Autor Wątek: Zrób to sam czyli patenty naszych ojców i dziadków.  (Przeczytany 40271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zrób to sam czyli patenty naszych ojców i dziadków.
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 17, 2010, 13:44:34 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Każdy profil zamknięty.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Zrób to sam czyli patenty naszych ojców i dziadków.
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 08, 2011, 23:37:34 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Nie tyle samym olejem, co przechodzonym olejem pomieszanym z towotem. Jest to może i skuteczne zabezpieczenie, ale zabójcze dla środowiska naturalnego. - 1 kropla oleju niszczy 1000 litrów wody pitnej.

Identyczna informacja jest na środku BOLL do zabezpieczania profili zamkniętych
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Zrób to sam czyli patenty naszych ojców i dziadków.
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 09, 2011, 00:01:14 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)
1 kropla oleju niszczy 1000 litrów wody pitnej.
Wpuszcze 1 krople do 1000litrów wody... a ty to wypij.

Jedno pierdnięcie niszczy 623m3 powietrza...

Jeden wybuch wulkanu wywala tyle CO2 do atmosfery co Ludzkość przez rok czy dwa...

:)

Fuck Ekologia.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Zrób to sam czyli patenty naszych ojców i dziadków.
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 09, 2011, 00:10:09 am »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
1 kropla oleju niszczy 1000 litrów wody pitnej.
Dopóki owa woda nie wyparuje, a olej zostanie tak jak sól podczas parowania wody ze słonych zbiorników wodnych. ;)
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: Zrób to sam czyli patenty naszych ojców i dziadków.
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 09, 2011, 00:22:18 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Ej... jak ropa moze być szkodliwa dla środowiska skoro to produkt naturalny ? :)

Szkoda że nie można ustawiać wygaśnięcia postów.




żeby nie było OT w temacie -
kolega do konserwacji używa "kolejowego siuwaksu"
Kiedyś ojciec przyniósł mu mieszankę ropy (diesla) , smoły i bejcy do podkładów. W każdym bądź razie siuwaks ten wytrzymał prawie 10 lat w ziemi - zabezpieczony tym siuwaksem  "pręt" używany jako stelaż do winogron przegnił powyżej linii konserwacji a wkopana w ziemię część zakonserwowana tym - była nienaruszona.


Ma to konsystencje bardzo gęstego oleju, po wyschnięciu zamienia się w coś na kształt bardzo twardej plasteliny (albo nie do końca zachniętej farby)

śmierdzi masakrycznie, wysycha dwa dni.. ale jest nie do ruszenia....

Ponoć bejca którą się impregnuje podkłądy kolejowe też jest jakimś "starym przepisem"

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Zrób to sam czyli patenty naszych ojców i dziadków.
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 27, 2011, 23:35:10 pm »

Offline RzR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + Dżi Ti Aj
Patent nie tyle ojca czy dziadka, ale mojego mechanika (tak są jeszcze tacy, ktorzy podejmują się robienia Polonezów). Kiedy zobaczył, jaką tuleję wahacza dolnego kupiłem obśmiał się i założył mi z wahacza Golfa mk3. Po lekkim przycięciu i oszlifowaniu daje się nabić i podobno dzieci po dzieciach w przeciwieństwie do polskiego szajsu, który teraz produkują.

Odp: Zrób to sam czyli patenty naszych ojców i dziadków.
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 28, 2011, 08:35:05 am »

Offline Mardas#1946

  • Witajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 783
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + GSI 1,6,2000 r. LPG-AL 700,70U,klimatyzacja Fab. kontrolka AFR
RzR wszystko lub prawie wszystko da sie przerobić lub zaadoptować do Poloneza.Dałeś dobry przykład z tą tuleją.Gdyby wszyscy mechanicy podchodzili do naszych Poldków z sercem, a nie z łachy,i odpierdzielali manianę,bo to "Polonez"to sprawa naszej rodzimej motoryzacji wyglądała by trochę inaczej dzisiaj.Więcej by jeździło sprawnie technicznie naszych Polonezów ,Fiatów,a nie rozklekotanych rzęchów. :(
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2011, 08:48:42 am wysłana przez Mardas#1946 »
Mardas- Jimi wiecznie żywy !!!!!!!!!!!! ,a moje ATU nie do zdarcia !!!!!!


http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/108123

Odp: Zrób to sam czyli patenty naszych ojców i dziadków.
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 28, 2011, 13:26:09 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Ja mam taki patent, który jest częściowo związany z motoryzacją, a pochodzi z Norwegii. Tam drewniane domy maluje się celem zabezpieczenia drewna przed wilgocią zużytym olejem silnikowym. Wypróbowałem to i rzeczywiście działa.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Zrób to sam czyli patenty naszych ojców i dziadków.
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 28, 2011, 14:08:11 pm »

Offline RzR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + Dżi Ti Aj
a pochodzi z Norwegii
Nie do końca, bo mój tata z dziadkiem od zawsze tak zabezpieczali np, podpory dachów na strychach.

