Autor Wątek: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014  (Przeczytany 379704 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #1600 dnia: Październik 16, 2014, 23:02:29 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
Dolałem oleju do mostu. szukam przyczyn ciężkiego porannego rozruchu, podmieniałem pompki paliwa, sprawdzałem wtryski. Powoli kończą mi się pomysły...
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #1601 dnia: Październik 16, 2014, 23:21:18 pm »

Offline korzen

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • http://www.remonty-pruszkow.pl
    • Polonez Truck ST 1.6 '98r ; Polonez Truck Roy 1.6 '98r po swapie na 1.8D ; Polonez Truck ST 1.6 '92; Polonez Truck DC 1.9 92/00; Daewoo Lanos 1.5 8v '98
    • korzeń & korzeń strona główna
Powiem tak, to jeśli ja położę klientowi płytki po 30,-za metr a nie po 60,- to mogę położyć krzywo i mogą po miesiącu poodpadać. Absolutnie się z Tobą nie zgadzam, bo polskie prawo mówi inaczej. Jeśli ktoś wykonuje jakąś pracę zarobkowo, jako firma, to ma to wykonać dobrze i zgodnie z normami. N ie ma tu znaczenia cena. Jaką cenę powiedział to jest jego sprawa. Nawet jeśli mi klient podpisze że zgadza się żebym płytki przykleił nie zrywając starej farby, to jak mu odpadną i tak będę płacił odszkodowanie. To samo tyczy się Kazika. Nie przyspawał pasa przedniego i pomalował szyby. Jutro jadę do niego i ma to poprawiać albo zapłacić za blacharza który poprawi!


Pokaż nam tu wszystkim umowę pomiędzy tym mechanikiem a Tobą........
masz to na papierze?
CZŁOWIEKU STĘKASZ SIĘ ŻE CI SPIERD.... ZA 300ZŁ ZA CAŁOŚC?
Czego się spodziewałeś?
fabryki, ideału?
300,400,500 to za element się bierze.
Nie rób obciachu bo 300zł to wstyd pisać za całość.........................
popytaj się jakie są stawki, za przygotowanie , malowanie karoserii.... więcej wyjdzie niż ten twój cały łamiący się TRUCK.



Co ty pier.... poczytaj najpierw kodeks cywilny, bo wypisujesz bzdury, a inni to czytają.
Po pierwsze umowa ustna też jest wiążąca. Nie muszę mieć na papierze. Wystarczy że gość ma firmę a ja mam świadków.
Po drugie prace muszą być wykonane zgodnie z technologią. Zawsze!!! Jak chce to może i za złotówkę pomalować. Jeśli pracę wykonuje firma to ma obowiązek wykonać ją zgodnie z normami. Co innego jest gładkość, a co innego pomalowanie szyb i tapicerki, czy nieodtłuszczenie i nie zmatowienie pod lakier. albo lakierowanie mokrego, po deszczu. Gość za moją omegę, czyli za około 1-1,5 tys miał zrobić kilka rzeczy. Liczę że malowanie to było między 300 a 500. Mogłem mu dopłacić nawet dwa razy tyle, mógł się nie podejmować. Jeśli zaś zamiast wymienić pas przedni naspawał nowy na stary i połapał go tylko na górze, a drążki reakcyjne są w starym popękanym i przerdzewiałym to nie mają tu znaczenia pieniądze. Naraził moje życie na niebezpieczeństwo wypuszczając mnie takim samochodem. Ja się nie muszę na tym znać odbierając samochód. Dobrze że na geometrię pojechałem i gość mi pokazał co tamten narobił. Takich ludzi należy tępić. Nikt mu nie kazał tego robić za tyle.
To jeśli takie masz zdanie, to ja Ci chętnie łazienkę wyremontuję. Przykleję Ci płytki klejem gipsowym, albo takim szkolnym do papieru i wezmę tylko kilka stówek za remont łazienki. Za tydzień Ci wszystko odpadnie, ale ja powiem że jakie pieniądze taka robota. Ciekawe czy jak kupujesz w markecie kątówkę za 30,- złotych i za dwa dni się psuje to oddajesz na gwarancji. Gwarancję masz 24 miesiące, ale przecież jakie pieniądze taki sprzęt i powinieneś się cieszyć że aż dwa dni wytrzymała.
Partaczy należy tępić, a nie tłumaczyć ich oszustwa ceną. Usługi należy wykonywać poprawnie i zgodnie z technologią, a cenę każdy niech sobie liczy jaką uważa. Jak by robił dobrze to by powiedział więcej a ja bym więcej zapłacił.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #1602 dnia: Październik 17, 2014, 01:12:38 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3047
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
zgodnie z technologią

