Autor Wątek: Wałki "Świątka"  (Przeczytany 3630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 22, 2024, 20:55:52 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
O widzisz, dzięki, ja kabel do abimexa mam, jakis tam program pod dosa mam tyle że problem z kompem i Windows 98 😁
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 22, 2024, 21:01:12 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 686
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Tylko wydaje mi się że tu trzeba będzie eprom wyjąć z płyty, skasować go UV, bo takiego typu jest tam pamięć i potem układ do programatora i wgrać tę mapę. Z poziomu dosa raczej tego nie zrobisz.

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 22, 2024, 21:40:31 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Aaha tylko teraz skąd tu programator do tego eproma ogarnąć
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 22, 2024, 22:55:06 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Gadałem ze Świętym, ma programator tylko potrzebna jest do tych epromow kasowarka UV lub ew wystawić go na słońce i się sam skasuje. No ciekawie by było gdyby ten soft wszedł i rzeczywiście wywalił by 90 koni na seryjnych gratach a widać po pomiarach że podatny jest😁
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 23, 2024, 10:10:49 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2140
skasujesz latarką do pazurów
A programator dobierasz do rodzaju pamięci.

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 23, 2024, 10:15:38 am »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
skasujesz latarką do pazurów
A programator
O widzisz, dzięki za info bede próbował, zgrać to pewnie zgramy, niema bata tyle że bede musiał poszukać na spokojnie jakichś tańszych 'rolek' w okolicy bo tych co zawsze u nich robiłem pomiary już poyebalo z cenami.
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 23, 2024, 11:37:27 am »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1738
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo +1?? KM?? & Fiat Croma 1.9 JTD '09 120 KM - Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - "TurboŁoś"
zarzucił do swojego ohv gaźnik lekko pomodzony wg zaleceń Rewaru,
Jak już zostałem wywołany do tablicy to wyjaśniam - z serią nie będę tego testował, wałek wlatuje do odprężonego 1.6 na standalone z turbo. Także jedyne porównanie jakie będę mógł zrobić to z obecnym GSI na seryjnym wałku i jakimś 1 barem doładowania. Ale to najwcześniej w przyszłym roku bo najzwyczajniej w świecie na ten moment nie mam czasu dłubać przy PN.

eprom wyjąć z płyty
A nawet wylutować, bo skubaniec siedzi w takiej podstawce która nie pierwszy rzut oka sprawa wrażenie montażu na wcisk - jednak wszystko jest polutowane. Także potrzeby hotair albo chociaż opalarka.


A programator dobierasz do rodzaju pamięci.
Google podpowiada, że to pamięć typu 27c



« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2024, 11:42:17 am wysłana przez Sławek#1978 »
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 23, 2024, 14:22:16 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Jak już zostałem wywołany do tablicy to wyjaśniam - z serią nie będę
No niewiem czy dłuższy czas otwarcia zaworów będzie dobry pod turbo, żeby się nie okazało że będzie za bardzo 'przewietrzał' komory spalania a co za tym idzie cześć mieszanki paliwowo powietrznej niepotrzebnie pójdzie w wydech.
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 23, 2024, 14:25:44 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
nawet wylutować, bo skubaniec siedzi w takiej podstawce która nie pierwszy rzut oka sprawa wrażenie montażu
Dokładnie tak
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 23, 2024, 14:52:12 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1738
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo +1?? KM?? & Fiat Croma 1.9 JTD '09 120 KM - Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - "TurboŁoś"
żeby się nie okazało że będzie za bardzo 'przewietrzał' komory spalania
Akurat w tym "przewietrzaniu" upatrywałbym możliwości zmniejszenia laga przy turbo także różnie można interpretować. Nie mniej chłopaki z Rewaru proponowali mi jeszcze zrobienie wałka niesymetrycznego (inne zarys krzywek ssących i wydechowych) i to może być najciekawsze rozwiązanie. Chyba się skuszę z takim zakupem na zapas szczególnie, że ceny mają o wiele lepsze od Świątka.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 23, 2024, 21:26:54 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Akurat w tym "przewietrzaniu" upatrywałbym możliwości zmniejszenia laga przy turbo także różnie można interpretować
Hmm, może i tak tyle że wiedz o tym że Rewar nie azotuje wałków i będziesz musiał go odebrać, naazotowac u kogoś innego (np u nas w Tarnowie jest gość) i jeszcze raz powrót na Rewar żeby sprawdzić czy go nie pokrzywilo, co prawda pomiar i ew prostowanie jest u nich gratis ale dolicz sobie jeszcze 150 złotych azotowanie (cena sprzed 2lat) i wycieczki do Krakowa to niewiem czy tsk wiele taniej wyjdzie. Nie żebym miał coś przeciwko Rewarowi bo sam u nich robię ale jak policzysz wszystko to niewiem czy będzie wielka różnica w cenie między Swiatkowym gotowcem już utwardzonym gotowym do założenia a Rewarem + wycieczki itd.
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 08, 2024, 11:35:09 am »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
No i test wsadu zrobiony i.... niestety jedna wielka kaszana.Brak obslugi nastawnika wolnych obrotów, nacdzien dobry check po odpaleniu, przy probie przygazowki wali wcwydech, a przelany tak ze masakra. Nawet nim nie probowalem jezdzic bo widzac co sie dzueje stwierdzilem ze niema to sensu. Moze ktos ten program robil dla kogos pod konkretnie zmodyfikowany silnik. Jak nie macie zapasowej kostki eprom to odradzam testy bo stracicie bezpowrotnie oryginalny soft a auto nie bedzie sie  nadawalo do jazdy.
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 08, 2024, 13:30:15 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2140
przecież stary soft można zgrać przed czyszczeniem.

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 08, 2024, 13:32:55 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
No niby mozna, ale nie kazdy o tym pamięta.
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 08, 2024, 18:12:57 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13892
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
cwierc wieku czekazno na sprawdzenie tego wsadu a tu taki zonk, - wyglada to na konia trojanskiego,
to niby mialo byc demo od vtecha, a wyglada to na konia trojanskiego
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 08, 2024, 20:10:44 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Nie miałem czasu sie z tym bawic ale z ciekawosci podepne go jeszxze raz i wymrugam bledy, ciekawe co pokaże.
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 08, 2024, 20:50:40 pm »

Offline lampart125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 360
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1500
Swego czasu czytałem na motonews o krążącym uszkodzonym wsadzie do abimexa.

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 08, 2024, 20:54:12 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Swego czasu czytałem na motonews o krążącym uszkodzonym wsadzie do
No to chyba trafiliśmy wlasnie na ten. A o innym nikt nic nie slyszał?
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 09, 2024, 23:17:02 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4743
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jedno mnie dziwi. Po jaki wuj robiłeś słabszego 1.5, zamiast wpakować pracę w 1.6 i mieć na dzień dobry większą moc?  <co> Przecież wiadomo było, że 1.5 zawsze kulał szczególnie momentem względem "rozwiertu". Z plusów - masz krótsze przełożenie mostu, niż wersje z silnikiem 1.6 (4:1 względem 3:9), więc 1.6 z tym mostem szedłby lepiej, niż seryjny 1.6 A w tej chwili, domyślam się, że fabryczny 1.6 objedzie spokojnie "tuningowane" 1.5.

PB E10 może wpływać na obniżenie mocy, E5 też. Ze dwa-trzy konie mogły uciec.

Z softem planowałem się kiedyś bawić, ale zamiast tego dokonałem przeróbki koła pasowego, przesunięcie rowka na klin względem oryginalnego co dało +5 stopni w całym zakresie obrotów. No i to czuć, bo przez jakiś czas jeździłem na "seryjnym" ustawieniu, a ostatnio przełożyłem przerobione koło w miejsce fabrycznego, i dało się odczuć lepszą elastyczność (na LPG, na benzynie nie sprawdzałem).



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2024, 23:19:47 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 10, 2024, 09:09:28 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
pamięć typu 27c
Dawno mnie tu nie było.
Mam kasowarkę uv do pamięci oraz programator SEPROG na RS232, OIDP, jest jakaś dyskietka z programem.
Mogę Ci wypożyczyć na pół roku :)
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.