Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 242462 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1220 dnia: Czerwiec 30, 2018, 12:15:09 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Rankomat za to najtańsza ofertę pokazał niecałe 800 zł na 2 raty, ale ponieważ raczej nie mam zaufania do tego typu wynalazków pozostałem przy PZU...

hey, ale przecież OC nie kupujesz dla siebie :) tylko dla Twojej "ofiary" … cóż Cie więc obchodzi czy wynalazek czy prototyp :)
ma być tanio i już :)

Po prostu nie mam w zwyczaju podawać swoich danych wrażliwych bliżej niezidentyfikowanej osobie w internecie, zwłaszcza, że różnica to było paręnaście złotych.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1221 dnia: Czerwiec 30, 2018, 12:50:31 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
 <lol2>
twoje dane juz tam dawno sa !!

mnie wkurza w porownywarkach, ze chca zazwyczaj pesele, imie i nazwisko, numery telefonu i maila, numer buta imie psa,adres kochanki ..
ale wczoraj dostalem spam na skrzynke z reklama mtu24 i tam porownywarka chce tylko numer telefonu, wiec mozna podac nie prawdziwy,
na C+ wyszlo 424 ,a na trucka jakos ponad 800 ,wiec trucka na pewno tam nie ubezpiecze, bo w AXA  mialem za 460pln - ciekawe ile teraz bedzie, a ten przykry moment juz jest blisko
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1222 dnia: Czerwiec 30, 2018, 14:07:12 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
szkło z lampy i tak odpadło


 ;-| Ja nie wiem, jak Ty to robisz, ja ze starych reflektorów musiałem dosłownie rwać szkło, opalarkę miałem akurat zepsutą, nie chciało się odkleić od tego silikonu za cholerę, a Ty piszesz, że tak po prostu szkło odpadło.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1223 dnia: Czerwiec 30, 2018, 15:18:08 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Kupiłem pasty,krążki,woski.Będę polerował....tarpana :D
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1224 dnia: Czerwiec 30, 2018, 15:57:46 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Masz tarpana? To zapraszam na polskiedostawczaki.pl.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1225 dnia: Czerwiec 30, 2018, 19:40:14 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Po przeszukaniu różnych sklepów stacjonarnych za białymi kierunkami,w końcu udało mi się dzisiaj na złomie zdobyć białe kierunki na przód w ładnym stanie,po zmianie z pomarańczowych od razu Polonez normalnie wygląda  :P

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1226 dnia: Czerwiec 30, 2018, 19:41:15 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Po przeszukaniu różnych sklepów stacjonarnych za białymi kierunkami,w końcu udało mi się dzisiaj na złomie zdobyć białe kierunki na przód w ładnym stanie,po zmianie z pomarańczowych od razu Polonez normalnie wygląda  :P
W moto technice już nie mają?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1227 dnia: Czerwiec 30, 2018, 19:47:25 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Pomarańcze tylko są (ptk starter pack zniszczył rynek  <lol> ),białych już nawet nie idzie znikąd zamówić,a jeszcze ze 2-3 miesiące temu bez problemu się dało.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1228 dnia: Czerwiec 30, 2018, 20:03:08 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tak po prostu szkło odpadło.
u mnie tez jedno szklo samo sie odkleilo, chyba naciskala je maska,
ale nie wypadlo,bo maska je trzymala,
za to inny reflektor chcialem rozebrac i dalem sobie spokój, bo w koncu szklo by peklo, tak mocno siedzialo,
oba wyprodukowane w Ełku

« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2018, 10:20:58 am wysłana przez Mariusz# »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1229 dnia: Lipiec 01, 2018, 00:23:26 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Powiedz mi, z jakiego paragrafu ubezpieczony ma mieć sprawę karną po tym jak ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszokowania? OC nie ma, a przynajmniej nie powinno, mieć nic do tego.
Bo się poszkodowany wqrwił poszedł na policję, która nie przegapiła okazji do podbicia statystyk. Jakby poszkodowany wytoczył sprawę od razu TU to sprawca raczej nie miałby większego problemu. Choć to też nie wiadomo, bo skoro był uszczerbek na zdrowiu powyżej dni 7 to pewnie z automatu wszczęto by postępowanie karne... Tak czy inaczej jakby się ubezpieczyciel nie wykręcał to byłby z tej sytuacji mniejszy syf.