No i to właśnie jest nie technologia a raczej technika (subtelna różnica) malowania całego auta za 300PLN. Ja bym w sądzie jako przysięgły nie przyznał Ci racji, przecież to można zawsze powybrzydzać. Teraz to będą opinie biegłych itp i wyjdzie za wszystko więcej niż remont trucka.


PS. też pomalowałem swojego Trucka za 300PLN :) Także nie mówię ,że się nie da! :P
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #1603 dnia: Październik 17, 2014, 01:35:02 am »

Offline korzen

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • http://www.remonty-pruszkow.pl
    • Polonez Truck ST 1.6 '98r ; Polonez Truck Roy 1.6 '98r po swapie na 1.8D ; Polonez Truck ST 1.6 '92; Polonez Truck DC 1.9 92/00; Daewoo Lanos 1.5 8v '98
    • korzeń & korzeń strona główna
zgodnie z technologią

No i to właśnie jest nie technologia a raczej technika (subtelna różnica) malowania całego auta za 300PLN. Ja bym w sądzie jako przysięgły nie przyznał Ci racji, przecież to można zawsze powybrzydzać. Teraz to będą opinie biegłych itp i wyjdzie za wszystko więcej niż remont trucka.


PS. też pomalowałem swojego Trucka za 300PLN :) Także nie mówię ,że się nie da! :P