Odp: Zrób to sam czyli patenty naszych ojców i dziadków.
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 28, 2011, 14:17:34 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
a ja wyjąłem silnik i moim oczom ukazał się obraz rdzy, nędzy i rozpaczy i zastanawiam się, kto mi to qrwa zrobił? Niemiec z którym walczymy od tysiąca lat i tylko raz zwyciężyliśmy a może wstrętny kacap z KGB, od którego wszystkie nasze nieszczęścia pochodzą- łącznie z komuną? może chińczyk jaki, znany w Świecie z produkcji bubli. i myślę gdzie, na którym etapie produkcji, wróg ustawił tego partacza, bubloroba i  dywersanta, który wyprodukował samochód z blachy na puszki do konserw. i nijak nie mogę sobie wyobrazić obcokrajowca pracującego za grosze na linii produkcyjnej. i wszędzie widzę Polaka, naszego brata, ojca, stryja, kolegę i kolegę kolegi. i oni to wyprodukowali dla siebie i dla nas. i to myśmy pozwolili im na zmarnowanie tysięcy ton stali, szkła i gumy, kupując to coś , co już na taśmie było zlepkiem błędów, niedoróbek i oszustwa. czyli wniosek nasuwa się jeden- to my jesteśmy swoimi największymi wrogami. a teraz idę lepić to truchło, bo mnie w tym przepięknym kraju kwitnącego dziadostwa i partactwa, nie stać na lepszy pojazd. żeby to wszystko piorun z bezchmurnego nieba trafił.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Zrób to sam czyli patenty naszych ojców i dziadków.
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 28, 2011, 14:32:45 pm »

Offline Mardas#1946

  • Witajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 783
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + GSI 1,6,2000 r. LPG-AL 700,70U,klimatyzacja Fab. kontrolka AFR
a ja wyjąłem silnik i moim oczom ukazał się obraz rdzy, nędzy i rozpaczy i zastanawiam się, kto mi to qrwa zrobił? Niemiec z którym walczymy od tysiąca lat i tylko raz zwyciężyliśmy a może wstrętny kacap z KGB, od którego wszystkie nasze nieszczęścia pochodzą- łącznie z komuną? może chińczyk jaki, znany w Świecie z produkcji bubli. i myślę gdzie, na którym etapie produkcji, wróg ustawił tego partacza, bubloroba i  dywersanta, który wyprodukował samochód z blachy na puszki do konserw. i nijak nie mogę sobie wyobrazić obcokrajowca pracującego za grosze na linii produkcyjnej. i wszędzie widzę Polaka, naszego brata, ojca, stryja, kolegę i kolegę kolegi. i oni to wyprodukowali dla siebie i dla nas. i to myśmy pozwolili im na zmarnowanie tysięcy ton stali, szkła i gumy, kupując to coś , co już na taśmie było zlepkiem błędów, niedoróbek i oszustwa. czyli wniosek nasuwa się jeden- to my jesteśmy swoimi największymi wrogami. a teraz idę lepić to truchło, bo mnie w tym przepięknym kraju kwitnącego dziadostwa i partactwa, nie stać na lepszy pojazd. żeby to wszystko piorun z bezchmurnego nieba trafił.
I to by było na tyle.Nic dodać nic ująć wrb  ]: <ok> <ok> <lol> <lol>
Mardas- Jimi wiecznie żywy !!!!!!!!!!!! ,a moje ATU nie do zdarcia !!!!!!


http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/108123

Odp: Zrób to sam czyli patenty naszych ojców i dziadków.
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 28, 2011, 14:46:57 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Włodku, nie przejmuj się, mój starszy tylko o 3 lata i miałem podobne stadium, które nawiasem mówiąc co jakiś czas się odnawia.