W temacie, motor pod maską. Cóż, fotka w sumie zbędna, no ale jak już zrobiłem :)

Wychodzi na to, że silnik ma niezłą kompresję, ponieważ akumulator 40 Ah wymiękł przy próbie obrócenia silnikiem (inna sprawa, że wcześniej przez kilkanaście sekund kręcił silnikiem bez świec, żeby napełnić go olejem).
 W zasadzie pozostało tylko poskładać układ chłodzenia, ale jeszcze się za to nie wziąłem ponieważ zacząłem rzeźbić kolektor 4-2-1. Po złożeniu wszystkiego napotkałem właściwie tylko 2 problemy. Pierwszy to taki, że do motoru wlałem prawie 4 litry oleju i bagnet z "druta" był suchy, jak włożyłem bagnet z plastiku pojawił się poziom, ale sporo poniżej minimum, z czego to może wynikać? Druga sprawa to brak osłonki na główkę rozrusznika, czy jest jakiś sprawdzony sposób na jej dosztukowanie, fajnie byłoby to zrobić, żeby nie zakatować wszystkiego co pracuje w dzwonie skrzyni.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1230 dnia: Lipiec 01, 2018, 12:39:57 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Wychodzi na to, że silnik ma niezłą kompresję, ponieważ akumulator 40 Ah wymiękł przy próbie obrócenia silnikiem (inna sprawa, że wcześniej przez kilkanaście sekund kręcił silnikiem bez świec, żeby napełnić go olejem).
 W zasadzie pozostało tylko poskładać układ chłodzenia, ale jeszcze się za to nie wziąłem ponieważ zacząłem rzeźbić kolektor 4-2-1. Po złożeniu wszystkiego napotkałem właściwie tylko 2 problemy. Pierwszy to taki, że do motoru wlałem prawie 4 litry oleju i bagnet z "druta" był suchy, jak włożyłem bagnet z plastiku pojawił się poziom, ale sporo poniżej minimum, z czego to może wynikać? Druga sprawa to brak osłonki na główkę rozrusznika, czy jest jakiś sprawdzony sposób na jej dosztukowanie, fajnie byłoby to zrobić, żeby nie zakatować wszystkiego co pracuje w dzwonie skrzyni.
Do 1.8 szykuj akumulator minimum 60Ah i 500A, dobrze byłoby też zregenerować rozrusznik. U mnie na zimnym kręci bardzo ładnie, ale na ciepło są już problemy. Osłonkę na główkę rozrusznika możesz zrobić wycinając odpowiedni fragment z fabrycznej osłony, ale nie jest to konieczne. Jeździłem 3 lata bez osłonki i nic się nie działo (teraz też jej nie mam).

Do pustego silnika wchodzi 4.8l oleju - połowa stanu na bagnecie. Bagnet plastikowy (taki jak w 1.4) jest do stalowej miski olejowej, przy alu misce powinien być bagnet "z druta".



W temacie - jeżdżę obserwuję, jak na razie 700km zrobione :)
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1231 dnia: Lipiec 01, 2018, 13:00:15 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
A co w 1.8 stawia taki opór?

1.4 w lecie kręci dobrze na akumulatorze z Seicento nawet. Ja mam w tej chwili chyba 46/470, odpala jak auto z systemem Start&Stop  :], a silnik jest w stanie takim sobie.

Co mi przypomina że wczoraj przy 140 długo było wrażenie jakby były skoki mocy, tak co pół sekundy, sekundę, czasem kilka sekund sam na sekundę wyrywał do przodu i przestawał. Zastanawiam się co mogło spowodować takie zachowanie, jakiś czujnik się wali czy to wina wzbogacenia mieszanki o olej z powodu uszczelniaczy zaworowych które ostatnio zupełnie się już poddają.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2018, 13:02:50 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1232 dnia: Lipiec 01, 2018, 13:09:35 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Sonda lambda. Ztcp Andrews też tak kiedyś miał...

