Autor Wątek: nasze komputery.  (Przeczytany 140733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #720 dnia: Sierpień 20, 2018, 22:08:00 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
Jak to ktoś kiedyś śpiewał:
"Bo jedni wolą spać, a inni chlać po parkach. A my wolimy grać po nocach w counter strike-a."
:)

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #721 dnia: Sierpień 20, 2018, 23:39:54 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
HAH dobra cofam to co powiedziałem o cenie karty <lol>
https://www.x-kom.pl/szukaj?q=RTX&sort_by=price_asc
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #722 dnia: Sierpień 20, 2018, 23:50:29 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Ja odnoszę wrażenie że w tej chwili i tak nie ma w co grać.

Kiedyś było po kilka kilkanaście gier każdego gatunku i subgatunku w ciągłej sprzedaży, a teraz pustki.
teraz gier jest od zaj... i ciut ciut, tylko w ramach jednego gatunku sa do siebie bardzo podobne, robione i wydawane generycznie, wiec tak naprawdę trudno cos wybrac,
ale wszystkich gier dotychczas wyprodukowanych dobrych i uchodzacych za dobre jest tak duzo, ze i tak nie sposob je wszystkie ograc,
np. ja preferuje gry FPP i zaczalem kupowac tytuly, w ktore kiedys nie gralem, a ktore przeszly do historii jako dobre,
teraz te tytuly w formie cyfrowej mozna kupic od 3pln i tak kupilem za ~4pln  FEAR, Bioshock ,Stalkera czyste niebo, DukeNukenForever ,za 10pln pudelka z plytami Stalkera zew Prypeci czy FARCRY,
sporo jest darmowych do wyrwania, sa gry ktore mozna przechodzic kilka razy jak Fallout3 i NV,
 na dziesięcioletnim komputerze mozna grac do woli wydajac na gry grosze, wiec jezeli ktos ma potrzebe grania w najnowsze mialkie produkcje AAA tylko dlatego, zeby byc modnym to jego problem - nV juz puszcza nowe karty, ktore po raz kolejny podnosza poprzeczke ...cenowa
Nie kumam, dorosłe chłopy a zastanawiają się jaki zestaw kupić, żeby pograć w gry?
a co w tym dziwnego, przeciez gry maja swoje wymagania, ale jakos nie widzialem tu rozkminek co do nowych zestawow, tylko mowa o czesciach z demobilu, starszych niz 5 lat, wiec wlasciwie bedacych elektrozlomem w I świecie,
w przypadku planowania wydatku kilku tysiecy pln na komputer do grania to sam uwazam, ze to glupota - ale to pewnie kwestia zasobnosci portfela, bo przeciez bogactwo polega na wydawaniu pieniedzy nierozsadnie/na rzeczy zbedne,
tak samo glupie jest kupienie PCta za 5 kafli zeby pograc w gierki, jak jezdzenie samochodem osobowym za 400 kafli dla samego jezdzenia, a juz autobus za 1000 kafli moze miec jakis sens

co do samego tracenia czasu na granie, to jestesmy z takiego pokolenia, ktore w dziecinstwie i mlodosci gralo na komputerach - przyzwyczajenia do rozrywek czasami zostaja, a czasami zanikaja i zastepuja je inne,
jeden sobie zagra od czasu do czasu, ainny sie odzwyczail i zapomnial, wiec moze pojdzie zalac pale - granie w tym porownaniu jest niegrozna, zdrowsza i bardziej zroznicowana i angazujaca rozrywka,
tracic czas tylko przed komputerem mozna na rozne sposoby, zamiast garc mozna przegladac koty na necie, ślęczeć na pejsbuku w poszukiwaniu niczego, alebo pisac na forum - jeden traci czas pisaniem na forum ,a inny traci czas na tym samym forum usuwajac tematy -  jest za stary by zalapac sie na pokolenie graczy, wiec prowadzi gierki na forum z wlaczonym godmode, bo bez chitow by polegl,
uczesniczac w tym coraz bardziej chce mi sie stoczyc "uczciwa walke" w grze, bo ostatni raz odpalalem cos chyba w marcu,
nie liczac oczywiscie HL:LC jako test graficzny - wyniki sa zaskakujace, ale to juz temat na inny wpis
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #723 dnia: Sierpień 21, 2018, 07:40:36 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
c2q lub Phenom II X4 jeszcze daja rade
Phenom II x4 955be - polecam.
Zamierzam na dniach zainwestować w 16gb albo 8gb.
No i elegancko, 4gb to o wiele za mało. Procek jeszcze daje radę, ale po dołożeniu ramu na pewno poczujesz wzrost wydajności <spoko>
Wiem jak i7 chodziło na 4, później 12, a teraz 24gb pamięci. Niebo a ziemia <lol>. Tak oprócz tego polecam zainwestować w dysk ssd jakiś mały typowo pod system - będzie rakieta!