Ale słysząc ostatnio pochwały na stacji lpg od gościa, któremu 10-cio letnia Nubira gnije bardziej niż mój Polonez, a także obserwując i słuchając jak chrupie Vectrę '97 kolegi z pracy, to i tak się cieszę że mam takie auto jak mam ;)
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: Zrób to sam czyli patenty naszych ojców i dziadków.
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 28, 2011, 21:20:24 pm »

Offline Michał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 716
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6, LEXUS IS
A jak przyszła zima i śniegu nawaliło tata mi powiedział żeby włożyć skrzynke cegieł do bagażnika  <co>
No ja włożyłem i naprawde była wielka różnica   :-)
Potem naszła faza żeby pojeżdzić po takim śniegu że jak dzwi sie otwierało to one odgarniały ten śnieg. Wrzuciłem drugą skrzynke cegieł (troche niski sie poldek zrobił ) ale naprawde aż sam sie dziwiłem jak szedł  :]
A bezcenna była mina typa w Infiniti (chyba FX ale napewno miał na 4 napęd) który nie dał rady jechać dalej i tylko 4 buty mu boksowały na śniegu, a my kulturalnie Poldkiem bez najmniejszego problemu przejechaliśmy dalej  ;p
Naprawde na duży śnieg jak najbardziej polecam dociążenie tyłu  :]

Odp: Zrób to sam czyli patenty naszych ojców i dziadków.
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 16, 2011, 18:22:36 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
A jak przyszła zima i śniegu nawaliło tata mi powiedział żeby włożyć skrzynke cegieł do bagażnika  <co>

http://www.youtube.com/watch?v=GuvcbdgSZQU&feature=channel_video_title
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Zrób to sam czyli patenty naszych ojców i dziadków.
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 18, 2011, 02:08:49 am »

Offline fafik

  • ostroyebak okolosyberyjsky
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 855
  • Płeć: Mężczyzna
  • nASO DREAM TEAM
    • caro gld
    • http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/104429
A jak przyszła zima i śniegu nawaliło tata mi powiedział żeby włożyć skrzynke cegieł do bagażnika  <co>
fajny patent, kola sie nie slizgaja. Nie mniej nie mozna za bardzo popierdzielac z takim towarem- lubi wyrzucic w kosmos dupskiem.
http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/104429
Mój polonez jest jak maybach- ręcznie składany :]
Gdyby w samochodach europosłów zamontować blokadę antydebilizmu z czujnikiem wykrywającym procent absurdu w procesie myślenia, musieliby wszędzie, biedactwa, zasuwać z buta.

Odp: Zrób to sam czyli patenty naszych ojców i dziadków.
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 03, 2011, 17:04:58 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
A jak przyszła zima i śniegu nawaliło tata mi powiedział żeby włożyć skrzynke cegieł do bagażnika 

mój dziadek był cwańszy, może przez to że wojnę przeżył

Jak przyszła zima i śniegu nawaliło dziadek powiedział mi żeby włożyć worek pszenicy do bagażnika

a dlaczego?

Bo jak utkniesz gdzieś w zamieci na zadu**u to przynajmniej przenice będziesz skubał i z głodu nie zginiesz a cegły jak będziesz jeść?   :P <lol2> :d
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: Zrób to sam czyli patenty naszych ojców i dziadków.
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 03, 2011, 17:16:30 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Nie przenicy tylko piasku.
Po pierwsze to cieżar a po drugie nawet na lodzie będzie czym podsypać koła.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Zrób to sam czyli patenty naszych ojców i dziadków.
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 03, 2011, 18:12:37 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jak jesz piasek, to też może być.

Odp: Zrób to sam czyli patenty naszych ojców i dziadków.
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 04, 2011, 13:30:14 pm »

Offline show

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 745
    • FSO 1500
ostatnio zaobserwowałem starszego pana w df-ie jak zaparkował pod górkę, wysiadł, wyciągnął taką podstawkę pod koło jak w tirach i ,,ręczny " zapięty :D

Odp: Zrób to sam czyli patenty naszych ojców i dziadków.
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 08, 2011, 22:12:05 pm »

kipketer1

  • Gość
Witam poczytałem sobie wasze posty i tak mi się przypomniało, jak byłem łepkiem mój wujek miał DF W( w latach 80) zepsuła mu sie stacyjka i zamontował na desce koło kierownicy włącznik dzwonkowy <lol> do odpalania. Fajny bajer to był tylko biedny polak nie umiał tego rozreklamowac, podpatrzył to pewnie jakis Niemiec czy Japończyk i zaczeli to montować do swoich beemek i subarek robiac z tego hit <rotfl2> Tak to juz jest w tej Polsce ;p