Autor Wątek: Truck 1,6 GLI brak mocy bierze olej  (Przeczytany 11418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Truck 1,6 GLI brak mocy bierze olej
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 02, 2019, 19:08:37 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Ale jak wyjmiesz silnik, to ładnie wszystko oglądniesz, i stwierdzisz czy da się naprawić, no i łatwiej rozkręcać i skręcać. A przede wszystkim jak zrobisz to wymienisz wszystkie uszczelniacze na nowe . Co do kosztów to jak swój zrobisz , ładnie dotrzesz to dłuuuugo będzie spokój z awariami, chyba że trafisz na silnik w dobrym stanie i z małym przebiegiem to bierz, a swój w spokoju zrobisz .

Odp: Truck 1,6 GLI brak mocy bierze olej
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 02, 2019, 19:11:13 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Według mnie bez sensu przeprowadzać takie naprawy bez wyciągania silnika. Po co się męczyć? Wyjęcia silnika z Poloneza to "chwila moment".

Odp: Truck 1,6 GLI brak mocy bierze olej
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 02, 2019, 19:13:17 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
W porządku; racja. I tak trzeba przecież zawsze odkopać wał korbowy, bo do niego przytwierdzone są tłoki, na których osadzone są pierścienie. Tak więc w żadnym wypadku nie obejdzie się bez zdejmowania miski.

PS. Cholera, chyba jednak skończy się u mnie na wyszarpywaniu całego silnika; trzeba mi było to zrobić, kiedy skrzynka była wymontowana (niepotrzebnie zresztą)...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2019, 19:15:26 pm wysłana przez mp79 »

Odp: Truck 1,6 GLI brak mocy bierze olej
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 02, 2019, 19:13:30 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Demontaż OHVki to nie więcej niż 2 godziny roboty... Po 8 piwach... Nad czym się tutaj zastanawiać, wiadomo że lepiej wyciągnąć silnik i mieć do wszystkiego łatwy dostęp niżeli gimnastykować się w kanale.

Odp: Truck 1,6 GLI brak mocy bierze olej
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 02, 2019, 19:15:54 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Autor pytał, czy można wymienić pierścienie bez wyciągania silnika, a nie o sens takiej naprawy :) Oczywiście, że lepiej wygrzebać cały silnik.

Odp: Truck 1,6 GLI brak mocy bierze olej
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 02, 2019, 19:19:23 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Szkoda czasu i straconych nerwów na remont silnika mając go w komorze. OHV wytargać z auta to nie tak dużo roboty, zwłaszcza, że to Bosch i nie trzeba się denerwować przy odkręcaniu kolektora ssącego jak w GSI. Jak się jeszcze okażę, że będziesz chciał wymienić sprzęgło/łożysko wału/tylny uszczelniacz to i tak musisz odkręcić skrzynie, no to wtedy silnik będzie się trzymał na dwóch śrubach (mocowanie do poduszek) no to grzech w tym momencie go już nie wyjąć.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Truck 1,6 GLI brak mocy bierze olej
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 02, 2019, 22:33:50 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ja swego czasu też się głowiłem, czy lepiej wyciągać silnik w moim GSI, czy gnębić się na aucie.Ale jak już wyjąłem skrzynię (po niemałych trudach, bo śruby dojeba*e, nie ruszane od fabryki), to stwierdziłem, że to przecież tylko kilka kabelków do odpięcia, dwa przewody gumowe, sprężarka klimy, przewody od wspomagania, dwie nakrętki od łap i silnik wychodzi  :-) Skrzynię wyjąłem, bo pękła łapa od sprzęgła.Przynajmniej przy okazji sobie silnik umyłem dokładnie i wymyłem komorę silnika.A rozkręcać miałem, bo spod dekla na zaworach ciekło.A przy okazji, jak ktoś chce mieć suchutko, to polecam coś w rodzaju renzosil/dirko, czy tym podobne, a w korku wlewu oleju wywalić uszczelkę (u mnie była już twarda jak plastik) i przykleić odpowiedniej średnicy i grubości oring gumowy.Rok już jeżdżę i nawet się nie zapocił.

Odp: Truck 1,6 GLI brak mocy bierze olej
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 05, 2019, 18:31:07 pm »

Offline mkzibi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck 1.6 GLi
No niestety. Próba olejowa wypadła kiepsko.

Powtórzyłem jeszcze pomiar kompresji na ciepłym silniku bo poprzednio zrobiłem na zimnym. jeden cylinder nr 2 podniósł kompresje. Może też poprzednio coś źle zmierzyłem. Niestety mimo wszystko jest:

8,5 - 7 - 6 - 7,5.

Po wlaniu ok 5 - 10 ml oleju kompresja podniosła się na:

11-11-9-9

O czym to świadczy.

Odp: Truck 1,6 GLI brak mocy bierze olej
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 05, 2019, 18:39:50 pm »

Online Nole

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 125
    • Były, są i będą...
"dół" silnika do roboty. Olej uszczelnil przestrzenie miedzy tlokiem a cylindrem, stad znaczna poprawa cis. sprezania...

Odp: Truck 1,6 GLI brak mocy bierze olej
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 05, 2019, 18:46:29 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Poszły pierścienie, a i zawory mogą już nie trzymać ciśnienia, zużycie tłok cylinder też już może być za duże.

Odp: Truck 1,6 GLI brak mocy bierze olej
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 09, 2019, 18:17:23 pm »

Offline mkzibi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck 1.6 GLi
Panowie przymierzam się do zakupu silnika jednak. Przy okazji zamienię chyba na GSI bo ten Bosch to same kłopoty. Czy ktoś może posłucha tego silnika i powiedzie czy warto?