To jak pomalował (zacieki, prześfity, pomarszczona maska, ogólnie baranek) to jedno. Takie pieniądze więc przeżyję. Ale to że mi pomalował tapicerkę, szybę, kierunkowskaz i opony to drugie. Do tego albo nie odtłuścił, albo na mokre malował, ale po tygodniu zaczęły wyłazić jakieś purchle, oraz to że pas przedni tylko od góry pospawał a od dołu nie, to nie jest na pewno zgodne z technologią. Biegli opierają się właśnie na opisywanej w normach technologii wykonywania danych prac. Ja się zajmuję budowlanką i na niej się znam. Jeśli klient oględa ścianę pod reflektor i widzi dziurki, to się czepia, ale jeśli widzi przy dziennym świetle, to ma rację, bo instrukcja ITB dotycząca odbiorów prac budowlanych określa że gładzie gipsowe odbiera się przy dziennym świetle, "gołym okiem" z odległości 1,5m. Nie ma znaczenia dla sądu czy ja policzyłem klientowi za wygipsowanie pokoju 300,- czy 3000,-. Biegły widzi ryski i dziórki to ja poprawiam i koniec. Takie jest prawo. Ja nie mówię o technice malowania ( czy ruchy okrężne, czy rzadka farba) tylko o technologii (przed nałożeniem nowej warstwy starą zmatowić i odtłuścić)
Problem jest taki że samochód wart z tysiaka, lakier poszedł za 5stówek, omega może by za tysiaka poszła a może nie, więc ganiać się z idiotą po sądach i zciągać z niego, a pewnie jest niewypłacalny to mi się chyba nie opłaca. W sumie to bym sobie odpuścił i tu nie pisał, ale to już któryś z rzędu mechanik który w h.. leci i następnym razem spiszę na papierze umowę i zarządam faktury, i powiem że to jak by coś się w ciągu roku zepsuło żeby była podkładka do sądu. To może wtedy będą się bali i zrobią porządnie!
Najbardziej wkurzające jest to że ktoś mi go polecił że robi dobrze. Że zrobi wolno, ale bardzo dokładnie! Jak brał samochód to powiedziałem że nie musi być tanio, nie musi być szybko, ważne żeby było porządnie! To pajac zrobił tanio i wolno, bo samo lakierowanie mu ze trzy miesiące zajęło! Właściwie najlepszym rozwiązaniem by było pojechać z kilkoma kumplami i go porządnie sklepać. Tylko jaki jest sens dostać wyrok za takie gówno.
Pojadę chyba jutro i z nim pogadam że wszystko spieprzył, ale jak zrobi dobrze ten pas przedni naprawdę porządnie, to resztę sobie już odpuszczę, bo na razie ten samochód się nie nadaje do jazdy.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #1604 dnia: Październik 17, 2014, 02:21:16 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13853
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
oczywiscie ,ze masz racje - nie wazne ile cos kosztuje ,bo niezaleznie od tego ma byc zrobione przynajmniej pozornie dobrze,a pobieganie z pistoletem wkolo samochodu za 300pln to bardzo drogo ,a skoro lakier juz odlazi ,a pomalowane sa szyby,kola i tapicerka to bylo tylko i wylacznie pobawienie sie pistoletem z farba w srodku w rozpylanie tej farby,
sam auto maluje juz dluzszy czas i wiem jaka prace trzeba wlozyc w oklejanie,zacieranie,gladzenie,szpachlowanie itd. ,a jaka w chodzenie przy aucie z pistoletem w reku,
takie malowanie to sama przyjemnosc,jak ktos lubi rozpuszlnik wdychac i jedyny nerw sie pojawia jak sie zaciek zrobi - ale u tego kolesia to widac laicik na calego
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #1605 dnia: Październik 17, 2014, 08:56:37 am »

Offline korzen

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • http://www.remonty-pruszkow.pl
    • Polonez Truck ST 1.6 '98r ; Polonez Truck Roy 1.6 '98r po swapie na 1.8D ; Polonez Truck ST 1.6 '92; Polonez Truck DC 1.9 92/00; Daewoo Lanos 1.5 8v '98
    • korzeń & korzeń strona główna
oczywiscie ,ze masz racje - nie wazne ile cos kosztuje ,bo niezaleznie od tego ma byc zrobione przynajmniej pozornie dobrze,a pobieganie z pistoletem wkolo samochodu za 300pln to bardzo drogo ,a skoro lakier juz odlazi ,a pomalowane sa szyby,kola i tapicerka to bylo tylko i wylacznie pobawienie sie pistoletem z farba w srodku w rozpylanie tej farby,
sam auto maluje juz dluzszy czas i wiem jaka prace trzeba wlozyc w oklejanie,zacieranie,gladzenie,szpachlowanie itd. ,a jaka w chodzenie przy aucie z pistoletem w reku,
takie malowanie to sama przyjemnosc,jak ktos lubi rozpuszlnik wdychac i jedyny nerw sie pojawia jak sie zaciek zrobi - ale u tego kolesia to widac laicik na calego
Mnie chodzi o jeszcze jedno.
 Gość mógł powiedzieć 2300 a nie 300 albo mógł się nie podejmować, szczególnie że nie miał czasu.
Ale jak już sę podjął, to powinien chociaż poobklejać, odtłuścić, zmatowić, a pas przedni jak już nie wyciął całego, to mógł obspawać tak jak w royu, czyli cały dookoła, ze wstawieniem płaskownika, a nie tylko na górze przy chłodnicy połapał, a przy drążkach już nie bo nie widać. Właśnie na dole to było ważne, a na górze to stary się dobrze trzymał.
Jadę dzisiaj z nim porozmawiać, bo przez telefon mi zaczął wmawiać że to ja mu kazałem spawać jeden na drugi.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #1606 dnia: Październik 17, 2014, 17:15:45 pm »

