Autor Wątek: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..  (Przeczytany 315146 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1560 dnia: Wrzesień 25, 2017, 20:31:31 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Fajnie, ale nie ten temat  :-)

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1561 dnia: Wrzesień 25, 2017, 20:41:59 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Jak to nie? Stara motoryzacja jeździ dalej?  :P

Serio to pomyłka, ale pasuje do tego co mam w pracy. Koleżanka codziennie pieprzy o wymianie wtrysków i psującej się dwumasie w Mondeo. Jak mi puszczą nerwy, to powiem że mam Poloneza i nie mam takich problemów  ;>
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1562 dnia: Wrzesień 25, 2017, 20:52:45 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Stara motoryzacja, to jest to.Przecież, tak na dobrą sprawę, to w cenie ładnego poloneza, można kupić jakieś zagraniczne furki, ale czy będą w lepszym stanie technicznym, to już różnie bywa.Jeżdżenie polonezem, to już teraz albo świadomy wybór, albo zamiłowanie, rzadziej "bida". Mi się to auto spodobało może i późno, ale lepiej późno, niż wcale.Dzisiaj nie żałuję i mam w dupie opinie innych.Może dożyjemy czasów, kiedy większość rodaków, będzie na nas patrzyła z podziwem, zamiast z politowaniem.A reszta, niech sobie wymienia dwumasy i inne badziewia.Zaraz będą może wycinać DPF-y z benzyniaków  ;p Ja tam będę jeździł poldkiem do końca, swojego, lub jego.Najważniejsze, to żyć w zgodzie ze sobą, a nie ulegać presji otoczenia, że komuś się nie podoba.Dowiezie z punktu A do B? Dowiezie.Nie jest zbyt ciasny? Jak dla mnie nie, więc czego chcieć więcej? Auta nie kupuje się dla szpanu, tylko do "pracy" no i ma się podobać nam, a nie innym.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1563 dnia: Wrzesień 26, 2017, 18:14:58 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Mondeo TDCI może jest szybsze od Poloneza i mniej pali, a przy tym dostępne w niewiele większej cenie, ale biorąc pod uwagę kosztowne psujące się kosztowne podzespoły takie jak wtryski, koło dwumasowe, turbosprężarka i cenzura wie co jeszcze, to koniec końców w Polonezie jesteśmy do przodu z pieniędzmi nawet nie mając LPG.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1564 dnia: Wrzesień 26, 2017, 20:54:01 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Ładnego poloneza szkoda do tłuczenia na codzien.Do tego są nowsze szybsze bardziej ekonomiczne i komfortowe samochody.Przede wszystkim bezpieczniejsze od poloneza.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1565 dnia: Wrzesień 26, 2017, 21:51:51 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Mondeo TDCI może jest szybsze od Poloneza i mniej pali, a przy tym dostępne w niewiele większej cenie, ale biorąc pod uwagę kosztowne psujące się kosztowne podzespoły takie jak wtryski, koło dwumasowe, turbosprężarka i cenzura wie co jeszcze, to koniec końców w Polonezie jesteśmy do przodu z pieniędzmi nawet nie mając LPG.

Dojechałeś Polonezem do połowy przebiegu tego Mondeo?

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1566 dnia: Wrzesień 26, 2017, 22:19:12 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Do 3/4  :]
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1567 dnia: Wrzesień 26, 2017, 22:38:05 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Koleżanka codziennie pieprzy o wymianie wtrysków i psującej się dwumasie w Mondeo
Do 3/4  :]
A kupione w salonie, czy u jakiegoś handlarza? Jeździ w butach z płaską podeszwą czy z obcasem albo co gorsza w wysokich szpilkach? Dużo stoi w korkach? Tankuje na sprawdzonych stacjach? Jak często oddaje samochód na przegląd eksploatacyjny, a co z tego wynika jaką wagę przywiązuje do serwisowania swojego samochodu?

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1568 dnia: Wrzesień 26, 2017, 22:38:47 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Mondeo TDCI może jest szybsze od Poloneza i mniej pali, a przy tym dostępne w niewiele większej cenie, ale biorąc pod uwagę kosztowne psujące się kosztowne podzespoły takie jak wtryski, koło dwumasowe, turbosprężarka i cenzura wie co jeszcze, to koniec końców w Polonezie jesteśmy do przodu z pieniędzmi nawet nie mając LPG.
Dojechałeś Polonezem do połowy przebiegu tego Mondeo?
Ja swoim przekroczylem przebieg, w ktorym takie mondeo musialoby dostac nowe wtryski, pompe wtryskowa i dwumase,
a w miedzyczasie jedno mondeo musialo miec wymienionego DURATECa 1.8 ,bo polknal klapke w dolocie,
no i co, potwierdza to juz wczesniejsze twierdzenie, czy jeszcze nie ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1569 dnia: Wrzesień 26, 2017, 23:17:52 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
To nie jest mój problem, natomiast byłby gdybym miał takie Mondeo, bo najgorsze kosztowo co może mi się przytrafić w Polonezie to awaria uszczelki pod głowicą, gdzie komplet części włącznie z robocizną kosztuje mniej niż jedna z tych trzech wspomnianych rzeczy z TDCI, które w Polonezie się nie psują albo nie ma ich w ogóle.
Wymień wtryski, dwumasę, turbo, a DPF przenieś do równoległego wszechświata żeby nie było z nim problemów i wyjdzie na to że za te same pieniądze możesz 5 razy zmienić uszczelkę pod głowicą, i jeszcze zostanie na sprzęgło, most i mechanika który je wymieni.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1570 dnia: Wrzesień 27, 2017, 08:36:43 am »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Co ten Polonez może wiedzieć o awariach....
https://www.facebook.com/wymiensilnikpl/
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1571 dnia: Wrzesień 27, 2017, 11:09:06 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Niezła antyreklama dla producentów.Same rozlatujące się silniki i to po nie tak znów kosmicznych przebiegach.No, ale lepiej było zawsze opluwać swoje.Może i wtedy, auta wytrzymywały bardzo długo, więc poniekąd słusznie darli ryje, ale dzisiaj, to jest jakieś nieporozumienie.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1572 dnia: Wrzesień 27, 2017, 11:15:38 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Interes w naprawie tak opłacalny że kupili sobie nowe Ferrari  ;-|
A właściciel najdroższego warsztatu na mojej ulicy jeździ 10-letnią Laguną i Golfem III.

