Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1559823 razy)

0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8640 dnia: Listopad 03, 2018, 22:12:58 pm »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8641 dnia: Listopad 03, 2018, 22:14:48 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8642 dnia: Listopad 03, 2018, 22:28:23 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Gdyby polonezy były dziś nadal produkowane i nawet unowocześnione na tyle, by wyglądały podobnie do bardziej współczesnych aut,

Imo Poloneza nie da się już bardziej unowocześnić z wyglądu żeby to jakoś wyglądało. Plus wyczerpał tu możliwości, bo jakbyś zrobił bardziej obły kształt to by już przód i tył nie pasował do kanciastego dachu... Już prędzej by pasowało mu zrobić retrodesign, czyli wrócić do kształtów borewicza, tylko z niskimi zderzakami itp.

czy w tym się można polansować itd. i czy jest to modne.

Przecież za PRLu Fiat to był szpan... a cokolwiek innego zagranicznego to ho ho... Dobra luksusowe zawsze niosą ze sobą element szpanu.

Za czasów plusów, też ludzie woleli stare golfy, niż nowego poldka.
Za tym stał jeszcze jeden powód... Symptomatyczny jest tu przypadek ojca mojego kolegi, który dużo jeździł i zajeździł kilka VW, kilka Mercedesów, Fordów, raz miał też Suzuki i Hondę.
Poza tym miał 4 Polonezy i pomimo bogatych doświadczeń w użytkowaniu samochodów droższych, kilkukrotnie droższych czy kilkunastokrotnie droższych, dalej mówi że Polonezy to były najlepsze samochody jakie miał, poza Mercedesem W123. Wszystkie inne Mercedesy i VW ceni niżej. I nawet taki wielki zwolennik Polonezów przyznaje że pierwsze co robił po odebraniu Poloneza z fabryki to zlecał kompleksowe sprawdzenie wozu, włącznie z rozbiórką i ponownym złożeniem silnika (w swoim pierwszym Polonezie z silnikiem 1.5 zlecił nawet podrasowanie silnika, ponoć auto rozpędzało się do 180km/h)
Kupując VW ludzie liczyli na pewną renomę i to była kiedyś w dużej mierze prawda. Teraz VW to syf, ale ludzie dalej wierzą że jest super cacy, i to nie tylko w Polsce. Przeciętny Anglik który nie zna się na samochodach uważa że VW to motoryzacyjny odpowiednik Jezusa.

A tak poważnie, to jestem ciekawy, czy gdyby vw kupił FSO zamiast skody i gdyby nawet klepali tu te volkswageny ze znaczkiem FSO, czyli przypuśćmy model o nazwie polonez, czy wars, czy co tam jeszcze

Problem w tym, że Skoda istniała jako marka od przed wojny, a u nas najpierw było FSO, potem Polski Fiat, potem znowu FSO, nie było ciągłości wizerunkowej. Poza tym Skoda np. umiejętniej inwestowała w promocję przez motorsport. Oni szli w to na co mieli środki. 190RS był bardzo szybki i dużo jeździł, pojawiał się relacjach (nie to co Polonez który jechał na Zachodzie 3-4 rajdy na rok, z czego w WRC dwa, poza rokiem 79 kiedy Walter Wolf płacił), potem nie było ich stać to postawili na 130RS i wygrywanie klasy i np. Skody są w relacjach z lat 80 chociażby z British Open Championship (tak, Skoda wysyłała fabryczny zespół żeby wygrywał lokalne mistrzostwa za granicą, mając jako taki samochód, pobijali przeciwników tym że brali najlepszych zawodników z Czech i najlepszych mechaników).
Potem to samo robili z Favoritem, i jeszcze z Felicią. Pamiętam w latach 90tych była popularna gra International Rally Championship, i tam można było jeździć także Skodą Felicią.

Powiedz, że śmiesz żartować...

On nie powiedział że to jest inny samochód, on powiedział że "jest uznawana za inny samochód"
I ma rację. Rozmawiam dużo z Brytolami i większość kompletnie nie ogarnia tego że te auta należą do jednego koncernu, nie mówiąc już o mechanicznej unifikacji.

Oczywiście, miał rację. Dla mnie zresztą polonez to wyzwanie, a nie samochód do normalnego jeżdżenia.