Offline Blacnik

  • Mroczek
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 336
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GTi
Nastał w końcu ten dzień :d Odebrałem Poloneza po robocie podłogi i progów. Poskładałem sobie dokładki i środek. Jutro czas na jeżdżenie :d bo się aż za nim stęskniłem
Caro Plus 1.6 GTi
Romet Kadet m780

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #1607 dnia: Październik 18, 2014, 13:02:05 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Powiem tak, to jeśli ja położę klientowi płytki po 30,-za metr a nie po 60,- to mogę położyć krzywo i mogą po miesiącu poodpadać. Absolutnie się z Tobą nie zgadzam, bo polskie prawo mówi inaczej. J

Jeśli zamawiasz usługę, która kosztuje 30% ceny rynkowej (mówię teraz o malowaniu a nie o płytkach) i spodziewasz się jakości takiej, jak malowanie za pełną kwotę to znaczy, że jesteś debilem.
Pojedź sobie do LAKIERNIKA i zapytaj ile kosztuje pomalowanie samego błotnika. Zrozumiesz, dlaczego za 300zł masz pomalowaną tapicerkę.

W temacie: nic nie robię, po swapie Polonez sprawuje się bardzo grzecznie. :) Jedyne co zdziałałem to założyłem zimówki na stal, muszę je tylko wyważyć.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2014, 13:03:40 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #1608 dnia: Październik 18, 2014, 13:48:07 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Nowa pompa hamulcowa na swoim miejscu, wszystko odpowietrzone, działa poprawnie.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #1609 dnia: Październik 18, 2014, 14:01:32 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3441
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Przepaliłem 125p od zlotu, coś dzieje się z wakuometrem bo nie działa a podciśnienie jest.
Pewnie po tylu latach musiał wyzionąć ducha:).
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #1610 dnia: Październik 18, 2014, 14:27:29 pm »

Offline korzen

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • http://www.remonty-pruszkow.pl
    • Polonez Truck ST 1.6 '98r ; Polonez Truck Roy 1.6 '98r po swapie na 1.8D ; Polonez Truck ST 1.6 '92; Polonez Truck DC 1.9 92/00; Daewoo Lanos 1.5 8v '98
    • korzeń & korzeń strona główna
Powiem tak, to jeśli ja położę klientowi płytki po 30,-za metr a nie po 60,- to mogę położyć krzywo i mogą po miesiącu poodpadać. Absolutnie się z Tobą nie zgadzam, bo polskie prawo mówi inaczej. J

Jeśli zamawiasz usługę, która kosztuje 30% ceny rynkowej (mówię teraz o malowaniu a nie o płytkach) i spodziewasz się jakości takiej, jak malowanie za pełną kwotę to znaczy, że jesteś debilem.
Pojedź sobie do LAKIERNIKA i zapytaj ile kosztuje pomalowanie samego błotnika. Zrozumiesz, dlaczego za 300zł masz pomalowaną tapicerkę.

W temacie: nic nie robię, po swapie Polonez sprawuje się bardzo grzecznie. :) Jedyne co zdziałałem to założyłem zimówki na stal, muszę je tylko wyważyć.
Zanim zaczniesz się wymądrzać to przeczytaj przepisy. Co to jest cena rynkowa? Gdzie jest ona narzucona? Karzdy sam ustala swoją cenę i nikt mu nie ma prawa narzucić. Startowałeś kiedyś w jakimś przetargu? Prowadzisz firmę? Wypowiadasz się o rzeczach o których nie masz pojęcia.
I jeszcze mnie obrażasz!
Czy kupując tańszy telefon wyrzicasz do śmieci gwarancję bo był tańszy? Nie! Dymasz do salonu jak tylko coś się zepsuje! Więc jeśli mi wyłażą purchle i mam pomalowaną szybę, a pas przedni nie jest przyspawany to wracam z reklamacją! Owszem robił za 1/3 ceny,  ale nie wystawiał faktury i robił ponad pół roku.
Jesteś typowym przykładem ignoranta, który narzuca innym swoje zdanie, nie licząc się z ogólnie obowiązującymi przepisami. Ciekawe czy jak byś miał sprawę za nienależyte wykonanie usługi to byś się tłumaczył: ale wysoki sądzie, przecież ja mu taniej policzyłem!