Zgadzam się że 4gb to stanowczo za mało. Jak grałem w wolfenstein the old blood to bardzo było odczuwalne że mam tylko 4gb ramu.
Dzieki za odpowiedź, to narazie zainwestuję w 8gb ram i powinno starczyć. I myślę też nad zmianą karty graficznej na jakąś z 2gb ramu. Właściwie to teraz nad dwoma modelami się zastanawiam radeon 7870 i 7950. Czegoś nowego mi nie potrzeba bo max rozdzielczość monitora to mam 1440x900


Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #724 dnia: Sierpień 21, 2018, 10:43:20 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
I myślę też nad zmianą karty graficznej na jakąś z 2gb ramu. Właściwie to teraz nad dwoma modelami się zastanawiam radeon 7870 i 7950.
wymiana z 7850 na 7870 sie nie oplaca, za mala roznica w wydajnosci, z 1gb w takim przypadku da sie zyc po obnizeniu jakosci tekstur,bo one zajmuja duzo,
7950 to juz mocniejszy model i ma 3gb pamieci ,ale sporo sobie za nie zycza i jeszcze byl problem, bo r9 280/x mialy tendencje do padania - ale chyba te,ktore mialy pasc to padly, jednak i tak wolalbym cos nowego z gwarancja, bo to sa juz koszty w postaci kilku stow i szkoda ryzykowac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #725 dnia: Sierpień 21, 2018, 11:35:07 am »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Ja ze swojej strony mogę polecić GTX 670 ale jak brać to tylko niereferencyjne i najlepiej od zotaca wersję AMP! . Jest najmocniej podkręcona, najlepsze chłodzenie i sporo wytrzyma <spoko>
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #726 dnia: Sierpień 21, 2018, 12:19:33 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
I myślę też nad zmianą karty graficznej na jakąś z 2gb ramu. Właściwie to teraz nad dwoma modelami się zastanawiam radeon 7870 i 7950.
wymiana z 7850 na 7870 sie nie oplaca, za mala roznica w wydajnosci, z 1gb w takim przypadku da sie zyc po obnizeniu jakosci tekstur,bo one zajmuja duzo,
7950 to juz mocniejszy model i ma 3gb pamieci ,ale sporo sobie za nie zycza i jeszcze byl problem, bo r9 280/x mialy tendencje do padania - ale chyba te,ktore mialy pasc to padly, jednak i tak wolalbym cos nowego z gwarancja, bo to sa juz koszty w postaci kilku stow i szkoda ryzykowac
Jakaś różnica jest w wydajności po miedzy 7850 i 7870 ale tak jak mówisz że zbyt mała. Więc jak coś to zostaje 7950, bo tak przeglądając ogłoszenia to trochę drożej jest 7970 ale ona wydaje mi się za mocna do reszty podzespołów.
Nowa jest dobrą opcją ale w cenie 7950 czyli koło 400-500zł, nic wydajniejszego z nowych nie znajdę.
Ja ze swojej strony mogę polecić GTX 670 ale jak brać to tylko niereferencyjne i najlepiej od zotaca wersję AMP! . Jest najmocniej podkręcona, najlepsze chłodzenie i sporo wytrzyma <spoko>
Zawsze mam karty od ati i nigdy żadnych problemów wiec nie będę zmieniał producenta

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #727 dnia: Sierpień 21, 2018, 15:48:28 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Nie kumam, dorosłe chłopy a zastanawiają się jaki zestaw kupić, żeby pograć w gry? <lol> Serio ??!! Ktoś ma czas grać w gry, sam ostatnio w jakąś grę pykałem z dobry rok temu (a jakoś bardzo zalatany nie jestem) i nie była to żadna super duper gra tylko NFS Carbon, wcześniej zdarzało mi się też pyknąć w CoDy (choć wyżej jak CoD 5 nie zagrałem; właściwie to po CoDzie 4 ta seria straciła dla mnie swój urok, bo w koło klepane było praktycznie to samo).

