Autor Wątek: Zakup poloneza - części  (Przeczytany 19994 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Zakup poloneza - części
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 17, 2016, 22:14:13 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Banned, gemometria to nie tylko zbieżność,a le sam wiesz dobrze że kąty, pochylania itd.
Panowie, poszukajcie w okolicy szkoły, w której kształcą mechaników/techników pojazdów samochodowych. Zwykle jest tam serwis i pracuje kadra z duuzym doświadczeniem. Będą potrafili ustawić geometrię w Poldolocie. W wałbrzyskim mechaniku tak właśnie jest, a moje Poldki były tam najchętniej grzebanymi zabawkami :)

No i znów zbliżamy się do stwierdzenia: poszukajcie, pokombinujcie. Zapewniam Cię że ja i pewnie większość wie jak i co ma robić, ale jest to utrudnianie sobie życia. Bardzo chętnie będę nawet odkręcał śruby razem z tymi dziadkami, ale nie w dupowozie.

Odp: Zakup poloneza - części
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 17, 2016, 22:18:01 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
A ja uważam,że do całego tego tematu i wypowiedzi,trzeba podejść z duzym dystansem. Gdyż czytając posty dochodzimy do wniosku,że polonez w jeździe i obsłudze,jest gorszy od wozu drabiniastego,a znowu wg. zwolenników to najlepsze auto na świecie  :d Sam od siebie dodam,że od 2,5 użytkuje na codzien,plusa z 98 roku, gdzie auto mi przede wszystkim słuzy,a jako obiekt pasji jest na drugim miejscu. W tym roku od stycznia zrobiłem nim około 16 tys km i nie narzekam,auto służy mi głównie na dojazdy do pracy,wyjazdy w polske czy po prostu jazdę bez celu dla przyjemności  :P

Odp: Zakup poloneza - części
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 18, 2016, 12:53:06 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE

Wiesz, może niektórzy pracują, mają działalności gospodarcze, posiadają rodziny, dzieci. Może potrzebują trochę wygody i mają potrzebę mobilności, a niekoniecznie czas na zajmowanie się autem, którym z racji wieku wolą się zajmować hobbystycznie.
Napisz wprost, że ci się nie chce robić przy samochodzie, którym jeździsz na co dzień i wolisz komuś za to płacić, a nie że Polonezem to "się nie da bo jest stary/przestarzały/itd". Jak tak wolisz to jest to zrozumiałe, ale nie upieraj się że każdy kto nie ma nic przeciwko "przestarzałemu pupowozowi" nie ma pracy dzieci zajęcia i tym podobnych. Znam sporo ludzi mających rodziny, firmę czy inne i jeżdżących starymi autami na co dzień. Wszystko zależy od tego co kto lubi. :)

 Jeden lubi jeżdżenie nowoczesną pokraką, a drugi staroświeckim samochodem. Ja wolę to drugie mimo, że oznacza to podłubanie przy nim od czasu do czasu. Właśnie sobie kupiłem Plusa GSI do codziennej eksploatacji i będę z niego korzystał naprzemiennie z GLE. :) Jedno działa - przy drugim mogę podłubać, nie muszę się śpieszyć i mam przyjemności na każdym kroku. :) (Aktualnie działają obydwa). :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2016, 12:57:54 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Zakup poloneza - części
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 18, 2016, 13:37:45 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Napisz wprost, że ci się nie chce robić przy samochodzie, którym jeździsz na co dzień i wolisz komuś za to płacić, a nie że Polonezem to "się nie da bo jest stary/przestarzały/itd".

Chce mi się robić i robię (tylko klimy sam nie uzupełniam i geometrii nie ustawiam), tylko nie chce mi się i nie mam czasu tak często. Myślisz że jak auto nie jest Polonezem to tam nie używa się zwykłych kluczy?

Odp: Zakup poloneza - części
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 22, 2016, 00:54:55 am »

Offline Daniel#1981

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+ 1.4 98, 125p 1.8 16V 88
Pierdolenie, robie dużo kilometrów głownie po mieście i jak się nie ma rodziny to nawet i maluch jest dobry. Zawsze jeździłem polonezami na codzień, duże, wygodne samochody którymi można jechac na drugi koniec Polski na ferie, pojeździć bez celu czy jechac na balet. Kupiłem scenica żeby to codziennie tłuc i lada dzień idzie na handel - wolę poloneza.
1.4 GLI 16V

Odp: Zakup poloneza - części
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 22, 2016, 09:11:48 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Golfa masz hobbystycznie?

Odp: Zakup poloneza - części
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 22, 2016, 11:02:11 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
PS. Ile masz przebiegu w Polonezie?

Odp: Zakup poloneza - części
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 22, 2016, 16:53:53 pm »

Offline Daniel#1981

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+ 1.4 98, 125p 1.8 16V 88
Golfem jeździłem na codzień ale przez zjebane, twarde zawieszenie się nie sprawdzał. Przebiegi w polonezach zawsze mam poniżej 100000 a w wiśni koło 50k ale tym akurat na codzień nie jeżdzę. Zawsze jak cos sie zjebie to naprawa kosztuje tyle co nic pomijając mosty czy silniki.
1.4 GLI 16V

Odp: Zakup poloneza - części
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 23, 2016, 01:56:53 am »

Offline Callisto

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo
    • pożyczka bez zaświadczeń
Pierwsza odpowiedź mnie załamała :) Zwłaszcza, że użytkowałem kilka polonezów służbowo. Nie przywiązuje wagi do auta, interesuje mnie cena części + dostępność, zakup bmw 5 litrów do jeżdżenia w kółko po rondzie to nie dla mnie. Służbowe jeździły bez żadnych awarii, a obecny mój zachodni, a konkretnie północny ( volvo ) to studnia bez dna i nie widzę żadnych różnic w jeździe, co wielu pewnie razi :)

Odp: Zakup poloneza - części
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 23, 2016, 09:33:06 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Golfem jeździłem na codzień ale przez zjebane, twarde zawieszenie się nie sprawdzał. Przebiegi w polonezach zawsze mam poniżej 100000 a w wiśni koło 50k ale tym akurat na codzień nie jeżdzę. Zawsze jak cos sie zjebie to naprawa kosztuje tyle co nic pomijając mosty czy silniki.