Słabizny w FSO- ojciec mojego kolegi miał 5 Polonezów i powiedział że każdego rozbierał i składał po zakupie żeby wyeliminować błędy montażowe
Ale wiele dobrych aut padło bo były po prostu zaniedbane. Do tej pory poprawiam po mechanikach, i prywatnych i ASO, bo w połowie przypadków musi być coś skopane.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2017, 11:20:14 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1573 dnia: Wrzesień 27, 2017, 21:29:26 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Co ten Polonez może wiedzieć o awariach....
https://www.facebook.com/wymiensilnikpl/

Naprawiają "supersamochody" a nie mieli Poloneza na hydro z ogolonym wałkiem rozrządu.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1574 dnia: Wrzesień 27, 2017, 21:34:33 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Może w ich okolicach ludzie mają trochę więcej oleju w głowie i do GSI nie leją byle gówna mineralnego tylko conajmniej markowy półsyntetyk?
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1575 dnia: Wrzesień 27, 2017, 21:37:16 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Może w ich okolicach ludzie mają trochę więcej oleju w głowie i do GSI nie leją byle gówna mineralnego tylko conajmniej markowy półsyntetyk?

Mój Plus z 1997 roku na półsyntetyku Lotosa dobił do 280kkm i...buda rozebrana, silnik sobie zostawiłem jako zapasowy. Wałek oczywiście oryginalny.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1576 dnia: Wrzesień 27, 2017, 21:42:57 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jak już temat olei został poruszony to warto rzucić okiem na ten test "renomowanego oleju" (~180zł/4L) i "jakiegoś gówna" (~80zł/4L)
Jakieś gówno: https://www.youtube.com/watch?v=Kl-8NIuSOoA
Renomowany olej: https://www.youtube.com/watch?v=aoxLoAkRuAo

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1577 dnia: Wrzesień 27, 2017, 21:48:37 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Wg tych testów, olej roślinny też jest dobry. Pokażcie mi tylko, gdzie w silniku występuje takie tarcie.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1578 dnia: Wrzesień 27, 2017, 21:55:30 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Ale nie bardzo rozumiem aluzję Gomulsky'ego. Lotos robi bardzo dobre, wręcz wyśmienite oleje nie odbiegające niczym od zachodnich producentów. Ten test wcale mnie nie dziwi. Ja napisałem wyraźnie: " byle gówna mineralnego tylko co najmniej markowy półsyntetyk"
Lejąc mineralnego Motula też szybciutko ogolisz wałek z krzywek. Nie marka, a rodzaj zastosowanego oleju ma tutaj znaczenie. I jeszcze jeden aspekt: wieść gminna niesie, że olej mineralny jest mało ściśliwy co powoduje większy nacisk wałka na hydropopychacz.
Wg tych testów, olej roślinny też jest dobry. Pokażcie mi tylko, gdzie w silniku występuje takie tarcie.
Woda w sumie też jakoś smaruje. Pytanie tylko, po ilu minutach pracy w temperaturach i obciążeniach jakie panują w silniku, olej roślinny wyparuje lub zwęgli się czy co tam się z nim dzieje...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2017, 21:58:09 pm wysłana przez Varisella »
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #1579 dnia: Wrzesień 27, 2017, 22:15:40 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Tyle, że jak byłem na jednych zajęciach z środków smarnych to prowadzący powiedział, że istnieją oleje silnikowe mające w składzie olej roślinny, ponieważ estry mają bdb własności smarujące. Mówił też o próbach produkcji olei, które miały w składzie (nie pamiętam jak to się fachowo nazywa) naturalny "smar" występujący w stawach kończyn zwierzęcych. Problem tych obydwu olejów był taki, że ich zdatność do użytku była hmmm, bardzo krótka? Ponieważ związki organiczne bardzo szybko ulegały rozkładowi i olej tracił praktycznie większość swoich właściwości. Przez co wykorzystywane były głównie do motosportu.

"?", uważaj co piszesz, bo zaraz się znajdom filozofowie, którzy stwierdzą, że te współczesne syntetyki to są za dobre jak do silnika takiego jak OHV, co najlepsze poniekąd będą mieli racje, bo ze względu na normy środowiskowe jakie narzuciła UE producentom samochodów i olei ochronę przed zatarciem łatwiej było przerzucić na panewkę (ponieważ ta przy prawidłowej eksploatacji przeżywa kilkanaście razy dłużej niż olej - więc problem z utylizacją metali ciężkich użytych do tego celu jest mniej uciążliwy), tym samym zubażając ilość dodatków zmniejszających tarcie w olejach. Dlatego, jak powiedział prowadzący w w/w zajęcia jak macie stary silnik i chcecie zalać do niego jakiś nowy olej, koniecznie dodajcie MoS2. Co też uczyniłem zalewając do Kombi helixa 5W40 :) W Atu już powinienem wymienić olej więc najpewniej tym razem zainwestuję w Lotosa z powyższego nagrania, gdyż uszy więdną od klepania szklanek w roverze na półsyntetyku...