Jeżdżę normalnie zaniedbanym w tej chwili Polonezem który był używany przez poprzedniego właściciela jako normalne auto rodzinne i do wożenia kartofli, auto jest po dwóch dzwonach i nie sprawia problemów... No przynajmniej nie są to problemy które nie byłyby usprawiedliwione przez bardzo zaawansowany wiek.

Myślę że spora część problemów jakie się zdarzały to był wynik zwyczajnej niekompetencji... O Roverach też kiedyś lamentowano że w kółko HGF, HGF, HGF, a teraz to jest jasne że jak HGF to albo ktoś źle złożył, albo w doopie miał wskazania temperatury, albo kierowca był idiotą.

Ale faktem jest, że tych audiczek w "nowszej budzie" to już sporo widuję.A jak to wyglądało z oplem i vauxhallem? Czemu w ogóle służył taki zabieg? To dopiero dziwactwo.Wyobraża sobie ktoś FSO A6?  ;-|

Temu że Brytyjczycy kiedyś kupowali brytyjskie samochody, więc Ople rebrandowano na brytyjski rynek na Vauxhalle, a potem tak już zostało.

Z tym że Vauxhall długo nie był tożsamy z Oplem.
Na początku lat 80tych było coś takiego jak Vauxhall Chevette, co już miało części z General Motors, ale projektując kompakta m.in. przyjęto założenie że wersja rajdowa ma się idealnie nadawać do wygrywania rajdu RAC.

Trzeba też dodać, że 3/4 posiadaczy samochodów nie zna się na samochodach i kieruje się obiegową opinią albo zdaniem ,,wujka Janusza" który prawie zawsze powie, że ,,VW i niemieckie" najlepsze.
<oklaski>

pod tym linkiem rdza na 10 letnim VW Tiguanie  <lol2>

No a ten znany warsztat z FB co reperuje silniki w drogich niemieckich autach i co rusz zatarta panewka, rozwalone tłoki i wszystkie nieszczęścia?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8643 dnia: Listopad 03, 2018, 22:46:47 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
usiłowanie naprawy starej, zdziadziałej pompy na niewiadomej jakości współczesnych zestawów naprawczych zamiast kupna nowej/używanej sprawnej to dla mnie drut.
Nie były potrzebne żadne części zapasowe. Jedynie ją rozebrałem, wyczyściłem, nasmarowałem i poskładałem. Kilka tygodni wcześniej też miałem używaną sprawną, więc sam sobie odpowiedz, kto ma rację.
Tobie jak pamiętam to nie szło, chyba w końcu po takim czasie ten truck dalej nie pali...
Mój truck odpala i jest na wtrysku. Mylisz auta, kolego. :) Pytałem kiedyś o odpalenie gaźnikowca, ale zapomnij o nim i przestań wracać do tematu, bo już Ci pisałem, że nieaktualny. Gdyby chciało mi się go odgrzebywać, napisałbym, że do zamknięcia.
miałeś problem z zapłonem, i nie miałeś podstawowych narzędzi jak multimetr do stwierdzenia niesprawności jego elementów
Cewka była sprawdzana i sprawna, nie wiem, co tam jeszcze wymagało multimetrowej ingerencji, ale nie brnijmy w kolejny offtop.
Nie podoba mi się natomiast, że na podstawie jednego gruchota ciągle starasz się obrzydzić ludziom poloneza, jaki to w każdym calu jest beznadziejny
Mam do tego moralne prawo, nie jeżdżąc na stałe polonezem, bo ciągle jest on na warsztacie. Cały czas dążę jednak do tego, żeby jednak mieć o nim lepsze zdanie, bo chcę nim jeździć, ale polonezowi ortodoksi tego nie chcą zauważyć; widzą tylko opluwanie świętego obrazka z wizerunkiem auta.
wybacz
Spoko, nawet nie zdążyłem się obrazić.
czytając Twoje posty ma się wrażenie, że ten truck jest dla Ciebie strasznym ciężarem (taka trudna i w sumie niechciana miłość), i pozbycie się go uwolniłoby Cię od wielu problemów
To się nazywa hobby. Remont poloneza chyba nie stanowi powodu, by uważać go za super auto, zwłaszcza kiedy się polonezem nie jeździ. Duszenie się w sosie peanów na cześć poloneza jest niezdrowe i odrobina przekory raczej nie zaszkodzi. ;] Zadbanym jeździłem dawno temu, na nauce jazdy. Żeby było zabawniej, miał silnik rovera, jakiego obecnie nie uznaję. :)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8644 dnia: Listopad 03, 2018, 23:04:25 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Hmmm... remont i pasja powinna chyba dawać satysfakcję i jakąś frajdę, a nie powody do narzekania na forum. Pisanie peanów na cześć PN jest przesadą, ale jego ciągłe "jechanie po polonezie" jako upust swojej frustracji do wraka jest bez sensu według mnie. Nie widzę opluwania świętego obrazka - widzę obrzydzanie na siłę samochodu, który nie jest aż tak beznadziejny, jak opisujesz. I to czytane dwudziesty czy trzydziesty raz po prostu irytuje.