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #1611 dnia: Październik 18, 2014, 14:41:13 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
Czy kupując tańszy telefon wyrzicasz do śmieci gwarancję bo był tańszy?


Zależy o czym mówimy. Jak kupuję tandetę to liczę się z tym, że się może popsuć, a gwarancja może być tak "słaba" jak i sam produkt. Piszesz i narzekasz, a powiedzmy sobie wprost. Zabrakło Ci zdrowego rozsądku, za 300 zł taka robota musi być do dupy jeśli Ci nie robi tego naprawdę zaufany swój człowiek. Cała filozofia.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #1612 dnia: Październik 18, 2014, 14:41:54 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3441
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Zanim zaczniesz się wymądrzać to przeczytaj przepisy. Co to jest cena rynkowa? Gdzie jest ona narzucona? Karzdy sam ustala swoją cenę i nikt mu nie ma prawa narzucić. Startowałeś kiedyś w jakimś przetargu? Prowadzisz firmę? Wypowiadasz się o rzeczach o których nie masz pojęcia.
I jeszcze mnie obrażasz!
Czy kupując tańszy telefon wyrzicasz do śmieci gwarancję bo był tańszy? Nie! Dymasz do salonu jak tylko coś się zepsuje! Więc jeśli mi wyłażą purchle i mam pomalowaną szybę, a pas przedni nie jest przyspawany to wracam z reklamacją! Owszem robił za 1/3 ceny,  ale nie wystawiał faktury i robił ponad pół roku.
Jesteś typowym przykładem ignoranta, który narzuca innym swoje zdanie, nie licząc się z ogólnie obowiązującymi przepisami. Ciekawe czy jak byś miał sprawę za nienależyte wykonanie usługi to byś się tłumaczył: ale wysoki sądzie, przecież ja mu taniej policzyłem!


Urzekła mnie twoja historia.
Może napisz do "Uwagi lub Jaworowicz" ewentualnie "Państwo w Państwie", oni lubią tego typu akcje, powinni Ci pomóc...... z tekstem Edzio mi spierdo.. malowanie za 300zł , bo po kosztach robił i wyszło na odpierdziel.....
Taka prawda, straszysz paragrafami, Us, obrażasz innych i mnie że nie mają pojęcia ITP.
Powiem wprost... KTO O ZDROWYCH ZMYSŁACH DAJE SAMOCHÓD ( cały w tym wypadku kabina) DO MALOWANIE ZA KWOTĘ 300ZŁ............ a nie jej element..........
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2014, 14:44:39 pm wysłana przez mruk1313 »
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #1613 dnia: Październik 18, 2014, 15:31:35 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
I jeszcze mnie obrażasz!

Stwierdzam tylko coś co i tak wynika z Twoich wypowiedzi. Poza tym napisałem "jeśli" - skoro czujesz się urażony, to...

Przepisy odkładam na bok, póki co biorę pod uwagę zdrowy rozsądek. Nawołując do Twojego przykładu: jeśli kupię tani telefon to jeśli się psuje to tak, idę go oddać na gwarancję. Ale nie wymagam od niego jakości telefonu z górnej półki cenowej. I nie krzyczę na cały głos, że dałem aż 1/10 tego co za telefon z prawdziwego zdarzenia i on jest kiepski.