Odp: Truck 1,6 GLI brak mocy bierze olej
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 09, 2019, 18:55:25 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Bosch to same kłopoty.
W jakim sensie? Bo chyba nie powiesz że rodzaj zastosowanego wtrysku ma wpływ na kompresję
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Truck 1,6 GLI brak mocy bierze olej
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 09, 2019, 20:45:49 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Panowie przymierzam się do zakupu silnika jednak. Przy okazji zamienię chyba na GSI bo ten Bosch to same kłopoty. Czy ktoś może posłucha tego silnika i powiedzie czy warto?



Ma chodzić bez stuków i dobrze się zbierać.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Truck 1,6 GLI brak mocy bierze olej
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 10, 2019, 19:02:34 pm »

Offline mkzibi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck 1.6 GLi
No na kompresje na pewno nie ale jak miałem GSI to silnik chodził super. Jak mam jednopunktowy wtrysk boscha to co chwile coś się z nim działo zwlaszcza przy gazie. Czytałem wiele złych opinii o tym wtrysku ale może się mylę. Pod linkiem poniżej praca silnika:

https://youtu.be/gpkUqQB90wY

Aha i czy wymiana z GLi na GSi to duża różnica? CO powinienem mieć aby podmienić zasilanie? Mój silnik jak widać z pomiarów powyżej ma kiepską kompresje. Chcę kupić drugi i jednak wymienić bo jak popytałem w okolicy to remont będzie drogo kosztował. Zwyczajnie nikomu się nie opłaca robić bo robota droga teraz. Silniczek jak znajdę za jakieś 500 zł to se sam podmienię i będzie ok.


Odp: Truck 1,6 GLI brak mocy bierze olej
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 10, 2019, 19:12:51 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
wymiana z GLi na GSi to duża różnica?
Nie licząc konieczności: wymiany wiązki silnika, zainstalowania czujnika MAP, zainstalowanie czujnika VSS przy skrzyni, wymiany stacyjki i kluczyka na tą z kompletu od komputera, zmiany pompy paliwa na wydajniejszą, jak masz LPG to do tego zmiana miksera i wpięcie się sterownikiem w nową wiązkę, to włożenie samego słupka nie jest trudne :p

remont będzie drogo kosztował
Naprawa główna każdego silnika będzie droga, tego nie przeskoczysz.

Jak mam jednopunktowy wtrysk boscha to co chwile coś się z nim działo zwlaszcza przy gazie.
Co konkretnie?
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Truck 1,6 GLI brak mocy bierze olej
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 10, 2019, 20:13:09 pm »

Offline mkzibi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck 1.6 GLi
No to lista zmian jest dość spora. nie to ze bym nie chciał się zmierzyć z tym problemem ale zwyczajnie czasu mi szkoda którego nie mam za wiele. W takim razie z drugiej storny, Czy podmiana samego słupka jest możliwa i przełożenie osprzętu? Czy są jakieś różnice?

Jeśli chodzi o Boscha. Miałem takie przypadki ze musiałem często restartować bo obroty falowały, tracił moc, gasł itp itd.

Jak opinia po odsłuchaniu filmika?

Odp: Truck 1,6 GLI brak mocy bierze olej
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 10, 2019, 20:17:23 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
W Boschu z gazem to częsty przypadek, komputer mota się przez LPG, szczególnie, jeśli nie wiadomo kto i jak to założył.

Słupek pasuje zamiennie.

Odp: Truck 1,6 GLI brak mocy bierze olej
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 10, 2019, 20:35:00 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Czy podmiana samego słupka jest możliwa i przełożenie osprzętu? Czy są jakieś różnice?
W GSi jest jedna zasadnicza różnica: kolektor ssący jest mocowany na 9 szpilkach, a w pozostałych OHV na 8. Podobno można wymontować 5 górnych szpilek i nawiercić sobie 4 nowe otwory w miejscach podfrezowań pod wtryskiwacze. Sam tego nie robiłem więc więcej Ci nie powiem.

nie to ze bym nie chciał się zmierzyć z tym problemem ale zwyczajnie czasu mi szkoda którego nie mam za wiele.
Podziwiam zapał, wyłożyć 800-1000 zł + trochę czasu w zabawę z wymianami wiązek i podpinaniem po to aby nadal mieć 85-konne OHV.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2019, 20:37:40 pm wysłana przez Sławek#1978 »
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Truck 1,6 GLI brak mocy bierze olej
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 10, 2019, 21:05:07 pm »

Offline mkzibi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Truck 1.6 GLi
Panowie ja pytam więc wydajcie swoją opinię warto nie warto itp. Nie ma co mnie podziwiać. na razie się zastanawiam w którym kierunku iść i jak dobrze rozumiem najlepiej wziać to samo i przełożyć.

Odp: Truck 1,6 GLI brak mocy bierze olej
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 10, 2019, 22:03:34 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Podziwiam zapał, wyłożyć 800-1000 zł + trochę czasu w zabawę z wymianami wiązek i podpinaniem po to aby nadal mieć 85-konne OHV.
Jakieś lepsze pomysły? Tułać się po Polsce w poszukiwaniu idealnego OHV? Już na paliwo więcej wyda (o zmarnowanym czasie nie wspomnę), a choćby w najdoskonalszym polonezowskim silniku w stanie "do jazdy" i tak zawsze będzie coś do zrobienia.