Co do tego, który nie odpalał - faktycznie to było inne auto, ale problemu nie rozwiązałeś. Skoro wóz nie istnieje/temat nieaktualny - to trudno, nie będziemy przywoływać trupów, nie ten dzień.

Co do tej wyczyszczonej i poskładanej na starych częściach pompy... poważnie złożyłeś ją na starych, 20-letnich gumowych uszczelnieniach?  ;-| cóż powodzenia, oby długo działała, mi by się nie chciało lepić z gówna, bo uważam to za stratę czasu i pieniędzy. Nowa kosztuje 50zł, można trafić na niesprawną, ale wtedy reklamuję, dostaję działającą i po krzyku. Czasem uda się też ustrzelić oryginał.

Niedawno pisałeś o montowaniu starego, używanego leżaka - pompy wody. Zapewne niedługo się rozcieknie, bo uszczelnienia po 30-40 latach prawdopodobnie poddadzą się zaraz po odpaleniu silnika - to jaki to ma sens? I będziesz narzekał na jakość części FSO...

Jak pisałem - do swojego poloneza po odchamieniu i ogarnięciu wsiadam i jadę, robię trasy i nie mam codziennie rąk ulepionych smarem- ten okres już przeszedłem - jeżdżąc egzemplarzem w fatalnym stanie, starając się oszczędzać na częściach i bardzo mało wiedząc o tym aucie. Teraz najczęściej wsiadam do trapeza i jadę z punktu A do punktu B, tfu tfu bez awarii, a jak dłubię, to z nudów i dla przyjemności. I takiej bezproblemowej i przyjemnej eksploatacji wszystkim wielce udręczonym przez FSO życzę.  <ok>

PS. Auto to był sprinter, ja napisałem LT bo szczerze nawet nie przyjrzałem się dokładnie co to jest -  nie siedzę w dostawczakach i mnie średnio interesują - ale równie dobrze mogłem polecić jakiegoś starego traffica czy transita - znaleźć takiego z wyrwanym amortyzatorem pewnie wcale nie jest tak ciężko, kiedyś prowadziłem starego traffica, tego z wystającą atrapą chłodnicy, w którym przez zużycie nie było już synchronizatorów na dwójce i trójce, a kij wie, co się działo pod podłogą - wolałem nie zaglądać  <rotfl2>
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2018, 23:45:33 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8645 dnia: Listopad 03, 2018, 23:11:26 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2862
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Cytat: daniel22 w Dzisiaj o 10:03:45
kupicie sobie nawet elteka z wyrwanymi amortyzatorami do pospawania
Masz na myśli tego czerwonego busa z linku, który ostatnio wkleiłem? Kurczę, chyba naprawdę tylko ja widziałem tam sprintera, a nie LT... 
Ja też tam widziałem sprintera. W sumie dużo od LT nie odbiega ;)
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8646 dnia: Listopad 04, 2018, 00:42:18 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
juz chyba kazdy wie, ze mp79 najczesciej pitoli farmazony i pieprzy androny - faktycznie mozna by sie do tego przyzwyczaic, tylko podstawowe pytanie : po co i niby dlaczego ?
to bardzo bezczelne z jego strony, ze sugeruje nam, ze powinnismy sie przyzwyczaic do jego rewelacji (rewelacyjnego plucia ? ), a wypadaloby jednak, zeby to on sie przyzwyczail, ze wiekszosc nie chce i nie ma zamiaru sluchac takich wynurzen,
oczywiscie chodzi o wiekszosc, ktora zwraca uwage na jego posty, bo cala reszta chyba je po prostu olewa,
serio, opowiesci o rzeźbieniu w goownie nie sa straszne same w sobie, ale gdy ktos rozbryzguje kał w celu pokrycia nim mojego egzemplarza to niech liczy sie co najmniej z rachunkiem za myjnie, a i opierdol, zeby uwazal co robi tez sie znajdzie

