Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 202253 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 04, 2019, 19:48:25 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
z Polonezem przez ponad tydzień nie zrobiłem nic, stoi i się kurzy bo nie mam czasu dla niego...

Favoritkę przed wczoraj umyłem, zmyłem sól i błoto i... odkryłem nowe wypryski rdzy, na wiosnę trzeba będzie się tym zająć. Jestem miło zaskoczony tym autem. Wsiadam, odpalam i jadę, szybko się nagrzewa kiedy jest zimno.

W Tavrii bawimy się z gaźnikiem i udało się ogarnąć do niej używane opony w stanie ,,jeszcze pojeżdżą" ;) Licze, że do końca lutego będzie w stanie w którym będzie można nią sobie normalnie jeździć :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 04, 2019, 19:51:59 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
No cóż, trudno, taka kolej rzeczy.
Tak nawiasem, szanuję przynajmniej za ideowe podejście do poloneziarstwa, bo rozbieraczy i chlastaczy jest na pęczki, ale ratowanie mało kto w ogóle rozważa, nawet jeśli ma do tego szeroko pojęte warunki.

Mówiłem to już, ale powtórzę jeszcze raz: Kupujcie Plusy, tak szybko odchodzą!

Większość Plusów już została zezłomowana, kolejne są cały czas złomowane i rozbierane. Ceny w ogłoszeniach już wzrosły, a podaż wyraźnie spadła. Wiem że co innego ceny transakcyjne, ale z borewiczami też tak było i co się stało? Nie idzie kupić nic sensownego w sensownych pieniądzach. Wkrótce może się okazać że zakup Plusa teraz, to ostatnia szansa na posiadanie Poloneza w atrakcyjnej cenie, czy to po to żeby mieć jakiegokolwiek Poloneza, czy żeby mieć legalne auto na konwersję do starszej wersji.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 04, 2019, 22:02:34 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Ja w listopadzie ubiegłego roku, zdemontowałem z poldka akumulator i zabrałem do domu teraz raz w miesiącu podłączam do niego prostownik aby mi się nie zasiarczył. Dziś właśnie był termin podłączenia aku do prostownika i to uczyniłem. Auto ostatni raz odpalałem w listopadzie, ale sądząc po obecnej zimie pewnie odpale je gdzieś jak dobrze pójdzie na przełomie marca i kwietnia.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2019, 22:04:18 pm wysłana przez lukasz190 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 04, 2019, 22:07:26 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
No cóż, trudno, taka kolej rzeczy.
Tak nawiasem, szanuję przynajmniej za ideowe podejście do poloneziarstwa, bo rozbieraczy i chlastaczy jest na pęczki, ale ratowanie mało kto w ogóle rozważa, nawet jeśli ma do tego szeroko pojęte warunki.

Mówiłem to już, ale powtórzę jeszcze raz: Kupujcie Plusy, tak szybko odchodzą!

Większość Plusów już została zezłomowana, kolejne są cały czas złomowane i rozbierane. Ceny w ogłoszeniach już wzrosły, a podaż wyraźnie spadła. Wiem że co innego ceny transakcyjne, ale z borewiczami też tak było i co się stało? Nie idzie kupić nic sensownego w sensownych pieniądzach. Wkrótce może się okazać że zakup Plusa teraz, to ostatnia szansa na posiadanie Poloneza w atrakcyjnej cenie, czy to po to żeby mieć jakiegokolwiek Poloneza, czy żeby mieć legalne auto na konwersję do starszej wersji.
To i ja powiem, to co już kiedyś mówiłem ;) ,,Problem" plusa leży w tym, że kiedy ktoś stawał się posiadaczem nowego Borewicza, Akwarium, czy nawet jeszcze szerokiego Caro, to w większości przypadków samochód po wyjeździe z salonu przechodził obfitą konserwację antykorozyjną, często ,,chuchano i dmuchano" na niego, przynajmniej przez jakiś czas. Plus natomiast jako nowy, był w większości samochodem kupowanym z rozsądku jako jedno z tańszych wtedy aut na rynku. Mało kto się z nim pieścił, plusami po prostu jeżdżono. Są oczywiście wyjątki, jednak jak oglądam auta na szrotach, to większości plusów nie widzę śladów konserwacji lub są to ślady śladowe. A wiadomo, blacharka w robieniu jest najdroższa i najciężej znaleźć kogoś kto zrobi to dobrze. Fajnie, że są ludzie podchodzący już teraz do plusa jako do hobby / klasyka bo przynajmniej coś tego zostanie. A ładny Polonez kombi to już teraz jest mega rzadkością.