Caro przeszło przegląd. Drobne uwagi i jakoś tam poszło... Na koniec diagnosta zasugerował że jak mam ciągać dużo przyczepkę to warto założyć bałwanki gumowe na most dla wzmocnienia resorów. Robił to ktoś i ma gotowe rozwiązanie...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1233 dnia: Lipiec 01, 2018, 13:22:14 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A co w 1.8 stawia taki opór?
Choćby to, że w 1.8 ma do sprężenia większą objętość, to zaś wymaga więcej energii. A że ten rozrusznik ogólnie jest dość słaby to już przy 1.6 bywały problemy z odpaleniem.

Do pustego silnika wchodzi 4.8l oleju - połowa stanu na bagnecie. Bagnet plastikowy (taki jak w 1.4) jest do stalowej miski olejowej, przy alu misce powinien być bagnet "z druta".
To nie źle, wleję jeszcze to co mam "na dolewki" i zobaczę czy poziom się podniesie. Który bagnet do jakiej miski powinien być stosowany to wiem.
Osłonkę na główkę rozrusznika możesz zrobić wycinając odpowiedni fragment z fabrycznej osłony, ale nie jest to konieczne. Jeździłem 3 lata bez osłonki i nic się nie działo (teraz też jej nie mam).
Czyli pogłoski z forum się potwierdzają, że nie trzeba mieć osłonki. Z drugiej strony byłbym spokojniejszy, gdyby coś jednak przykrywało to miejsce, ale tym się będę martwił potem (albo nigdy :P ), na razie chcę odpalić ten samochód najszybciej jak tylko się da, bo już mi trochę brakuje w miarę mocnego samochodu z LPG <lol2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1234 dnia: Lipiec 01, 2018, 13:34:22 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Sprawa karna jest zawsze gdy są obrażenia powyżej 7 dni.  Cywilną sobie może każdy założyć. Po to jest OC, aby wtedy z niego skorzystać. Dopiero na samym końcu ubezpieczyciel może sobie od sprawcy odzyskać kasę.
Tylko że nie zawsze obrażenia są tak oczywiste jak złamana ręka czy noga.W takim wypadku nawet jak był wystawiony mandat możesz złożyć powiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa,wtedy policja zleca biegłemu żeby ocenił czy obrażenia są powyżej czy poniżej 7 dni jeżeli powyżej to sprawę przejmuje prokurator.Nigdzie nie napisałem że ubezpieczyciel ściągał coś ze sprawcy bo to może zrobić tylko w kilku przypadkach z których żaden nie miał tutaj miejsca i ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie ale dopiero po wyroku sądu.Gdyby poszkodowanemu nie zależało nie byłoby żadnej sprawy karnej.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1235 dnia: Lipiec 01, 2018, 15:58:32 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Sonda lambda. Ztcp Andrews też tak kiedyś miał...

Tzn. Jaki dokładnie to może być problem?
Chodzi o to że mam drugą sondę, ale nie wiem czy jest sens ją ruszać póki motor pali olej.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1236 dnia: Lipiec 02, 2018, 07:03:04 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Sonda lambda. Ztcp Andrews też tak kiedyś miał...

Caro przeszło przegląd. Drobne uwagi i jakoś tam poszło... Na koniec diagnosta zasugerował że jak mam ciągać dużo przyczepkę to warto założyć bałwanki gumowe na most dla wzmocnienia resorów. Robił to ktoś i ma gotowe rozwiązanie...
A nie chodzi o takie poduszki gumowe w kształcie 8.
Tego rodzaje odboje miałem zamontowane na moście w  Żuku jak chodził przeładowany.
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1237 dnia: Lipiec 02, 2018, 07:08:19 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1238 dnia: Lipiec 02, 2018, 10:26:39 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Pewnie coś w tym stylu. Ktoś stosował takie coś w osobówce.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1239 dnia: Lipiec 02, 2018, 15:34:10 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
A gdzie chcesz to zamontować? W Plusie jest dobre miejsce w postaci tego które zostało po przeniesieniu amortyzatgorów, ale w minuse? Musiałbyś chyba wymodzić jakieś mocowanie i wstawić zamiast odbojów fabrycznych.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E