Ale jakby nie patrzeć,exeo był o jedną generacje do tyłu,względem audi,już nie wspominając jak seat skopał wygląd tego samochodu,chociaż i a4 b7 jakoś zbyt piekne nie jest.
i jakby nie patrzec cene mial blizej octavi niz A4,
czy ktos kopal wyglad ? jezeli chodzi o to,ze przod i tyl nie byly w ogole podobne do A4 to tak, ktos nie obeznany w temacie na pewno nie pomyli go z A4,
ale to przeciez tylko potwierdza teze, ze nie liczy sie technika, tylko znaczek ja przykrywajacy
Hondy jeszcze opłaca się ludziom lepić,ale jakby nie patrzeć,układ napędowy jest duużo trwalszy i niezawodniejszy w porównaniu do k-serii.
faktycznie, HGF w silniku hondy to dosc rzadkie zjawisko w stosunku do K16 ,wiec silniki hond dalej sie kreca wpieprzajac ole litrami, a K16 sie rozkracza i jeszcze byle kowal tego nie naprawi,
cala reszta auta to taki sam badziew z ta roznica,ze roverek lepiej wyglada wewnatrz,
no i w syfiku gnojowkojada nie widzialem, a pierwszy egzemplarz w miescie serii400 to byl 420d - troche dziwne, bo mial go adwokat, a wiec i na eksploatacje K16 bylo go stac

zmieniajac temat, ogladal ktos ten egzemplarz ?
https://www.otomoto.pl/oferta/polonez-atu-1-6-benz-gaz-ID6Btui9.html
blacha na zdjeciach wydaje sie byc spoko, w srodku chlew, zderzaki obdarte,
cena kuszaca, chciaz ze wzgledu na to,ze to Atu z boschem i nie malym przebiegiem, to zainteresowanie milosnikow na pewno marne i moze dlatego cena tak kuszaca
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2018, 00:58:22 am wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8647 dnia: Listopad 04, 2018, 00:55:53 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Na zdjęciach blacha wygląda nieźle, wiec jeśli największym minusem jest stopień zaniedbania, to nie jest źle.Silnik można zawsze wymienić.A jak już o atu, to w "proponowanych" było takie z prawilnym roverem, cena, jak za darmo  :-)
https://www.otomoto.pl/oferta/polonez-atu-polonez-atu-1-4-rover-pierwszy-wlasciciel-ID6ADffm.html

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8648 dnia: Listopad 04, 2018, 01:00:37 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wole jednak Atu+ w fajnej cenie niz Atu w cenie z dupy,
a nie biorac cen pod uwage i tak wole Atu+, a ten najpewniej musi byc w kolorze 86E, a chyba jestem troche sentymentalny
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8649 dnia: Listopad 04, 2018, 06:08:25 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
remont i pasja powinna chyba dawać satysfakcję i jakąś frajdę, a nie powody do narzekania na forum.
Oczywiście, że daje mi satysfakcję - widzę, ile udało mi się już zrobić - jak było, a jak jest. Jeszcze sporo przede mną, ale ciągle do przodu. I nie zawaham się dodać, że w pewien sposób rozwija mnie ta pasja, bo nieraz musiałem pokombinować i przydało mi się to później w innych okolicznościach.
"jechanie po polonezie" jako upust swojej frustracji
To jest zwykłe nabijanie się z poloneza. Mam dystans do swojego hobby. Bardzo je lubię, ale nie jest dla mnie sensem życia. Większość użytkowników tego forum wie, o co chodzi, a Ty zachowujesz się w tym momencie, jakby prawda Cię ubodła.
Co do tej wyczyszczonej i poskładanej na starych częściach pompy... poważnie złożyłeś ją na starych, 20-letnich gumowych uszczelnieniach?   cóż powodzenia, oby długo działała, mi by się nie chciało lepić z gówna, bo uważam to za stratę czasu i pieniędzy. Nowa kosztuje 50zł
Uszczelnieniom nic nie jest, więc bądź spokojny. Co do 50 zł za nówkę, to nie jesteś pierwszą osobą, która tak twierdzi, a komentarz do tego jest w stosownym wątku...
Niedawno pisałeś o montowaniu starego, używanego leżaka - pompy wody. Zapewne niedługo się rozcieknie, bo uszczelnienia po 30-40 latach prawdopodobnie poddadzą się zaraz po odpaleniu silnika - to jaki to ma sens? I będziesz narzekał na jakość części FSO...
W temacie dotyczącym owej pompy nie byłeś równie wylewny, ale mniejsza o to. Pompa już zamontowana, jednakże nie miałem na razie czasu na dalszą część zabawy, więc mogę równie dobrze ją wymontować i zamontować tamtą z wżerami. I jeżeli w tej uszczelnienia puszczą, pewnie tak właśnie zrobię. Na wszelki wypadek jestem dobrej myśli, jak zawsze. ;)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8650 dnia: Listopad 04, 2018, 10:02:09 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
w temacie dotyczącym owej pompy nie byłeś równie wylewny, ale mniejsza o to.

Bo jak większość oglądających posta uśmiechnąłem się pod nosem i machnąłem ręką, nie zawsze chce mi się tracić czas na bezsensowne dyskusje, teraz leżę chory, to mam czas :]

Cytuj (zaznaczone)
To jest zwykłe nabijanie się z poloneza. Mam dystans do swojego hobby. Bardzo je lubię, ale nie jest dla mnie sensem życia. Większość użytkowników tego forum wie, o co chodzi, a Ty zachowujesz się w tym momencie, jakby prawda Cię ubodła.

Nic mnie nie ubodło, mylisz reakcje, po prostu się zirytowałem. Dla mnie to też tylko hobby, absorbuje mi sporo czasu, ale nie buduję polonezowi ołtarzyka. Po prostu ta Twoja "prawda" objawiona w wielu postach to bzdety, tak oczywiście, polonezem strach wyjechać za bramę, jest to wyzwanie tak naprawdę, bo jakość FSO da o sobie znać od razu i się rozpadnie, tia, cała polska w latach 90 nic innego nie robiła tylko całe popołudnia spędzała leżąc pod awaryjnymi polonezami :D.  Ciągle obrzydzasz wszystkim to auto, nie tylko ja to widzę. Można się pośmiać z jego niedomagań, wyjących mostów czy głupich przełożeń skrzyni, ale ciągłe jęczenie, narzekanie jakie to FSO w każdym celu utrudniło Ci życie na forum bądź co bądź miłośników tego wozu jest jak już pisałem irytujące. Poczytaj czasem swoje posty. Dobrze by Ci zrobiła przesiadka na syrenę bosto - może ta w lepszym stanie byłaby mniej awaryjna i mniej wymagająca niż ten paściotruck... albo tam byłoby dopiero na co narzekać i pluć :).

Pompę nową kupowałem za 50zł i działała. Może fakt, 2 lata temu, ale z tego co widzę na allegro nic się nie zmieniło.

Cytuj (zaznaczone)
Uszczelnieniom nic nie jest, więc bądź spokojny.

Ja pier..., nie mam pytań.

Możemy w sumie zakończyć offtop. Moje zdanie znamy, Twoje znamy, nie ma sensu dalej zaśmiecać wątku.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2018, 10:46:41 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8651 dnia: Listopad 05, 2018, 15:07:36 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
https://sprzedajemy.pl/polonez-caro-1-4-16v-lpg-wspomaganie-chelm-2-6bea9f-nr57338463

Co myślicie o tym egzemplarzu ? Dłuuugo już stoi, zaczynał od wyższej kwoty i z bogatym wyposażeniem, teraz jest praktycznie golas. Może ktoś zna to auto ? To, że jest brzydki i zgniły to widzę ale szukam czegoś do jazdy