Kiedyś chciałem skorzystać z usług mechanika który był wyjątkowo tani, zaraz po kupnie pierwszego Poloneza. Wymienił mi rozrząd - pasek napiął tak, że pompa wody i napinacz były rozsypane prawie całkiem po niecałych 10 tysiącach. Myślisz że do kogo miałem pretensje? Tylko i wyłącznie do siebie, że zamiast jechać do MECHANIKA pojechałem do Miraska po zawodówce. U mechanika z prawdziwego zdarzenia zapłaciłem 2 razy więcej, ale usługa została wykonana w sposób prawidłowy. Widzisz tą zależność cena - jakość?
A mechanikowi temu pierwszemu robię "reklamę" jaka mu się należy. :)

Wyjątkowo tutaj zgadzam się z wypowiedzią kolegi mruk1313. Jeśli za cenę malowania elementu chciałeś pomalować całe auto to nie dziw się, że ktoś zrobił to "na odwal się". Sam wybrałeś takiego "fachowca" i słysząc taką cenę powinieneś albo spodziewać się jakości albo zapakować tyłek w auto i jechać do kogoś kto to potrafi (bo jeśli ktoś Ci mówi taką cenę to znaczy, że nie ma o malowaniu pojęcia).
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2014, 15:35:47 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #1614 dnia: Październik 18, 2014, 15:48:18 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Co to jest cena rynkowa?
Chyba już po tobie na tym forum, coś jak na onecie... <lol2>
Ale zanim to się stanie, uściślij bo zgubiłem kwoty: <co>
- zapłatą z wspawanie pasa oraz malowanie były
a) samochód opel omega o wartości ok 1000zł
b) 300zł gotówką?
- Twoja farba? szpachla? inne (jakie) materiały?
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2014, 15:52:32 pm wysłana przez lesor »
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #1615 dnia: Październik 18, 2014, 17:00:17 pm »