Wiesz, jak się źle podejmuje decyzje w młodości, to potem rachunek ekonomiczny jasno wskazuje że spośród różnych rozrywek, granie w gry komputerowe jest w granicach budżetu, a posiadanie żony już nie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #728 dnia: Sierpień 21, 2018, 19:26:20 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Czasami aplikacja "granie w gry" nie jest kompatybilna z aplikacją "żona". Czasami również aplikacja "żona" blokuje wszystkie inne jak: koledzy, wódka, samochody, sport, hobby itd. Sama z siebie dodaje wirusy w postaci "teściowa" i "zakupy". Dlatego trzeba instalować łatki lub pozostać z aplikacją "narzeczona". :]

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #729 dnia: Sierpień 21, 2018, 20:16:56 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Dlatego trzeba instalować łatki lub pozostać z aplikacją "narzeczona". :]
Ewentualnie mieć na tapecie "POLONEZ" i mieć wywalone, tyle że wszystko do czasu :]
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #730 dnia: Sierpień 24, 2018, 15:27:18 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
pokaz efektow sledzenia promieni swietlnych w wykonaniu najnowszych kart nVidii
https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/99g045/nvidia_rtx_power/
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #731 dnia: Wrzesień 29, 2018, 17:25:19 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Jaką byście polecili bezprzewodową kartę sieciową ? Ważne, żeby była jak najmniejsza.
Np?
https://kompik24.pl/pl/p/BEZPRZEWODOWA-KARTA-SIECIOWA-USB-TP-LINK-TL-WN725N/595

Da się na czymś takim pracować?

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #732 dnia: Wrzesień 29, 2018, 20:42:09 pm »

Online Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Da, używam podobnej w pracy ale wszystko zależy od odległości od routera.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #733 dnia: Wrzesień 29, 2018, 22:44:44 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Aktualnie około 2 metry (brak przeszkód i ścian), a za jakiś czas może z 4 metry i jedna ściana działowa na tym dystansie 4 metrów.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #734 dnia: Wrzesień 29, 2018, 22:49:42 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
kilka metrow bez scian po drodze powinno to malenstwo laczyc, teraz takie gazdzety sa juz niezle dopracowane,
ja kupilem karte dzwiekowa na USB za 3pln i w sumie jestem lekko w szoku, bo wlozylem w gniazdo i winXP bez problemu wykryl oraz zaintalowal sprzet i gra muzyka
takie cos za grosze i dziala jak nalezy https://allegro.pl/mini-karta-dzwiekowa-3d-5-1-muzyczna-na-usb-i7442078795.html
wiec i mini sieciowka tez bedzie smigac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #735 dnia: Lipiec 09, 2019, 22:49:36 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Panowie, doradźcie na jaką przeglądarkę się przerzucić zamiast Firefoxa?

Mam sentyment do Firefoxa, zaczęło się od tego że miał karty, a w czasach modemów zapamiętywał dane stron i ściągał tylko to co się zmieniało, więc wtedy był super.
Ale teraz to jakiś dramat, konsumuje chore ilości pamięci, nawet na jednym oknie komp z Windows 10 który ma 3 GB RAMu, cały czas wspomaga się dyskiem, tak że tyka gęściej niż liczniki geigera na dachu koło zdetonowanego reaktora w Czarnobylu, aż mnie to wk****, jak się kilka kart lub okien otworzy, to już problemy murowane, szybciej zresetować kompa niż wyłączyć Firefoxa CtrAltDelete (bo normalnie się nie da).

Pytanie, co mniej żre zasobów, Edge czy Opera? Czy jest może jeszcze coś innego? Czy któraś ma opcję importu zakładek i haseł z Firefoxa?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #736 dnia: Lipiec 09, 2019, 23:12:11 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Na moim laptopie tez ostatnio firefox sie wieszal. Przezucilem sie na chroma i jest ok.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #737 dnia: Lipiec 10, 2019, 00:08:01 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Czy któraś ma opcję importu zakładek i haseł z Firefoxa?
gdy instalujesz druga przegladarke to powinna byc opcja przejecia zakladek i historii, ale w sumie ostatnio probowalem przeniesc zakladki z jednego firefoxa na drugiego (na innym kompie) i duda blady,
teraz to daza do zakladania kont i synchronizacji miedzy urzadzeniami

co do pozerania zasobow, to firefox jest raczej umiarkowany, na pewno ramu zjada duzo mniej niz chrome o ktorym juz memy powstaly,
teraz na win7 z 4gb ram z czego do uzycia 3.2gb (reszta jest rezerwowana przez system na jakies tajemnicze cele), przy otwartych kilkunastu zakladkach uzycie ramu dobija do 2.5gb  (na czysto po starcie systemu + ladujacy sie z systemem stim zajecie ramu 0.7gb),
win10 zajmuje na czysto ~1gb wiec masz jeszcze 2gb na przegladarke, a to sporo zakladek
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #738 dnia: Lipiec 10, 2019, 01:04:31 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Panowie tylko opera .... chrome i firefox to teraz tylko pożeracze ramu i zużycia dysku ...
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #739 dnia: Lipiec 10, 2019, 07:23:03 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Panowie tylko opera .... chrome i firefox to teraz tylko pożeracze ramu i zużycia dysku ...
Zgadzam się opera jest dobra i nie pożera dużo ramu. Jak miałem kiedyś tylko 4gb to opera idealnie śmigała