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8652 dnia: Listopad 05, 2018, 15:24:18 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
do jazdy to masz Tico, roverek to bardziej do stania - u mnie pojezdzil 3 tygodnie, a OHVka przed rozebraniem do malowania jedzila 13lat,

za ta cene wcale nie jest taki tragiczny, jezeli jest sprawny mechanicznie (oczywiscie zanim za chwile zlapie HGFa ;] ), blacha wcale nie tragiczna, bo mozna na szybko rdze pogonic i zamaskowac - do jazdy sie nada, na pokaz nie za bardzo
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8653 dnia: Listopad 05, 2018, 15:26:05 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Tico się już znudziło :P Zdaje się właściciel jest na forum i opisał ten samochód w stosownym dziale. Widziałem, że niedawno ogłaszał go też na grupach pejsbukowych.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8654 dnia: Listopad 05, 2018, 15:31:55 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Tico do wczoraj dobrze pełniło swoją rolę, natomiast wczoraj szlak je trafił. W czasie jazdy zaczęło szarpać i zgasło. Kable świece ma nowe, pompa paliwa nowa, 1/4 baku. Cewkę zmieniłem dziś na nową, dalej nie działa. Będę jeszcze je reanimował, ale prawdę mówiąc to mój egzemplarz jest tak zmęczony życiem, że doprowadzenie go do ładu przewyższa zakup ładnego egzemplarza Tico. A ten Poldorover z linku kosztuje właśnie tyle ile ładne Tico  :d Jutro mam zajęty cały dzień, w środę dalej będę walczył z Tico i zobaczymy co z tego wyjdzie. Planowałem pozbyć się w go w marcu ale niedawno miałem chętnego na to Tico a przyznam szczerze, że... pojeździłbym Polonezem  :P <lol2>

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8655 dnia: Listopad 05, 2018, 16:06:15 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2062
moduł zapłonowy w TICO jak nie ma iskry. Uprzedzę pytanie, zamienniki nie działają ;)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8656 dnia: Listopad 05, 2018, 16:23:51 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A nawet jakby to był moduł, to części do tico nie kosztują tyle, co opakowanie ryżu? Poldorover wygląda ciekawie, ale cena jest mocno niska, ciekawe, czy stan faktycznie pokrywa się z tym, co opisuje  <mysli>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8657 dnia: Listopad 05, 2018, 17:25:32 pm »

Offline fenek

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu 1.6GSI
https://allegro.pl/ogloszenie/polonez-atu-plus-1-6-7654177587
2 dyszki za Plusa. No, no... odważnie.

https://allegro.pl/blotnik-fso-polonez-caro-lewy-przod-caro-plus-i7654554780.html
Ktoś jest zdrowo odklejony od rzeczywistości że rozbiera na graty taki egzemplarz.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8658 dnia: Listopad 05, 2018, 17:53:53 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
https://allegro.pl/ogloszenie/polonez-atu-plus-1-6-7654177587
2 dyszki za Plusa. No, no... odważnie.
To zdjęcie komory, to wygląda, jakby było z innego auta.Tutaj wszędzie taki wypicowany, a tam syf taki, jakby w PGR-rze pracował.Ktoś zapomniał o podstawowych sprawach?

https://allegro.pl/blotnik-fso-polonez-caro-lewy-przod-caro-plus-i7654554780.html
Ktoś jest zdrowo odklejony od rzeczywistości że rozbiera na graty taki egzemplarz.
A kto mu zabroni? Dla niego to pewnie tylko zwykłe auto, na którego częściach można coś zarobić.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #8659 dnia: Listopad 05, 2018, 18:28:56 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
https://allegro.pl/blotnik-fso-polonez-caro-lewy-przod-caro-plus-i7654554780.html
Ktoś jest zdrowo odklejony od rzeczywistości że rozbiera na graty taki egzemplarz.
Stał przez pół roku na olxie w okolicach Krakowa, na początku stał za 2500 zł, później sukcesywnie schodził  z ceny do 1200 zł. Widać się nie sprzedał i poszedł na części. Zapewne to kolejny przykład z cyklu "za 800 nie sprzedam, ale za 500 na złom oddam"
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2018, 19:30:50 pm wysłana przez Gomulsky »