Konwersje na starszą wersję w przypadku każdego auta uważam za bezsensowną, bo czyni ten samochód z punktu widzenia wartości historycznej bezwartościowym. ( nie ma wartości jako plus bo już nim nie jest, nie ma wartości jako starsza wersja, bo tylko ją udaje )

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 04, 2019, 22:53:11 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Kombinowałem chwilę z zaciskami z alfy próbując zasymulować nowe tarcze i klocki. Jest szansa że stalówka nie będzie ocierać... wolną chwilą dodam zdjęcia...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 04, 2019, 23:36:20 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Konwersje na starszą wersję w przypadku każdego auta uważam za bezsensowną, bo czyni ten samochód z punktu widzenia wartości historycznej bezwartościowym. ( nie ma wartości jako plus bo już nim nie jest, nie ma wartości jako starsza wersja, bo tylko ją udaje )
ale gdy ktos nie jest januszem biznesu to, to wartosc rynkowa moze go nie interesowac, w przeciwienstwie do checi posiadania danej wersji, bo mu sie taka podoba
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 04, 2019, 23:37:26 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Konwersje na starszą wersję w przypadku każdego auta uważam za bezsensowną, bo czyni ten samochód z punktu widzenia wartości historycznej bezwartościowym. ( nie ma wartości jako plus bo już nim nie jest, nie ma wartości jako starsza wersja, bo tylko ją udaje )

Sens jest taki, że kiedy nie chcesz lub nie możesz wydawać 10 tys. na borewicza, możesz za ułamek tej ceny kupić i przekonwertować Plusa i mieć Poloneza o tym starszym wyglądzie, przy tym z lepszymi hamulcami które nie wymagają tak uważnego serwisowania i są do nich łatwo dostępne części, a silnik jest na wtrysku, więc można się powozić przy mniejszym nakładzie obsługi auta.
Mało kto się z nim pieścił, plusami po prostu jeżdżono
[/quote]


Mimo to nadal są na rynku Plusy w dobrym, a nawet bardzo dobrym stanie.
Mój, jak go kupowałem, nosił ślady po wożeniu kartofli, ale nie licząc zniszczonej wykładziny bagażnika, ogólnie był w dobrym stanie.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2019, 23:39:03 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 05, 2019, 05:11:23 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
w trakcie przygotowań




Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 05, 2019, 08:21:27 am »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
w trakcie przygotowań




Podobnie  <lol>
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #189 dnia: Luty 05, 2019, 11:14:42 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Problem z plusami jest raczej taki, że (nie obrażając właścicieli) to jednak najmniej ciekawa stylistycznie wersja poloneza. Nie znam nikogo, kto ze znajomych by kupił plusa z wyboru - a bo się napatoczył, bo był tanio i z gazem, bo nie szkoda tyrać. Stylistyka roku 2000 raczej do łask nie wróci, bo nie ma się czym bronić. Za to może być zainteresowanie plusem, jeżeli starsze modele mocno podrożeją, a plus pozostanie ciągle tańszy od borewicza, akwarium i caro (przy czym też podrożeje). W końcu ciągle to będzie "ostatni włosko-koreański polski samochód", dający frajdę z jazdy, z tylnym napędem, bez zbędnych bajerów.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #190 dnia: Luty 05, 2019, 13:03:38 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
w trakcie przygotowań



Jakby zeszlifować na płasko ten przycisk klaksonu i nakleić logo FSO, to może by nieco zmniejszył się kaszel na jej widok.

Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #191 dnia: Luty 05, 2019, 13:21:23 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Problem z plusami jest raczej taki, że (nie obrażając właścicieli) to jednak najmniej ciekawa stylistycznie wersja poloneza.
Nie uważam tak.O ile caro w (lakierowanym) orciari miażdży każdego plusa, o tyle plusy uważam za bardzo ładne auto, jak na nasz twór.Taki kompromis pomiędzy zwykłym caro, a jakimś średnim zachodnim autem typu jakiś golf.W środku troszkę milej zrobiony (pomimo pękającej deski) i nawet wygodny.Zawieszenie nie tłumi tak dziur, jak w zachodnich zabawkach, ale to przecież przepaść technologiczna, więc nie można wymagać.Ja tam nie żałuję , że kupiłem plusa.Niby buda, to to samo, co zwykłe caro, ale dzięki tym drobnym zmianom stylistycznym, typu zderzaki, nakładka klapy i klamki, zyskał nieco na atrakcyjności.W latach produkcji plusów, nie znałem nikogo, kto by narzekał na to auto.Pamiętam, jak wszyscy się podniecali samoregulacją zaworów.Jeden taki u mnie kupił rocznego plusa gsi, to chodziło toto jak zegareczek.Cichuteńko, jak zachodnie furki.Był bardzo zadowolony, aż pożyczył szwagrowi, a ten mu go rozwalił gdzieś w trasie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #192 dnia: Luty 05, 2019, 15:49:27 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Plusy może i jeszcze podrożeją (już teraz w ogłoszeniach nie są wcale takie tanie), ale minusy w dobrym stanie zawsze będą bardziej się cenić.
Plusowska stylistyka - rzecz gustu; nie do każdego musi przemawiać. Czarne plastiki pomalowane w kolor nadwozia; przód i tył nieco przerobione, na zasadzie "aby się trochę różniły" - a "powłoka" kabiny nie zmieniona od czasu prototypu; różni się tylko klamkami i listwami. Taki trochę dziwoląg, powiedzmy sobie szczerze, z wierzchu raczej nie nawiązujący do czasów, w których był produkowany; ale na szczęście nie wszystkim musi się podobać, i bardzo dobrze, że ma swoich zwolenników.

PS. Sam "plus" na końcu nazwy też może budzić negatywne skojarzenia z tzw. "dobrą zmianą", która szasta "plusami" jak Hitler swastyką.

A żeby napisać coś na temat, dodam, iż lublina postanowiliśmy poskładać z powrotem do kupy - manewry ze skrzynią bez pomocy podnośnika bądź kanału, nie są najlepszym pomysłem. Jak sobie przypomnę stawianie Trupa na bloczkach betonowych i te męczarnie  z wrzuceniem skrzynki na miejsce...  ;-| Pieprzę; niech ktoś z odpowiednim zapleczem weźmie sprawy w swoje ręce.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2019, 16:31:40 pm wysłana przez mp79 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #193 dnia: Luty 08, 2019, 13:52:28 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Upadło mi się na chyba głowę i taki jest tego wynik, wczorajszy zakup:



Wytrzymałem bez motóra niecałe 3 lata  :]

Bilans strat jest taki - w polonezie kolegi do wymiany jest nosek i prawy błotnik. Starszy pan, rocznik 1944 nie zauważył poloneza i wjechał w bok...  <smutny> W razie gdyby ktoś miał na zbyciu ładny nosek i prawy błotnik w kolorze L-108 (platyna) - prośba o priv.

« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2019, 13:59:27 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #194 dnia: Luty 09, 2019, 06:17:56 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #195 dnia: Luty 09, 2019, 07:28:43 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Jakbyś daniel chciał mam mam ten blotnik (bez korozji) i nosek do minusa, do malowania, jakiś bordo kolor, jbc masz prawie na miejscu

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #196 dnia: Luty 09, 2019, 07:41:03 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Pozyskałem nowe tarcze do bendixa. Będę mierzył czy tylne zaciski z alfy nie będą tarły o stalówki...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #197 dnia: Luty 09, 2019, 11:24:49 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zestawiłeś? ;)

Ojj zestawiłem, bo łatanie na mrozie instalacji elektrycznej w przyczepce, a wcześniej jeżdżenie i testowanie tego sprzętu z przyczepki nieźle mnie wyziębiło :)

Ciastek, dam znać kumplowi, jak nie znajdzie elementów w kolorze, odezwie się :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #198 dnia: Luty 09, 2019, 18:53:27 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
ddałem bebechy do SPA, odchudzenia, wyważenia dynamicznego … w połączeniu z "bredką" wiosna będzie kolorowa ;)
Które SPA wybrałeś? Mnie też to czeka, jakieś propozycje?
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #199 dnia: Luty 09, 2019, 19:22:58 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Niet, szpeca co fajnie odchudzi i wyważy układ korbowo-tłokowy
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...