Offline korzen

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • http://www.remonty-pruszkow.pl
    • Polonez Truck ST 1.6 '98r ; Polonez Truck Roy 1.6 '98r po swapie na 1.8D ; Polonez Truck ST 1.6 '92; Polonez Truck DC 1.9 92/00; Daewoo Lanos 1.5 8v '98
    • korzeń & korzeń strona główna
1. Kupując tani telefon nie mam pretensji że jest gorszy jakościowo, ale jak nie działa to oddaje do naprawy. To samo z samochodem. Że wygląda lepiej czy gorzej to sobie poprawię, ale że purchle wyszły i że pasa ni dospawał to ma poprawić.
2. Sam zaproponował że weźmie omegę za dwa pasy przednie oraz w jednym trucku progi i podłogę. Zapytałem czy nie woli pomalować zamiast progów i się zgodził. Materiały ja kupowałem. 300,- to ja przeliczyłem jako 1/3 wartości tej omegi.
3.pytałem czy mam dopłacić, powiedział że nie.
4. Dałem samochody do gościa,  bo ktoś mi go polecał, że bardzo dobry i dokładny jest, i to mnie najbardziej wk...ło.
Myślę że zorientował się że omega jest mniej warta niż myślał i zaczął robić na odpierdziel
5. Będąc konsumentem nie muszę robić badań statystycznych o średniej cenie. Ktoś poleca fachowca, fachowiec mówi cenę, jak mnie stać to robię.
Twierdzisz że trzeba być debilem, a czy sprawdzasz średnie ceny rynkowe wszystkiego, dosłownie wszystkiego co kupujesz?
Ja sobie zdawałem sprawę że robi za pół ceny. Gdyby nie miał firmy to miał byś rację i była by moja wina że dałem do amatora, ale gość ma firmę, a firmy nie mają prawa partolić! Co jakiś czas ktoś takiemu majstrowi zakłada sprawę i majster staje się golasem. Temu mojemu już ktoś pewnie założył, bo robi na podwórku i mieszka w wynajętym domu, a narzędzi ma kilka skrzynek. Pewnie już go komornik nawiedził.
Ja Was nie obrażam, tylko polemizuję, bo takie same sytuacje mam przy swojej pracy.Robi ktoś u ludzi usługę, partoli ile wlezie i twierdzi że jak na te pieniądze to jest ok. Gowno prawda. Można zrobić lepiej albo gorzej, ale zgodnie z technologią. W przeciwnym wypadku pieniędze się nie należą! Nie można malować samo chodu razem z oknami, nie można jak jest mokry, zakurzony, nie odtłuszczony.
Ja ostatnio cyklinowałem u ludzi podłogę. Po polakierowaniu wyszły smugi. Niedopolerowałem. Moja wina. Nie dostałem pieniędzy za usługę i oddałem ludziom tysiaka za lakier. Ewidentnie była moja wina, a mając firmę nie mam prawa i możliwości wykręcić się od rękojmi. Prubuję Wam to wytłumaczyć, bo to obowiązuje w każdej branży.
6.ja się z nim dogadałem na razie telefonicznie że ma ten pas poprawić. Przypilnuję go jeszcze żeby umył co pobrudził i nie chcę go widzieć.
Oczywiście moją winą jest że mu dałem robić,  ale k..widziałem samochody które robił, jeden gość mnie wręcz namawiał, a jeszcze kilka osób u niego robiło coś i poza czasem byli zadowoleni
Morał jest jeden, następnym razem poproszę o fakturę i pisemną gwarancję, albo będę robił sam.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #1616 dnia: Październik 18, 2014, 19:35:48 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13853
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
bo po kosztach robił i wyszło na odpierdziel.....
po jakich kosztach ? przeciez nie poniosl zadnych kosztow ,nawet folii za 3pln i tasmy do oklejenia za 10pln nie kupil,zeby szybe zakleic ;]
Jeśli za cenę malowania elementu chciałeś pomalować całe auto to nie dziw się, że ktoś zrobił to "na odwal się". Sam wybrałeś takiego "fachowca" i słysząc taką cenę powinieneś albo spodziewać się jakości albo zapakować tyłek w auto i jechać do kogoś kto to potrafi
a jakie to ma znaczenie ? cena malowania elementu jest "sztywna" u lakiernika i niekoniecznie musi sie roznic czy malujesz metalik z bezbarwna perla ,czy tez psikasz renolakiem,
przy czym lakiernik potrzebuje dobrego sprzetu,zeby moc malowac wszystko ,a do malowania renolakiem wiele nie potrzeba i nawet na podworku mozna to zrobic dobrze,jezeli ktos potrafi,
dlatego pomalowanie Trucka za 300pln to nie jest absurdalnie niska cena - zreszta cene ustala wykonawca i jezeli sie podejmuje, to ma to zrobic dobrze ,czyli nie zamalowac szyb,uszczelek,tapicerki,
lakiernik nie usuwa defektow blachy ,ale ma zmatowic i odtluscic stary lakier, zeby nowy sie trzymal,

korzen ma racje,ze sie wqrwil ,ze ktos mu zniszczyl auto - niezaleznie od tego na jaka kwote sie umowil,
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #1617 dnia: Październik 18, 2014, 23:15:43 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
korzen ma racje,ze sie wqrwil ,ze ktos mu zniszczyl auto - niezaleznie od tego na jaka kwote sie umowil,

Podsumowanie z mojej strony: może i racja jest po stronie "ofiary" a nie mechanika, ale jeśli ktoś się spodziewa złotych gór w cenie wycieczki na drugi koniec wsi to coś nie tak z nim jest.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #1618 dnia: Październik 19, 2014, 08:23:22 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
PANOWIE!! JESZCZE JEDEN POST WS. NAPRAWY TRUCKA KORZENIA I PERYPETII Z TYM ZWIĄZANYCH I LECĄ OSTRZEŻENIA!
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...=== 2014
« Odpowiedź #1619 dnia: Październik 19, 2014, 10:46:00 am »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Naprawiłem niedziałający wskaźnik temperatury oleju :)
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja