie dusi się, dziury nie ma itp  , lecz takie długie odpalanie na zagrzanym silniku mnie zaczyna męczyć i irytować, biorąc pod uwagę że w drugim mam 115c i tam na ciepłym jest strzał  z pół obrotu.
U mnie kiepsko odpala na zimnym :/ też gaźnik. Ale u mnie to coś z zapłonem bo muszę go przyspieszyć przy odpalaniu, bo inaczej niskie obroty i ledwo chodzi. Na ciepłym już jest ok i mogę cofnąć zapłon
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2023, 22:36:52 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #521 dnia: Lipiec 28, 2023, 21:46:21 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3132
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jestem blisko złożenia WSKi. Brakuje jeszcze tylko łańcuszka. Zastanawiam się też nad wypaleniem sobie kilku grubych przekładek zamiast tych cienkich, które podobnoż często są przyczyną problemów ze sprzęgłem w tym wynalazku.

Dziś wziąłem się za docieranie podkładu na częściach do kadeta. Musze jednak wykombinować jakiś stojak do malowania, bo jest pełno niedomalowań.
Cytując klasyka "ja to papier pincetke wezmę i ściana jak lustro wychodzi". Tak samo w tym przypadku, jako tako udało się wyprowadzić na względne gładko :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #522 dnia: Lipiec 29, 2023, 06:28:33 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3061
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ostatnio od jakiegoś czasu przy żadnym samochodzie nic nie robię. Wypalenie? Raczej nie, a jeżeli tak, to tymczasowe. Kilka dni temu dali mi jako zastępczy hybrydę w automacie i z turbiną, więc korzystam i zrezygnowałem na ten czas nawet z roweru. Analogiczny model w manualu i nieuturbionej benzynie, pali na oko 50 % więcej - a myślałem, że jest taki oszczędny...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #523 dnia: Lipiec 29, 2023, 16:29:11 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3441
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Wydaje mi się że w końcu doszedłem do ładu o co grało w tym moim wynalazku w 125p 1.6.
Zaworek iglicowy zużyty-wymieniłem na nowy , pływak ustawiony na 7,5mm, świece kable, zmieniłem położenie filtru paliwa tak jak powinno być czyli pompa-gaźnik.
Zapalił- rozgrzałem do włączenia wentylatora i zgasiłem. Odczekałem 10 minut, z pół obrotu , poczekałem godzinę również, pół obrotu dosłownie dotknięcie kluczyka.
Na taki efekt liczyłem i czekałem. Teraz nasuwa się pytanie- czemu wcześniej tak nie było -winne było ustawienie pływaka 5,5mm czy rozklekotany zaworek iglicowy ( świece przewody profilaktycznie wymieniłem bo grzebałem przy nich z 5 lat temu).
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #524 dnia: Lipiec 31, 2023, 19:51:33 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Ruszyła naprawa Poloneza. Auto dostanie nowe sprzęgło Valeo 200mm, oraz nowe łożysko igiełkowe wałka sprzęgłowego - stare zupełnie się rozleciało. Szumi też łożysko oporowe, więc też wleci nowe.

Na czas naprawy kolega pożyczył mi w charakterze samochodu zastępczego Opla Kadetta 1.4 60KM rocznik 1990. Przyznam, że to auto jest o wiele lepsze niż mi się wydawało. Porównuję go z Golfem 2 to Oplem jeździ mi się przyjemniej, lepsza pozycja za kierownicą, lepsze prowadzenie. Jest co prawda gorszy materiałowo jako całość, ale jeździ się nim lepiej, przyjemniej.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2023, 20:45:33 pm wysłana przez Dawid91 »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #525 dnia: Lipiec 31, 2023, 20:16:09 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 570
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Kadett e spoko fura, zawsze podobał mi się jego wygląd. Stylistycznie wyprzedzał konkurencję o kilka lat, za dzieciaka w życiu bym nie pomyślał że to fura z połowy lat 80. Tak samo ford sierra, jeszcze długo wyglądała "świeżo" .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #526 dnia: Lipiec 31, 2023, 20:54:06 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 665
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Ogólnie Ople z tamtych lat to są dobre samochody (pomijam blacharkę). Moim marzeniem które się nigdy nie spełni to
https://spidersweb.pl/autoblog/opel-lotus-omega-kombi-ebay/  Musze się zadowolić tylko Omega A kombi w którą i tak władowałem już trochę $$, a w tym roku mam plan odnowić w niej oryginalne felgi od Zendera, a na przyszły sezon wymiana progów, bo już nie są w najlepszym stanie, ale dziur nie ma.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #527 dnia: Lipiec 31, 2023, 22:38:32 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3132
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Mam zajebiste opony w atu, każde odczuwalne hamowanie na asfalcie cichobieżnym i opony śpiewają sopranem. Polecam wszystkim, miny przechodniów bezcenne <ok>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #528 dnia: Lipiec 31, 2023, 22:57:38 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1693
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Też dziś zrzuciliśmy w Caro skrzynię z wałem, na dniach wlatuje spiek + lekko odchudzone koło zamachowe, do tego poliuretanowa podpora z nowym łożyskiem. Mam nadzieję, że to załatwi nam problem uślizgu sprzęgła i wreszcie uda się dokończyć strojenie tego wynalazku.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #529 dnia: Sierpień 01, 2023, 12:09:40 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4708
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Polonez przygotowany do drogi jedzie nad morze, już 7 raz :P Właśnie wyjeżdżam.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #530 dnia: Sierpień 01, 2023, 12:40:12 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Polonez przygotowany do drogi jedzie nad morze, już 7 raz :P Właśnie wyjeżdżam.
Kurde niedobrze, bo założyłem staga xl i moze jutro będę go odpalał i pewnie będę pisał w Twoim temacie co mi nie działa i jak to naprawić :D a Ty zamiast czytać PTK to pewnie będziesz się pluskał w wodzie :P
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #531 dnia: Sierpień 01, 2023, 13:22:45 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13849
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
stagXL dziala zawsze tak samo - jak sonda sprawna, to bedzie regulowal sklad (jezeli sztucznie nie ograniczysz ruchu krokowca)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #532 dnia: Sierpień 01, 2023, 15:22:19 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
stagXL dziala zawsze tak samo - jak sonda sprawna, to bedzie regulowal sklad (jezeli sztucznie nie ograniczysz ruchu krokowca)
No zobaczymy :P o jednym tylko chyba nie jest wspomniane w artykule Daniela. O zworkach w kompie. Jezeli ktoś ma używany komp to chyba powinien zaglądnąć do środka i zerknąć czy zworki są ustawione prawidłowo pod strojenie kompem i wylaczyc "strojenie" zworkami i potencjometrem bo inaczej wszystkie ustawienia z kompa będą i tak ignorowane.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2023, 15:25:31 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #533 dnia: Sierpień 01, 2023, 16:30:28 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13849
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w instrukcji do sterownika jest taka informacja,
podstawa montazu urzadzenia jest sprawdzenie jego instrukcji, zeby np. czegos nie sfajczyc,
wiec musisz mu wybaczyc, ze nie napisal tego na forum ;p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #534 dnia: Sierpień 01, 2023, 17:18:31 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
w instrukcji do sterownika jest taka informacja,
podstawa montazu urzadzenia jest sprawdzenie jego instrukcji, zeby np. czegos nie sfajczyc,
wiec musisz mu wybaczyc, ze nie napisal tego na forum ;p
Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem albowiem nie każdy zajrzy do manuala, bo tak na prawde po co skoro jest instrukcja podana na tacy jak w tym artykule na forum (za co oczywiście dziękujemy :) ) 😝 sam bym nie zaglądał do manuala gdybym czegoś innego nie szukał (i z ciekawości co tam jest napisane w manualu)  i bym o zworkach nie wiedział :P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2023, 17:22:54 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #535 dnia: Sierpień 01, 2023, 23:33:02 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4708
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Marcin, jakbyś miał problemy, to podam numer tel na privie, bo faktycznie z netem może być słabo ;)

No i wszyscy moi antyfani i antyfani poloneza mają powód do radości; pierwszy raz w życiu auto wylądowało na lawecie. Śpię w hotelu w Międzyrzeczu, woj. Lubuskie. Objaw usterki taki; lecę sobie 150 na godzinę, nagle słyszę metaliczne terkotanie. Pierwsza myśl - zatarłem silnik, ale po zjechaniu na pobocze okazało się, że pedał sprzęgła jest w podłodze i za nic nie chce wrócić. Po godzinie próby naprawy na esce poddałem się i przyjechała laweta. Jutro się dowiem, co się stało. Sprzęgło miało zrobione około 100kkm, montowałem valeo, jeszcze do mojego camela...
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #536 dnia: Sierpień 01, 2023, 23:57:35 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No i wszyscy moi antyfani i antyfani poloneza
A są tu tacy? Tzn, co do pierwszej części wypowiedzi, to pewnie są, ale co do drugiej, to antyfani poloneza na stronie miłośników polonezów? Czy to się nie kłóci? Niby mp79 niezbyt je lubi, ale on się przyznał i jest "swój".
Ale tak poważnie...
po zjechaniu na pobocze okazało się, że pedał sprzęgła jest w podłodze i za nic nie chce wrócić.
Wykluczyłeś łapę sprzęgła, lub łożysko wyciskowe? A że sprzęgło nowe, to nic nie znaczy, bo z tymi częściami teraz różnie bywa. Coś na pewno się rozleciało, ale chyba nie docisk?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #537 dnia: Sierpień 02, 2023, 00:35:55 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13849
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie rozumiem dlaczego ktos mialby sie cieszyc z usterki w Polonezie,
choc w sumie, gdyby mi sie przytrafila, toz pewnoscia sa tacy co by sie cieszyli, ale PN stoi rozebrany, wiec moge im dac na pocieszenie, ze wqrwia mnie Alfa,
po tym jak sie urwal kielich tylnej sprezyny na amorytyzatorze to stala sobie na podnosniku miesiac, bo a to rozbiorka zardzewialych srob, a to jednak obciecie diaxem, zamowienie amorkow z 3 stowy ;], a to jeszcze oslony potrzebne, a to obcieta srube M12 23cm znalezc co najmniej 8.8, bo cale kolo trzyma, a to mi sie nie chce skladac,
poskladalem, jeszsze nowe sprezyny mialem - wyjezdzam zeby sie ulozyl zawias i ciach, pedal hamulca wpadl w podloge,
na poczatku HGW, nie widac nigdzie plamy, ale dolalem plynu i plama sie pojawila pod lewym przednim kolem,
z 50m przejechalem po miesiacu, a to auto ma jeszcze kilka usterek do ogarniecia,
normalnie wloski babski charakter

a co do sprzegla, to w sumie kolejny defekt na stronie (27), wiec moze jakis wirus ;>
skoro naped zlaczony, to szkoda bylo brac lawete, trzeba bylo dojechac najdalej jak sie dalo, czyli do miasta,
na trasie to jest lajcik, bo nie trzeba sie zatrzymywac,
gorzej w miescie, bo akumulator moze nie dac rady przy czestym odpalaniu silnika na jedynce  <cwaniak2>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #538 dnia: Sierpień 02, 2023, 06:31:04 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3061
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
nie rozumiem dlaczego ktos mialby sie cieszyc z usterki w Polonezie
Ja też, ale są tacy, którzy cieszą się z czyichś niepowodzeń i myślą, że ich niepowodzenia będą cieszyć innych.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #539 dnia: Sierpień 02, 2023, 11:53:28 am »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Daniel na razie nie będę zawracał głowy Ci telefonami, ale nie wykluczone że skorzystam jak będzie wyjątkowo źle : D

Odpalam dziś polda i słyszę że wydech nieszczelny. Szukam gdzie, a tu kolektor z gsi pekł na łączeniu rur wychodzącej z 4 gara :/ normalne to że te kolektory pękają?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2023, 11:55:13 am wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839