Dlaczego nie jeździsz na co dzień?

Wiśnia to auto które masz opisane w dziale "Auta sympatyków"?

Odp: Zakup poloneza - części
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 23, 2016, 23:15:00 pm »

Offline Daniel#1981

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+ 1.4 98, 125p 1.8 16V 88
Nie jeżdzę wisnią na codzień ponieważ jest to auto hobbystyczne oraz reprezentacyjne w pięknym stanie i bardzo bogatym wyposażeniu a jak wiadomo robiąc po minimum 80 km dziennie pojazd się bardzo zużywa tymbardziej gdy właściciel jest palący 😊. Nie jest opisany w tym dziale aczkolwiek mam to w planach.
1.4 GLI 16V

Odp: Zakup poloneza - części
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 24, 2016, 00:12:22 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ten post wyklucza dwa posty wcześniejszy.

Tyle w temacie, chociaż przyznałeś że jednak się zużywa i szkoda.

Odp: Zakup poloneza - części
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 24, 2016, 01:50:17 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
co sie wyklucza ? przeciez codziennie jezdzi chyba jakims GLE,
to ze szkoda ladnego egzemplarza nic nie zmienia w kwestii nadawania sie PN do codziennej eksploatacji,
kazdego auta w ladnym stanie szkoda, zwlaszcza nieprodukowanego i rzadkiego , czy to bedzie FSO 125p,FSO Polonez, Daihatsu Charade G11 , Maserati Shamal czy Lamborghini Diablo to juz zalezy od upodoban
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Zakup poloneza - części
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:25:26 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Nie jeżdzę wisnią na codzień ponieważ jest to auto hobbystyczne oraz reprezentacyjne w pięknym stanie i bardzo bogatym wyposażeniu a jak wiadomo robiąc po minimum 80 km dziennie pojazd się bardzo zużywa tymbardziej gdy właściciel jest palący
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: Zakup poloneza - części
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 24, 2016, 08:26:43 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Może pokusisz sie zostaniem Klubowiczem PTK

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: Zakup poloneza - części
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 24, 2016, 11:10:04 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
co sie wyklucza ? przeciez codziennie jezdzi chyba jakims GLE,
to ze szkoda ladnego egzemplarza nic nie zmienia w kwestii nadawania sie PN do codziennej eksploatacji,
kazdego auta w ladnym stanie szkoda, zwlaszcza nieprodukowanego i rzadkiego , czy to bedzie FSO 125p,FSO Polonez, Daihatsu Charade G11 , Maserati Shamal czy Lamborghini Diablo to juz zalezy od upodoban

Przepraszam, zbyt sobie uprościłem. Założyłem, że wśród pasjonatów, są tylko ładne egzemplarze.

Odp: Zakup poloneza - części
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 24, 2016, 18:42:48 pm »

Offline Daniel#1981

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+ 1.4 98, 125p 1.8 16V 88
Może pokusisz sie zostaniem Klubowiczem PTK

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Bardzo chętnie 😊
1.4 GLI 16V

Odp: Zakup poloneza - części
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 24, 2016, 18:46:12 pm »

Offline Daniel#1981

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+ 1.4 98, 125p 1.8 16V 88
Ten post wyklucza dwa posty wcześniejszy.

Tyle w temacie, chociaż przyznałeś że jednak się zużywa i szkoda.
Nie wiem czemu wyklucza ? Mam teb problem ze jak w wisni psuje sie jedna rzecz to robie wszystko hurtowo i za każdym razem liczone to jest w kwotach 4 cyfrowych. Dla mnie polonez to zajebiste auto na daily bo nie dość ze wygodne to i naprawy są tanie, z gratami nigdy nie miałem problemu i spalanie nie jest tragedią jeżeli chodzi o rovera.
1.4 GLI 16V

Odp: Zakup poloneza - części
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 24, 2016, 22:42:40 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Chyba już jestem zbyt stary i nie rozumiem. Tanie naprawy, ale kwoty cztero cyfrowe. Niby dobry do jeżdżenia na co dzień, ale nie jeździsz.

Odp: Zakup poloneza - części
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 24, 2016, 23:28:09 pm »

Offline Daniel#1981

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+ 1.4 98, 125p 1.8 16V 88
Owszem jeżdzę polonezami na codzień z tym ze wiśniowy jest tak jak pisałem autem hobbystycznym które ma dożywocie i więcej stoi w garażu jak jeździ i nie mam zbytnio problemu kupić do niego foteli w cenie dobrego poloneza 1.4. Lubie często zmieniać samochody i zazwyczaj są to polonezy i o nie głownie mi chodzi. Jeżdzę nimi na codzień, dokładam grosze na naprawy i tylko sprawiają uśmiech na twarzy.
1.4 GLI 16V